PDA

Pogledaj Punu Verziju : Pratilac (KINESKI PODZNAK)



Cruz
10-02-2012, 16:07
evo jedan od preciznijih kalkulatora...

http://www.astrologija.artrea.com.hr/kineskiracun.html


tajni znak zmija... ja bas idem u krajnost:hm:

pa i nije, dodje mi na isto :)

mrav
10-02-2012, 16:25
sad ću da spamujem al....
znam za godinu ali kakve veze ime podznak i element?

Cruz
10-02-2012, 16:37
sad ću da spamujem al....
znam za godinu ali kakve veze ime podznak i element?

za podznak sada prvi put saznajem, ono sto je poznato je da na karakter svakog kineskog znaka uticu elementi: drvo, metal, voda, vatra i zemlja, kao i jin i jang (polariteti, potpuno razliciti, a jedan bez drugog ne mogu da funkcionisu)

mrav
10-02-2012, 16:38
za podznak sada prvi put saznajem, ono sto je poznato je da na karakter svakog kineskog znaka uticu elementi: drvo, metal, voda, vatra i zemlja, kao i jin i jang (polariteti, potpuno razliciti, a jedan bez drugog ne mogu da funkcionisu)
onda sam ja jednopolan :rile: vatren ali jednopolan

Cruz
11-03-2012, 11:31
Osim Jinga i Janga i pet elemenata koji se smenjuju svakih pet godina, postoje još neke temeljne postavke kineske astrologije. U zavisnosti od vremena rođenja, određuje se "pratilac", nešto slično zapadnom "podznaku", koji takođe zavisi od sata rođenja i koji ostvaruje vrlo snažan uticaj na osobu. U lunarnom kalendaru dan počinje u 23 sata, a podeljen je na dvanaest delova od kojih se svaki sastoji od dva sata. Svaki od dvanaest delova je pod vladavinom jednog znaka. Dakle, u 23 sata počinje vladavina Pacova, koja traje sledeća dva sata. Tokom dana, u pravilnim razmacima, po dva sata, izmene se svi znakovi kineskog horoskopa prema svom poretku. Zadnji "pratilac" tokom dana je Svinja i traje od 21 do 23 sata. Tako, npr. osoba rođena u godini Pacova može biti agresivna ako je rođena u delu dana kojim vlada Tigar (od 3 do 5 sati) ili mirna i tiha ako je rođena u delu dana u kojem vlada hladna Zmija (od 9 do 11 sati).

Sagacity
11-03-2012, 11:39
Vaš znak u kineskom horoskopu je Štakor :eek:
Vaš elemenat je Voda :g:
Vaš tajni znak (podznak) kineksog horoskopa je Zmaj :g:

Cruz
11-03-2012, 11:42
ako te zanima tumacenje, mozes ga naci ovde :)

http://razbibriga.net/showthread.php/6041-Astrolo%C5%A1ki-profili

Sagacity
11-03-2012, 11:47
Hvala Cruz, pročitala :)


Prilično su rezervisane osobe uz tendeciju da sakriju snažne emocije. Kada su uznemireni mogu da budu prilično nervozni i kritički nastrojeni. Mrze kašnjenja, nepotrebno rasipanje, lenjost i ljude koji ne održe datu reč.

naki
11-03-2012, 13:40
eto, cruzi, kineska sam konjina :dada: dakle, ima i u podznaku nesto :hm:

Cruz
11-03-2012, 20:17
bolje konj nego zmija :srbpla: