PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ne oduzimajte decu!



Cruz
11-03-2012, 21:07
Situacija je sledeca:

U drzavi Srbiji treba raditi na natalitetu, cak i u danasnjim uslovima; kada se takva politika sprovede u delo, problem nastaje kako decu odgojiti, a da ne osete nemastinu, posto je u mnogoclanim porodicama uglavnom samo jedna osoba zaposlena, decji dodatak je mizeran, najosnovnije stvari su svakim danom sve skuplje i tako dalje; onda na scenu stupa nasa sjajna socijalna sluzba, koja je inace "duboko zabrinuta" cinjenicom da deca odrastaju u siromastvu i tu istu decu oduzima roditeljima, da bi ih smestila u hraniteljske porodice, koje ce po jednom detetu dobijati pomoc drzave u iznosu od oko 34.000 dinara. Pa zar takva pomoc nase drzave koja je na korak od ulaska u "civilizaciju" ne moze da se dodeli roditeljima, koji i treba da podizu svoju decu?!

Zgrozena sam ovakvim postupcima!

kojica
11-03-2012, 21:17
A kakvi su kriterijumi za oduzimanje dece?

Recimo, ako porodica živi u kartonskom naselju gde nema osnovnih uslova
za život, kako će da im pomogne 30 000 mesečno?

ljubičica
11-03-2012, 21:19
sestro, pet puta po triest iljade jes stopedesiljade..
a s tim se bome moze naci razna resenja..

Cruz
11-03-2012, 21:21
Porodica o koja je trenutno aktuelna ima zidanu kucu..
Iz centra za socijalni rad niko se nije oglasio, kako su javili i za sada su nepoznati razlozi zbog kojih se na ovakav nacin postupa.. jedno je sigurno, zlostavljanje je iskljuceno.

kojica
11-03-2012, 21:26
sestro, pet puta po triest iljade jes stopedesiljade..
a s tim se bome moze naci razna resenja..

S tim će ovi siromašni građani /jel ne smem ni romi da kažem? :hm:/ da se razmnožavaju
tri put više... :dada:

Razumem šta Kruz hoće da kaže, ali sam sigurna da postoji neki razlog zašto se radi baš tako.

Cruz
11-03-2012, 21:30
Ma ja stvarno ne mogu da se otrgnem utisku nakon citanja i gledanja priloga.

Ali da ne skrecem sa teme, zaista hraniteljske porodice dobijaju preko 34.000 dinara pomoci, dok je decji dodatak mizeran. Da me neko pogresno ne shvati, hranitelji su humani ljudi, mada i medju njima ima onih koji samo iz koristi rade to sto rade.

kojica
11-03-2012, 21:44
Pa ne znam.. kada se potegne priča o porodici sa mnogo dece, onda svi krenu da ih
pljuju i psuju i da se pitaju jesu li čuli za kontracepciju.. i koji su ih đavo rađali kad
ne mogu da ih izdržavaju..

a onda, kada toj istoj porodici hoće da uzmu decu, ni to ne valja..

причалица
12-03-2012, 08:09
u ovom konkretnom slučaju - da li je navedeni razlog oduzimanja nemanje novca za decu ili nešto drugo?

Cruz
12-03-2012, 08:18
kako su novinari preneli, podvlaci se siromastvo, mada se niko iz centra za soc. rad u poslednja 3 dana nije oglasio.. ne znam stvarno sta bih rekla, mene je juce cela ta prica bas potresla..

причалица
12-03-2012, 08:20
siromaštvo? pa onda bi trebalo oduzeti mnogo dece od roditelja :(
missim da si u pravu kad kažeš da ako je to jedini razlog - onda bi novac od hraniteljskih porodica trebalo preusmeriti ka takvim siromašnim porodicama. stvarno nema smisla traumirati decu (i roditelje), ako već novac za tu vrstu potrošnje postoji.

Cruz
12-03-2012, 08:25
i kada se pominju kartonske kuce.. takodje velika nepravda.. to je sramota za drzavu! ako su mogli da rese pitanje izbeglica, zasto ne resavaju pitanje roma koji tako lose zive, pa i oni su ljudi... ali ne, lakse je oduzeti decu, poveriti ih nekom nepoznatom, platiti mu debelo za to i jos se hvaliti na sva usta kako je socijalna politika sjajna.. ma grozno bre

причалица
12-03-2012, 08:33
je l to u pitanju romska porodica?

Cruz
12-03-2012, 08:39
nije romska porodica.

причалица
12-03-2012, 08:40
znam da ne bi trebalo da ima veze, ali pitah...ljudi potpuno drugačije gledaju rome od ''nas''.
a i u romske porodice oni (socijalni radnici) baš i ne zalaze, koliko vidim.

kojica
12-03-2012, 13:19
i kada se pominju kartonske kuce.. takodje velika nepravda.. to je sramota za drzavu! ako su mogli da rese pitanje izbeglica, zasto ne resavaju pitanje roma koji tako lose zive, pa i oni su ljudi... ali ne, lakse je oduzeti decu, poveriti ih nekom nepoznatom, platiti mu debelo za to i jos se hvaliti na sva usta kako je socijalna politika sjajna.. ma grozno bre

Mogla bi da se raspitaš koliko je puta u Beogradu rešavano njihovo pitanje,
od drugog sveckog rata pa do sada. Šta su uradili sa smeštajem u kome su
bili i zbog čega su ponovo na ulici? Vrlo interesantna priča. :dada:

Man
12-03-2012, 13:24
Može li neki linak o ovome, mislim da pričamo napamet.

kojica
12-03-2012, 13:28
siromaštvo? pa onda bi trebalo oduzeti mnogo dece od roditelja :(
missim da si u pravu kad kažeš da ako je to jedini razlog - onda bi novac od hraniteljskih porodica trebalo preusmeriti ka takvim siromašnim porodicama. stvarno nema smisla traumirati decu (i roditelje), ako već novac za tu vrstu potrošnje postoji.

Hraniteljska porodica ne može da uzme desetoro dece, nagura ih u jedan sobičak,
novac koji dobija za njih prokocka i popije a njih tera na ulicu da prose i kradu.

Vrlo komplikovana priča i ništa tu nije crno-belo. Da sam ja u prilici da rešavam
takve probleme, ne bih bila pametna uopšte.

Cruz
12-03-2012, 13:30
evo link koji sam ja sinoc dobila...

http://www.youtube.com/watch?v=D9OjXlBJZx4&feature=player_embedded

kojica
12-03-2012, 13:33
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/165856/Milenkovi%C4%87ima+oduzeta+deca.html

jel ovo.. :hm:

Cruz
12-03-2012, 13:35
nije :nene: