PDA

Pogledaj Punu Verziju : Poslanici dostavljali lažne diplome



kojica
11-01-2012, 16:14
Slušam sada vesti i ne verujem šta slušam.

Narodni poslanici su dostavljali lažne diplome, pa je sa sajta skinut podatak
o njihovoj stručnoj spremi. U buduće se neće tražiti od poslanika da dostavljaju
dokumente o stečenom obrazovanju, jer skupština neće da se bavi proverom
ispravosti dokumenata.

I rešen problem? :krsti:

причалица
11-01-2012, 16:49
meni se jednom desilo da me je zvao jedan funkcioner jedne naše ''ugledne'' stranke (po nekoj ovca-mog-sinovca liniji) da pita da li je taj-i-taj diplomirao na ondašnjem pmf-u geografiju.
rekoh da je to poverljiv podatak i da tu informaciju može da pribavi samo sudskim nalogom, ako već osoba za koju se zanima ne dostavlja dokumetovano svoje podatke.
on je bio zaprepašćen.
posle vidim tog ''sumnjivog'' (nemam pojma da li je završio faks) kako je baš baš napredovao i u stranci i na tekućem računu.

mrav
11-01-2012, 16:56
pa dostavili ljudi šta imali nije pisalo da moraju da budu prave

kojica
11-01-2012, 18:14
Šta će narodnom poslaniku falsifikovana diploma? Odakle mu?
Zašto neko ko sedi tamo da predlaže i izglasava zakone, krši zakon?
Zašto pospešuje tu vrstu kriminala? I na šta je još spreman kada je
u stanju da kupi diplomu samo da bi na sajtu delovao pametnije?

Ja bih sve te što su dostavljali lažne diplome pohapsila i tražila da
vrate sve poslaničke dnevnice od kako su kročili u skupštinu, a ne
da se samo povuku podaci sa sajta i nikom ništa. :ljut:

причалица
11-01-2012, 18:17
ih, kojice...pa šta je njih brige, kad će biti na vlasti još par meseci? ko da se bakće sa bitangama :lol:

Bisernica
11-01-2012, 18:23
Potpredsednik Srpske radikalne stranke i narodni poslanik, Aleksandar Martinović, doktorirao je prošle nedelje na Pravnom fakultetu u Novom Sadu, iako je kao asistent na toj visokoškolskoj ustanovi pet godina zaredom falsifikovao sopstveni naučni rad.


On je u naučnom časopisu Pravnog fakulteta "Zbornik radova" objavljivao naučni rad iste sadržine samo pod drugačijim naslovima (od 2005. do 2009. godine) i za to dobijao autorski honorar. Uprkos takvoj plagijatorskoj biografiji, Martinović je dobio titulu doktora pravnih nauka.
Doktorsku disertaciju pod naslovom "Odnos Vlade i uprave s posebnim osvrtom na srpsko i nemačko pravo" odbranio je pred komisijom koju su činili profesori novosadskog Pravnog fakulteta, Dragan Milkov i Zoran Lončar, kao i profesor beogradskog Pravnog fakulteta, Ratko Marković.

Marković je izjavio da prilikom odbrane doktorata nije znao da je potpredsednik radikala prepisivao svoj rad nekoliko godina, a upitao se da li je urednik "Zbornika radova" obnevideo kada je isti rad objavljivao pet puta u istim novinama. Martinović danima nije dostupan novinarima, a njegov stranački kolega, Zoran Krasić, izjavio je da nije čuo da je Martinović doktorirao. "Još samo da čitam naučne časopise, pa da potpuno poludim", izjavio je Krasić za "Pres".
Nakon što su ove dnevne novine otkrile Martinovićev prepisivački talenat, stručnjaci su ukazali da novosadski Pravni fakultet treba da pokrene disciplinski postupak i preispita njegovo zvanje asistenta.

...i nikem ništa ....a ovaj je pravnik !!

причалица
11-01-2012, 18:30
što je pravnik...a što je dr nauka :pada:
to objavljivanje u domaćim zbornicima je čisiti shit. treba da objavljuju u vodećim međunarodnim časopisima, pa bi videli onda te doktorate...:lol:

Man
11-01-2012, 18:59
kad bi se poništile kupljene diplome ostali bi bez vrha policije i većeg dela upravne vlasti :haha: ne ide nikako :drnd:

a ds bi promenio naziv u zemljoradnička zadruga :mrgreen:

причалица
11-01-2012, 19:07
zašto ne sprovesti neku akciju oko ispitivanja validnosti dostavljenih diploma? tj. ako su već falsifikovane - ko je falsifikao, kome i - marš na sud...zašto je to tako nemoguće, bre?
nama, na univerzitetu i na institutima, u sitna crevca kontrolišu koje radove objavljujemo, u kojim časopisima, koliko citata imamo....da bi dobijali tamo neke honorare...pri čemu nam posao nije garantovan, nego se reizabiramo na 4 godine....
a ovo stvarno nema smisla, pogotovo što su finansirani iz džepa naroda, kao i mi.

Bisernica
11-01-2012, 20:35
kad bi se poništile kupljene diplome ostali bi bez vrha policije i većeg dela upravne vlasti :haha: ne ide nikako :drnd:

a ds bi promenio naziv u zemljoradnička zadruga :mrgreen:

šta bi tek onda drugi radili :hm:
na kurs za opismenjavanje !

причалица
11-01-2012, 20:36
šta bi tek onda drugi radili :hm:
na kurs za opismenjavanje !

slažem se :) mnogo je gore kod drugih stranaka :lol:

Man
11-01-2012, 21:15
šta bi tek onda drugi radili :hm:
na kurs za opismenjavanje !

Izvini što sam slučajno spomenuo govnjave :) neću više :zrika: ali ni manje, jer postoje relevantni podaci o ovome što sam napisao.
Tebi ko da neko brkne u oko kad se spomenu :hm: e pa da izjavim da takvu pošast ova zemlja nije videla, a nadam se da nikad više i neće.

a za priču... Nije gore kod drugih... ovi su opasno namazani pa kriju svoju nepismenost kao zmija noge. Jedino što i umeju da kažu su napamet naučene bajkice.

причалица
11-01-2012, 21:27
a za priču... Nije gore kod drugih... ovi su opasno namazani pa kriju svoju nepismenost kao zmija noge. Jedino što i umeju da kažu su napamet naučene bajkice

ma neću da se raspravljam :)

Bisernica
11-01-2012, 21:30
šta mi se izvinjavaš ,
imaš pravo da misliš šta hoćeš
kao što i ja imam pravo da mislim šta hoću
relevantni podatci postoje za sve nas ,za nekog više ,za nekog manje
gde se ko i na kojoj strani kad našao ,takve mu i podatke pakovali

a što se tiče brkanja u oko ,kad god ja nešto prokomentarišem ,ti odma misliš da je meni neko brknuo u oko ,
šta to znači ,da treba da ćutim da se ne bi mislilo da mi je neko brknuo u oko - e svašta
na celu stvar ,bilo da je žuta ili ne mogu da kažem samo jednu i to je najrelevantniji podatak - rugala se koza ovci !!
ovi su nepismeni ili polupismeni ,a oni drugi su doktori nauka ,samo ih nismo prepoznali ...ma daj

причалица
11-01-2012, 21:32
rugala se koza ovci !!


:raz_114: :bravo:

Man
11-01-2012, 21:35
šta mi se izvinjavaš ,
imaš pravo da misliš šta hoćeš
kao što i ja imam pravo da mislim šta hoću
relevantni podatci postoje za sve nas ,za nekog više ,za nekog manje
gde se ko i na kojoj strani kad našao ,takve mu i podatke pakovali

a što se tiče brkanja u oko ,kad god ja nešto prokomentarišem ,ti odma misliš da je meni neko brknuo u oko ,
šta to znači ,da treba da ćutim da se ne bi mislilo da mi je neko brknuo u oko - e svašta
na celu stvar ,bilo da je žuta ili ne mogu da kažem samo jednu i to je najrelevantniji podatak - rugala se koza ovci !!
ovi su nepismeni ili polupismeni ,a oni drugi su doktori nauka ,samo ih nismo prepoznali ...ma daj



sektašice moja :cmok: :bisa:


p.s. :jezik:

Bisernica
11-01-2012, 21:37
:manijak: :cmok:

причалица
11-01-2012, 21:37
samo da kažem da taj koji nije hteo da kaže da li je diplomirao ili nije - nije diplomirao, to saznadoh malopre :lol:....a iz stranke je koja nema veze sa žutima :lol:
p.s. ebali vas žuti, kao da nisu svi isti

Bisernica
11-01-2012, 21:40
ebu nas svi redom ,samo kad se dokopaju poslaničke fotelje
i sa diplomom i bez nje - ja moju ne bi zaklonila za 80 % njihovih !
...i ne samo diplomu ,već i opštu kulturu !
Kad uzurpiraju mikrofon i krenu da dave ,tri smislene rečenice ponekad ne povežu
vajni govornici ....pih

причалица
11-01-2012, 21:43
ne mora svako da ima dara za priču, iako ima diplomu.....ali, poslanik bi trebalo da to ima.
hvala ti bouže, nemam ni naviku ni potrebu da gledam političare...ali, kakva nam je država i svakodnevni život - pa takva nam je i parlamentarna struktura :zrika:

Bisernica
11-01-2012, 21:48
Što bi rekao Pašić jednom poslaniku - kakvi ste vi Englezi,takav sam ja Gledson.

:raz_114:

причалица
11-01-2012, 21:50
a je l pašić imao akademsko obrazovanje :huh:

Bisernica
11-01-2012, 21:58
Pašić je bio inženjer građevinske struke.

причалица
11-01-2012, 21:59
Pašić je bio inženjer građevinske struke.
hvala, biso.

Suzan
04-02-2012, 16:04
Znate kako...Prvo, pojma nemam šta im je trebalo da dostavljaju falsifikovane diplome. Poslanik je mašina za glasanje i POLITIČKA FUNKCIJA...U prevodu, mogla je i moja pokojna prababa da bude poslanik, iako nema školu.

Za političke funkcije ne treba znanje, jer ionako glasaš kako ti šef naredi, a ministri i stručne službe...e tu već mora da bude diplome.

Ovi što su falsifikovali-"džaba su krečili", izbori su na pragu.