PDA

Pogledaj Punu Verziju : Druzenje



petrana
31-10-2009, 16:28
Sta vi podrazumevate pod druzenjem?, znaci ne prijateljstvo vec bas druzenje
Koliko se druzite, da li zelite da se druzite vise ili manje?
sve sto imate da kazete o druzenju

Znam samo da svi kazu da su nekada ljudi mnogo vise vremena provodili jedni sa drugima, sto je za mene druzenje.
Sedne se, pa ili se zajedno jede, to mi na primer najvise nedostaje, zajednicki obroci, ili se nesto popije, ili se zejedno nesto radi.
Na priemr, enkada su ljudi zveli jedni druge na kosiodbu. To bi bilo kao kada bi ljudi jedni druge zvali na krecenje. E to se danas ne radi. Da li vi mislite da je to dobro ili lose?
Jedna mi je koleginica pricala da kada su trebali da nabave drva muz je hteo da zove drugare, da oni odu da kupe drva da ih dovezu da ih srede i naslazu. Ali, posto je ona imala iskustva sa tim, stavila je na papir koliko bi ih kostalo da urade tako, jer to je podrazumevalo da se kupi hrana i pice, i benzin naravno, a koliko da kupe drva i plate sve nekom ko ce sve to da obavi kao posao; ispalo je da se vise isplati da plate ljude za taj posao.
Da li je moguce da mi vise nemamo para za druzenje ili nemamo nesto drugo, ili je kod vas druzenja dovoljno?
Moja tetka kaze: "Kese su nas razdvoile. Odkad su poceli ljudi da nose kese sve je poslo naopako."

Sibi
01-01-2010, 14:35
Uvek iz jedne krajnosti prelazim u drugu. Nema sredine. Pa se ili družim ili ne družim uopšte.
Odrasla sam u komšiluku gde se vrata nisu zaključavala i svako ko bi se popeo na treći sprat mogao je da svrati na kafu samo kad bi se uhvatio za kvaku. To me je užasavalo. Kad sam konačno ubedila kevu da vrata treba zaključavati ako ni zbog čega drugog ono iz bezbednosnih razloga, bilo je kasno... navika ostaje navika...
Udala sam se, preselila u drugi kraj grada i odahnula. Konačno sam se družila sa ljudima kad se meni hoće bez straha da će se nadrndati što su vrata zaključana.. U stanju sam da po tri meseca da ne vidim nikog poznatog... a opet, kad mi neko dođe, ne dolazi na kafu već na vikend ...
E sad da li su kese krive što smo prestali da se družimo intenzitetom kojim smo se družili ranije ne znam, ali mislim da ima istine u tome.

Kad pomenu kosidbu ... mene je selilo društvo, isti su nam pomagali u krečenju stana i drugim radovima .. moj suprug je bio zadužen za nabavku i roštilj, ja za salatu, muziku i zahebanciju .. koštalo nas je ko svetog Petra kajgana, da smo uposlili deset majstora došlo bi nas jeftinije, ali ne postoje te pare koje bi mogle zameniti desetak dana ludila...
Nema toga više .. da li će se vratiti stare navike, ne znam. Pretpostavljam da to zavisi od finansijske mogućnosti domaćina i gosta. Domaćini izbegavaju da zovu goste jer se boje da nemaju čime da ih posluže ... gosti izbegavaju da idu u goste jer im nedostaje novca da odnesu nešto prikladno domaćinu.


Sta vi podrazumevate pod druzenjem?

pojma nemam .. :lol: