PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koliko dobro poznajete svog partnera.



Cruz
25-02-2012, 14:14
Na pitanja odgovarate sa "DA" i "NE".
Znam imena najboljih prijatelja mog pratnera.
Znam šta mog partnera muči u ovom momentu.
Volimo da razgovaramo i imamo puno zajedničkih tema.
Znam koje osobe najviše nerviraju mog partnera trenutno.
Znam šta mu je životni san.
Znam na šta je sve spreman da bi san ostvario.
Osećam da se dobro poznajemo.
Nedostaje mi kada nismo zajedno.
Često se grlimo i ljubimo sa dosta strasti i emocija.
Osećam da se medjusobno cenimo.
Moj partner kao osoba ispunjava moje potrebe i emotivne i fizičke.
Kada imam problem, poveravam se partneru i zajedno ga rešavamo.
Volim partnera kao osobu i prihvatam ga sa svim vrlinama i manama.
Radije provodimo vreme zajedno, nego razdvojeno, u društvu prijatelja.
Poznajem sve njegove/njene mane i prihvatam ih.
Moj partner je moj najbolji prijatelj.
Niko od nas ne dominira u razgovoru ili donošenju odluka.
Kada vodimo ljubav, radimo to strastveno i skoncentrisani smo samo jedno na drugo.
Sada saberite odgovore sa "DA".

Rešenja testa:
Ako ste odgovori sa "DA"...

...17-18 puta: Vi ste zaista srećan par, dobro se poznajete i uživate kada ste zajedno. Partnera osećate u doživljavate kao prijatelja, kao nekog kome se možete slobodno poveriti i na čiju pomoć možete uvek računati. Vaš partner će bez izuzetaka uvek biti na vašoj strani, jednako kao i vi na njegovoj. Teško je naći takvu osobu i zato čuvajte ovu vezu ili brak, ne dozvolite da se ikada svede na rutinu i naviku i ostanite uvek ovako bliski.

...15-16 puta:Vaša veza je lepa i ispunjava veliki deo vaših potreba, ali očigledno nedostaju neke stvari da biste bili do kraja srećni i ispunjeni. Proverite gde ste odgovorili sa "NE", to su područja na kojima treba da poradite.Bila bi šteta da zbog nekoliko segmenata veze sa kojima niste zadovoljni propadne sve što je medju vama dobro. Uživajte u svemu što vas čini srećnim, a eventualne probleme pretresite s vremena na vreme i zajedno ih rešavajte.

...10-14 puta:Vaša veza ima svetlih trenutaka, ali i dosta problema. Ništa vam drugo ne preostaje nego da ih zajedno rešavate, jer ništa se samo od sebe neće rešiti. Ako se pitate ima li to smisla i vredi li truda, Proverite na koja ste pitanja odgovorili sa "DA" i neka vam to bude polazna tačka. Iz segmenata u kojima se slažete izvucite optimizam i energiju sa kojima ćete krenuti u rešavanje problema.

...1-9 puta: Ako ste toliko puta odgovorili sa "NE", znači da osećate bes i nezadovoljstvo zbog svega što stoji izmedju vas. Vi najbolje znate koji su vaši problemi, pa je sada pravi trenutak da se sa njima suočite i rešavate ih zajedno. Sigurno postoje još mnoge stvari koje vas vežu zbog kojih vredi pokušati "još jednom". Pretresite ih zajedno, iz njih izvucite snagu i uz mnogo kompromisa nadjite trajno rešenje. Čak i ako ne uspete, bićete u prilici da zatvorite taj deo svog života i krenuti dalje mirne savesti, znajući da se niste predali bez borbe.

Cruz
29-02-2012, 12:09
15... pa nisam sigurna da idealno postoji, mada je dobro da tome svi tezimo... a i da je idealno mislim da bi postalo monotono, sto bi dovelo mozda do gubitka medjusobnog interesovanja, da tako kazem...