PDA

Pogledaj Punu Verziju : Po čemu biste voleli da vas ljudi pamte?



kojica
07-03-2012, 10:35
Kakav trag pokušavate da ostavite? Šta mislite, šta će o vama govoriti
kada vas više ne bude ovde?

причалица
07-03-2012, 10:44
verovatno ću čudno da zvučim, ali bih volela da me niko ne pamti. ni po čemu...jednog dana će tako i biti.

Sagacity
07-03-2012, 21:13
Kakav trag pokušavate da ostavite? Šta mislite, šta će o vama govoriti
kada vas više ne bude ovde?
Da budem iskrena, mene ni sada baš nešto ne tangira šta okolina govori o meni, tako da ne verujem da će me posebno tangirati, kada me ne bude. Ali eto, ako me se ipak sete, neka me se sete ovakve kava jesam bez suvišnog ulepšavanja ili preterane kritike...

marlon
08-03-2012, 02:38
siguran sam da cu im biti u mislima vrlo skoro gde ce se sa gorcinom setom i tugom secati svega vezano za mene... nadam se najvise humora od koga ce se mozda ponekad i nasmejati...

Picola
09-03-2012, 00:13
Nadam se da ce me pamtiti po dobroti i pravdi.

Steppenwolf
09-03-2012, 00:16
Ma sta ima da me pamte kad je i njihov vek kratak.

Picola
09-03-2012, 00:19
Ma sta ima da me pamte kad je i njihov vek kratak.

Da, ali postoje i unuci, praunuci,po necemu se prenosi predanje o precima.

Picola
09-03-2012, 00:22
Ili sto bi rekao Zeljko bebek, pamtite me po pesmama mojim (dakle po delima).

Steppenwolf
09-03-2012, 00:23
Da, ali postoje i unuci, praunuci,po necemu se prenosi predanje o precima.
A mislis praunuci te po necemu pamte?

Picola
09-03-2012, 00:28
A mislis praunuci te po necemu pamte?

Da, da, ja pamtim svog pradedu vise nego dedu, jak i pametan covek.

Steppenwolf
09-03-2012, 00:30
A dedu si preskocila.
Ja pradedu uopste ne pamtim.
Znas ko ce da te pamti, onaj kome si nesto znacila kad taj odapne papke dzaba da te iko drugi pamti osim ako nisi neki genije, knjizevnik, naucnik itd...ako si nesto za covecanstvo ostavila.

Picola
09-03-2012, 00:32
Nisam preskocila dedu, i njega pamtim , ali pradedu svi pamte, i oni koji mi nisu familija.

Stvorio je mnogo toga.

A znam i za babe i prababe kojenisam ni videla jer su umrle pre nego sto sam se rodila, ali tacno znam kakve su bile i da li sam nasledila nesto od njih, iz prica.

Picola
09-03-2012, 00:35
A dedu si preskocila.
Ja pradedu uopste ne pamtim.
Znas ko ce da te pamti, onaj kome si nesto znacila kad taj odapne papke dzaba da te iko drugi pamti osim ako nisi neki genije, knjizevnik, naucnik itd...ako si nesto za covecanstvo ostavila.

Pa jeste, to danas u ovom ludom svetu, ako je tako i ne mora da me pamte.

P.S. A ko kaze da ja ne pisem?

Steppenwolf
09-03-2012, 00:36
Pa ti imas slavne pretke.
O tome i kazem, stvorio ti pradeda mnogo toga, a cega?
Pises?
Lepo, mislis da ce to ostaviti traga?

Picola
09-03-2012, 00:38
Pa ti imas slavne pretke.
O tome i kazem, stvorio ti pradeda mnogo toga, a cega?

Pa dobro materijalno bogatstvo koje se trosi, ali i ugled.

Ustvari to je ono po cemu zelim da i mene pamte.



Pa ti imas slavne pretke.
O tome i kazem, stvorio ti pradeda mnogo toga, a cega?
Pises?
Lepo, mislis da ce to ostaviti traga?

Ne znam, mislim da ce ostaviti, ali posthumno.

Picola
09-03-2012, 00:41
Meni je vrlo bitno da me pamte, jer dzaba si ziveo ako te ne pamte.

ljubičica
10-03-2012, 07:54
pamcenje je kratko, a vreme dugo..
i ako me neko bude pamtio, to ce biti kratko, koliko njihovo vreme traje..
nemam potrebu da me pamte..
znam sigurno da ce neki ljudi, koje volim, i koji mene vole, da nose u sebi secanje na mene, koje ce ponekad da se javi kao blesak..na neki osmeh, ili neki zagrljaj, ili tek kao blesak neceg dragog i vedrog..
tako bih volela da me pamte moji prijatelji, i deca..
a oni drugi..pa bas mi je svejedno..

Picola
10-03-2012, 10:35
Mene neka pamte bar do praunuka po dobru, "bicu srecna".:lol:

Naravno, to podrazumeva da i u zivotu budem dobra prema njima.

Sarmica
10-03-2012, 10:40
Ih, tako mi svejedno po čemu će me neko pamtiti kad me više ne bude. Trudim se da ljudima koje volim, dok sam ovde, pružim ljubav, smeh i sve što je u mojoj moći, a kad me nema onda me neeema:)

Пркос
10-03-2012, 11:13
Pamtimo li mi nekog i po cemu?...hteli ili ne...nemojte reci da ne pamtite...svako ko to kaze ne govori iskreno....a cinjenica je i da svako od nas ,nacinom zivljenja i sledom nekih kodeksa zivota zelimo da ostavimo nekakav trag za sobom...svako ko nema ni iole takav poriv u sebi ili je neiskren ili nije u stanju da iznivelise stepen zeljenog i ostvarenog te odbija da razmislja na takav nacin o sebi....Rezimirajte stanje do sada i sta je to sto je vas trag koji ce ostati za vama....

p.s.odlicna tema!!!

vrludava
10-03-2012, 22:22
Kakav trag pokušavate da ostavite? Šta mislite, šta će o vama govoriti
kada vas više ne bude ovde?

Ovdje???

Ne pokusavam ostaviti trag. A nadam se da ostavljam utisak.

paculjkica
25-10-2012, 16:07
Volela bih da me pamte po dobroti...:aha:

Keti
25-10-2012, 17:19
mene svi zapamte :ljut: a ja nikoga... :namcor:

Čarapica
25-10-2012, 19:54
ma ja sam vec odavno zaboravljena :mm:

Jovanova
11-12-2012, 19:28
Po ostavštini za budućnost.

sudjenik
05-11-2013, 20:18
nema nista strasnije u ovom vl svetu no kad neko nestane a iza njega ostanu postovi koje danas kad se citaju ma koliko naivno izgledali izazivaju emotivni raspad citaoca koji oseca u tim rechima naizmenichne trenutke srece ili patnje onoga koga vise nema... zato je ovo, ovaj svet los, jer ljude moramo pamtiti po onome sta znamo o njima u realu...

kad covek ode pamti se po nepisanom pravilu po smehu ili radosti koju je isijavao... retko koga ce pamtiti po losem raspolozenju, po sukobima, po negativnom... a vl svet nam daje na tanjiru svakog od nas u svim varijantama....

zato kazem sebi cesto, daj boze kad nestanem da niko, pa ni najblizi ne saznaju nikad za to.... ova mesta ne valjaju ljudi.... ne razbibriga vec mislim uopsteno.

Sarmica
05-11-2013, 20:41
I dalje isto mislim...šta me brige po čemu će me pamtiti...eto, samo nek' se sete da sam volela crvene božure

salel
05-11-2013, 21:11
nema nista strasnije u ovom vl svetu no kad neko nestane a iza njega ostanu postovi koje danas kad se citaju ma koliko naivno izgledali izazivaju emotivni raspad citaoca koji oseca u tim rechima naizmenichne trenutke srece ili patnje onoga koga vise nema... zato je ovo, ovaj svet los, jer ljude moramo pamtiti po onome sta znamo o njima u realu...

kad covek ode pamti se po nepisanom pravilu po smehu ili radosti koju je isijavao... retko koga ce pamtiti po losem raspolozenju, po sukobima, po negativnom... a vl svet nam daje na tanjiru svakog od nas u svim varijantama....

zato kazem sebi cesto, daj boze kad nestanem da niko, pa ni najblizi ne saznaju nikad za to.... ova mesta ne valjaju ljudi.... ne razbibriga vec mislim uopsteno.

svaka ti je zlatna..........i daj bože da počnemo to već jednom da shvatamo........ali nećemo, nažalost

Vidana
25-02-2014, 17:44
Volela bih da me pamte po pesmama i književnim delima.