PDA

Pogledaj Punu Verziju : Raj ili nesto drugo...?



Cruz
20-02-2012, 19:45
Sta mislite da li bi se svet pretvorio u bolje mesto za zivot kada bi ga zene vodile?

Adio
20-02-2012, 19:49
tek bi onda nastao haos :mrgreen:

naki
20-02-2012, 19:51
:nene: zbrkenzi totalni...
bolje dogovor zena i muskaraca :dada:

Sagacity
20-02-2012, 20:14
Sta mislite da li bi se svet pretvorio u bolje mesto za zivot kada bi ga zene vodile?
Radim i sa ženama i muškarcima i poznajem i jednu i drugu stranu. Sa muškarcima bolje funkcionišem, lakše se dogovorim, ne smeta mu moja nova garderoba, frizura, ne ogovara bar ne u tolikoj meri kao žene...Nisu toliko zavisni i ljubomorni kao što to žene znaju biti, nemaju toliko kompleksa za samopotvrđivanjem...i manje su umišljeni...U principu slažem se i sa jednom i drugom stranom, ali sa muškim svetom mi je lakše...

Ali ako pričamo o nekoj emotivnoj strani, niko te bolje neće razumeti kao žena i dati ti prave topline. Žena ume biti dobra podrška, može biti i mila i draga na način na koji to nijedan muškarac ne ume...Ali ipak ne mogu da zamislim kako bi to bilo da samo žene vladaju svetom...to me već podseća na amazonke...
A opet, kada bi samo muškarci vladali, bilo bi nekako surovo i hladno....Ipak se tu mora umešati i neke ''mekše'' energije...

I kada se sve smućka, zaključak je da su muškarac i žena neraskidiva veza koja deluje samo kada su udruženi.

burning violin
20-02-2012, 20:22
Sujetne smo mnooogo, ne znam kako bi to islo.
Uostalom, uloga vrata nije mala. :drnd:

Cruz
20-02-2012, 20:29
kad se osvrnem i pogledam kako je to islo kroz istoriju interesantno je da su zene koje su bile na vlasti u sebi razvile svoju musku stranu, tj. skoro da su se identifikovale sa muskarcima... ne kazem da nisu bile zenstvene, vec da su im se pogledi i stavovi promenili, pa su vodile zemlju kojom su vladale u rat na primer..

moje pitanje se odnosilo bas na to, da li bi se propagirao mir u svetu, da li bi se glad iskorenila, da li bi svet postao humaniji ako bi zene imale vlast u svojim rukama.

burning violin
20-02-2012, 20:37
Mislim da ne, jer ne predstavlja vlast samo prvi covek/zena, vec i klika oko njih tako da bi i one prihvatile dosta tudjih stavova jer to naprosto tako ide, takav je 'pos'o'.
A drugo, nemaju zene tapiju na humanost, ljudskost. Primer jedna Katarina Medici.

Cruz
20-02-2012, 20:43
da, ali ako je lider dovoljno cvrst u svojim stavovima, moze i da se izbori za nesto bolje. neke zene imaju tu cvrstinu, neke ne; one koje je imaju cim se dokopaju vlasti menjaju plocu i pocinju da pevaju diktatorsku pesmu... znaci od vizije boljeg sveta nista...

burning violin
20-02-2012, 20:47
Nebitno od pola, prozlili smo se. Meni vizija zazvuci gotovo nemoguce. Sorry, Cruzi

Cruz
20-02-2012, 20:48
pa i meni, nego sam nesto citala, pa mi palo na pamet da pitam i vas..

Steppenwolf
20-02-2012, 21:22
Sta mislite da li bi se svet pretvorio u bolje mesto za zivot kada bi ga zene vodile?
Zavisi kakve zene, imas zenskih zlotvora koje su cak i gore od muskaraca a neka plemenita i humana tesko da bi na vlast mogla i doci.Takve obicno nisu vlastoljubive.
Ali jesam za to da zene mnogo vise ucestvuju u vlasti, kad bi odnos u vlasti sa muskrcima bio pola-pola to bi bilo fer.
Svakako bi se zene fokusirale na resavanje nekih pitanja koja muskarci zanemaruju.

Cruz
20-02-2012, 21:34
da... a pitanje je koliko bi u tome uspele..

Sarmica
21-02-2012, 09:22
Ih bre, većina je žena je i ovako zakukuljena zamumuljena, umeju da smisle svakojake pakosti, još ako bi osetile malo moći ode sve u .....
Tako da je moj konačan odgovor NE :)...žene nikako ne bi trebale da vode svet ili štatijaznam šta već pitate...to bi bio opšti haos

mikili
21-02-2012, 10:16
gde god su vodile zemlju pokazale su se uspesne..pocev od indire gandi,golde meir, preko margaret tacer do sadasnje angele merkel..mislim da svet funkcionise po ustaljenim pravilima,njime vlada novac i interes i da ne bi bio ni gori ni bolji..

DaDole
21-02-2012, 11:09
Prvi čovjek ili Prva žena:hm: nema tu neke velike razlike budući da on(a) sam po sebi ne rješava ništa jer su sistemi ti koji su sklopljeni bilo u demokatskim ili nekim drugim uređenjima na način da ne vlada Jedan.
Ukoliko se i dogodi da se Prvi(a) "otme" pa se svekolikoj javnosti čini da su posebni i drugačiji,da su nosioci samopregornih i revolucionarnih ideja,malo ko opstane sem ukoliko nije ipak samo nečija maroneta.
A da su žene suptilnije i emotivnije,jesu..samo takve obično ne izdrže na tronu:)

Cruz
21-02-2012, 11:14
Prvi čovjek ili Prva žena:hm: nema tu neke velike razlike budući da on(a) sam po sebi ne rješava ništa jer su sistemi ti koji su sklopljeni bilo u demokatskim ili nekim drugim uređenjima na način da ne vlada Jedan.
Ukoliko se i dogodi da se Prvi(a) "otme" pa se svekolikoj javnosti čini da su posebni i drugačiji,da su nosioci samopregornih i revolucionarnih ideja,malo ko opstane sem ukoliko nije ipak samo nečija maroneta.
A da su žene suptilnije i emotivnije,jesu..samo takve obično ne izdrže na tronu:)

a one koje se i zadrze prihvataju celicna pravila koja vladaju, tako da zakljucujem da pol nema veze sa tim...

Vidana
26-03-2012, 20:48
to zavisi od ličnosti ne od pola

kojica
30-03-2012, 12:37
A ko vam reko da žene ne vode svet. :kapa:

ljubičica
30-03-2012, 14:12
zene nisu stigle da vode svet, jer su imale pametnijeg posla.:zrika:

kojica
30-03-2012, 14:15
Dokle god žene vaspitavaju decu, one i vladaju svetom. :dada:

ljubičica
30-03-2012, 14:16
prilicno ocigledno:igrac:

причалица
14-05-2012, 20:40
Sta mislite da li bi se svet pretvorio u bolje mesto za zivot kada bi ga zene vodile?

čisto sumnjam.
žene koje imaju ambiciju da ''vode svet'' uopšte nisu ženskog senzibiliteta...nego su nešto boužemeoprosti :krsti: ....kao ona angela merkel...koja je propala na izborima kako nikad nije njena partija u poslednjih nekoliko decenija.
margaret tačer? pih.
i sve tako.