PDA

Pogledaj Punu Verziju : Promaja



kojica
06-02-2012, 14:58
Kod mene u kući nikada nisu istovremeno otvorena dva prozora, čak ni na
+40. Da nas slučajno ne ubije promaja. Tako mama čuvala mene, pa i ja
sada čuvam svoju decu. I tek pre koju godinu saznam da promaja postoji
samo u Srbiji. Kako ostali svet živi? :qq: Ako se ne čuvaju promaje, jer za
nju ne znaju, jesu li bolesniji od nas?

Jeste li počeli da sumnjate u promaju kada ste čuli da smo je mi izmislili? :hm:

rile_nezni_oblak
06-02-2012, 15:01
nije, promaja postoji svuda u svetu... :eek: to je jos jedna zabluda nebeskog naroda... poput inata i slicno... :(

Steppenwolf
06-02-2012, 15:02
Kad pomenes promaju odmah se setim kupea u vozu u kom uzasno smrdi a niko ne otvara prozor jer se plase promaje, radije bi se od smrada ugusili nego provetrili.

Cruz
06-02-2012, 15:03
ja sad ovo sto ti pises prvi put u zivotu cujem :huh:

ne znam ko je izvor tvoje informacije, ali da ti odmah kazem da je pogresan. promaja je ono sto je u engleskom zargonski "wind", bar je tako stranci sa kojima sam bila u kontaktu nazivaju i ponasaju se isto kao i mi u srbiji..

kojica
06-02-2012, 15:06
nije, promaja postoji svuda u svetu... :eek: to je jos jedna zabluda nebeskog naroda... poput inata i slicno... :(

I bre, baš nemamo sreće. Ja reko, eto po nečemu smo bar posebni. :sad:

kojica
06-02-2012, 15:07
ja sad ovo sto ti pises prvi put u zivotu cujem :huh:

ne znam ko je izvor tvoje informacije, ali da ti odmah kazem da je pogresan. promaja je ono sto je u engleskom zargonski "wind", bar je tako stranci sa kojima sam bila u kontaktu nazivaju i ponasaju se isto kao i mi u srbiji..

Ma nemam nikakav pouzdan izvor. Eto tako negde čula samo.

Cruz
06-02-2012, 15:07
nije mi bas najjasnije :kapa:

kojica
06-02-2012, 15:08
Kad pomenes promaju odmah se setim kupea u vozu u kom uzasno smrdi a niko ne otvara prozor jer se plase promaje, radije bi se od smrada ugusili nego provetrili.

I u čekaonici kod lekara. :ququ: U sezoni gripa, kad svi kijaju i kašlju, sve živo zatvoreno.

rile_nezni_oblak
06-02-2012, 15:09
ja sad ovo sto ti pises prvi put u zivotu cujem :huh:

ne znam ko je izvor tvoje informacije, ali da ti odmah kazem da je pogresan. promaja je ono sto je u engleskom zargonski "wind", bar je tako stranci sa kojima sam bila u kontaktu nazivaju i ponasaju se isto kao i mi u srbiji..
to se na engleskom kaze 'draft'... i ima identicno znacenje kao kod nas rec 'promaja', (pored ostalih znacenja)... :(

Cruz
06-02-2012, 15:10
to se na engleskom kaze 'draft'... i ima identicno znacenje kao kod nas rec 'promaja'... :(

meni je poznat termin "wind" i nisam ga ja izmislila :)

mrav
06-02-2012, 15:13
činjenično je dokazano da je promaja ubila više Srba nego turci i janičari zajedno, evo moju pokojnu prababu bar pet puta godišnje

promaja
06-02-2012, 15:18
nisam znao da sam tako opasan...zato svi beže od mene:eek::zrika:

kojica
06-02-2012, 15:19
nisam znao da sam tako opasan...zato svi beže od mene:eek::zrika:

nevidljivi ubica.. :bela:

mikili
06-02-2012, 15:36
Kad neko pomene promaju ja se uvek setim mog madjeg sina,iz vremena nekih 1,5god.do 2..nije voleo da spava popodne sam,uvek bih morala da lezim pored njega,i cekam,on brblja,trajalo bi to po 45min...i duze dok ne zaspi..i jednom prilikom ,vrata negde u kuci se zalupe s treskom,on uplaseno pita sta je to,ja sanjivo odgovaram,ma promaja..i on ucuti i zaspi ...posle toga je pri polasku na spavanje stalno pitao-nece dode promajica,ja spavam-...tako smo nehotice izmislili -baba rogu-,na cije se pominjanje smirivao:stidljiva:..sad ume da kaze-e koji sam ja glupander bio-:):raz_125:

promaja
06-02-2012, 15:50
eto ,ipak sam i koristan ,bar su me deca poštovala ...:zrika:

mikili
06-02-2012, 15:52
a babe si zaboravio:raz_125:

