PDA

Pogledaj Punu Verziju : Oružje u kući...



kojica
01-03-2012, 11:33
Da li ste za ili protiv držanja oružja u kući...

i zašto...

DaDole
01-03-2012, 11:37
Iako je tema u muškoj sobi,mislim da bismo svi mogli da učestvujemo:kapa:

Man
01-03-2012, 11:37
Jedna poštena kuća mora da ima bar jednu dugu i jednu kratku cev :dada: i da nije vodovodna :kreza:

DaDole
01-03-2012, 11:49
Ja sam definitivno Za.Zovite to kako vam volja:) Samo je važno da nije na dohvat ruke djeci i da ona naravno,čak ni kad porastu,ne znaju gdje se to nalazi.

Cruz
01-03-2012, 11:52
da i ja sam za to da se ima u kuci u danasnje vreme

Man
01-03-2012, 17:47
Pogrešan je stav da deca ne smeju znati gde je oružje u kući. Njihova prirodna radoznalost će ih kad tad dovesti u situaciju da ga vide...
Pokazalo se kao najbolja opcija upoznati sve ukućane sa mestom na kome se oružje nalazi, pa čak i objasniti im pravilno rukovanje.
Deci svakako omogućiti i da ga isprobaju, na bezbednom mestu i kontrolisanim uslovima (streljana).
Inače, oružje se mora držati pod ključem, i municija fizički odvojena.
Deci objasniti da se oružje ne dira bez razloga i potrebe...

Meni je pomoglo što sam terao decu da posle svake upotrebe moraju sve očistiti :)
Bez razlike da li smo bili na strelištu ili su samo gledali i držali u ruci...

mica
09-03-2012, 06:38
Slazem se sa manijakom. Inace nisam za to, da se bilo sta, krije od dece jer ce ga svakako pronaci pre ili kasnije i napraviti belaj. Mislim da treba imati u kuci nesto za odbranu, pogotovo u mojoj situaciji kad su sve zene u kuci i nema muskih da nas brane :nene: Dakle, ko ce mi nabavi jednu kratku cevku:palac:

kojica
09-03-2012, 07:04
Pa to će ti pomoći jedino ako 24h sediš u zasedi i čekajući provalnika. Ako ćeš držati
oružje pod ključem, razdvojeno od municije i spavati noću a danju se ponašati normalno,
da li ti ono može pomoći?

mica
09-03-2012, 07:11
Pa to će ti pomoći jedino ako 24h sediš u zasedi i čekajući provalnika. Ako ćeš držati
oružje pod ključem, razdvojeno od municije i spavati noću a danju se ponašati normalno,
da li ti ono može pomoći?

E imam extra vrata, ne moze provalnik ni da primirise:nene: Ovo za slucaj da me bas uznemirava, pa da u pripretim :ljut:

marlon
10-03-2012, 05:22
sablja iz turskih ratova.. pitati lidera :sojka:


i bereta... za ne daj boze olosa ako mi se slucajno nakaci.... ako treba da ga pakleno boli mali kalibar je za to stvoren kad mu uleti u trbusinu i pocne da kida sve sto tamo ima trazeci put gde ce da izadje.

marlon
10-03-2012, 05:27
Pa to će ti pomoći jedino ako 24h sediš u zasedi i čekajući provalnika. Ako ćeš držati
oružje pod ključem, razdvojeno od municije i spavati noću a danju se ponašati normalno,
da li ti ono može pomoći?

na zapadu je zakon taki da ako ti dodju provalnici, krimosiil' ubice na vrata... ne smes nista da radis dok ne prekorace prag... tad reagujes shodno situaciji a u poslednje vreme se zakon totalno deformisao da normalni ljudi idu u murdelj iako su samo branili goli zivot sebe ili svoje porodice...zato savet... :lol: ako vidis sta ce da bude i pravilno analiziras situaciju oma ga roknes na vratima moze i kroz spijunku ako virne pa mu prospes oko... i onda lepo otvoris vrata i uvuces ga unutra i zoves dezurnu sluzbu u micubisiju gde moras da imas dobro pice u kuci i da budes izuzetno gostoljubiv prema njima jer ce ti neki od njih trebati za svedoka :lol:

Moonster
17-06-2012, 03:26
Da li ste za ili protiv držanja oružja u kući...

i zašto...
Da, uvek.
Iz sigurnosnih razloga.

naki
17-06-2012, 12:10
Pogrešan je stav da deca ne smeju znati gde je oružje u kući. Njihova prirodna radoznalost će ih kad tad dovesti u situaciju da ga vide...
Pokazalo se kao najbolja opcija upoznati sve ukućane sa mestom na kome se oružje nalazi, pa čak i objasniti im pravilno rukovanje.
Deci svakako omogućiti i da ga isprobaju, na bezbednom mestu i kontrolisanim uslovima (streljana).
Inače, oružje se mora držati pod ključem, i municija fizički odvojena.
Deci objasniti da se oružje ne dira bez razloga i potrebe...

Meni je pomoglo što sam terao decu da posle svake upotrebe moraju sve očistiti :)
Bez razlike da li smo bili na strelištu ili su samo gledali i držali u ruci...
amin :dada:
u potpunosti se slazem... otac nas je odmalena ucio kako se barata sa cevkom, od ciscenja, upotrebe i odlaganja na sigurno, a nikada nam nije palo na pamet zloupotrebimo steceno znanje... :dada:

причалица
17-06-2012, 13:03
šta će oružje u kući :huh:
to znači da si spreman nekog, u najmanju ruku, da osakatiš :srbpla: neka hvala.

Man
17-06-2012, 13:08
Ne bih preskočio i estetske razloge za držanje oružja :rile:

причалица
17-06-2012, 13:11
opet se zahvaljujem :srbpla:

NexusxD
13-09-2012, 15:34
ma sta fali oruziju u kuci uvek treba da se nadje :D