PDA

Pogledaj Punu Verziju : Bankomati ,bankomati



Bisernica
19-12-2011, 20:59
Dođem večeras na forum i ostavim post o čemu razmišljam , treba da odem do bankomata
da podignem malo para ,a ne ide mi se.Na kraju ipak odem ,jer ne volim da se *razvlačim*,
sve što se mora radim dobrovoljno :lol: ...odem i ubacim karticu ,ukucam PIN,ukucam šta želim
i koliko želim i umesto novca ,bankomat mi izbaci obaveštenje ,pismeno :lol:
- Vaša kartica je zadržana.Molimo vas kontaktirajte svoju filijalu.

:qq:

Bisernica
19-12-2011, 21:00
Koliko čovek može da se osloni na plastični novac ?
Ne znaš da li je nesigurnije nositi keš ili plastiku ?!

причалица
19-12-2011, 21:07
ma, kad je novac u pitanju - ništa nije sigurno...ipak, više volim plastiku nego keš.

Sagacity
19-12-2011, 21:28
Pa ne znam...Ja uvek nosim plastiku...Pa može da se desi da ostaneš bez novčanika. Sve je relativno.
Dešava se ljudima da im bankomat pojede karticu. Ništa novo.
Meni se desilo da mi bankomat izbaci novčanicu od 5.000,din, sa odcepljenim celim levim uglom...Srećom, kamera je snimila tog momenta da sam uzela novčanicu, tako da mi je odmah bila i zamenjena....A radilo se o suboti i to pre podne. Pitam se šta bi bilo, da je bila nedelja...:hm:
Rizik uvek postoji....

причалица
19-12-2011, 21:31
Pa ne znam...Ja uvek nosim plastiku...Pa može da se desi da ostaneš bez novčanika. Sve je relativno.
Dešava se ljudima da im bankomat pojede karticu. Ništa novo.
Meni se desilo da mi bankomat izbaci novčanicu od 5.000,din, sa odcepljenim celim levim uglom...Srećom, kamera je snimila tog momenta da sam uzela novčanicu, tako da mi je odmah bila i zamenjena....A radilo se o suboti i to pre podne. Pitam se šta bi bilo, da je bila nedelja...:hm:
Rizik uvek postoji....

kakve veze ima što je otcepljen ugao....zar nije banka obavezna da menja oštećene novčanice?

Sagacity
19-12-2011, 21:49
kakve veze ima što je otcepljen ugao....zar nije banka obavezna da menja oštećene novčanice?
Pa uvek ima neko ko mudruje...Teta sa šaltera je morala da telefonita da bi mi zamenila tu krupnu novčanicu....Moš' misliti....

Moonster
19-12-2011, 21:53
Koliko čovek može da se osloni na plastični novac ?
Ne znaš da li je nesigurnije nositi keš ili plastiku ?!
Samo se oslanjam na keš, imao sam neugodnih iskustava sa plastikom, od toga da neće da mi prime karticu jer je iz Srbije ili drugih zemalja koje su podložne kartičnim prevarama (tako lepo meni rekoše), do toga da prodavac neće uopšte da razmišlja da li je sve ok sa karticom ili ne, već jednostavno prima samo keš i ništa drugo.
Tako da se držim keša, lakše i meni i njima, jeste nezgodnije za nositi, ali barem nemam problema kada plaćam.

Bisernica
19-12-2011, 22:00
Imala sam *divnu* avanturu u Italiji sa plastikom,tako da je ova večerašnja mala beba :lol:.
U Italiji mi bankomat pojede VISA karticu i muke sam imala dok sam je povratila,o neljubaznosti
službenika da ne govorim.
Muka živa ,ne zna čovek šta bi radio.Vrlo je jednostavna za upotrebu i praktična za nošenje ,ali
situacije poput ove mogu da dovedu do vrlo velikih neprijatnosti ako je čovek daleko od kuće.
Papir je papir :lol:

Picola
27-12-2011, 21:17
Dođem večeras na forum i ostavim post o čemu razmišljam , treba da odem do bankomata
da podignem malo para ,a ne ide mi se.Na kraju ipak odem ,jer ne volim da se *razvlačim*,
sve što se mora radim dobrovoljno :lol: ...odem i ubacim karticu ,ukucam PIN,ukucam šta želim
i koliko želim i umesto novca ,bankomat mi izbaci obaveštenje ,pismeno :lol:
- Vaša kartica je zadržana.Molimo vas kontaktirajte svoju filijalu.

:qq:

Nikad mi se to nije desilo, ali cesto naidjem na bankomat koji "trenutno ne radi" sto znaci da nemaju para.