причалица
06-02-2012, 18:22
promaja ne postoji.
sa stručnog stanovišta, tj meteorološkog, vetar koji može da nam smeta je onaj koji se dešava na temperaturama nižim od 17 oC. to smetanje je opet relativno, jer neko jeste a neko nije osetljiv na istu temperaturu.
dakle, nikad mi promaja nije smetala niti smo se u kući ikada štitili od iste.

naki
06-02-2012, 18:33
e kojo, ovog puta necu pominjati krave, jer njima hladnoca i strujanje vazduha ne smeta...
ali pomenucu, ono sto nas je jedan profesor ucio...
maloj prasadi smeta PROMAJA, jer je naucno ustanovljeno da su ona, koja su bila izlozena tom strujanju , podlegla dijarejama...
dakle...
nekome moze da naskodi...:dosada:

причалица
06-02-2012, 19:38
e kojo, ovog puta necu pominjati krave, jer njima hladnoca i strujanje vazduha ne smeta...
ali pomenucu, ono sto nas je jedan profesor ucio...
maloj prasadi smeta PROMAJA, jer je naucno ustanovljeno da su ona, koja su bila izlozena tom strujanju , podlegla dijarejama...
dakle...
nekome moze da naskodi...:dosada:

a je l rek'o možda kad se strujanje vazduga računa u promaju? missim, nije svako strujanje vazduha - promaja.

naki
06-02-2012, 19:40
bas su rekli promaja... :dosada:

Sarmica
06-02-2012, 21:00
promaja je zaebana stvar, pricajte vi sta ocete:raz_088:
ja se cuvam promaje, a englezi nek je zovu kako oni ocu:kreza:

причалица
06-02-2012, 21:02
promaja spada u jedan od dva primarna straha u srba :kreza: drugi je da neće imati dovoljno hrane za slavu :lol:

rile_nezni_oblak
06-02-2012, 21:04
e kojo, ovog puta necu pominjati krave, jer njima hladnoca i strujanje vazduha ne smeta...
ali pomenucu, ono sto nas je jedan profesor ucio...
maloj prasadi smeta PROMAJA, jer je naucno ustanovljeno da su ona, koja su bila izlozena tom strujanju , podlegla dijarejama...
dakle...
nekome moze da naskodi...:dosada:
a mozda prasici jeli pokvaren koncentrat? :eek:

причалица
06-02-2012, 21:05
a mozda prasici jeli pokvaren koncentrat? :eek:
pa je l ovo tema o prasići ili o srbi :zrika:

Sarmica
06-02-2012, 21:06
promaja spada u jedan od dva primarna straha u srba :kreza: drugi je da neće imati dovoljno hrane za slavu :lol:


:raz_114:

naki
06-02-2012, 21:06
njok riki... samo su stradali oni u boksevima koji su bili izlozeni cuvenoj promaji... :dosada:
elem, svi su jeli istu klopu... :dosada:

Sarmica
06-02-2012, 21:06
a moram ovo da pitam:raz_114:
od promaje dijareja?:krsti:

naki
06-02-2012, 21:08
tako nama rekli sarmo :dada:
plus, minus jos pojedini uticaji...kako god...ne valja se... cak ni za prasice... :dosada:

Sagacity
06-02-2012, 21:12
promaja spada u jedan od dva primarna straha u srba :kreza: drugi je da neće imati dovoljno hrane za slavu :lol:
Meni je ovo NAJ post.....:lol: :lol: :lol:

Za lekare promaja ne postoji...Meni je nekada davno kada sam bila bolesna, doktor pitao gde sedim preko dana...jer sam imala nekih zdravstvenih problema...Ja mu objasnim, da je u stanu u kojem sam previše toplo i da otvaramo širom prozore i vrata, da bi smo napravili promaju u stanu, jer je bilo nemoguće tu boraviti od vrućine, bilo je leto...Njegov komentar je bio...:''Aaaaa, znači sedela si na vetrometini''...:kreza:
E sad ja ne znam da li su promaja i vetrometina isto...:eek:

naki
06-02-2012, 21:13
tako i prasici...lepo ja velim :dosada:

Sarmica
06-02-2012, 21:15
tako nama rekli sarmo :dada:
plus, minus jos pojedini uticaji...kako god...ne valja se... cak ni za prasice... :dosada:

razumem ja te prasice potpuno:place:

Sagacity
06-02-2012, 21:17
Da li može neko da mi objasni uzročno-posledičnu vezu prasića i promaje...:hm: