PDA

Pogledaj Punu Verziju : Odmeravanje snaga



mikili
12-01-2012, 11:48
Da li ste svesni tih -igara- u braku?igra dominacije u pojedinim oblastima zivota..igrate li ih ili ste pozicije vec utvrdili,rasporedili?koliko su takve igrice stetne po brak ili mozda stimulisu..prihvatate li precutno dominaciju u pojedinim oblastima,da li ste svesni svoje ,znate li gde ste -jaci-,prihvata li vas partner to?kazu,brak je kao partija saha,kralj je najvaznija figura,ali je kraljica najjaca-,slazete li se?:raz_125:

kojica
12-01-2012, 12:11
Pa ne igramo se.. :hm: tako je kako je..
Deca su nam pomogla da odredimo pozicije. Tačno znaju za šta pitaju mamu a
za šta tatu i tu nema greške. :lol: Ako se slučajno pobunimo pa neko od nas
kaže ''što pitaš to mamu/tatu, kad znam to i ja?'' oni ladno odgovore ''ma nemaš
ti pojma''... :haha:

DaDole
12-01-2012, 12:17
kad čitam uvodni post prva mi je asocijacija strategija:hm:
a ima je,nije da je nema:)

причалица
12-01-2012, 15:26
Da li ste svesni tih -igara- u braku?igra dominacije u pojedinim oblastima zivota..igrate li ih ili ste pozicije vec utvrdili,rasporedili?koliko su takve igrice stetne po brak ili mozda stimulisu..prihvatate li precutno dominaciju u pojedinim oblastima,da li ste svesni svoje ,znate li gde ste -jaci-,prihvata li vas partner to?kazu,brak je kao partija saha,kralj je najvaznija figura,ali je kraljica najjaca-,slazete li se?:raz_125:

ne znam, ne volim da se igram u odnosima sa ljudima, pa ni u braku...a možda i ne umem da se igram :lol:
uglavnom, mislim da jesam dominantna u mnogim domenima. ne smeta mi to sad više, jer tako izgleda mora da bude...a kako deca to kapiraju?
pa eto...valjda normalno, jer ne vidim kako bi drugačije.
primer odnosa snaga kod nas može da se vidi u prvoj strani dnevnika mlađe ćerke, kad je imala 9 godina:

''dragi dnevniče, ja sam teodora. moja mama se zove .... a tata .... mama je fizičar, a tata je muzičar. ne znam šta bih bez mame. ona zna sve što treba. pomaže mi za školu, kuva, vodi nas u pozorište, na more, uči me engleski. da nje nema ne znam šta bih.''

:(