PDA

Pogledaj Punu Verziju : Što više znaš,više brineš o sebi



DaDole
02-03-2012, 08:47
Živimo u vremenu dostupnosti mnoštva informacija kojima smo svakodnevno "bombardovani",saznanja i upozorenja o štetnosti ovog i onog..
Zasuti smo svekolikim uputstvima o zdravom načinu života i kvalitetnom življenju..
Znanje! Koliko nas ono spašava..koliko nam ono zaista pomaže da više brinemo o sebi:hm:

DaDole
02-03-2012, 09:45
Koliko obraćamo pažnu na preporuke i da li zaista više brinemo ako smo svjesni da sebi štetimo..
Jednom mi jedan čovjek reče.."Pusti,u neznanju je spas":hm:

Sagacity
02-03-2012, 09:57
Živimo u vremenu dostupnosti mnoštva informacija kojima smo svakodnevno "bombardovani",saznanja i upozorenja o štetnosti ovog i onog..
Zasuti smo svekolikim uputstvima o zdravom načinu života i kvalitetnom življenju..
Znanje! Koliko nas ono spašava..koliko nam ono zaista pomaže da više brinemo o sebi:hm:
Možeš brinuti o sebi i za sebe i kada ne znaš puno. Strah o sebi je uvek prisutna i sa više i sa manje informacija. Samo od nas zavisi koliko ćemo sebi dozvoliti da nas to remeti u nekom normalnom životu.
Kada bih obraćala pažnju na sve informacije koje svakodnevno čujem ili na koje ''naletim'', ja iz kuće ne bih izlazila...Prosto, dobro je se informisati, biti u toku, ali ne unositi to u sebe kao neki strah, već samo kao običnu informaciju.

DaDole
02-03-2012, 10:02
Možeš brinuti o sebi i za sebe i kada ne znaš puno. Strah o sebi je uvek prisutna i sa više i sa manje informacija. Samo od nas zavisi koliko ćemo sebi dozvoliti da nas to remeti u nekom normalnom životu.
Kada bih obraćala pažnju na sve informacije koje svakodnevno čujem ili na koje ''naletim'', ja iz kuće ne bih izlazila...Prosto, dobro je se informisati, biti u toku, ali ne unositi to u sebe kao neki strah, već samo kao običnu informaciju.

znači,mišljenja si da se brinemo o sebi neovisno o količini informacija koje do nas dopiru..
da li zaista ni malo ne raste naša briga u novim saznanjima koja recimo,nisu imali naši preci?

Vragolanka
02-03-2012, 12:16
Živimo u vremenu dostupnosti mnoštva informacija kojima smo svakodnevno "bombardovani",saznanja i upozorenja o štetnosti ovog i onog..
Zasuti smo svekolikim uputstvima o zdravom načinu života i kvalitetnom življenju..
Znanje! Koliko nas ono spašava..koliko nam ono zaista pomaže da više brinemo o sebi:hm:

jel ovo uputstvo 'kako na najbržii način postati hipohondar'? :lol:

DaDole
02-03-2012, 13:51
jel ovo uputstvo 'kako na najbržii način postati hipohondar'? :lol:

:nene: al tumači ga kako ti se dopada:)

mrav
02-03-2012, 13:53
što više znam manje obraćam pažnju na činjenice i sitnice kao zdravlje

DaDole
02-03-2012, 13:54
što više znam manje obraćam pažnju na činjenice i sitnice kao zdravlje
zanimljivo..da li si oduvijek tako razmišljao..

Cruz
02-03-2012, 15:34
Živimo u vremenu dostupnosti mnoštva informacija kojima smo svakodnevno "bombardovani",saznanja i upozorenja o štetnosti ovog i onog..
Zasuti smo svekolikim uputstvima o zdravom načinu života i kvalitetnom življenju..
Znanje! Koliko nas ono spašava..koliko nam ono zaista pomaže da više brinemo o sebi:hm:

odbrambeni mehanizam nam je urodjen i uvek podsvesno prisutan, nova saznanja strah za nas same samo pojacavaju. treba imati filter koji bi besmislene informacije odvojio od onih ozbiljnih, time bi nam se smanjio svakodnevni pritisak koji osecamo slusajuci ili citajuci...

mrav
02-03-2012, 15:41
zanimljivo..da li si oduvijek tako razmišljao..

ranije nisam razmišljao, otkad dobijam upute za raznorazne preglede samo

kojica
04-03-2012, 09:59
Znanje o tome šta je po zdravlje štetno je samo jedan od uslova. Veoma
bitan uslov, ali nažalost nije jedini.
Potrebno je mnogo volje i rada da bismo se izborili sa lošim navikama i
podsvesnim okidačima koji nas navode da povređujemo sebe.

A navike će se odupirati na sve moguće načine. Smisliće i priču kako neki
tamo dokoni ljudi nemaju pametnija posla, nego da nas opterećuju strašnim
pričama.. :lol: kako to što radimo i nije baš tako strašno, jer ima i gore od
toga..

Sarmica
04-03-2012, 11:05
Koliko nas ono spašava..koliko nam ono zaista pomaže da više brinemo o sebi:hm:

Pa ne znam da se broj pušača smanjio samo zbog onih ahtung ahtung sličica:qq: na paklici cigareta.
Ne brinem o sebi ni zbog čega što sam negde pročitala ili štatijaznam, nego čisto zato što se ja sama tako dobro osećam.

Mistery
06-03-2012, 20:16
Živimo u vremenu dostupnosti mnoštva informacija kojima smo svakodnevno "bombardovani",saznanja i upozorenja o štetnosti ovog i onog..
Zasuti smo svekolikim uputstvima o zdravom načinu života i kvalitetnom življenju..
Znanje! Koliko nas ono spašava..koliko nam ono zaista pomaže da više brinemo o sebi:hm:

Svako novo saznanje, pa i informacije o zdravlju je korisno. Ne plašim se tih informacija, već ih praktično upotrebljavam..npr u jednom ženskom magazinu je izašao nedavno tekst kako se prirodno lečiti protiv kašlja.

I od 15 marta koristiću taj med sa nekim dodacima. Ne škodi da probam, jer je sve prirodno i neškodljivo za organizam.

Dala sam samo jedan primer, a ima ih mnogo.

DaDole
08-03-2012, 10:07
Veoma dobar primjer Mistery:)