PDA

Pogledaj Punu Verziju : U oglasu tražili radnike koji će da fizikališu u magacinu bez plate



kojica
07-03-2012, 10:57
Lilu se onomad šalila, ali izgleda de je vizionar.. evo dokaza...

:haha:


Oglas o dvomesečnom volontiranju u magacinu sa potrebom za prekovremenim radom koji je objavila firma „Roming netvorks“ revoltirao je mnoge jer je očigledno da poslodavci koriste krizu i veliku nezaposlenost da kroz volonterski rad dobijaju besplatnu radnu snagu.



Kompanija „Roming netvorks“ nedavno je na Infostudu objavila oglas u kome traži volontere za rad u magacinu u Leštanima. Od kandidata se traži da imaju radno iskustvo na sličnim poslovima, da budu spremni na rad u tri smene i prekovremeno ukoliko je potrebno, da su spremni za rad pod pritiskom. Ukoliko se dobro pokaže posle dvomesečnog volontiranja, postoji mogućnost i zaposlenja. Ipak, oglas je ubrzo skinut sa Infostuda.



Protestna motivaciona pisma

•“Smatram da sam potpuno fizički spremna na rad u magacinu, u sve tri smene i prekovremeno po potrebi. Posebno ističem da sam u drugom stanju, a znate kako se kaže - nema muka koje majka ne može da pretrpi.”

•“Ne samo da sam spreman na rad u tri smene i prekovremeno, nego uspevam da sve to postignem istovremeno. Ukoliko posle dva meseca ne budete sigurni da li sam ja pravi kandidat za vaš cenjeni magacin, voljan sam da svoje volontiranje produžim na bar još dva meseca kako bih vas u to uverio.”

Poštovani,

odlučio sam da se prijavim na Vaš konkurs iz više razloga, a najvažniji od njih je taj što nikada nisam radio u nekom magacinu, naročito ne volonterski. Smatram da je to sjajan način da nadomestim sve ono što sam propustio služeći vojsku u civilu, tako da od Vas na neki način očekujem da me očovečite. Spreman sam da radim u sve tri smene i prekovremeno, a predložio bih Vam i da uvedete bičevanje kao meru podsticaja svojih volontera.

Čovek se uči dok je živ, tako da smatram da će iskustvo rada u Vašem magacinu za moj psiho-fizički razvoj imati značaja koliko i slušanje Šemse Suljaković koju, baj d vej, smatram najznačajnijim samoniklim lajf koučom modernog doba. Iz ove ilustracije možete shvatiti koliko cenim Vaš volonterski program, tako da možete biti sigurni da neću zabušavati, nositi manje kutija nego što zaista mogu, tražiti topli obrok ili pare za prevoz. Naprotiv. Kad god budem mogao, doneću Vašem brend menadžeru i poslovođi u magacinu kaficu i mafin kao znak zahvalnosti zato što sam postao deo Vašeg cenjenog tima.

Iskustva imam dosta. Između ostalog, radio sam u šumskoj sekciji na poslovima markiranja bukvi gde se radilo u parovima, tako da sam jako dobro pripremljen za timski rad. Bukve se, da pojasnim, markiraju tako što jedan član tima sekirčetom izdelje koru, a onda drugi član tima čekićem, na čijem se kraju nalazi pečat ,brkne u malu posudu sa kamionskim uljem i snažno udari po drvetu na mesto sa kog je skinuta kora. Tokom ovog posla sam menjao zaduženja, baratao sam i sekirčetom i čekićem, što Vam može ukazati na činjenicu da sam prilagodljiv različitim radnim operacijama i da lako učim.

Takođe, tokom studentskih dana radio sam i u tramvajskoj garaži GSP-a na Novom Beogradu, gde sam istovarivao džakove sa sitnim peskom koji se stavlja u klizni mehanizam na tramvajima kako bi lakše kočili po šinama. Osim toga, radio sam i na snimanju reklama sa Markom Kraljevićem koji igra fudbal, sećate se sigurno, i tu sam umeo da na nogama sastavim cela 24 sata, što me preporučuje kao vrlo izdržljivog radnika koji bi sasvim sigurno mogao da odgovori svim Vašim zahtevima. Pored toga, na tom poslu sam naučio i da se ponašam pred kamerama tako da ću, ukoliko neka televizija bude htela da snima prilog o Vašim zadovoljnim volonterima, vrlo rado dati izjavu i pohvaliti Vašu firmu.

Uz nadu da ćete uzeti u razmatranje moju prijavu i dati mi šansu da se dokažem, srdačan pozdrav i puno uspeha u daljem radu”

Blic

Nežnicah
07-03-2012, 12:02
A bar su iskreni, nema lazi nema prevare :lol:

Zar nismo svi manje vise u takvoj situaciji, radimo, a mnogi platu ne vide mesecima ni godinama...

mikili
07-03-2012, 12:34
kako ide ona pesma-smejem se,smejem se..a plakala bih-

Cruz
07-03-2012, 12:39
ja bih takve poslodavce bez grize savesti zapalila

kojica
07-03-2012, 13:33
A bar su iskreni, nema lazi nema prevare :lol:

Zar nismo svi manje vise u takvoj situaciji, radimo, a mnogi platu ne vide mesecima ni godinama...

Istina. Nego, negde sam čula da je u pripremi zakon koji če zaposlene konačno zaštititi od toga.

mica
07-03-2012, 14:55
Taj oglas se danima vrti po faceu kao antireklama i izrugivanje te firme za koju sam iskreno, mislila da vise i ne postoji. Dakle, svaka cast na brutalnoj iskrenosti. Nadam se da ce se promeniti nesto po tom pitanju...

kojica
07-03-2012, 15:07
Ma jok, ništa firmi neće da fali. Svalili su krivicu na onoga ko je pisao oglas.
Kao pogrešno je napisao. :haha:

ljubičica
07-03-2012, 19:23
kakav crnjak..:(