PDA

Pogledaj Punu Verziju : i kazem ja njemu..



ljubičica
14-02-2012, 21:07
culi smo svi,milion puta
nezgodno je, ako osoba koja nam prica, i koju volimo, prica o drugoj osobi koju volimo, i smatramo prijateljem.

kako se postavljate kad se medjusobno svadjaju ljudi koje volite? umete li da se distancirate? i da li treba, ili treba jasno reci svoje misljenje?
da li kazate: necu da slusam. resi to s njim.
ili klimate glavom, dok u sebi osecate da izdajete onog drugog?

Vragolanka
14-02-2012, 21:11
ako sam već dozvolila toj drugoj osobi da mi priča, znači da se od mene očekuje podrška.
uglavnom neću da slušam takve stvari, jer moram da odaberem stranu... slušati i klimati glavom, ili ćutke odobravati, osuđivati, nije u redu. možeš samo reći da li je ili nije u pravu, a to znači biranje.
ili ne slušati. nema sredine.
i ne umem da budem objektivna uvek. naročito ne volim kada mi neko dira one koje volim. tada me ne zanima ko je kriv.
i nikada ne dajem podršku kada se to od mene očekuje.
ne želim ni da je očekujem.

причалица
14-02-2012, 21:28
trudim se da budem objektivna, bez obzira koliko mi je draga osoba koja mi priča. mislim da jedino tako mogu da imam mirnu savest.

Vragolanka
14-02-2012, 21:29
ja sam pre svega odana... za savest nisam sigurna čemu služi u ovom slučaju.

причалица
14-02-2012, 21:32
šta mi vredi da budem odana i na strani prijatelja ako je to što radim ili savetujem - pogrešno :huh:

kojica
14-02-2012, 21:33
Mislim da je najstrašnije izdati sebe. Dugo sam bila vođena principom da je
prijatelj mog prijatelja i meni prijatelj, odnosno neprijatelj mog prijatelja i
meni neprijatelj i sl.. i ništa tu nije štimalo..
E onda sam shvatila da moram da ostanem verna svojim načelima. Dakle,
ono što nije u skladu sa njima ne branim i branim ono što jeste u skladu.
I tako je mnogo jednostavnije.

ljubičica
14-02-2012, 21:35
a sta znaci biti odan?
ima situacija gde realno jedan coek pogresi..
i gde onaj drugi na njega ljuti s razlogom
ali svi smo u krajnjem slucaju nesavrseni ljudi.
prijateljstvo i jeste, kad nekog prihvatas bas takvog , kakav je.
ja kazem jeste, pogresio je. ali nikad, nikad ne ulazim u to emotivno.
racionalno komentarisati neki dogadjaj je jedno.
problem je kad ljudi ocekuju emotivnu podrsku.
a da bi nekom pruzio emotivnu podrsku, moras da empatises sa njim. a ne mozes da empatises u isto vreme i sa zrtvom i sa krivcem..cista sizofrenija
ja se tad jednostavno iskljucim.
i svi budu nezadovoljni.

причалица
14-02-2012, 21:37
kako može da traži emotivnu podršku? šta to, zapravo, znači? nije mi jasno.

Vragolanka
14-02-2012, 21:38
šta mi vredi da budem odana i na strani prijatelja ako je to što radim ili savetujem - pogrešno :huh:

to ću mu reći nasamo.

причалица
14-02-2012, 21:39
onda nisam razumela da se nalazim u centru konflikta, uživo....nikad ne učestvujem u tome :nene:

ljubičica
14-02-2012, 21:40
ih bre prico kako ne razumes.
kad recimo neko ispali neku moju drugaricu, onda nas dve satima po njemu
skot, kreten, vaki naki, mrzimo ga zajedno, zezamo se, i preguramo..
ako je onaj ko je zeznuo, istovremeno moj drug, ja ondak ne mogu da ga pljujem. cak i ako je zeznuo
i onda je ta moja podrska njoj..plitka. povrsna.

ljubičica
14-02-2012, 21:41
onda nisam razumela da se nalazim u centru konflikta, uživo....nikad ne učestvujem u tome :nene:upravo to.
odbijam da ucestvujem u tudjjim konfliktima, a imam osecaj da mi se to zamera.

причалица
14-02-2012, 21:42
pa što je podržavaš :huh: missim, nije tu bitno da li ti je drug ili nije, nego ko je tu u pravu po tvom mišljenju...i šta to znači ''ispalio'' je?
je l to neki težak prekršaj ili nije :lol:

Vragolanka
14-02-2012, 21:42
a sta znaci biti odan?
ima situacija gde realno jedan coek pogresi..
i gde onaj drugi na njega ljuti s razlogom
ali svi smo u krajnjem slucaju nesavrseni ljudi.
prijateljstvo i jeste, kad nekog prihvatas bas takvog , kakav je.
ja kazem jeste, pogresio je. ali nikad, nikad ne ulazim u to emotivno.
racionalno komentarisati neki dogadjaj je jedno.
problem je kad ljudi ocekuju emotivnu podrsku.
a da bi nekom pruzio emotivnu podrsku, moras da empatises sa njim. a ne mozes da empatises u isto vreme i sa zrtvom i sa krivcem..cista sizofrenija
ja se tad jednostavno iskljucim.
i svi budu nezadovoljni.

za ovo poslednje ma zabole. :lol:
ako poturam leđa, znam za koga to radim. bar u tom trenutku.
nije na meni da izigravam boga i prosuđujem ko je u pravu.

dešavalo se da mi se prebaci ako ne stanem na određenu stranu.
staviti me u poziciju kada ne biram svojim izborom, ili bilo koja druga vrsta manipulacije, emotivne ucene... gubiš me zauvek.

Vragolanka
14-02-2012, 21:44
ih bre prico kako ne razumes.
kad recimo neko ispali neku moju drugaricu, onda nas dve satima po njemu
skot, kreten, vaki naki, mrzimo ga zajedno, zezamo se, i preguramo..
ako je onaj ko je zeznuo, istovremeno moj drug, ja ondak ne mogu da ga pljujem. cak i ako je zeznuo
i onda je ta moja podrska njoj..plitka. povrsna.

znači manji je kreten ako ga poznaješ, iako je uradio istu stvar?

po meni je ona jedini krivac što je to bilo kome dozvolila. to nije podrška, to je malodušnost...

Sagacity
14-02-2012, 21:44
culi smo svi,milion puta
nezgodno je, ako osoba koja nam prica, i koju volimo, prica o drugoj osobi koju volimo, i smatramo prijateljem.

kako se postavljate kad se medjusobno svadjaju ljudi koje volite? umete li da se distancirate? i da li treba, ili treba jasno reci svoje misljenje?
da li kazate: necu da slusam. resi to s njim.
ili klimate glavom, dok u sebi osecate da izdajete onog drugog?
Spadam u osobe sa stavom. Oni koji su bliski sa mnom znaju da me sigurno ne mogu pozvati mobilnim i objašnjavati postupak druge osobe u njenom odsustvu. Takve priče ne slušam. Moram da čujem obe strane. I moram da čujem priču iz oba ugla. Inače sam i sama takva da sukob sama rešavam, ne treba mi priča sa nekim o nekome.

Ako se nalazim između dve vatre...neću reći ni jednoj ni drugoj koja je u pravu, već ću uzeti sebe kroz primer i reći kako bih ja neke stvari uradila ili shvatila, jer pitanje je da li je i to moje mišljenje ispravno. Nekada se obe prepoznaju u toj priči...nekada samo jedna...Zavisi...
Inače imam dve prijateljica sa kojima se družim godinama. Nažalost njih dve nikada nisu bile u dobrim odnosima, ali sticajem okolnosti vrlo često su u kontaktu..I tu ima stalno varnica...Obe su kvalitetne osobe, tako da biti na bilo čijoj strani nije prava mera...Pokušavam da budem objektivna koliko mogu...i da balansiram kada mogu...

причалица
14-02-2012, 21:45
to je teško, sago...naročito među ženskim svetom.

ljubičica
14-02-2012, 21:47
znači manji je kreten ako ga poznaješ, iako je uradio istu stvar?

po meni je ona jedini krivac što je to bilo kome dozvolila. to nije podrška, to je malodušnost...
pa da, manje je kreten ako ga poznajem.
ne sudim isto onima koje volim, i onima koje ni ne poznajem.
za one koje volim, uvek nadjem neko opravdanje :(
ih bre jelena..malodusnost. sto je dozvolila..
ko od nas nekad nije bio ispaljen?

Vragolanka
14-02-2012, 21:49
pa da, manje je kreten ako ga poznajem.
ne sudim isto onima koje volim, i onima koje ni ne poznajem.
za one koje volim, uvek nadjem neko opravdanje :(
ih bre jelena..malodusnost. sto je dozvolila..
ko od nas nekad nije bio ispaljen?

ne zato što je dozvolila, već na taj način preboljevati'.

ali meni ne treba opravdanje, ne tražim ga, ne postavljem nikakava pitanja, razumeš?

ljubičica
14-02-2012, 21:49
ma ja zato necu ni da slusam.
a kad osetim da neko oce da me izmanipulise, onda odlepim...

ljubičica
14-02-2012, 21:50
ne zato što je dozvolila, već na taj način preboljevati'.

ali meni ne treba opravdanje, ne tražim ga, ne postavljem nikakava pitanja, razumeš?
dobro, ljudi na razlicite nacine prolaze kroz nelke stvari..
neko se zavuce u sebe, i cuti i sam odboluje
neko ima potrebu da prica
neko da place
ljudi su razliciti

ljubičica
14-02-2012, 21:54
Mislim da je najstrašnije izdati sebe. Dugo sam bila vođena principom da je
prijatelj mog prijatelja i meni prijatelj, odnosno neprijatelj mog prijatelja i
meni neprijatelj i sl.. i ništa tu nije štimalo..
E onda sam shvatila da moram da ostanem verna svojim načelima. Dakle,
ono što nije u skladu sa njima ne branim i branim ono što jeste u skladu.
I tako je mnogo jednostavnije.
sama biram i prijatelje i neprijatelje.
mada je bilo velikih pokusaja da me se okrene protiv nekih ljudi..narocito na forumu.
u zivotu nisam imala takih situacija.

причалица
14-02-2012, 21:55
E onda sam shvatila da moram da ostanem verna svojim načelima.

e, ovo je i moj način....missim, ako imam načela za ''ispaljivanje'', kako to koto kaže.

Vragolanka
14-02-2012, 21:55
ne kažem da nisam ispala yebena strana, jesam, svojom krivicom.
ali ni u jednom se slučaju nisam pokajala, ako sudim po tadašnjim okolnostima, uslovima, svejedno...
ne podnosim osećaj 'izdaje', niti bih dozvolila da tako nešto uradim prijatelju.
ako sam se syebala, sama sam kriva. lakše ću to sebi oprostiti nego da glumim pacifistu, da nemam stav, i slično... prosto, takav mi je sklop. ne krijem kad volim, ne krijem kad ne volim, sve je uvek jasno. bar što se prijatelja tiče... :lol:

Vragolanka
14-02-2012, 21:56
dobro, ljudi na razlicite nacine prolaze kroz nelke stvari..
neko se zavuce u sebe, i cuti i sam odboluje
neko ima potrebu da prica
neko da place
ljudi su razliciti

neko da bije.

Lilu
14-02-2012, 21:58
Mislim da je najstrašnije izdati sebe. Dugo sam bila vođena principom da je
prijatelj mog prijatelja i meni prijatelj, odnosno neprijatelj mog prijatelja i
meni neprijatelj i sl.. i ništa tu nije štimalo..
E onda sam shvatila da moram da ostanem verna svojim načelima. Dakle,
ono što nije u skladu sa njima ne branim i branim ono što jeste u skladu.
I tako je mnogo jednostavnije.


cakana carice!

Vragolanka
14-02-2012, 22:01
naročito su mi iritantni ljudi koji upadaju u sukobe i indirektno potpaljuju, ili pokušavaju da smire... ovo na konto priče o forumu. a ne deklarišu se ni u jednom trenutku.

причалица
14-02-2012, 22:01
naročito su mi iritantni ljudi koji upadaju u sukobe i potpaljuju, ili pokušavaju da smire... ovo na konto priče o forumu. a ne deklarišu se ni u jednom trenutku.

uf, to baš mrzim :mirka:

Vragolanka
14-02-2012, 22:03
uf, to baš mrzim :mirka:

ja ne mrzim, samo ganjam doživotno... :azn:

kojica
14-02-2012, 22:05
sama biram i prijatelje i neprijatelje.
mada je bilo velikih pokusaja da me se okrene protiv nekih ljudi..narocito na forumu.
u zivotu nisam imala takih situacija.

Ovde ima više komunikacije, pa su neke situacije češće. Počev od najbolje drigarice
iz osnovne, pa na vamo, ne znam koliko puta sam imala takvih problema. Valjda
mi takva karma.. :lol:


cakana carice!

Lilu imperatore... :svi:

Bisernica
14-02-2012, 22:07
Najteža i najnezahvalnija stvar je biti sudija ,jer tamo gde se dvoje
svađaju ,treći je suvišan ...to je neko moje iskustvo.
Desilo mi se jednom da sam pokušala biti mirovna misija ,pa sam ja na
kraju ostala hebena strana ,i od tada, iskreno,mogu da poslužim samo kao
jastuče za plakanje ,ali i to do određene mere.
Šta znači biti odan - biti iskren ,prevashodno.Ono što imam reći da to i kažem ,
pa šta košta da košta,taman i rizik da izgubim druga ili prijatelja....ako ga zbog
toga izgubim ,znači da i nije bio pravi.
Moj stav je da se ne svrstavam ni na jednu stranu ,jer obično se strane izmire,
a onda opale udruženim snagama po onom trećem.
Može biti ....a ne mora ...ali biva :lol:

DaDole
15-02-2012, 08:35
Preuzimanje tuđeg konflikta je nezahvalan proces..a i ko to ima pravo da sudi,presuđuje bilo kome..Njen prijatelj nije nužno i moj prijatelj,ali ako mi je osoba draga uvijek ću saslušati bez svrstavanja na bilo čiju stranu..ukoliko se traži moj angažman,odbijam budući da je najnezahvalnije stavljati "prst između vrata i dovratka"..zna da poplavi:aha:
Ljudi vole da imaju saučesnike i podršku i to je prirodno..ali,sukob dvije strane treba da to i ostane..bez uplitanja treće strane.

ljubičica
15-02-2012, 08:44
vish kako ste pametni..i ja sam tako mislila, i uradila..:drnd:

Sarmica
15-02-2012, 08:49
culi smo svi,milion puta
nezgodno je, ako osoba koja nam prica, i koju volimo, prica o drugoj osobi koju volimo, i smatramo prijateljem.

kako se postavljate kad se medjusobno svadjaju ljudi koje volite? umete li da se distancirate? i da li treba, ili treba jasno reci svoje misljenje?
da li kazate: necu da slusam. resi to s njim.
ili klimate glavom, dok u sebi osecate da izdajete onog drugog?


ja bih rekla: ne znam ja nista:pardon: to je vasa stvar
uvek postoje dve price, dve "istine", mogu da saslusam ali niti cu klimnuti glavom ni negirati
pomire se, posvadjaju se bice: sarmica rekla to, sarmica rekla ono, i sarmica ispadne krivac i na kraju ni jedno ne prica s njom:nene:
svako sebi skuva corbu pa treba i da je jede i pojede:dada:
ni ja ne ocekujem da drugi meni resavaju probleme, niti bih trazila savete takve prirode od bilo koga

DaDole
15-02-2012, 08:50
vish kako ste pametni..i ja sam tako mislila, i uradila..:drnd:
:dada: ma,da se mi ne foliramo ..nismo takvi uvijek bili,zer ne? Svi smo jednom stradali dok nismo naučili lekciju:zrika: nemiješanja:)

Sarmica
15-02-2012, 08:54
ja naucila kasam bila mala pa nije bilo puno stete, ali zato ostalo za ceo zivot :lol:

ljubičica
15-02-2012, 09:04
:dada: ma,da se mi ne foliramo ..nismo takvi uvijek bili,zer ne? Svi smo jednom stradali dok nismo naučili lekciju:zrika: nemiješanja:)
svakako.zauzmes stav, i drzis ga se. ko to ne moze da razume.-.pa, to je vec njegov problem, zar ne?
ja nikad ne uvlacim druge u svoje probleme, cak, kad sam bila u situaciji da se prijatelji stavljaju na moju stranu, nisam to zelela..
sama pravim svoje probleme, sama ih i resavam.

DaDole
15-02-2012, 09:12
Kad smo već zaglibili u temu..ja bih da je malo proširim..da li ste vi jedna od onih osoba koje su stalno nekom"rame za plakanje"..neki izduvni ventil..da li često neko od vaših prijatelja ima potrebu da vam se žali na nekog,jer zna da dobro slušate..kako se nosite sa tim..jer,slušati je jedno,a dijeliti "savjete" nešto sasvim drugo.
kako zapravo,preuzeti nečiji problem na sebe a ne angažovati se lično:hm:

ljubičica
15-02-2012, 09:16
pa nikako.
meni stalno ljudi pricaju ..svasta.
iako nikad nikog nista ne pitam
cak, ljudi koje ne poznajem dobro..:(
ako je prica o nekom mom, onda presecem, i odem
ako nije, slusam, u yavisnosti od mog trenutnog stanja..
nekad mogu more suza da primim, bez problema
a nekad mi je tesko dobar dan da kazem.
zavisi koliko sam ja u ravnotezi sama sa sobom.
smorim se kad neko ko ima duplo vise love od mene krene da mi kuka kako je kriza:sizika:

Cruz
15-02-2012, 09:56
Kad smo već zaglibili u temu..ja bih da je malo proširim..da li ste vi jedna od onih osoba koje su stalno nekom"rame za plakanje"..neki izduvni ventil..da li često neko od vaših prijatelja ima potrebu da vam se žali na nekog,jer zna da dobro slušate..kako se nosite sa tim..jer,slušati je jedno,a dijeliti "savjete" nešto sasvim drugo.
kako zapravo,preuzeti nečiji problem na sebe a ne angažovati se lično:hm:

ako vec preuzimas neciji problem, znaci da si se ukljucio, mada mi nije jasno sta znaci preuzeti neciji problem, to bi bilo da ga resavas umesto svog prijatelja.
dobro slusam, zato mi se prijatelji i poveravaju, bilo da je dobro ili lose u pitanju. slusanje i davanje saveta je usko povezano, ne mozes da saslusas, a ne kazes kako bi se ti u datoj situaciji poneo, jer razgovaras sa prijateljem, je l'.. ne mislim ovde da se sugerise sta treba da se uradi dalje, vec samo to da se nastala situacija analizira is tvog ugla. pa zato prijatelji sluze, da kazu otvoreno kada gresis izmedju ostalog...

причалица
15-02-2012, 09:59
nekad mogu more suza da primim, bez problema
a nekad mi je tesko dobar dan da kazem.

moj ti je savet da ti smanjiš malo te koji ti se jadaju...biće bolje za tebe.
ti očigledno pordržavaš ljude i njima je lakše kad se ispričaju...a kako je posle tebi, to nema veze.
ne znam, posle svih ovih godina, život mi se sveo na samo nekoliko dobrih drugarica, ne više...i par drugara, koji će stvarno pre mene da saslušaju nego što će mi pričati o svojim ''problemima''.
ranije sam i ja bila kao kontejner - svako mi sve baci u lice i ode...i niko se ne pita kako je meni posle. e pa ne ide to tako više....:nene:

Rosa
15-02-2012, 10:29
Umem da slušam i to jako dobro..
Sve dok ne osetim da je moja duhovna ravnoteža narušena,e onda prestajem :mm:

E sad zavisi ljude koji su mi dragi zaista mogu da slušam nezavisno od toga kako je meni :dada:

A inače rekla kazala to :nene:

Steppenwolf
15-02-2012, 14:50
Postao sam odbojan prema onima koji bi da me iskoriste protiv nekog, da me zagade svojom negativom prema nekom a posle se sa istim slizu.
U momentu postanem nepristupacan pa ih odmah prodje volja.

Cruz
15-02-2012, 14:54
Postao sam odbojan prema onima koji bi da me iskoriste protiv nekog, da me zagade svojom negativom prema nekom a posle se sa istim slizu.
U momentu postanem nepristupacan pa ih odmah prodje volja.

a ako bi recimo tvom prijatelju bilo potrebno da ga saslusas i mozda posavetujes, bez da te okrece protiv nekog? da li si spreman na takav korak?

Čarapica
15-02-2012, 14:57
culi smo svi,milion puta
nezgodno je, ako osoba koja nam prica, i koju volimo, prica o drugoj osobi koju volimo, i smatramo prijateljem.

kako se postavljate kad se medjusobno svadjaju ljudi koje volite? umete li da se distancirate? i da li treba, ili treba jasno reci svoje misljenje?
da li kazate: necu da slusam. resi to s njim.
ili klimate glavom, dok u sebi osecate da izdajete onog drugog?

obicno gledam kako da se izvucem :mm:mozda to nije lijepo al tak'a sam :mm:

Cruz
15-02-2012, 15:00
obicno gledam kako da se izvucem :mm:mozda to nije lijepo al tak'a sam :mm:

nije bas tako, umes da slusas, znam ja :cmok:

Čarapica
15-02-2012, 15:16
nije bas tako, umes da slusas, znam ja :cmok:


umem da slusam al necem bas puno se mjesam, volim gledam svoja posla :kafa: .... :riki:

Steppenwolf
15-02-2012, 15:21
a ako bi recimo tvom prijatelju bilo potrebno da ga saslusas i mozda posavetujes, bez da te okrece protiv nekog? da li si spreman na takav korak?
Ma svi oni traze emocionalno angazovanje i da se svrstas na jednu stranu da mu kazes kako je u pravu, prica ti svoju "istinu"...na kraju se desi da ti se onaj drugi tebi ni kriv ni duzan smuci a ko zna kakva je druga strana medalje i ko je zapravo u pravu.Svako ko ti na nekog kuka nesto ocekuje od tebe, nema tu neutralnosti.
Ako nista drugo da ti posluzi ko izduvni ventil a onda nastavlja po starom.
I kako neko rece, ti na kraju svakako ispadnes na neki nacin ****na stranka zato najbolje samu nameru spreciti u samom korenu.

naki
15-02-2012, 15:25
Ma svi oni traze emocionalno angazovanje i da se svrstas na jednu stranu da mu kazes kako je u pravu, prica ti svoju "istinu"...na kraju se desi da ti se onaj drugi tebi ni kriv ni duzan smuci a ko zna kakva je druga strana medalje i ko je zapravo u pravu.Svako ko ti na nekog kuka nesto ocekuje od tebe, nema tu neutralnosti.
Ako nista drugo da ti posluzi ko izduvni ventil a onda nastavlja po starom.
I kako neko rece, ti na kraju svakako ispadnes na neki nacin ****na stranka zato najbolje samu nameru spreciti u samom korenu.
moracu da se slozim...jer u toj trojci, najcesce "neutralan" clan popase kritike i ljutnju... barem su takva moja iskustva...

Steppenwolf
15-02-2012, 15:33
Zagadi te, izmanipulise protiv nekog a onda se slize sa istim i ti se osecas ko budaletina, sad imas bes i na jednog i drugog a oni sad super i sad oplicu po tebi.
Ma ne moze niko da te vise iskoristi ko sto prijatelj moze.

Čarapica
15-02-2012, 15:38
i moram da dodam da ne volim da nekom drugom kukam na prijatelje, bas rijetko nesto prokomentarisem, ako sam recimo povredjena, na neki nacin to nagovjestim ili kazem u nekoliko rijeci o cemu se radi i tu se sva prica zavrsava....

al pokazalo se da nije dobro ni to... uglavnom otpatim hebga .....
ma ko bi tu ugodio ..... nebi bila bog nizasta na svijetu :qq: ....

najbolje je ne imati prijatelje pa biti miran :kafa:

naki
15-02-2012, 15:47
ne treba patiti za nekim za koga se ispostavi da ti i nije prijatelj...
izvuces pouku iz toga...
i dobro se zamislis koga ces ubuduce zvati imenom "prijatelja"... :dosada:

Čarapica
15-02-2012, 15:58
i dobro se zamislis koga ces ubuduce zvati imenom "prijatelja"... :dosada:


bogami kod mene se broj takvih podobro smanjio, jos malo pa ce spadne na nulu :m:i to mojom voljom :kafa: rekoh vec najbolje je biti sam pa nema glava da boli :kafa:

naki
15-02-2012, 16:08
drvo se na drvo oslanja, a covek na coveka... :raz_088:
uvek postoji neko ko moze biti melem za glavu... i dusu...
ali je takav prijatelj izuzetno redak dijamant ...
mnogi ga nadju...ali i ne umeju da zadrze...

ljubičica
15-02-2012, 16:36
moj ti je savet da ti smanjiš malo te koji ti se jadaju...biće bolje za tebe.
ti očigledno pordržavaš ljude i njima je lakše kad se ispričaju...a kako je posle tebi, to nema veze.
ne znam, posle svih ovih godina, život mi se sveo na samo nekoliko dobrih drugarica, ne više...i par drugara, koji će stvarno pre mene da saslušaju nego što će mi pričati o svojim ''problemima''.
ranije sam i ja bila kao kontejner - svako mi sve baci u lice i ode...i niko se ne pita kako je meni posle. e pa ne ide to tako više....:nene:
pa nemam ja problem prico.
za svoje psihicko zdravlje, mislim. jer umem da kazem ne.
samo me uznemiri kad se nadjem izmedju..
al dobro, i to sam resila.

Bisernica
15-02-2012, 16:41
Umem da slušam ,ali ono što je,čini mi se važnije ,to je činjenica da umem da ćutim.
Ono što mi je rečeno ,gde je rečeno ,tu i i ostaje...ljudi to prepoznaju i imaju potrebu
da mi nešto ispričaju ,jer imaju poverenja da to neću prepričavati gde,kad i s kim stignem.
Umem da kažem ne ,iako mi treba malo više vremena nego što bi bilo poželjno za moje dobro,
ali ako ga izreknem onda je zapečaćeno.
Ne volim da budem kontejner ,što kaže čalica ,ali s druge strane ,čovek je društveno biće ,ne može
uvek sve da se izgura samostalno....treba samo izgraditi dobar sistem reciklaže.

ljubičica
15-02-2012, 16:44
da, cutanje je znacajno.

Bisernica
15-02-2012, 16:56
pa ,nekako mislim da je značajnije od slušanja ...
imam iskustvo sa onima kojima nešto kažeš ,
a oni brže bolje potrče to da ispričaju...misle
valjda da su mnogo važniji time što imaju
neku informaciju ,šta li ...
ljudi uglavnom očekuju i traže poverenje ,manje nego
razumevanje ...ili se meni tako čini ,ne znam

Cruz
15-02-2012, 18:25
ma sve je to u redu da necemo da se zalimo na prijatelje, ali pravi prijatelji se u nevolji poznaju, zato ako mom prijatelju treba, slusacu dva dana i dve noci sve sto mu je na dusi, ukoliko to moze da mu pomogne :manijak:

причалица
15-02-2012, 18:28
pa nemam ja problem prico.
za svoje psihicko zdravlje, mislim. jer umem da kazem ne.
samo me uznemiri kad se nadjem izmedju..
al dobro, i to sam resila.

e pa dobro :)

Vragolanka
15-02-2012, 21:26
e super, znači svi znamo kako bi trebalo... samo se niko nije pogledao iz ugla jedne od zavađenih strana. uvek su drugi ti koji nam se žale, koji traže podršku, nama se to nikada nije desilo?
možda nije tema, al' mi se čini da smo svi pristrasni iako mnogi tvrde kako nisu. svi bi da pomognu, ali da se ne mešaju,, svi bi da im niko ništa nema zameriti, svi bi da se ebu a da im ne uđe... to bre ne postoji.
postoje manje i više bitni ljudi, prijatelji, rođaci, ljubavi, deca. ne može po istim parametrima nikako, deca su van svake kategrije. ljubav takođe, iako će neko možda reći da je prijatelljstvo postojanije. ja kažem da dok volim koljem za nekoga, kad više ne volim, neću da se mešam... možda.
i za prijatelje postoji lestvica... postoje bračne svađe, tu si yeben kako god okreneš.

ljubičica
15-02-2012, 21:48
pa znas sta se meni desilo
da se moji prijatelji stavljaju na moju stranu a meni to ide na zivce.
NE TREBA mi da mi neko drzi stranu. (na stranu sto svako ima svoju verziju sta je moja strana:lol:).
ne treba mi da neko mrzi nekog zbog mene. ja u krajnjem slucaju nikog ne mrzim, pa necu ni drugi da mrze.
to me opterecuje. osecam se odgovornom za tudje odnose.
ahahah..evo pitaj moju drugaricu skorpiju koja bi da kolje za mene a ja joj ne dam:lol:
nismo svi isti vragec.:)
a (m)bracni odnosi..nisu za diskusiju. tu se me mecem ni kad mi je rod najrodjeniji.

Vragolanka
15-02-2012, 21:50
ipak, prijatelji to rade i ne očekuju ništa zauzvrat.
daleko smo od mržnje... a znam ja da ne treba koto, umeš ti i sama da se braniš. možda tom nekom drugom treba da te zaštiti?

ljubičica
15-02-2012, 21:53
ama necu da me stiti.
jbt, cesto ni ja nisam na svojoj strani:zrika:
ja u zivotu ocekujem drugu vrstu podrske.
osmeh, pijanku, odlazak u radnju, voce kad sam bolesna.
poziv kad se ne javljam. sta znam, te stvari. ne treba mi podrska u mrznji. ni zastita. ne na taj nacin.

ljubičica
15-02-2012, 21:54
zapravo, ne od prijatelja.
odnosi sa parterom i u porodici su ipak drugaciji.

Vragolanka
15-02-2012, 21:57
sve je to podrška, koto... nisam rekla da se ova očekuje.
različiti jesmo, jer ja ništa od navedenog ne očekujem. i na neki svoj način pokazujem da mi je stalo...
a mogu da mrzim samo ako mi neko dira dete, mogu i da ubijem... ali ne pričamo o tome?

ljubičica
15-02-2012, 22:01
ma ne , to su ekstremi
misim nepotrebno je reci da sa decu vaze jedna pravila, a za ceo ostali svet druga

Vragolanka
15-02-2012, 22:08
čak da ti kažem, ako je neka nepravda u pitanju umešaću se možda iako mi ti ljudi ništa ne znače. ako je jači protiv slabijeg, ili više njih na jednog. ali ću prvo da razmislim koliko će da me košta... u slučaju osobe do koje mi je stalo ne pitam.
postoje ljudi na koje možemo da se oslonimo i u dobru i zlu, postoje oni na koje možemo samo u dobru...

ljubičica
15-02-2012, 22:16
ma dobro bre, to se menni sve podrazumeva. da cu UVEK da zastitim slabijeg, cak na svoju stetu
da cu da stanem na stranu istine, protiv lazi
grupni linc prezirem, i tu sam se milion piuta suceljavala sa gomilom..
cak ne merim koliko ce da me kosta..umem da budem vrlo impulsivna, umem da budem preterano iskrena..
ljudi ko ljudi..neko ti je prijatelj samo dok si sheban, jer mu bas pase da bude nadmocni tesitelj i podrska..
neko ti je prijatelj samo kad ti je dobro, a svaka ga mala tuga otera
rekoh, ljudi se razlikuju..ono sto je tebi nebitno, meni je bitno..ono sto tebi znaci, meni ne znaci..
i sta onda ostaje kao parametar?
sustina. namere.
ona cista ljudska sustina gde u nekog verujes, ili ne verujes..
i gde i ako je nesto pogreseno, nije s namerom da se povredi ili sebicluka, vec prosto jer-se tako desilo..

Steppenwolf
15-02-2012, 22:17
Ne dao bog da neko kolje za mene pa da mu posle budem vecni duznik.
Ima sutra da mi to nabija na nos i ocekuje isto od mene.

ljubičica
15-02-2012, 22:20
:lol:
eto
pa ti sad uradi nesto dobro
ima da te mrze jer se osecaju duznim
eh, cudna je ljudska priroda:)

Vragolanka
15-02-2012, 22:20
ako nešto radiš da bi ti bilo uzvraćeno ,onda nemoj ni da razmatraš...
nikada ne tražim, zato može samo sebi da nabije na nos... ili već gde mu prija.

Steppenwolf
15-02-2012, 22:24
A otkud tebi potreba da nekog na silu stitis kad on sam ume da se brani?
Ne govorim tu o deci, zivotinjama i nemocnim, tu bih i ja bez razmisljanja usao u vatru.

Vragolanka
15-02-2012, 22:28
A otkud tebi potreba da nekog na silu stitis kad on sam ume da se brani?
Ne govorim tu o deci, zivotinjama i nemocnim, tu bih i ja bez razmisljanja usao u vatru.

po nekoj jeftinoj psihologiji štiti onaj kome treba zaštita. ja u to ne verujem... radim onako kako bi volela da se prema meni ophode. nit je na silu, nit na kredit.
a takvih osoba je jako malo. ne znam otkud mi potreba... valjda sam hendikepirana za 'normalno' ispoljavanje emocija.

ljubičica
15-02-2012, 22:31
zapravo bi trebalo da ljudima pruzamo ono sto je njima potrebno
a ne ono sto zelimo da nama bude pruzeno:)
to nije lako...

Vragolanka
15-02-2012, 22:32
zapravo sam shvatila da na taj način ispoljavam potrebu za napadanjem. odlična prilika za izbacivanje negativne energije, ko god je raspoložen da se nagoozi je dobrodošao...
samo razmišljam, možda je to...

ljubičica
15-02-2012, 22:34
u brate pa to je ako ti prija
ja i kad krenem u fajt, za sebe ili za drugog, mene to uzasno trosi.
esam rekla da mrzim konflikte?:ljut:

Steppenwolf
15-02-2012, 22:35
Kad bi mene neko stitio na taj nacin ja bih mislio da on mene smatra inferiornim pa misli da mi treba zastita. Ne bih to smatrao dokazom lojalnosti.
E sad ima i onih koji vole da se osecaju slabasno pa konstantno ocekuju da neko za njih trpa ruku u vatru ma koja sranja da naprave u zivotu a u stvari su mnogo jaci nego sto se predstavljaju, ali im gust da im se na taj nacin dokazuje koliko nekom vrede.

Vragolanka
15-02-2012, 22:35
u brate pa to je ako ti prija
ja i kad krenem u fajt, za sebe ili za drugog, mene to uzasno trosi.
esam rekla da mrzim konflikte?:ljut:

naravno da troši, al neko mora nayebati.

ljubičica
15-02-2012, 22:37
Kad bi mene neko stitio na taj nacin ja bih mislio da on mene smatra inferiornim pa misli da mi treba zastita. Ne bih to smatrao dokazom lojalnosti.
E sad ima i onih koji vole da se osecaju slabasno pa konstantno ocekuju da neko za njih trpa ruku u vatru ma koja sranja da naprave u zivotu a u stvari su mnogo jaci nego sto se predstavljaju, ali im gust da im se na taj nacin dokazuje koliko nekom vrede.
takodje:)


naravno da troši, al neko mora nayebati.
ahahahahha..pa zasto????

Vragolanka
15-02-2012, 22:39
Kad bi mene neko stitio na taj nacin ja bih mislio da on mene smatra inferiornim pa misli da mi treba zastita. Ne bih to smatrao dokazom lojalnosti.
E sad ima i onih koji vole da se osecaju slabasno pa konstantno ocekuju da neko za njih trpa ruku u vatru ma koja sranja da naprave u zivotu a u stvari su mnogo jaci nego sto se predstavljaju, ali im gust da im se na taj nacin dokazuje koliko nekom vrede.

shvati... to nije nikakvo dokazivanje njemu. sem jedan od načina da pokažeš da ti je bitan.
i shvati... ne treba ništa zauzvrat.

ovo drugo o čemu pričaš su 'večite žrtve', mučenici i paćenici... ceo svet neka se zavrti oko njih.

Vragolanka
15-02-2012, 22:40
ahahahahha..pa zasto????

tako mi došlo... može mi se... bilo je jače od mene?
i na kraju... izvini, ybg, što se nisi sklonio... :lol:

Steppenwolf
15-02-2012, 22:44
Hahaha, ko ti je kriv kad se guzis u nevreme.

ljubičica
15-02-2012, 22:46
perem sa sudje i razmisljam, kako zapravo nije tacno ono sto sam napisala.
jako davno nisam se osetila inferiornom, ni na koji nacin..i kad me neko brani, to me pomalo ..dirne..:)
kao jao vidi neko misli da je i meni potreba zastita..:pada::haha:

ljubičica
15-02-2012, 22:48
tako mi došlo... može mi se... bilo je jače od mene?
i na kraju... izvini, ybg, što se nisi sklonio... :lol:pa da..a kad sam ti ja govorila da se izdrkavas, bila sam najgora:rile::raz_068::g:

Vragolanka
15-02-2012, 22:52
pa da..a kad sam ti ja govorila da se izdrkavas, bila sam najgora:rile::raz_068::g:

to biva po zaslugama... :rile:

a na konto zaštite, ja se odma zaljubim. :mrgreen:

ljubičica
15-02-2012, 23:00
to biva po zaslugama... :rile:

a na konto zaštite, ja se odma zaljubim. :mrgreen:
e to je ziva istina..
moje predzadnje zaljubljivanje bilo je zasnovano na tom nekom zastitnickom ..stavu:)
mada nema veze sa zivotom, al nema veze..prijalo je:lol:

Steppenwolf
15-02-2012, 23:01
I verovatno odmah odljubis kad shvatis da je vitez slabiji od tebe.

ljubičica
15-02-2012, 23:02
ma to je glupost, slabiji jaci..to su ionako iluzije:)
svako je ono sto je, nije zbog toga losiji ili bolji
ali u odnosu muskarca i zene, mora da postoji ta..nota.
makar kod mene.

Steppenwolf
15-02-2012, 23:06
Nisu to iluzije, tesko ces se loziti na nekog plasljivca.

Vragolanka
15-02-2012, 23:07
mora da bude jači.

Steppenwolf
15-02-2012, 23:09
Posteno.

ljubičica
15-02-2012, 23:11
pa ne znam, ja mislim da niko nije u svemu jaci.
neko je pametniji, neko nezniji. neko snazniji, neko spretniji.
da bih se uopste zaljubila, mora da bude pametniji od mene..to je provereno. nemam objasnjenje, samo konstatacija..
a sad jaci..
malo je muskaraca koji su jaci od mene.

Vragolanka
15-02-2012, 23:18
samo dovoljno jak da mi ne dozvoli neke stvari...

ljubičica
15-02-2012, 23:20
sta to znaci?
meni treba neko ko ce da me voli i postuje, ne treba mi neko da me vaspitava.
davno sam prosla fazu da bih se igrala..

Steppenwolf
15-02-2012, 23:20
Kao napr.?
Koto, i to pametniji je relativno, moze da bude genijalac u nekoj oblasti i glup ko cuskija za neke stvari.
Ali kapiram sta si htela reci kad si pominjala snagu, negde si ti jaca, negde on ali generalno zene preziru one muskarce koje smatraju u vecini stvari slabijim od sebe.

Vragolanka
15-02-2012, 23:25
da pritegne kad treba, da popusti kad treba... ovo prvo je bitnija stavka. da mi ne dozvoli da radim sa njim šta hoću.
i kad reče koto da voli, ali da voli ono što jesam, ne ono što misli da jesam. ovde često dolazi do raskoraka.
kontrola, čvrsta ruka, pa i vaspitavanje ako treba. samo mi ne diraj u suštinu. i ne na silu.

ljubičica
15-02-2012, 23:31
pa to generalno jeste losa varijanta
moz da prodje ako je on kuler , a ona nema potrebu da se namece
onda to negde ide
ali da, zena mora da postuje muskarca da bi mogla da ga voli.
to je 100% tacno.


Kao napr.?
Koto, i to pametniji je relativno, moze da bude genijalac u nekoj oblasti i glup ko cuskija za neke stvari.
Ali kapiram sta si htela reci kad si pominjala snagu, negde si ti jaca, negde on ali generalno zene preziru one muskarce koje smatraju u vecini stvari slabijim od sebe.

Steppenwolf
15-02-2012, 23:33
da pritegne kad treba, da popusti kad treba... ovo prvo je bitnija stavka. da mi ne dozvoli da radim sa njim šta hoću.
i kad reče koto da voli, ali da voli ono što jesam, ne ono što misli da jesam. ovde često dolazi do raskoraka.
kontrola, čvrsta ruka, pa i vaspitavanje ako treba. samo mi ne diraj u suštinu. i ne na silu.
Ako voli ono sto jesi onda nema potrebe da te po potrebi prevaspitava.

ljubičica
15-02-2012, 23:34
tamo gde su ljudi odrasli, i imaju karakter, medjusobno se pritezu i popustaju..prave zivotni balans.
i upoznaju, i postuju, i tolerisu
sve drugo, su neka scenarija..

Vragolanka
15-02-2012, 23:34
Ako voli ono sto jesi onda nema potrebe da te po potrebi prevaspitava.

ni ja ne voolim ono što jesam...

Vragolanka
15-02-2012, 23:36
tamo gde su ljudi odrasli, i imaju karakter, medjusobno se pritezu i popustaju..prave zivotni balans.
i upoznaju, i postuju, i tolerisu
sve drugo, su neka scenarija..

ovo ne, nema teških kompromisa, nema odricanja, nema žrtvovanja...

ljubičica
15-02-2012, 23:42
ovo ne, nema teških kompromisa, nema odricanja, nema žrtvovanja...
bez toleranicije nema trajnog odnosa vragec.
samo iluzije.
odricanje i zrvovanje je kad moras da prestanes da budes ono sto jesi, da bi bio sa nekim. ja probala i to, i videla da ne ide..i nikad vise.
tolerancija je nesto drugo.
ne kenjati zbog gluposti. ispostvovati coveka u onom sto je nevazno, a toliko umemo da budemo skotovi bas na nevaznim stvarima. ispostovati mu slobodu..otkud znam.
misim, podji od sebe..sigurno imas neke navike koje su u sutini nebitne, ali mogu biti iritantne..
imas prijateljice, imas zivot..svoj prostor. u to se ne dira. to je tolerancija. ako hoces da zadrzis sebe iako si u vezi, valjda moras i drugoj starni da ispostujes isto..ili gresim?:)
a oko vaznih stvari..pa valjda se dogovara.
al smo otisli u off:drnd:

Vragolanka
15-02-2012, 23:52
bez toleranicije nema trajnog odnosa vragec.
samo iluzije.
odricanje i zrvovanje je kad moras da prestanes da budes ono sto jesi, da bi bio sa nekim. ja probala i to, i videla da ne ide..i nikad vise.
tolerancija je nesto drugo.
ne kenjati zbog gluposti. ispostvovati coveka u onom sto je nevazno, a toliko umemo da budemo skotovi bas na nevaznim stvarima. ispostovati mu slobodu..otkud znam.
misim, podji od sebe..sigurno imas neke navike koje su u sutini nebitne, ali mogu biti iritantne..
imas prijateljice, imas zivot..svoj prostor. u to se ne dira. to je tolerancija. ako hoces da zadrzis sebe iako si u vezi, valjda moras i drugoj starni da ispostujes isto..ili gresim?:)
a oko vaznih stvari..pa valjda se dogovara.
al smo otisli u off:drnd:

pitanje je da li mi treba trajni odnos... i šta je trajni odnos, uopšte?
u ljubav do kraja života ne verujem... nešto stabilno ok, ali nije dovoljno.
samo kažem da može da napravi boljeg čoveka od mene. da ume.
ne samo prostor, svako mora da ima delić dana samo za sebe, ili sedmice, nebitno.
nisam sigurna da umem ovo o čemu pričaš... treba tu davati.
bezveze mi je dalje na ovu temu, morala bi da idem u analizu koja mi neće baš prijati... znači, i dalje važi sistem: nisam ti tražila, koji si uopšte piiiip davao kad mi prebacuješ? :lol:
a da odbijem neću iz kulture.

ljubičica
15-02-2012, 23:58
ma ok, slozicemo se da se ne slazemo. zelimo sasvim razlicite stvari.
po pitanju trajnosti ne znam sta da ti kazem..trajno je sve sto je duze od dva meseca:zrika:ahahahaha
salim se, ali zaista mislim da je tolerancija veoma vazan deo svakog odnosa koji pretenduje da ne bude povrsan.:)
a svaka ljubav napravi od nas bolje ljude, cak i ako to ne zelimo, ili ne vidimo:)

rile_nezni_oblak
15-02-2012, 23:58
nikad u zivotu ne drzim stranu bilo kome.. kazem najiskrenije da me ne zanima sta oni imaju izmedju sebe i da to resavaju medjusobno... ako me neko pita za misljenje, trudim se da objektivno sagledam situaciju, mada i to jako retko radim... jednostavno ne zelim da gubim vreme na neke stvari koje se ne ticu mene direktno... jer http://www.youtube.com/watch?v=G-cVlw1LDgw :eek:

Vragolanka
15-02-2012, 23:59
meni se čini da sve to previše troši, koto...

ljubičica
16-02-2012, 00:02
pa ne znam jbg, oces da skijas? da naucis enegleski? oces da imas bastu? decu? oces bilao sta u zivotu da radis, imas i naucis, to trosi.
zasto onda ocekujes da samo ljubav bude ta koja ce neprestano samo da puni, ko neki faking perpetum mobile:lol:
ne biva to dusice:)

Vragolanka
16-02-2012, 00:07
pa ako budem htela da naučim da skijam, recimo, pripremiću se i za pad, ybg... očigledno da neću. ne mogu, ne umem... kao da je bitno.
ne mislim da samo ljubav puni, znam da nije dovoljna...

Cruz
16-02-2012, 00:22
nikad u zivotu ne drzim stranu bilo kome.. kazem najiskrenije da me ne zanima sta oni imaju izmedju sebe i da to resavaju medjusobno... ako me neko pita za misljenje, trudim se da objektivno sagledam situaciju, mada i to jako retko radim... jednostavno ne zelim da gubim vreme na neke stvari koje se ne ticu mene direktno... jer http://www.youtube.com/watch?v=G-cVlw1LDgw :eek:

ne mozes prijatelju da okrenes ledja kada mu je tesko, treba da ga saslusas, to ne znaci da se mesas i drzis mu stranu, vec da si tu za njega kada si mu potreban, ma sta da je u pitanju

DaDole
16-02-2012, 07:49
i kažem ja vama:hm:
mnogo ste konstruktivni bili:bravo:
prijatelji su ipak dragocjenost:bisa:i najvažnije je da za njih budemo tu..kad im trebamo:)

anonim
18-02-2012, 13:50
culi smo svi,milion puta
nezgodno je, ako osoba koja nam prica, i koju volimo, prica o drugoj osobi koju volimo, i smatramo prijateljem.

kako se postavljate kad se medjusobno svadjaju ljudi koje volite? umete li da se distancirate? i da li treba, ili treba jasno reci svoje misljenje?
da li kazate: necu da slusam. resi to s njim.
ili klimate glavom, dok u sebi osecate da izdajete onog drugog?

blage veze nema... mozes da budes sa nekim do koga ti je stalo ali ako si iole normalan moras da postujes njegovo misljenje o drugim ljudima bez obzira sta ti mislis o njima... banalni primer... tasta ili svekrva... cim se stane tvrdokorno u odbranu jednog ili drugog od braka nema nista... mis' hebo brak, od ljubavi nema vise nista i to sve zbog treceg lica i debilizma konfontiranih misljenja oko njega ili nje.

vrludava
21-02-2012, 10:31
culi smo svi,milion puta
nezgodno je, ako osoba koja nam prica, i koju volimo, prica o drugoj osobi koju volimo, i smatramo prijateljem.

kako se postavljate kad se medjusobno svadjaju ljudi koje volite? umete li da se distancirate? i da li treba, ili treba jasno reci svoje misljenje?
da li kazate: necu da slusam. resi to s njim.
ili klimate glavom, dok u sebi osecate da izdajete onog drugog?

Pustiću ga da kaže jer želim čuti argumente. Očekujem da i on mene sasluša i čuje moje argumente. I da uvažimo stavove i mišljenja koji ne moraju biti jednaki. Niti ću ga ubjeđivati niti želim da on mene ubjeđuje. Meni se ne sviđa njegov najbolji prijatelj jer mi smeta to što vara svoju ženu? Ok. Reći ću. Ali samo zato da bi moj voljeni razumio zašto me taj njegv prijatelj iritira. Ali naravno da neću ići dalje. Bez sputavanja....

Cruz
21-02-2012, 11:11
naravno, treba saslusati, a da li ces se umesati ili ne zavisi iskljucivo od tebe

DaDole
09-03-2012, 13:16
a šta mislite o situacijama kad ne treba nikako saslušati..kad jednostavno ne želite iz bilo kojg razloga da čujete..niste empatični taj dan ili se plašite svoje reakcije,svejedno:hm:

Cruz
09-03-2012, 13:35
ako ne zelim da cujem ja to i naglasim, mada opet kazem da sam za prijetelje spremna da slusam koliko je to potrebno...

ljubičica
09-03-2012, 21:28
a šta mislite o situacijama kad ne treba nikako saslušati..kad jednostavno ne želite iz bilo kojg razloga da čujete..niste empatični taj dan ili se plašite svoje reakcije,svejedno:hm:
kazes izvini, mozemo li o tome neki drugi put? koncentracija mi je rasuta, necu moci da ti posvetim dovoljno paznje..:raz_076:

marlon
10-03-2012, 05:17
da bi se drugi saslusao kako treba i kako se modernim recnikom kaze.... ispostovao :lol: mora se pre svega biti dobar psiholog u dusi

u ovom svetu sam naisao samo na dve osobe a obe su zenskog pola koje su umele zaista pazljivo da saslusaju pripovedano i da nijednim misicem lica ne pokazu raekciju iako je u njima napr. bio tajfun svega dok to slusaju :lol:

nije umetnost kenjanje i zvakanje, to moze maltene svako...dobro aj' ne bas svako jer sam ja najbolji primer alapache :lol: tesko je biti mudar i cutljiv, a ekstremno senzitivan da to ekstrovertno ne pokazujes... to je neka umetnost koja se dobija samo gorkim iskustvima i teskim zivotnim lomovima.

a svi naginjemo kad tad tome.