PDA

Pogledaj Punu Verziju : dadajz



Lilu
18-06-2009, 22:27
Danas je bio prvi rodjenan jednoj slatkoj devojcici, koja je inace plod jedne forumaske ljubavi... E ta ista devojcica je pre neki dan prvi put rekla rec dadajz... sto bi trebalo da znaci paradajz... valjda...

I sad me je sve to asociralo da napravim temu o prvim recima nasih malih andjela...

Ja sam zaboravila kako je moje dete izgovaralo pojedine reci... smrc... i ne mogu da oprostim sebi sto nisam bar bisere zapisala...

Pčelica
18-06-2009, 22:41
Moj doprinos:

Prva reč je bila deda (kog i nema), baba, tata i nakon 2 meseca mama :mrgreen:

Krava kaže buuuu.
Maca kaže bjau bjau.
Pavlaka i paradajz- bakike (što, nemam pojma)

Toliko se setih, za sad...

Sibi
18-06-2009, 22:46
Kako slatka tema!
Za prvo dete sam pisala sve njene prve izgovorene reči, a za drugo nijednu :icon_sad: treba me ubiti. Zaista nema opravdanja za to što nisam izdvojila dnevno bar pet minuta i zapisala biserčiće. A za stariju kćerku sam pisala sve i svašta ... datume kad je izbio svaki zubić i šta je u kom mesecu jela ... šta je volela a na šta se mrštila, eeee :icon_sad:

Sandra
19-06-2009, 02:48
ja mislim da je moje dete jedino koje nije počelo od reči - mama, tata, deka, baka isl. :mrgreen:
Prva prvcijata reč mu je bila Marko (sasvim čisto i razgovetno!) - klinac koji ga je inače tetošio u jaslicama...i to je izgovorio u 3 sata ujutru, kad se probudio iz košmarnog sna :smesna:

...e da - i mesecima je umesto kamen, govorio - mekaJ, a auto mu je bio dindiP http://www.yelims.com/IPB/Smiley-IPB-193.gif

Feelgood
19-06-2009, 08:27
Hvala drugarice :Invision-Board-France-341_gif

od svih reči na svetu, moje dete je prvo naučilo da kaže NE ...
kasnije su došli tata, baba, mama, nece, jede i kao vrhunac dadajz :trep:

i sve vreme ćućori nešto, samo mi još nismo naučili bebeći :icon_wink:

Mirka
22-06-2009, 22:05
Mi smo pisali sta je Nana prvo rekla al smo to uredno pakovali na flopi a flopi je crko :raz_071: i sad ja ne znam sta je prvo rekla moja klinka.

Al znam da je jednu noc trazila jakijak i da smo se mi ubili da shvatimo sta je htela dok nas nije dovela do frizidera i pokazala nam na kačkavalj . :razzz

Ne znam gde je videla sličnost al ... :raz_056:

причалица
26-06-2009, 10:29
:raz_063: ma, mnogo su slatki....teodora je volela ''kumačak'' koji je u stvari kačamak.. umela je da kaže da je neko oDslepeo (umesto progledao)...a simonida je imala reči....liguda za viljuška, malantana za maramica, tavalice za čarapice....setiću se još... :raz_022:

misticlady
03-08-2009, 20:56
Danas je bio prvi rodjenan jednoj slatkoj devojcici, koja je inace plod jedne forumaske ljubavi... E ta ista devojcica je pre neki dan prvi put rekla rec dadajz... sto bi trebalo da znaci paradajz... valjda...

I sad me je sve to asociralo da napravim temu o prvim recima nasih malih andjela...

Ja sam zaboravila kako je moje dete izgovaralo pojedine reci... smrc... i ne mogu da oprostim sebi sto nisam bar bisere zapisala...





e sad ja ne bih bila ja kada ne bih pitala...o kome se radi...reci razbibrigice i razbi mi brigicu,,,hocu i ja da znam,ne budi takva plizzz i napisacu ti punoooo punoooo bisera moje dece...
:raz_099: :srce: :raz_099: :srce: :raz_088: :raz_050: :srce: :srce: :srce:

Sibi
25-12-2009, 12:56
piksla - pi*ka ...
prva psovka: ebem mu misa
idi dupe vasaj
miki mamus
javijon
tobus (autobus)
oce ja pisem

našla u radosnici :) :srce:

Sibi
30-12-2009, 23:33
http://www.bellepearl.com/images/babyjinglebellsankletfeet40.jpg

QueenOfClubs
18-01-2010, 14:46
Ја сам била ужасна. :rumenko:
Свако дете прво говори баба, али смо сви свесни да то не значи баш ништа, нарочито ако је ту свекрва. :mrgreen:
Мама, рекао је мама.
Али му ја нисам дозвољавала да "смишља" и изврће речи.
Типа показује прстом и каже – уте.
Не разумем. Уте. Шта си хтео да кажеш? УТЕЕЕЕ.
Мислиш на лустер? Каже се лустер сине.
Јадно дете. :(

Sibi
27-01-2010, 14:04
Ma nije jadno dete, možda je dobro što si ga ispravljala, ove moje su nakaradno govorile baš zato što mi je to bilo slatko.. pa su pred polazak u školu morale da idu kod logopeda.

Taska
27-01-2010, 17:32
prve rijeci mojih klinaca bile su standardne....mama...tata...baba...deda


al' sjecam se sinu je pistolj bio pishot... :lol:

skabjete za spagete....
celap za cevap...
crtani Tom i Dzeri zvao je midzeri :raz_114:


i sin i cerka su jedno vrijeme pricali umjesto igram se...sigram se

ima jos ...samo da se sjetim.

mica
07-03-2010, 12:15
njoga...noga :)
dodica..vodica :)

marlon
07-03-2010, 14:20
lunja... i dan danas me tako zove :(

Nežnicah
20-10-2011, 11:01
Preslatka tema, da je malo osvezimo :)
Davno bese kad su moje klinke bile male i progovorile, ali evo setih se da je starija za hamburger u Meku, big mek govorila bdigama :) i vice dete hoce bdigama, a mi nemamo pojma sta je to. I onda nam iz svojih igrackica iskopa neki mali hamburgercic sto je dobila uz neku igracku, i mi i shvatimo da misli na hamburger, ali ona odmahuje glavicom i vice bdigama i dalje. Tek kad videsmo u gradu reklamu za mek donalds ona poce da vice bdigama, oce bdigama, i mi konacno ukapirasmo da je to bas big mek... Posle smo saznali da je tetka vodila tamo pa otud i zna.
Secam se i da su rezanci bili zezancije, cackalica je bila cackica... moram da se prisetim ostatka bisera :lol:

kojica
22-11-2011, 07:25
Imam negde zapisane prve reči. Sada mogu da se setim samo da je televizor
bio didoj a daljinski didoš.

kojica
31-12-2011, 10:59
E, Anđelica je bila komična. Do polaska u školu nije mogla da izgovori slova
k i g. Onda možete da zamislite kako su te reči izgledale. :drnd:

Nežnicah
06-03-2012, 22:00
Moja unuka danas:
- idem i ja sa mnom :lol:
- obraca se tati sa suzama u ocima (mala je rodjena glumica) i kaze: Sto si takVA? i poce da place neutesno

- devojcica u porodilistu, dok smo cekali moje veliko dete i bebicu da spuste iz sobe, pridje i kaze mojoj unukici: kako se zoves? -Elena, Ja sam Maja! -A sto? :lol:
Ista ta devojcica drzi mamu za ruku, dok je moja cerka otisla da se obuce za izlazak iz porodilista, i Elena gleda malu Maju i kaze joj: Imam i ja mamu, mhm :dada: a mi da popadamo s nogu od smeha :)