PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li umete da prepoznate ili osetite da se nekome sviđate?



Sagacity
30-12-2011, 11:09
Da li možete da osetite da se nekome sviđate?
Na osnovu čega ili kakvog ponašanja, možete biti prilično sigurni da je neko ''bacio'' oko na vas?
Da li se takve situacije mogu lakše prepoznati na netu?
Da li umete da se snađete, kada se dopadnete nekome, koga ste priželjkvali, ali niste bili sigurni da je to uzajamno?

kojica
30-12-2011, 11:11
Ja to ne prepoznajem.. a to sam shvatila nakon srednje škole, kad sam srela
drugara koji je izjavio da je sve četiri godine bio zaljubljen u mene i da me voli
i da će da me voli do kraja života.. :pada: al da me nije slučajno sreo na ulici
ništa ne bi ni preduzueo.. od straha.. :hm:

Moonster
30-12-2011, 11:12
Da li možete da osetite da se nekome sviđate?
Na osnovu čega ili kakvog ponašanja, možete biti prilično sigurni da je neko ''bacio'' oko na vas?
Da li se takve situacije mogu lakše prepoznati na netu?
Da li umete da se snađete, kada se dopadnete nekome, koga ste priželjkvali, ali niste bili sigurni da je to uzajamno?

Ne.
Nemam pojma o tome, čak i da se desi slučajno, ja to podvedem po "slučajnost" i tako i ostane.
Možda, jer nema direktnog kontakta, pa će osoba biti otvorenija nego inače, ali se postavlja pitanje iskrenosti.
Ne.

Sagacity
30-12-2011, 11:12
Kojice, hvala ti što si ''probila'' led...:dada:
Meni se slično desilo više puta, a za jednim žalim...:huh:

Sarmica
30-12-2011, 11:13
idi bre kojice:raz_114:...ja sedela s jednim dve godine u klupi i sve mislila da smo drugari:huh:
kad na maturi:lakat:
dakle, nemam pojma:nene:

Sarmica
30-12-2011, 11:14
ili to svi mi vidimo, samo nećemo baš da priznamo uvek da je tako:hm:

DaDole
30-12-2011, 11:15
e,to me nervira..ne da prepoznam,već prepoznam odmah:ljut: pa di je tu slutnja,čežnja,isčekivanje:hm:

kojica
30-12-2011, 11:17
Kojice, hvala ti što si ''probila'' led...:dada:
Meni se slično desilo više puta, a za jednim žalim...:huh:

ne znam.. :aha: možda i me još neko obavesti u staračkom domu da
sam mu se sviđala, pa ću onda da žalim...

Sagacity
30-12-2011, 11:17
Pa da li je moguće, da nema ovih ''veštijih''...
Ispisali smo ovde romane, a ono od čega se polazi..pojma nemamo...:hm:

kojica
30-12-2011, 11:20
ili to svi mi vidimo, samo nećemo baš da priznamo uvek da je tako:hm:

Pa dobro. Ima situacija kad sam se svesno pravila blesava i čekala da ih prođe. :lol:
Al za ovoga što sam primer navela, nikada mi na pamet nije palo. Ama baš ničim
to nije pokazivao.

Sagacity
30-12-2011, 11:23
Pa dobro. Ima situacija kad sam se svesno pravila blesava i čekala da ih prođe. :lol:
Al za ovoga što sam primer navela, nikada mi na pamet nije palo. Ama baš ničim
to nije pokazivao.
Obzirom da sam neko ko voli humor i dosta se zezam, više puta mi se neko ''nameštao'' kao kroz zez, a ja sam mislila da je u pitanju samo šala, da bi mi tek kasnije otkrili da se uopšte nije radilo o šalama..Toga najviše imam...Iskreno..
Mogu da primetim kada je neko direktniji, kada se nameće, kada se trudi da ti je tu ''pri ruci''...
Na netu, to ne prepoznajem uopšte...:nene: Osim ako mi neko direktno kroz PP kaže...:aha:
A neko sam ko ima godina..., pa bi se moglo reći da je za mene to sitnica, a nije...:aha:

Sarmica
30-12-2011, 11:24
Pa dobro. Ima situacija kad sam se svesno pravila blesava i čekala da ih prođe. :lol:
Al za ovoga što sam primer navela, nikada mi na pamet nije palo. Ama baš ničim
to nije pokazivao.

Kanda onda umemo da prepoznamo :)
Ja se uglavnom pravim luda :dada:

Sagacity
30-12-2011, 11:31
Kanda onda umemo da prepoznamo :)
Ja se uglavnom pravim luda :dada:
Pa kad me neko ''direktno muva'' a nije mi po volji, i ja se pravim ''luda''...:dada:
Ali mi se dešava da se potajno dopadnem nekome, a on misli da mi daje do znanja nekim postupcima koje ja uopše ne primećujem kao namerne...Tek kasnije kroz razgovor shvatim ''koja sam ja tupsonka''...:aha:

Cruz
30-12-2011, 11:53
ja mislim da sve zavisi od toga kako neko salje signale, nekada je lako prepoznati, nekda ne...

kojica
30-12-2011, 12:02
Obzirom da sam neko ko voli humor i dosta se zezam, više puta mi se neko ''nameštao'' kao kroz zez, a ja sam mislila da je u pitanju samo šala, da bi mi tek kasnije otkrili da se uopšte nije radilo o šalama..Toga najviše imam...Iskreno..
Mogu da primetim kada je neko direktniji, kada se nameće, kada se trudi da ti je tu ''pri ruci''...
Na netu, to ne prepoznajem uopšte...:nene: Osim ako mi neko direktno kroz PP kaže...:aha:
A neko sam ko ima godina..., pa bi se moglo reći da je za mene to sitnica, a nije...:aha:

onda ti lepo u toj šali pitaš ''a koje ti oćeš?'' i eto ti jasne situacije.. :lol:

Sagacity
30-12-2011, 12:05
onda ti lepo u toj šali pitaš ''a koje ti oćeš?'' i eto ti jasne situacije.. :lol:
Najgore je to, što u tom momenut mi tako nešto i ne padne na pamet :aha:

Sarmica
30-12-2011, 12:10
Ja sam pitala par puta:el ti to mene muvaš?:hm:...i svih par puta se uplašili i otiđili:dada:

Čarapica
30-12-2011, 14:04
ja nikad :undecided: .....a mozda da sam se nekad nekom svidjala mozda bi i prepoznala :) .... vjerovatno nisam :undecided:


nisam ni od kakve koristi na ljubavnim temama pa odo dalje :drnd::drnd:

Obešenjak
30-12-2011, 14:07
Bouže... kako ne umem! Ali, to je veoma jednostavno prepoznati kad se svima svidjam! :)

Man
30-12-2011, 15:48
menemi se sve sviđaju :rumenko: a ja nikad nikom :aha:

mona
30-12-2011, 16:54
to nikada ne ukapiram :kk: :

Steppenwolf
28-01-2012, 21:17
Mogu da prepoznam, u realu po nekoj nervozi u mom prisustvu i promeni ponasanja a na netu po paznji koju mi ukazuje a koja se manifestuje na razlicite nacine.

Vragolanka
28-01-2012, 21:32
ne uvek... lakše bi bilo da mi kaže: ja bi te odma' tuc'o... ovako se samo zbunjujem i ne želim uvek da poverujem u to.
a i zabole me dal' bi me ako ja njega neću. 'sve što sam želela to sam i imala'. ostalo me ne zanima.

Vragolanka
28-01-2012, 21:36
a ovde čim neko postavi lično pitanje, tipa godine i slično odma' ga pitam šta hoće. oni pametniji shvate i odustanu...

Steppenwolf
28-01-2012, 21:52
Znaci sve vrvi od nedojebanih zena i muskaraca.
Sta mislis da li je to samo na netu tako ili je generalno svet nedojeban?

Vragolanka
28-01-2012, 21:58
Znaci sve vrvi od nedojebanih zena i muskaraca.
Sta mislis da li je to samo na netu tako ili je generalno svet nedojeban?


ima i normalnih, samo što oni ne traže (to nešto što god falilo) na netu...
a šta ti misliš, da li je normalno da prva asocijacija kada ti neko privuče pažnju bude sex karaktera? ja mislim da jeste.
a do sada sam naučila da je muškarcima to prvo na pameti, bar kada se o meni radi. o drugima ne bih.
samo nisam naučila da suptilno manipulišem time... nikako sam žensko.

Steppenwolf
28-01-2012, 22:22
Uopste ne razmisljam na taj nacin, kod zene moze svasta da mi se dopadne a da ne bude prva asocijacija sex.Moze da mi se dopadne recimo ako mi da neki duhovit odgovor ili je na neki nacin neobicna te se ponasanjem izdvaja od vecine pa da mi to privuce paznju, pogotovo na netu kad nemam pojma kako neko izgleda moze da mi se dopadne nacinom na koji razmislja, da li je zainteresovana za teme koje i mene zanimaju itd. itd...
Sve u svemu mene prvenstveno zanima da li neko ima duha tek posle dolazi ostalo.

Vragolanka
28-01-2012, 22:33
Uopste ne razmisljam na taj nacin, kod zene moze svasta da mi se dopadne a da ne bude prva asocijacija sex.Moze da mi se dopadne recimo ako mi da neki duhovit odgovor ili je na neki nacin neobicna te se ponasanjem izdvaja od vecine pa da mi to privuce paznju, pogotovo na netu kad nemam pojma kako neko izgleda moze da mi se dopadne nacinom na koji razmislja, da li je zainteresovana za teme koje i mene zanimaju itd. itd...
Sve u svemu mene prvenstveno zanima da li neko ima duha tek posle dolazi ostalo.

na koji način misliš da ja razmišljam?

ako nema mozga, ili ono što ti zoveš 'duhom' ja ću pre nazvati harizmom, al' nebitno... ne zanima me, ma kako izgledao.
muškarcima je vizuelno pod broj 1. što je ok, ali budimo iskreni.
ako nisi zainteresovan iz ma kog razloga ni duh ni dupe te neće privući na duže od par trenutaka. a ako nema duha, neće doći ni ostalo, bar što se mene tiče.
net je priča za sebe...

ljubičica
28-01-2012, 22:41
pa mislim sta to znaci prepoznam?
dal sam svesna?
pa ono..skoro uvek sam svesna da sam nekom interesantna zbog neceg.
e sad, dal bas oce i nesto konkretno, to je sasvim drugo pitanje
iz iskustva..ako oce nesto, trazi. ako ne zna sta oce, a interesantan je, a ja ocu, ja trazim. sta god da je to..poznastvo, prijateljstvo, sex, ljubav..
ne bavim se mnogo visokom matematikom.

mikili
28-01-2012, 23:02
Retko pretpostavljam,uvek gledam da se uverim u to svidjam li se nekom..preko neta ne,ali umem tacno da osetim kad se nekom ne svidjam:raz_125:..i preko neta..

Steppenwolf
29-01-2012, 00:03
na koji način misliš da ja razmišljam?

ako nema mozga, ili ono što ti zoveš 'duhom' ja ću pre nazvati harizmom, al' nebitno... ne zanima me, ma kako izgledao.
muškarcima je vizuelno pod broj 1. što je ok, ali budimo iskreni.
ako nisi zainteresovan iz ma kog razloga ni duh ni dupe te neće privući na duže od par trenutaka. a ako nema duha, neće doći ni ostalo, bar što se mene tiče.
net je priča za sebe...

Ti si sama rekla ajde da uprostim i banalizujem da muskarci razmisljaju polnim organom prvenstveno, a ja ti kazem da to nije slucaj kod svakog muskarca i da ti imas predrasude.

ljubičica
29-01-2012, 00:15
slazem se.

Obešenjak
29-01-2012, 00:54
Meni da dodje devojka i da mi lupi šamar i da mi kaže "svidjaš mi se", ja joj ne bih verovao! :aha:

Čarapica
29-01-2012, 01:31
ma ljubav i svrab se ne mogu sakriti, pa vi pricajte sta hocete :duh:

mica
29-01-2012, 07:10
Uglavnom prepoznam po nacinu komunikacije, pogledima, govoru tela. Generalno, kad ti se neko dopadne, sve i da zelis da sakrijes, ne mozes...Odaces se necim....Pitanje je, kolko ta osoba, koja ti se dopadne, zeli ili ne to da vidi. Podsvesne reakcije se ne mogu sakriti, a kad ti se neko svidja, njih ima na izvoz...

Vragolanka
29-01-2012, 20:49
Ti si sama rekla ajde da uprostim i banalizujem da muskarci razmisljaju polnim organom prvenstveno, a ja ti kazem da to nije slucaj kod svakog muskarca i da ti imas predrasude.

nisam rekla da 'razmišljaju' njim - prvenstveno ili ikako. niti to mislim.
bar ne oni koji koriste mozak.
rekla sam da je vizuelno na prvom mestu.
rekla sam da se većina muško ženskih relacija svodi na sex želju.
i da banalizujem ja ovo tvoje... ti si jedan poseban 'muškarac', jel tako? i sex ti je uvek na II mestu?

p.s. ne imputiraj ono što nisam rekla, dovoljno je što čupaš iz kontexta.

ljubičica
29-01-2012, 21:57
ma kakvom tripu.
to samo znaci da je dozivljavaju kao devojcicu koju treba zastititi od surovog sveta..
to je samo deo muvanja..cak i ako nije otvoreno.

Steppenwolf
29-01-2012, 22:05
ma kakvom tripu.
to samo znaci da je dozivljavaju kao devojcicu koju treba zastititi od surovog sveta..
to je samo deo muvanja..cak i ako nije otvoreno.
Ako je dozivljavaju ko devojcicu onda nesto ne stima ili kod njih ili kod nje.

Vragolanka
29-01-2012, 22:11
Ako je dozivljavaju ko devojcicu onda nesto ne stima ili kod njih ili kod nje.

nisi u pravu... ne znam da li je cilj kontrirati, ili ne ali to je osećaj koji budim u većini muškaraca, bog zna čime. da mi treba zaštita. tako se i postavljaju.
što ponekad prija... ali u pojedinim slučajevima dovodi do osećaja bespomoćnosti, što nikako ne volim.
osim toga, oduvek sam veroovala da odajem utisak osobe koja može i sme sve, sama. naravno da ne mogu uvek, ali ne volim kada to osete i drugi.
narušavaju mi osnovni sistem samoodbrane.
i da, ti koji se zaštitnički postave se najviše i približe. ne zato što osećaj prija, već zato to vide ispod površine.
ima još jedan fenomen što se tiče ovog poslednjeg 'tripa'... a to je da nebitno da li si sa tim nekim ili ne, većina će tvrditi za drugoga kako ima 'skrivene' :lol: namere. to su isti ljudi koji ih i sami imaju, ili su ih već realizovali. ovo potpisujem.

Steppenwolf
29-01-2012, 22:26
Videti u zreloj zeni, zenu, ne iskljucuje zastitnicki impuls kod muskarca.Mada ima muskaraca koji mogu da se osecaju kao zastitnici samo ako u zeni vide devojcicu, slabu i nezasticenu.Sa zrelom jakom zenom ne znaju sta da pocnu.
Slazem se da oni koji tvrde da oni drugi imaju skrivene namere ih najpre imaju sami.

Vragolanka
29-01-2012, 22:29
Videti u zreloj zeni, zenu, ne iskljucuje zastitnicki impuls kod muskarca.Mada ima muskaraca koji mogu da se osecaju kao zastitnici samo ako u zeni vide devojcicu, slabu i nezasticenu.Sa zrelom jakom zenom ne znaju sta da pocnu.
Slazem se da oni koji tvrde da oni drugi imaju skrivene namere ih najpre imaju sami.

sa takvima definitivno nešto nije u redu. ali ja sam pričala o onoj drugoj vrsti.

Sagacity
29-01-2012, 22:29
Da li mu se sviđam ili je u pitanju "samo seks" ?


Kad se ženi sviđa neki muškarac, na pameti joj je samo jedno pitanje – sviđam li se i ja njemu ili samo želi seks, sudeći po naučnicima odgovor na to pitanje je lako dobiti, potrebno je samo pogledati muškarca u oči.

Ako muškarac zadrži pogled na očima potencijalnog partnera duže vreme vrlo je verovatno da tu ženu vidi kao dugoročnog partneria. Ako ipak pogledom prelazi sa lica na telo, vrlo je verovatno da ga zanima samo kratkotrajna seksualna afera.

Istraživanje je otkrilo da je muškarcima puno važnije lice žene od njenog fizičkog izgleda ukoliko traže dugoročnu vezu.

"Ljudi koji traže dugoročnu vezu žele pored sebe prijateljsku osobu, duhovitu i prijatnu. Sve te informacije otkriva lice. U slučajevima kada muškarac nije zainteresovan za dugoročnu vezu nego samo za seksualni izlet, njega ne zanima toliko lice, koliko telo žene", tvrdi psiholog Entoni Litl.

U istraživanju koje je sproveo doktor Tom Kari učestvovalo je deset muškaraca i žena koji su pozirali u donjem rublju, nakon čega su se međusobno ocenjivali. Potom je testiranje preneseno na internet, a u njemu je učestvovalo 127 muškaraca i 133 žene.

Većina ispitanih koji su želeli dugoročnu vezu više se zadržavala na licu potencijalnog partnera, dok su koji su bili zainteresovani samo za seks prvenstveno pažnju poklanjali telu žene sa kojom su bili.

Izvor:smedia.rs

A šta kada nema očiju, kada je u pitanju net ? :hm:

Vragolanka
29-01-2012, 22:33
pa i mi od starta hoćemo samo sex... kako možeš unapred da znaš šta će od svega toga ispasti?
meni ovo pitanje nikad nije na pameti...

Steppenwolf
29-01-2012, 22:46
Da li mu se sviđam ili je u pitanju "samo seks" ?








A šta kada nema očiju, kada je u pitanju net ? :hm:
Pa i na netu ima ociju ako imas kameru, u suprotnom imas slova i mastu.

Sagacity
29-01-2012, 22:50
Wolf, al' si ti to razradio...:lol: :lol: :lol:

Nisam nikada bila u situaciji da sam u nekom ''net'' muvanju...Ali imaću to na umu...Mada mi je kamera takva, koja mora da se postavo iz posebnog ugla, u suprotnom čovek može da se uplaši....Vidiš, nije ni to neko merilo...Ako zakaže tehnika nema mi pomoći...:lol:

naki
29-01-2012, 23:23
el to sa pp-om ide na osecaj ili se prepozna? :hm: :lol:

kojica
29-01-2012, 23:24
vidi ja već pisala na ovu temu.. :hm:

pa ništa.. onda samo još da dodam, da nepogrešivo prepoznajem kad se nekom ne sviđam.. :lol:
zapravo, unapred znam kome se neću svideti...:haha:

Vragolanka
29-01-2012, 23:44
zasto?
pa to je najbenigniji nacin dominacije
mnogo manje opasan nego ako oce da ti odredi de ces da radis, ili koliko ces dece da imas..:lol:

to nije dominacija, to je nasilje.

ljubičica
29-01-2012, 23:48
to nije dominacija, to je nasilje.
ok, sta je dominacija za tebe?
misim nije tema al kad smo krenuli?
dominantan muskarac, u pozitivinom smislu, je onaj koji drzi stvari pod kontrolom. zaradjuje lovu, brine o porodici, resava probleme. pruza podrsku. fizicki jak, mentalno nenadjebiv, emotivno stabilan.
san svake zene, ne?
ali , kad je odnos prema njoj u pitanju, e onda ne treba da bude dominantan . onda su ravnopravni..jel tako?:g:
ili ne?

Vragolanka
29-01-2012, 23:53
ok, sta je dominacija za tebe?
misim nije tema al kad smo krenuli?
dominantan muskarac, u pozitivinom smislu, je onaj koji druz stvari pod kontrolom. zaradjuje lovu, brine o porodici, resava probleme. pruza podrsku. fizicki jak, mentalno nenadjebiv, emotivno stabilan.
san svake zene, ne?
ali , kad je odnos prema njoj u pitanju, e onda ne treba da bude dominantan . onda su ravnopravni..jel tako?:g:
ili ne?

ok je bold... samo, nisam mislila na bilo kakvu vrstu zavisnosti. i zaboravila si sposoban.

kada je odnos prema njoj u pitanju, on se ne svodi na zabrane. dominantan je svoj, ne treba mu niko drugi da leči komplexe na njemu.
u sexu je neka druga priča... svako gaji različite afinitete... :lol:

ne znam, ne želim da budem ravnopravna, volim da znam ko je muško u kući.
:bela:

Keti
17-11-2012, 23:31
neumem... :aha:

Sagacity
17-11-2012, 23:38
Meni se poneki put desi, da ''prečujem''...:lol: to jest, kada odmakne malo vremena i kada ''prelistam po glavi'' shvatim neke stvari...Tako da ni ja nisam baš ponajbolja u prepoznavanju da li sam se nekom dopala ali ''onako''...:lol:

Keti
17-11-2012, 23:49
vidim ja za onog koga netreba... :namcor::ljut::mirka:
al za koga treba,sam tupson... :stidljiva:

Nežnicah
17-11-2012, 23:50
umem :dada: ali meni to sto bi rekli ni iz dzepa ni u dzep :lol:... samo eto saznanje da babac i dalje ima ostro oko ili trece oko :rile:
mada cini mi se da bolje umem da osetim i prepoznam kad nekoga nerviram :lol:

Sagacity
17-11-2012, 23:54
Da budem iskrena, samo direktno razumem...Nešto ne volim da zaključujem ''između redova''...Osim toga ima raznog muškog sveta.Nekima je u krvi da flertuju, to im dođe kao hobi...ne može se baš na sve i svakog obratiti pažnja, tako da se desi da mi tu i tamo neko promakne...:lol: :lol:

egyboy53
13-02-2013, 09:06
mislim da znam :rile:
jedino ako je ta druga osoba toliko smetena samom sobom da ni sama ne zna, onda ni ja ne znam, valjda:qq:

mona
13-02-2013, 09:09
umem i neumem nemam pojma :drnd:

DaDole
13-02-2013, 09:40
brooka:pada: namaK prepoznam:stidljiva: a nije to teško:nene:

darko1
23-08-2013, 07:03
Šta je smisao života i da li postoji samo jedan ili više njih. Naravno da ih je više a jedan od njih bi bio : dopasti se nekom i taj neko da se dopadne tebi, koliko će to trajati i koliko će biti lepo.-----------Tema: Pa valjda to svako ume,sem u nekim situacijama.

Jelicica
07-02-2014, 18:47
Lepa tema a i komentari sta reci ne nasedajte na slatkorecive , ja se bogami opekoh , svako ima u svom zivotu trenutke slabosti ili neke nesuglasice i tad je zena najranjivija kad se oseca usamljenom. Jedna skola me kostala zivaca. Pricam trenutno o virtuelnoj zavodljivosti ili flertu.Ne ponovilo se. Sad sve uzimam za salu nema tu niceg loseg da neko kaze lepu rec ili da vam se divi ali na tome nek ostane. Za udate je ovo opasna igra. Pamet u glavu. A i mladjima nije na odmet dobro da razmisle ko je sa druge strane monitora.U stvarnosti po prirodi sam odbojna. Ne volim da izigravam zensku zavodnicu ali boze moj imam oci i pogledam i ja. Tu je kraj price.

salel
07-02-2014, 18:54
Bravo Jelicico, svaka ti je na mestu, reći lepu reč, pohvaliti, biti ljubazan, šaliti se sa merom.....pa zato smo ovde

Jelicica
07-02-2014, 19:01
Ma pametna sam ja samo pomrle sve babe da me hvale .:zvekira:

salel
07-02-2014, 19:14
ja te hvalim od prvog dana, valjda je i to nešto :bisa:

Jelicica
07-02-2014, 19:22
Jeste salel hvala , a sta mislis u sebi tesko meni :aha:salim se.

salel
07-02-2014, 20:55
Verujem da se šališ jer ono što mislim to sam i reko :

A ti si jedna dobra i iskrena duša :raz_040:( tema : za dušu ).............. i naravno da nemožemo biti stalno romantični, moramo se malo i šaliti

Jelicica
07-02-2014, 21:14
Za salu i romantiku uvek sam tu :andjelica:

Ciciban
26-12-2019, 20:06
Umem, posebno ako se ne svidjam :mrgreen:

bakterijasmarsa
26-12-2019, 22:06
Ne
i hijhadu puta sam zažalio zbog toga

Nežnicah
27-12-2019, 21:21
Takodje ne, osim onih očiglednih znakova od neotesanih muškaraca koje bi i slep pročitao i koji nmi ne prijaju.Zasto sam ovo napisala, nemam pojma :lol:

DaDole
30-12-2019, 10:06
Mogu,sasvim sigurno i hvala Bogu na tome:dada: