PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nega noktiju



Pčelica
31-10-2009, 14:35
Kažu da bismo povremeno trebali držati nokte u mlakom maslinovom ulju u koje je dodato par kapi limuna.
Kažu da to ojačava nokte i hrani zanoktice.

Kako negujete svoje nokte?

sani
31-10-2009, 17:30
Moji su katastrofa..meki i nikakvi :raz_051:
valjda i zbog prirode posla, stekla sam naviku da ih rezem kratko,tako da sam ceo zivot mogla samo da sanjam o elegantnim i divno oblikovanim noktima.

причалица
04-12-2009, 12:06
ništa posebno...ne grickam ih, ali ih redovno ''održavam'', turpijam, mažem nekim uljem i tako...ne izgledaju loše.

andromeda
29-07-2010, 08:32
ja imam pojacavanje na noktima i redovno ih sredjujem i idem na manikir
moji brzo pucaju i lome sa pa moram da ih pojacavam

Pile
29-07-2010, 19:02
idem kod manikira

mona
30-07-2010, 02:28
turpijam i lakiram cesto... tako se manje lome...
sama ih sredjujem i dobri su...

ribizla
27-05-2011, 15:18
http://razbibriga.net/clear.gif

:aha: moji su :trepp:

marlon
28-05-2011, 11:13
poznata mi valkira :qq:

Sarmica
28-05-2011, 12:05
Nikake nokte nemam,listaju se,pucaju grozni su:kk::place:

Waterfall
10-02-2012, 15:02
I jel zna neko proveren preparat protiv pucanja, listanja noktiju?

Sarmica
04-03-2012, 06:39
I jel zna neko proveren preparat protiv pucanja, listanja noktiju?

Ja stvarno imam veoma loše nokte, napisala sam već gore. Listaju se, pucaju nema šanse da mogu da ih pustim...zainatila sam se dvaput da ću da ih dovedem u red kako umem i znam, prvi put probala sa Dikla kremom za jačanje noktiju (imaš u Liliju), mazala sam svako veče sigurno dva meseca i nisu mi nokti nikad lepši bili :)...i ta lepota je trajala neko vreme i ja batalim mazanje :(....sledeći put kad sam se zainatila isto to sam radila, isti rezultati....dakle Dikla u mom slučaju koristi, kako ostalima ne znam...samo mi je to mackanje noktiju svako veče nešto mnogo opterećujuće:sad:

Sarmica
04-03-2012, 06:41
Kako do čvrstih noktiju koji se ne listaju





http://razbibriga.net/imported/2012/03/225997_a-1.jpg (http://www.svevesti.com/images/sr/225997.jpg)








Ako želite da imati lepe i negovane ruke i nokte morate da se pridržavate jednostavnih pravila.




Baš kao i vašoj koži, i vašim noktima potrebna je nega i hidratacija. Gubitak vlažnosti umanjiće elastičnost noktiju, pa će doći do pucanja, ljuštenja i listanja.

1. Ishrana

Kroz ishranu unesite dovoljno vitamina i minerala posebno sumpora (beli i crni luk, mahunarke) biotina (pečurke, šargarepa, banana) i kalcijuma (pasulj, sir, suve smokve). Postoje i dodaci ishrani koji sadrže vitamine i minerale potrebne organizmu, pa tako i vašim noktima.

2. Loše navike

Grickanje noktiju je ružna i loša navika kako za vaše zdravlje tako i za vaše nokte. Ali, i guljenje starih slojeva laka šteti noktima. Alp želite da imate lepe nokte kontrolišite svoje ponašanje.

3. Zaštita

Prilikom obavljanja kućanih poslova zaštitite vaše ruke. Ne zaboravite da stavite gumene rukavice kako vam hemikalije ne bi oštetile kožu i nokte.

4. Nega

Ne zaboravite na negu kožice oko noktiju. U posudicu sipajte bademovo ili maslinovo ulje i umočite nokte nekoliko minuta, a zatim blazinicom natopljenom uljem masirajte nokte i vrhove prstiju.

5. Proizvodi

Odstranjivači laka za nokte najčešće sadrže sastojke poput formaldehida, toluena i acetona koji isušuju nokte. Bolje odaberite uljani odstranjivač laka bez acetona.

Waterfall
22-04-2012, 14:32
Sarmice,
hvala ti, probacu:cao:

DaDole
04-05-2012, 08:35
dikla je definitivno veoma dobar izbor,posebno ako se kombinuje sa lakom za nokte alessandro koji se nanosi svaki dan po jedan sloj,i tako tri dana..četvrti dan se skida i opet ispočetka..
dikla se nanosi neprestalno,a naveče je dobro nanijeti deblji sloj ili zamijeniti ga maslinovim uljem(u tom slučaju se stavljaju pamučne rukavice)

Sarmica
04-05-2012, 08:43
I ja sam više dosadna sa YR, ali takođe Vernis Brillantissime lak za nokte čini čuda za...nokte:kapa:bar moje :)fino dolaze K sebi

причалица
30-11-2013, 08:18
Negovana žena, koja drži do sebe i svog izgleda, trebalo bi uvek da ima i lepo sređene nokte. Zbog toga je poželjno da se estetski manikir radi bar jednom nedeljno, bilo u salonu ili u kućnoj varijanti. U poslednje vreme veoma je popularno geliranje noktiju, nadogradnja tipsama, izlivanje noktiju pomoću kalupa ili samo ojačavanje gelom.

Za većinu žena najbolja tehnika je ona koja će im omogućiti da imaju lepe nokte i da nemaju mnogo obaveza oko njih. Zbog toga je trenutno možda i najpopularnija gel tehnika kojom, osim lepo oblikovanih noktiju, dobijate i mogućnost da birate boje, razne crteže po noktima, cirkone, stikere, šljokice i razne varijante frenč manikira.

Međutim, ova tehnika i te kako može da ošteti nokte, ali i kožu ruku. Sa njom naizgled dobijate lepe nokte, ali da li se pitate šta se dešava ispod tipsi ili gelova?

* Vremenom nokti postaju krti, listaju se, a osim toga nokatna ploča može i da boli ili da peče kada se stavi u UV lampu kojom se obavlja polimerizacija, odnosno vezivanje gela za nokatnu ploču.

* Nedavno su pokrenuta i brojna istraživanja o štetnosti geliranja noktiju koja su pokazala prisustvo štetnih hemikalija u gelovima. Tehnika koja bi navodno trebalo da zaštiti krte nokte, ojača ih i spreči njihovo listanje, posle izvesnog vremena daje potpuno suprotan efekat.

* Gel i UV zraci kojima se izlažu nokti i ruke mogu da prouzrokuju i starenje kože na rukama i hiperpigmentaciju, odnosno pojavu pega. S obzirom na to da su gelovi koji se koriste puni hemikalija često dolazi i do pojave kontaktnog dermatitisa, lomljenja i listanja noktiju, ali i alergija.

* Gelirani nokti idealno su mesto za razvoj gljivica i bakterija, a nisu retki i ekcemi na rukama. Kada se radi priprema nokti se turpijaju, nokatna ploča se stanjuje, tu se zadržava voda i kada se stavi gel, koji ništa ne propušta, voda teže isparava. Tako se stvara sredina koja je veoma vlažna i idealna za razvoj patogenih bakterija i gljivica, koje se ne mogu izlečiti sve dok se ne skine gel. I kada uđe vazduh između nokta i gela, takođe se stvara pogodno mesto za razvoj gljivica.

* Posle čestog geliranja prirodan nokat je istanjen, može da promeni boju jer "ne diše“, ali i da se izdeformiše od turpijanja...

Zbog toga je tehniku geliranja najbolje koristiti samo u izuzetnim prilikama. Kada se odlučite da gelirate nokte obavezno pre toga nanesite na ruke kremu za sunčanje kako biste smanjili štetni uticaj UV zraka lampe za gel.

A kada skinete gel važno je da što pre oporavite nokatnu ploču. Za početak trebalo bi da skratite nokte, a zatim da ih negujete preparatima, posebno uljima za jačanje nokatne ploče, za brži rast i oporavak zanoktica. Bitno je da nokatnu ploču i kožu oko nje dovoljno izhidrirate i nauljite blagom masažom. Dok oporavljate nokatnu ploču ne stavljajte lakove, jer preparati za negu neće imati efekta.

izvor: www.novosti.rs (http://www.novosti.rs)

Nežnicah
30-11-2013, 09:57
ovo gore napisano je apsolutno tačno :aha: sve je to lepo i krasno, imati sređene nokte 3 nedelje, ali kako se lako unište nokti a teško oporave...uff, zaista to treba raditi samo povremeno :aha:

причалица
30-11-2013, 10:32
moram da priznam da nisam nikad ''radila'' nokte, samo u domaćoj radinosti...al ova starija to radi otpilike 6 godina jednom mesečno....i vidim da je počela da se žali. trenutno odmara nokte i čim se probudi - pokazaću joj ovaj text :dada: