PDA

Pogledaj Punu Verziju : feminizam



petrana
28-10-2009, 17:04
napisiti sta znate o feminizmu, ili vase misljenje o feminizmu

petrana
28-10-2009, 17:13
Priznajem, meni nije do skoro bilo ni najmanje poznato sta je to tacno
kada sam slucajno naletela na jednu knjigu koja govori bas o feminizmu krv mi se u zilama sledila
pa evo o cemu se radi:

"Manifest drustva za unistavanje muskaraca"
Valeri Solanas
Preveo sa engleskog Jovica Acin

"Valeri Solanas osnovala je 1967. godine Drustvo cija je namena, po nazivu SCUM, bila eliminisanje muskaraca. Kao jedini njegov clan napisala je manifest, po britkoj zestini, ironiji i humoru blistavi vrhunac militantnog feminizma, koji se kao izvanredni dokument istorije rata izmedju zena i muskaraca nece zaboraviti. I ona je, 1968. godine, pucala u Endija Vorhola, ikonu americkog pop arta, koji je pogodjen ostao ziv.
Tekst...
Meri Haron je, 1996. godine, po njemu, i na osnovu biografskih podataka o njegovoj autorki snimila film Pucala sam u Edija Volhola...." citat iz uvodne napomene

izvode iz teksa cu u narednom postu

petrana
28-10-2009, 17:21
"Posto je zivot u drustvu, u najboljem slucaju, krajnje dosadan i nijedan aspekt drustva uopste nije bitan za zene, gradjanskom duhu okrenutim, odgovornim, uzbudjenja zeljnim zenama ostje samo da sruse vladu, ukinu sistem novca, uvedu potpunu automatizaciju i ukinu muski pol."
:raz_119: priznajem, tela sam da pobegnem pod sto nakon prve recenice u manifestu. To je pisala zena :raz_116:
"Sad je tehnicki izvodljivo postici reprodukciju bez pomoci muskaraca (ili, uostalom, bez pomoci zena ) i stvarati jedino zene. :raz_119: :raz_119: :raz_119:
Sa tim moramo odmah da zapocnemo. Ocuvanje muskaraca izgubilo je cak i tu sumnjivu svrhu u reprodukovanju ljudske vrste. Muskarac je bioloski nesrecan slucaj: muski y gen je tek nekompletan zenski x gen, to jest u njemu je nekompletan hromozomski skup."
ljudi priznajte da je dosta od mene, samo sto ne kolabiram
Pa vi vidite sta se sprema muskom rodu.

petrana
28-10-2009, 17:27
zrtvovacu se, idemo jos malo, mada, nemoguce je
"Muskarac je potpuno egocentrican, zatocen u sebi, nesposoban da saoseca i da se identifikuje sa drugima, nesposoban za ljubav prijateljstvo neznost." :raz_119: a gde su svi pisci i pesnici i slikari i kompozitori
"on je potpuno izolovana jedinka, nesposoban za ma kakvu vezu sa bilo kim. Njegove reakcije na okolinu u potpunosti su vezane za utrobu, ne za mozak, njegova inteligencija je samo sredstvo u sluzbi njegovih nagona i potreba,nesposoban je za strast koja polazi od duha i nije kadar da postigne neku mentalnu interakciju, ne moze da uspostavi nikakvu vezu sa icim osim sa sopstvenim telesnim cuvstvima." :raz_081:
e kad ga je tako u potpunosti opisala daje ga na unistenje.
Pa zene, branite muski rod :raz_097:

marlon
29-10-2009, 07:34
hmm.. zanimljivo petrana..ako nadjem stavicu fotqu endijevog stomaka sa oziljcima i pupkom ne na sredini no na ququ posle te pucnjave....
zene su... ma nisu bwe normalne... ne valja ni kad im das patqu a ne valja ni kad im ne das....inace endi je nevin bio i kazu taki umro...

petrana
29-10-2009, 07:36
hmm.. zanimljivo petrana..ako nadjem stavicu fotqu endijevog stomaka sa oziljcima i pupkom ne na sredini no na ququ posle te pucnjave....
zene su... ma nisu bwe normalne... ne valja ni kad im das patqu a ne valja ni kad im ne das....inace endi je nevin bio i kazu taki umro...

znala sam da to neka bajata prica :raz_114:
znaci covek je preminuo :(
e pa :nargile:
zaista mi je tema pun pogodak :man:

Arhimed 1
29-10-2009, 09:42
Super tema ali po tvojim kriterjumima ispada da ja nisam muško. :man:

petrana
29-10-2009, 09:50
Super tema ali po tvojim kriterjumima ispada da ja nisam muško. :man:

a gde su tu moji kriterijumi :oci:
al bez zezanja, ne kapiram
ps. ima tema nagradna igra, pa ako mozes tamo se prijavi da sam ti ja javila za razbibrigu, komisja ne veruje :raz_097:

Arhimed 1
29-10-2009, 11:14
zrtvovacu se, idemo jos malo, mada, nemoguce je
"Muskarac je potpuno egocentrican, zatocen u sebi, nesposoban da saoseca i da se identifikuje sa drugima, nesposoban za ljubav prijateljstvo neznost." :raz_119: a gde su svi pisci i pesnici i slikari i kompozitori
"on je potpuno izolovana jedinka, nesposoban za ma kakvu vezu sa bilo kim. Njegove reakcije na okolinu u potpunosti su vezane za utrobu, ne za mozak, njegova inteligencija je samo sredstvo u sluzbi njegovih nagona i potreba,nesposoban je za strast koja polazi od duha i nije kadar da postigne neku mentalnu interakciju, ne moze da uspostavi nikakvu vezu sa icim osim sa sopstvenim telesnim cuvstvima." :raz_081:
e kad ga je tako u potpunosti opisala daje ga na unistenje.
Pa zene, branite muski rod :raz_097:
Pa jel ovo tvoj post ili nekog drugog?:lol:

petrana
29-10-2009, 11:16
:roll: Arhimede, ja sam lepo objasnila da pisem ono sto sam cula za feminizam
moj post al navodim citat iz knjige

petrana
29-10-2009, 11:20
:raz_119: ukapirala sa
tela sam da kazem da je to ona tako bila ubedjena da ga je dobro i detaljno opisala
jojjjjjjjjjjj :nos:
ja se nadam da to nije moja omaska :raz_114:

sani
31-10-2009, 22:30
Znas sta Petro, ja te feministicke fazone uopste ne priznajem. Jasno sam opredeljena prema onom sto su i biologija i Bog opredelili...zena je zena, a muskarac muskarac! Medju polovoma postoje razlike i treba da postoje..u suprotnom nismo polovi..nego neke bioloske i mentalne nakaze.

petrana
01-11-2009, 10:30
Znas sta Petro, ja te feministicke fazone uopste ne priznajem. Jasno sam opredeljena prema onom sto su i biologija i Bog opredelili...zena je zena, a muskarac muskarac! Medju polovoma postoje razlike i treba da postoje..u suprotnom nismo polovi..nego neke bioloske i mentalne nakaze.

ma da Sni, to je regularno i normalno :lol:
nego, ipak te pojave postoje
i sta znamop o njima?

sani
01-11-2009, 11:02
Znas sta Petro, ja te feministicke fazone uopste ne priznajem. Jasno sam opredeljena prema onom sto su i biologija i Bog opredelili...zena je zena, a muskarac muskarac! Medju polovoma postoje razlike i treba da postoje..u suprotnom nismo polovi..nego neke bioloske i mentalne nakaze.

ma da Sni, to je regularno i normalno :lol:
nego, ipak te pojave postoje
i sta znamop o njima?


postoje, fakat... :lol:

ma nerviraju me zene-tzv feministikinje,..zapravo mi nije jasno sta one hoce.. :raz_036: , izuzev, a verujem d ajesu, vecina njih pripadnice gej populacije..
Hoce da budu jednake muskarcima..pa missiiim..kad budem videl aijednu zenu, ali ZENU, da radi npr u kesonima i na naftnim busotinama, onda mogu da razmisljam o tome sta se to u ovom svetu promenilo i u sta polovi evoluiraju.. :lol:

isto vazi i za muskarce..mada nakaznosti razne postoje..bila je cini mi s eprosle godine ona vest o jednom "muskarcu" koji ponosno nosi svoju trudnocu!!! Bljuv...eto sta mislim :lol:
Kraj sveta.
I cemu uopste pljuvanje muskog roda kao sto je navedeno u tvojim citatima? Cemu uopstavanje..cemu uopste sta!???
feminizam su izmislile neke ruzne i nedohebene jadnice, koje niko nece od muskog roda, pa kompenzuju svoj hendikep na taj nacin.

petrana
02-11-2009, 16:52
feminizam su izmislile neke ruzne i nedohebene jadnice, koje niko nece od muskog roda, pa kompenzuju svoj hendikep na taj nacin.

e, znas sta sam Velika Ja htela
da zanemarimo tu recenicu, koju sam do sada cua u bezbroj interpretaija, ego da pisemo o toj pojavi sta znamo, cinjenice, informacije koje nam u momentu budu neobicne (ta sto pisala Manifest je definitivno neobicna :raz_114: , bas bi bilo zanimljivo videti njenu sliku pa videti jel bila ruzna ) i mozda se pojavi neki ov zakljucak. Mene licno kopka da li je moguce da postoji veza izmedju feminizma i porastaprocenta homoseksualaca muskih, i ako postoji kakva je to veza.

petrana
02-11-2009, 16:59
evo je :)
http://razbibriga.net/imported/2009/11/valerie-1.jpg
pre e neobicna :raz_114: nego runa :raz_114:
ko olivr Tvist :raz_114:

petrana
02-11-2009, 17:04
evo kako su zene pocele da puse :raz_114:

http://razbibriga.net/imported/2009/11/man-1.jpg

inace, sta mislite: koliko je pusenje kod zena stvar prkosa zbogpolozaja zene?
jer zaita, nema toga ko ne bi zeni rekao da batali cigarete;lepse mirisu kad nepuse; dakle pusenje udara direktno na zenskost, zensvenost

petrana
02-11-2009, 17:09
na pusenje se nadovezuju i teme: sisanje kose i nosenje pantalona
i te de stvari udaraju na zenstvenost i sve se cini, poticu od feminizma
za koji smo svi spremni dakazemo grozne reci
l znai ispada da ga treba malo nepristrasnije razmotriti :)

petrana
02-11-2009, 17:11
vala i ovaj Vorhol :raz_081:
on se ponosio ranama od zenske ruke

http://razbibriga.net/imported/2009/11/113954-1.jpg


ma sumnjivi mi oni :raz_012:

marlon
10-11-2009, 23:08
napisiti sta znate o feminizmu, ili vase misljenje o feminizmu


90 posto feministkinja su lezbejke....

petrana
11-11-2009, 12:42
90 posto feministkinja su lezbejke....

da li to znaci da se iza savremene zene krije do nekle naklonost ka istom polu?
jel to ovo sto se desava sa ljubljenjem zena na pozornici?

marlon
11-11-2009, 15:38
ne znaci...ne poznajes iskrene feministkinje.. najveci broj njih se gade muskaraca... ili su izasle iz razorenih brakova i nastao im qvrc u glavi kao sto nekima ume... lezbejstvo nema blage veze sa tim. ono nastaje vremenom na duhovnoj osnovi pa ne retko i preraste u cist paroksizam... onda njihova pobuda da budu deo da kazem "pokreta" za oslobodjenje zena ima utemeljenje koje je drugi raqurs istog pogleda... lezbejstvo je normalnije no pederastija jer su zene po emocionalnoj sustini blize jedna drugoj i naklonjenije u svakom pogledu no muskarci.... ali ta faza traje i prodje do nekih 22-23 najkasnije kod normalnih devojaka.... inace u feminsticke pokrete ulaze i ortodoksne lezbejke i ne retko vode glavnu rec jer im je lakse da u tom miljeu nadju svoju zivotnu saputnicu, ustvari pre bi se moglo reci ljubavnicu jer su najpromiskutitetnije od svih...

petrana
17-01-2010, 13:07
E sad. Odakle zenama takva ideja o muskrcima?
Dok nisam naletela na tu knjigu, bila sam ubedjena da je feminizam neki pokret u kom zene hoce svoja prava, hoce da budu ravnopravne... u smislu traze nesto za sebe, i na kraju, nije me ni zanimalo
Medjutim, ta njiga pokazuje da feminizam nije to, vec je to pokret zena koje u muskarcima vide sve najcrnje, kao sto sam i navela citate. Zasto je to tako?

petrana
17-01-2010, 13:08
Ovo deluje sasvim nevazno, a i jeste, ali
nema takvog muskog pokreta, bar da znam
zar to nije cudno?

Sibi
17-01-2010, 13:32
I ja sam mislila da je feminizam neki pokret za ravnopravnost žena, ni mene nije zanimalo dok nisam pročitala ove tvoje citate. Ali kad malo bolje razmislim, pretpostavljam da to ima duboke korene. Nisam psiholog, ali ću pretpostaviti da su koreni u nefunkcionalnim porodicama obično sa nezadovoljnim ocem, alkoholičarem, agresivcem, koji se iživljava nad svim što se kreće po kući. Kao što dete alkoholičara ima predispoziciju da bude alkoholičar ili da se uda za alkoholičara .. tako valjda i ovo funkcioniše u obrntom smeru "neću biti kao moja majka, svi muškarci su isti, treba ih zatući".

A što nema takvog muškog pokreta .. pa retke su bile porodice (bar pre dvadesetak godina) gde je muško dete gledalo majku koja se iživljava nad ocem ili zlostavljala samo dete.
Mada me ne bi čudilo da se kroz par godina pojavi i neki takav muški pokret. Sve se poremetilo pa i odnosi i uloge u porodici. Danas ima zlostavljanih muškaraca daleko više nego ranije baš zbog toga što su žene postale dominantnije. Ma sve mi je to nenormalno!

Bisernica
17-01-2010, 16:16
Feminizam je naziv za skupinu ideologija i političkih pokreta kojima je cilj bio poboljšanje položaja žene u društvu, odnosno izjednačavanje prava žena s pravima muškaraca.

Feminizam je pokret koji je nastao u zapadnim zemljama u 19. veku kao jedna od posledica industrijske revolucije. Razvoj mašina je počeo otklanjati potrebu za ljudskom radnom snagom, postepeno eliminišući jednu od prednosti koju su muškarci imali nad ženama. To je omogućilo ženama da postanu sve značajniji dio radne snage, pogotovo za vreme prvog svetskog rata kada su zamenjivale muškarce na frontu.

Feministički pokret se ispočetka ispoljavao u dva oblika - kao pokret za ravnopravnost u platama, odnosno kao pokret za davanje prava glasa ženama. Ovo potonje je s vremenom postignuto u većini zapadnih zemalja nakon prvog svetskog rata, a kasnije i u ostatku sveta.

Kako je politička, a i ekonomska ravnopravnost žena postignuta u institucionalnom smislu, tako je i feminizam postepeno evoluirao u novu formu tzv. radikalnog feminizma kome je cilj bio promeniti tradicionalnu ulogu žene u društvu putem napada na brak i materinstvo kao tradicionalne institucije, odnosno na muškarce koji su po prirodi represivni prema ženama. Iako je relativno mali broj žena prihvatio taj ekstremni stav, danas se feminizam najčešće povezuje s njim.

Feminizam se u poslednje vreme javlja i kao svojevrsna odbrambena reakcija na porast neo-konzervativizma i verskog fundamentalizma, kojima je cilj vratiti tradicionalne institucije kao i tradicionalni položaj žene u društvu.

Bisernica
17-01-2010, 16:18
Feminizam je ideološki prilično raznorodan pokret, s brojnim, često suprostavljenim, strujama koje su ponekad pod uticajem drugih ideologija, a ponekad pod uticajem specifičnih društveno-ekonomskih prilika u kojima žive žene u nekom delu sveta.

Uglavnom se razlikuju sledeći tipovi:
Liberalni feminizam
Radikalni feminizam
Socijalistički feminizam
Ekofeminizam
Individualistički feminizam

petrana
19-01-2010, 14:53
Bisernice, vidim da i tebe zanima ovaj fenomen, i sto nas je vise koji se bavimo sustinom znacenjem i obuhvatnoscu istog to ce sigurno i rezultati biti veci znacajniji dalekosezniji i upotrebljiviji. Znamo svi da se one najznacajnije strane neke ideje kriju od sire javnosti, to ostaje za uze krugove, one upucene obavestene, one koji nikad nismo mi. Ali mi, mi koji se krijemo iza paravana, mi cemo jednog dana progovoriti :raz_114: , reci cemo im u brk sve, Da smo znali da sve kriju od nas a da nam podmecu kojekakve price.


Sibi na prvoj stranici kaze da joj se cini da je uzrok takve pojave da zene zele unistiti muski rod to sto su imale u porodici los muski uzor. Pustila sam da takva jedna ideja proara mojim mozdanim kanalima, i sta se desilo? Nema sanse da nadje mesto. Svi slucajevi za koje znam, gde su muski u familiji nesnosni, nasilni, ovakvi onakvi imaju zenski deo familije sasvim pomiren sa situacijom, tu zene kazu "sta ces, oni su takvi" ili nesto slicno, ali to unistiti ih i slicno, to nisam jos cula od neke zene koja zivi u uslovima gde ima los muski uzor.
I, o slavnog, preslavnog organa, o mozga neuspavana, taj pohod Sibine misli kroz moje mozdane hodnike doveo je do spektakularne ideje, novog pogleda na uzroke nastajanja feminizma, i razloge takve jedne u prirodi zaista posebne pojave. Sve sto se u prirodi desava, mora biti prirodno, a muskarci i zene su sastavni deo prirode, te je definitivno i feminizam prirodna pojava, i nije resenje takvu jednu pojavu koja je u prirodi nazivati neprirodnom. Ona je prirodna, ali je treba sagledati, obuhvatiti pogledom kao sto sam to ucinila ja :lol:
Evo o cemu se radi.

petrana
19-01-2010, 14:55
:lol: ja sam htela da objasnmimo cemu se radi u novom postu, ali sam naprasno sve zaboravila
Sad cu da se setim, samo mi treba koji minut :lol:

Sibi
19-01-2010, 15:02
:lol:

petrana
19-01-2010, 15:14
Moram priznati da i pored mojih slobodarskih sklonosti i zaista prisutne zelje za trezvenim hodom stazama saznanja, klonuo je moj jezika dar, i za dlaku ova virtuozna miso ne polete u zaborav. Avaj, ipak mi je tesko stati pred lice dana i iznati ono sto smislim sama. Ipak je sasvim nevesta i skoro pa smesna ta misao moja, kao sa greska.
Ovako. Cini mi se da
A i nije samo to. To sto imam da kazem je suvise jednostavno i kratko, i prosto mi je bez veze da samo kazem to malo i sklonim se. Biti u centru paznje citaoca je zaista sjajan osecaj i bas bih se zadrzala duze u toj paznji, ali nemam cime :(
zato, ipak da predjem na stvar
Ovako, zena po svom sklopu, zena je za kucu, u onom principu principa, u samoj sustini, zena je samo za kucu. Sve ono van kuce je na muskarcu. E sad, to je u sustini, u esenciji, a stvari se odvijaju u realnosti, u praksi, sa vecim i manjim odstupanjem. Zena se kao bori za izlazak iz kuce, ali to je vise kao nekakav cin zavodjenja, koji je prisutan i kod drugih vrsta. Aktivnosti zene van kuce su ustvari usmerene na to da neki muskarac uspe da ih zarobi u kucu.
:roll: i meni samoj se po malo topi ova teorija, a delovala mi je mnogo ubedljivo,
nego da nastavim:
E sada, feminizam bi mogla biti reakcija na pojavu da muskarci nemaju nameru da odrze tako postavljene stvari,( oni van kuce a zene u kuci), pa i silom ako treba, tukli su se po kucama i van kuca zene i muskarci od vajkada, nego da dizu ruke od toga,
cak mi se po pricama od nekada cini kako je to zenama cak i imponovali :lol:
(a muskarci su bas negde posle drugog svetskog rata poceli u evropi da dizu ruke od te podele)
e onda su neke zene pohisterisale, u stilu "sta cete nam onda, onda da vas unistimo"

Sibi
19-01-2010, 19:44
Petro, baci ti mene u razmišljanje iako je feminizam zadnja stvar o kojoj sam mislila da ću razmišljati :lol: Neću da dužim, kratko ću.

Samo da odgovorim na ovo što si napisala. Nisam mislila na žene koje žive u nefunkcionalnim brakovima u kojim je muškarac agresivan, mislila sam na decu, tačnije devojčice koje odrastaju u takvim porodicama.

Ne znam, ali teorija da je feminizam prirodna pojava mi nekako ne drži vodu .. Zašto? Pa pitanje reprodukcije, nije mi prirodno da žena ne razmišlja o potomstvu. A iz onoga "treba zatući muškarce", proizilazi da nju potomstvo uopšte ne interesuje. S kim bi se oplodila jbt??? :lol:
Banka sperme .. ne znam, možda za nekog da, za mene nikako!
I da.. koje muškarce treba "zatući"? Sve ili samo pojedine :lol: .. zašto bi nama "normalnim" ženama uskratile to zadovoljstvo da imamo muškarca pored sebe ... zatukla bih ja njih :mrgreen:

Osim toga svojom borbom za "ravnopravnost" učinile su nam samo magareću uslugu. :(

petrana
19-01-2010, 20:10
Ej bre Sibi, ne me zezas
prirodna pojava u smislu da se desava u prirodi, jer ako se secas, ucili smo kako je priroda sve sto nas okruzuje :raz_114:
e sad, ako su nam ucinili magarecu uslugu :pusi:
znas kako kaze Marks, neprijatelja treba dobro upoznati :lol:

Sibi
19-01-2010, 20:18
Zaboravila, klinke su davno imale prirodu i društvo ... :(

Bisernica
19-01-2010, 20:49
Osim toga svojom borbom za "ravnopravnost" učinile su nam samo magareću uslugu.


Sibi....kad god sam u životu naišla na ženu koja me je ubedjivala da nikad nije imala problem ispoljene ambicije sa muškarcima ,ja sam znala da je ona u problemu.
Izvini,ali moje dugogodišnje trenersko iskustvo i politički angažman mi govore da je pitanje ravnopravnosti poteklo u stvari zahvaljujući muškom principu u kojem je ženi mesto u kući.
Isto bi se desilo i da je na snazi (kao što je bio u prvobitnoj zajednici),matrijarhat.Na ovom nivou razvoja ljudske svesti,muškarci bi pokrenuli priču o ravnopravnosti.

kojica
08-04-2012, 18:40
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

причалица
08-04-2012, 19:09
the best MAN is woMAN

:lol: