PDA

Pogledaj Punu Verziju : O modi uz kafu



Adio
28-03-2011, 20:35
Nema teme, ili je ja ne mogu naci :aha:
Naime, kupila sam dve satenske marame, i mislim od njih sasiti jednu haljinicu za leto. Ali gledajuci po netu modele, nisam nasla nista sto bi mi se svidelo i bar priblizno onako kako bih volela to da izgleda. E sad, lako je naci model, i opet ne znam gde bih mogla i kod koga odneti da mi se sasije. Da li vi drage moje kupujete gotovo ili ponekad nesto i sasijete, kod koga nosite na sivenje, el moze preporuka?

причалица
07-05-2011, 08:01
e, možda ovde mogu da postavim model haljine kakvu hoće naša starija za maturu...i ona tvrdi da će haljina biti malo duža od ove :facepalm:

http://razbibriga.net/clear.gif

tj. kad stoji na vešalici, izgleda ovako:

http://razbibriga.net/clear.gif

:facepalm:

причалица
07-05-2011, 08:39
ovo je blaža varijanta...valjda je videla koliko me ova gore nervira, pa...možda se ipak odluči za ovu:

http://razbibriga.net/clear.gif

tol
07-05-2011, 10:11
Maturske haljine su uvek nešto posebno..i krik mode trenutne..ja volim kamičke..i svidja mi se ona gore...sasvim je neobična..iako ono čupavo mi liči na neke afričke fore..no..i tako je nikada više neće obući.

причалица
07-05-2011, 10:43
nije mi važno što je nikad više neće obući...skoro niko ne nosi ponovo haljine koje su spremljene za nekakvo posebno veče ili dan....nego me brine da nije neprilična za matursko veče.

Raisa
07-05-2011, 12:30
pa valjda ces pitati mladje sta misle ne starije :g:

ova prva ne da nije neprilicna,vec je totalno luda i originalna,ko rock zvezda

doduse zavisi kako izgleda,ten,boja kose itd.. :-)
ova druga vec izgleda dosta siromasno i..ne vidim ''bit'' haljine

причалица
07-05-2011, 12:30
pa valjda ces pitati mladje sta misle ne starije :g:

ova prva ne da nije neprilicna,vec je totalno luda i originalna,ko rock zvezda

ova druga vec izgleda dosta siromasno i..ne vidim ''bit'' haljine

znala sam da će tebi da se dopadne .

Adio
07-05-2011, 12:31
prva je lepsa, samo da nije zlatna, ne volim ja kad mnogo sljasti
model je bas lep, s tim sto bih ja korset malo drugacije uradila
da korpe budu "otvorenije" i toliko da ne zatvaraju grudi, vec malo podignu i istaknu
i neka lepa ogrlica, ali kraca, jer se uz ovu kao na slici se ne istice haljina toliko, sam gornji deo, korset

причалица
07-05-2011, 12:32
ma, ona će ovu prvu varijantu, sad mi je javila telefonom. i hoće da joj grudi budu zatvorenije..missim, baš je kroj kako ona hoće, samo će biti malkice duža. koliko je to ''malkice'' nemojte da me pitate...videćemo valjda na fotografijama.

Sarmica
07-05-2011, 12:33
A sad ozbiljno,meni haljina (ta prva) uopšte nije ružna...naprotiv:lol:
Ali....za maturu nije:aha:

причалица
07-05-2011, 12:34
A sad ozbiljno,meni haljina (ta prva) uopšte nije ružna...naprotiv:lol:
Ali....za maturu nije:aha:

hvala, Milojka. znači mi tvoje mišljenje.

Adio
07-05-2011, 12:35
zasto nije za maturu?
to je velika matura, jel pricalice?
koje ce biti boje?

причалица
07-05-2011, 12:37
jeste, velika matura, zakomplikovana.
biće kao u prvoj varijanti, zlatasta.

Sarmica
07-05-2011, 12:37
Nemam pojma,nekako mi jednostavno ne ide za to veče.Ne mislim da treba da obuče balsku haljinu,ali takodje mislim da ni ovo nije prikladno.
Ali dobro,ukusi su različiti:)

причалица
07-05-2011, 12:39
joj, Milojka...:qq: ni ne znaš koliko su različiti.

Adio
07-05-2011, 12:41
Meni je ok, malo jeste vise otvorena, ali to i cini tu haljinu specificnom.
Kakvih haljina ima po buticima :bisa:
I sada se nose bas takve haljine:aha:

Raisa
07-05-2011, 12:42
ma, ona će ovu prvu varijantu, sad mi je javila telefonom. i hoće da joj grudi budu zatvorenije..missim, baš je kroj kako ona hoće, samo će biti malkice duža. koliko je to ''malkice'' nemojte da me pitate...videćemo valjda na fotografijama.

yes

vidi ovako,slusaj mene,ja sam mladja :mrgreen:

haljina je jako originalna,cak nigde nisam videla tako nesto,tako da joj aplaudiram na neobicnom ( i dobrom ) ukusu... vecina devojaka ce btii u korste haljinama,isti kroj slican dizajn,ili ce se obuci ko Grcke boginje.... :rolleyes: a ova prva stvarno izgleda kao haljina za rock zvezdu
s tim da bih ja ipak zadrzala te duze lancice a ne neki uz vrat,jer bi nakit uz vrat dao damski i prefinjen izgled,a to ovoj haljini nije cilj vec...nakit treba bas to da naglasava ..rock zvezdu ;) da bude malo divlji ( kao na slici sto ide do pupka itd ) jer je haljina visoka moda,al divlja :mrgreen:

причалица
07-05-2011, 12:45
pa da, raisa, ona već pripremila neke landare oko vrata, sliče ovima što su na fotki.
misim, mene lično isto nerviraju one haljine kao grčke boginje, što ti kažeš....sve devojke se tako sad oblače, ne bih da bude uniformisana. ali, opet - bojim se da ovako ne izgleda kao ona gloopača paris hilton.

Adio
07-05-2011, 12:46
pa nije joj to izlazak, nego matursko vece i treba da izgleda kao dama

причалица
07-05-2011, 12:48
ali, zaista se slažem sa raisom, kad već nije damska haljina, da ne treba ni da nosi nešto od nakita koji je totalno damski.

Sarmica
07-05-2011, 12:49
To da...na takvu haljinu nikako ne bi išao "damski" nakit:nene:

Sarmica
07-05-2011, 12:50
Na ovu drugu možda i bi,ali na prvu nikako:nono:

Raisa
07-05-2011, 12:50
pa da, raisa, ona već pripremila neke landare oko vrata, sliče ovima što su na fotki.
misim, mene lično isto nerviraju one haljine kao grčke boginje, što ti kažeš....sve devojke se tako sad oblače, ne bih da bude uniformisana. ali, opet - bojim se da ovako ne izgleda kao ona gloopača paris hilton.

Neece izgledati kao glupaca, izgledace,ponavljam, ko rock zvezda ;)
cim je izabrala haljinu znaci da moze da je iznese,ne stoji svakoj devojci sve...neka bi mozda aizgledala kao kreten,al cenim ako je izabrala da ima i izgled i sve ostalo sto ide uz ovu haljinu..
Iako mi ova haljina vise ide mozda uz neku tamnoputu i crne kose,


"Zakomplikovana

mozes izgledati kao dama i sa ludjom haljinom.. uz ovu haljinu ne ide nista smerno,niti previse prefinjeno..treba biti prefinjeno al da pristaje,a te ''landare'' pristaju..nije ih dizajner dzbae stavljao na model

Izgledace kao high fashion rock zvezda i tacka :subara smajli:

pozdravi kcerku :g:

Bisernica
07-05-2011, 12:51
ja mislim da ona treba da nosi ono što njoj odgovara ,
i što se njoj sviđa ,a ne ono što se sviđa drugima .
Haljina je prelepa ,ako je njoj lepa ,
ostali ....odabij ! :mirka:

Sarmica
07-05-2011, 12:51
pa da, raisa, ona već pripremila neke landare oko vrata, sliče ovima što su na fotki.
misim, mene lično isto nerviraju one haljine kao grčke boginje, što ti kažeš....sve devojke se tako sad oblače, ne bih da bude uniformisana. ali, opet - bojim se da ovako ne izgleda kao ona gloopača paris hilton.

:raz_114::raz_114:

причалица
07-05-2011, 12:56
ja mislim da ona treba da nosi ono što njoj odgovara ,
i što se njoj sviđa ,a ne ono što se sviđa drugima .
Haljina je prelepa ,ako je njoj lepa ,
ostali ....odabij ! :mirka:

pa eto, biso....sad si me sasvim utešila, zaista. :cmok:

@ raisa, kako izgleda maturantkinja imaš na ''fotke našeg blaga'' :)

Sarmica
07-05-2011, 12:57
Pa,normalno da će na kraju ona da nosi ono što se njoj svidja,mi smo samo tu da prokomentarišemo kao i što će zli jezici na maturskoj večeri da komentarišu:)

Adio
07-05-2011, 12:58
Neece izgledati kao glupaca, izgledace,ponavljam, ko rock zvezda ;)
cim je izabrala haljinu znaci da moze da je iznese,ne stoji svakoj devojci sve...neka bi mozda aizgledala kao kreten,al cenim ako je izabrala da ima i izgled i sve ostalo sto ide uz ovu haljinu..
Iako mi ova haljina vise ide mozda uz neku tamnoputu i crne kose,


"Zakomplikovana

mozes izgledati kao dama i sa ludjom haljinom.. uz ovu haljinu ne ide nista smerno,niti previse prefinjeno..treba biti prefinjeno al da pristaje,a te ''landare'' pristaju..nije ih dizajner dzbae stavljao na model

Izgledace kao high fashion rock zvezda i tacka :subara smajli:

pozdravi kcerku :g:

ja ne volim kad sve mnogo sljasti i posto haljina vec na sebi ima one dzidza bidze ne idu neke preterane landare, kako kaze pricalica
volim i ja taj pomalo divlji izgled, a li tu haljinu ne dozivljavam tako
pri tom se sad svi oblace ko zvezde i zvezdice

stvar ukusa

причалица
07-05-2011, 12:59
Pa,normalno da će na kraju ona da nosi ono što se njoj svidja,mi smo samo tu da prokomentarišemo kao i što će zli jezici na maturskoj večeri da komentarišu:)

ma, oni neće za nju da pričaju nego za mene, Milojka....kao ''kakava je to majka koja je pustila da se ćerka ovako obuče''....:neutral: ali, neka je ona srećna i neka je nosi u zdravlju.
hvala vam što ste mi pomogli da se ne mučim više :)

Bisernica
07-05-2011, 13:00
Pa,normalno da će na kraju ona da nosi ono što se njoj svidja,mi smo samo tu da prokomentarišemo kao i što će zli jezici na maturskoj večeri da komentarišu:)

zli jezici nemaju pametnija posla ,i nisu im maturske haljine za komentar
pa moraju da komentarišu one koje jesu.
Ako ona kaže da će da nosi takvu haljinu ,onda je to zakon !
Njena je matura,njena je svečanost,njeno telo,njena haljina ,
njeno zadovoljstvo,njoj znači i čini je zadovoljnom...dakle ,
sve ostalo je nevažno kao jučerašnje novine

QueenOfClubs
07-05-2011, 13:04
e, možda ovde mogu da postavim model haljine kakvu hoće naša starija za maturu...i ona tvrdi da će haljina biti malo duža od ove :facepalm:

http://razbibriga.net/clear.gif

:facepalm:
Ћерка ти је оригинална. Хаљина ми се свиђа, осим једног детаља.
Овој манекенки је грудљак мали и то је једино ружно.
Како ће да стоји твојој ћерци не знам.
Да ли је за матуру или не...
Не знам, давно је била моја матура.
Времена се мењају.
А ако је она изабрала прво ову хаљину, ни у једној другој неће бити срећна.

Она бела хаљина је грозна.
Делује јефтино.

причалица
07-05-2011, 13:05
Ћерка ти је оригинална. Хаљина ми се свиђа, осим једног детаља.
Овој манекенки је грудљак мали и то је једино ружно.
Како ће да стоји твојој ћерци не знам.
Да ли је за матуру или не...
Не знам, давно је била моја матура.
Времена се мењају.
А ако је она изабрала прво ову хаљину, ни у једној другој неће бити срећна.

Она бела хаљина је грозна.
Делује јефтино.

hvala, kvini :cmok:

tol
07-05-2011, 13:45
ne bih ništa oko vrata..samo lude viseće minjdjuše s kamičcima naravno ako voli...jer su one ipak odraz stila....ogrlica bi samo napravila gužvu jer je korset u prvom planu zbog ukrasa
http://razbibriga.net/imported/2011/05/nausnice10-1.jpg

http://razbibriga.net/clear.gif

http://razbibriga.net/imported/2011/05/2601_Barccay_PiercedEarrings_kul-1.jpg?ver=1275491657

Sarmica
07-05-2011, 13:47
uuu da,da...ove prve...ali da budu onako neobično duge:)

причалица
07-05-2011, 13:49
ne znam za minđuše, mada je stvarno dobra ideja :) pitaću je.
doduše, onda fura dugu kosu, pa ne znam koliko će minđuše da dođu do izražaja.

tol
07-05-2011, 13:54
nije važna kosa...one daju pečat ukusa i stila..sve ostalo kindjurenje bi bilo pleonazam i krajnje kič

причалица
07-05-2011, 13:55
ok, tola. hvala na savetu. pokušaću da joj prenesem to.

misticlady
07-05-2011, 14:53
evo ovako je izgledala moja na maturi


http://razbibriga.net/clear.gif
ona bela torbica sto se vidi je rucni rad sa sve cirkonima...oci mi ispale

причалица
07-05-2011, 14:55
ti si pravila torbicu? svaka čast :)

devojka izgleda prelepo. :srce: od kog materijala je haljina?

Zaga
07-05-2011, 14:56
znači...ostala sam otvorenih usta i bez teksta....

ovo je nešto prelepo što skoro nisam videla...jednostavno a elegantno....najlepša varijanta za jednu lepu devojku....
nenametljivo,a upečatljivo....

svaka ti čast misti.....

Adio
07-05-2011, 14:56
lepo dete :)
i haljina

причалица
07-05-2011, 14:58
lepo dete :)
i haljina

je l da? :) nema lepšeg 4uma od našeg :)

misticlady
07-05-2011, 15:00
joj pa hvala vam...nisaam ocekivala ovolike pohvale.trebalo je prokomentarisati haljinicu pricine kceri koja je po meni exluziva,ali stvarno
da prico sama sam je pravila a haljina je od satena kao i sandalice a tijara valjda od ledy D -naravno zezam se ,nego smo je skupo platili pa zato to kazem

Adio
07-05-2011, 15:01
je l da? :) nema lepšeg 4uma od našeg :)

:srce:

Adio
07-05-2011, 15:02
joj pa hvala vam...nisaam ocekivala ovolike pohvale.trebalo je prokomentarisati haljinicu pricine kceri koja je po meni exluziva,ali stvarno
da prico sama sam je pravila a haljina je od satena kao i sandalice a tijara valjda od ledy D -naravno zezam se ,nego smo je skupo platili pa zato to kazem

volim saten, to mi je nekako najelegantniji materijal
i skup je to je tacno

причалица
07-05-2011, 15:02
mene ne brine šta će da izabere od obuće, jer ste se uglavnom složili da je haljinče ok...nego koliko će to da košta :ququ:
a saten je zakon :sojka:

misticlady
07-05-2011, 15:06
nek ti je bog u pomoci prico...jel se odlucila i za onu zlatnu tasnu?ako jeste da joj predlozim nesto od obuce,doduse milanski izbor,no sta je tu je:qq:

причалица
07-05-2011, 15:07
nek ti je bog u pomoci prico...jel se odlucila i za onu zlatnu tasnu?ako jeste da joj predlozim nesto od obuce,doduse milanski izbor,no sta je tu je:qq:

ne znam šta je odlučila za ostatak toalete....o tome sam mislila da pričam tek posle 16. maja.

Raisa
07-05-2011, 15:16
eh za saten..smao da vam kazem.... nije zakon verujte mi.
Ja sam za maturu imala ovakvu haljinu

http://razbibriga.net/clear.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/96/76617398.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


samo sam napravila gresku jer sam skratila haljinu,umesto da sam je ostavila ovako Rihanna.
crna sam kao Rihanna jer sam meshanac i rezultat toga je bio...da sam izgledala jako jeftino. Ja sam isla logikom dobro,crna sam i treba da obucem boju koja ce vristati, e pa,vala je vristalo :lol: ali negatvno. pri tome sam htela da imam haljinu u stilu Holivuda sedamdesetih ali,posto je to propalo,na slepo sam se odlucila za ovu i danas se malo akjem..jeste lepa haljina,obukla bih je ali...ne svidja mi se vise boja,doduse,ne znam ko onda moze da je iznese. ako si oprevise crna izgledas jeftino ( dobro,rihanan je nekako izvela,moja je bila neka tamnija ciklama ) ako si imalo bledja haljina te ispije.. ne ne vise.

sem toga bilo mi je tesko kretati se,igrati,jer je saten takav da ne olaksava kretanje bas najbolje tako da,dok su drugi igrali ja sam mogla...elegantno da se provlacim kroz masu

tako da,saten no no za maturu :g:

a haljina je,ponavljam, dostojna rok zvezde :g: stvarno,pohvali je za originalnost,ja bih bila ponosna da mi je dete tako nesto izabralo.

misticlady
07-05-2011, 15:25
sem toga bilo mi je tesko kretati se,igrati,jer je saten takav da ne olaksava kretanje bas najbolje tako da,dok su drugi igrali ja sam mogla...elegantno da se provlacim kroz masu

ja mislim da to nema veze sto je bio saten,vec haljina je pratila liniju tela zato si se tesko i kretala,igrala ... ja ipak verujem da ti je lepo stajala

Adio
07-05-2011, 15:32
mene ne brine šta će da izabere od obuće, jer ste se uglavnom složili da je haljinče ok...nego koliko će to da košta :ququ:
a saten je zakon :sojka:

jeste
zato i jeste ova tema, zbog satena :)
ja imam i kosuljice i paMtalone, a htedoh i haljinicu
a sa druge strane, ne zna to svaki krojac da sije jer je tezak materijal za sivenje
i tu nastaje problem :aha:

причалица
07-05-2011, 15:33
ne zna to svaki krojac da sije jer je tezak materijal za sivenje
i tu nastaje problem :aha:

na žalost, tu ne mogu da ti pomognem.

Ciciban
08-05-2011, 07:32
haljina je sasvim ok prico ali nek pazi na izbor satena , ja bi ovu haljinu sahila u sivoj nijansi ( mish), onda ce moci da izabere minijaturne sandale sa visokom potpeticom u kojoj bilo boji , ovako sa zlatnom nijansom je ogranicena onako ce moci i roze sandale cak. . I da, ja sam na maturi bila u shorcu ostavi dete da nosi sta hoce.

причалица
08-05-2011, 07:36
haljina je sasvim ok prico ali nek pazi na izbor satena , ja bi ovu haljinu sahila u sivoj nijansi ( mish), onda ce moci da izabere minijaturne sandale sa visokom potpeticom u kojoj bilo boji , ovako sa zlatnom nijansom je ogranicena onako ce moci i roze sandale cak. . I da, ja sam na maturi bila u shorcu ostavi dete da nosi sta hoce.

hvala, cici. ti si stručnjak sa ukusom i hvala na komentaru. pošto ne može da nađe ovaj čupavi materijal u toj zlatnoj boji, onda će da bude belo. dakle, neće biti ona bela haljina koju sam postavila, nego ona prva ali u beloj varijanti - moraće beli saten....
a taj čupavi materijal je baš skup, treba joj 8m :( jer je tanko (oko 10 cm), pa dok ona sve to opšije.....:ququ:

Ciciban
08-05-2011, 07:42
i jos jednom ,nek pazi na saten ako ona sama kupuje ... mada mislim da za taj gornji deo samo moze da izabere drugi materijal crvshci ionako se malo vidi od shljokica i etc etc

причалица
08-05-2011, 07:47
cici, šta znači - pazi na saten? kako da pazi na saten?

mica
08-05-2011, 08:19
ma, oni neće za nju da pričaju nego za mene, Milojka....kao ''kakava je to majka koja je pustila da se ćerka ovako obuče''....:neutral: ali, neka je ona srećna i neka je nosi u zdravlju.
hvala vam što ste mi pomogli da se ne mučim više :)

ovo je potpuno nebitno..Onaj,ko zeli da tako nesto kaze,naci ce razlog da ti zameri bilo sta..ja nisam bas relevanta da dajem izjave o izgledu haljine,prosto jer sam potpuno operisana od svakog vida zensvenosti :) normalno je da ste stresirane,ipak je to veliki dogadjaj,kao svadva :lol:

Ciciban
08-05-2011, 09:24
cici, šta znači - pazi na saten? kako da pazi na saten?

ima raznih vrsta satena preko "talijanskog" do svakakvih koji se i pored visoke cene izvlacu na svaki grublji dodir pa dok se sashije izgleda ko iznoshen

причалица
08-05-2011, 10:31
ima raznih vrsta satena preko "talijanskog" do svakakvih koji se i pored visoke cene izvlacu na svaki grublji dodir pa dok se sashije izgleda ko iznoshen

pa koji da uzme? missim, ja sam duduk za materijale, bojim se da će da joj prodaju to što ti kažeš :(

misticlady
08-05-2011, 16:14
sad je moja cerka videla haljinu koju tvoja zeli za maturu i odusevila se.Kao prvo znaj da morate da nadjete extra snajderku,saten se tesko sije,jer bezitj,klizi a sto kaze Cici tesko ga je i naci.Ja znam da smo nas dve obisle sve moguce radnje sa materijalima jer je ova moja imala u glavi nesto sasvim drugo.Nasla neku sliku na netu,lepa haljina nema sta,ali taj materijal nigde nismo uspele naci...i onda sasvim slucajno nabasamo na ovu haljinu koju je imala i kupimo je...

причалица
08-05-2011, 16:16
sad je moja cerka videla haljinu koju tvoja zeli za maturu i odusevila se.Kao prvo znaj da morate da nadjete extra snajderku,saten se tesko sije,jer bezitj,klizi a sto kaze Cici tesko ga je i naci.Ja znam da smo nas dve obisle sve moguce radnje sa materijalima jer je ova moja imala u glavi nesto sasvim drugo.Nasla neku sliku na netu,lepa haljina nema sta,ali taj materijal nigde nismo uspele naci...i onda sasvim slucajno nabasamo na ovu haljinu koju je imala i kupimo je...

e, mistična...hvala što se još sećaš o čemu smo pričali. nemam nameru da idem po radnjama, jer se ne razumem ni u saten i u vrste i ni u šta, a nemam ni vremena za to....kako joj bude - neka joj bude. dadoh novce, upozorila sam je na vaša iskustva, pa neka se snalazi.

Ciciban
13-05-2011, 21:40
prico sta uradiste s haljinom? daj fotku ako je gotova a verujem da jeste

причалица
13-05-2011, 21:51
prico sta uradiste s haljinom? daj fotku ako je gotova a verujem da jeste

nije. nema ovog čupavog materijala još 8 dana......a saten je preporučen po tvojoj sugestiji. :) hvala :srce:

Rosa
21-10-2011, 18:55
e, možda ovde mogu da postavim model haljine kakvu hoće naša starija za maturu...i ona tvrdi da će haljina biti malo duža od ove :facepalm:

http://razbibriga.net/clear.gif

tj. kad stoji na vešalici, izgleda ovako:

http://razbibriga.net/clear.gif

:facepalm:

Kakva haljina :pada: Prelepa je :bisa:

:qq::misticlady: :bisa:

sirmijum
19-02-2012, 11:47
Evo i ja da odgovorim , Godinama se bavim izradom ovakvim i slicnim stvarima , Smatram da ova haljina ipak nije za maturu , Ali opet sve je stvar ukusa i zelje.
Za ovakvu haljinu treba imati odgovarajuci oblik tela , da ne bi izgledala kao meda .Svaki detalj , nesto naglasava ili nesto sakriva.
Matura , kao matura . Obicno treba da pokaze taj prelaz iz tinejdjerskog u zrelo ljudsko bice , Pa se skladno tome i garderoba odabira . Mada , ovo je samo moje misljenje , ne mora da znaci da mora biti uvek tako

причалица
19-02-2012, 11:53
Evo i ja da odgovorim , Godinama se bavim izradom ovakvim i slicnim stvarima , Smatram da ova haljina ipak nije za maturu , Ali opet sve je stvar ukusa i zelje.
Za ovakvu haljinu treba imati odgovarajuci oblik tela , da ne bi izgledala kao meda .Svaki detalj , nesto naglasava ili nesto sakriva.
Matura , kao matura . Obicno treba da pokaze taj prelaz iz tinejdjerskog u zrelo ljudsko bice , Pa se skladno tome i garderoba odabira . Mada , ovo je samo moje misljenje , ne mora da znaci da mora biti uvek tako

hvala na mišljenju. haljina je bila dobra, odgovarala je modelu u potpunosti.

Picola
13-03-2012, 10:18
Ne znam ko se u ovoj krizi bavi modom i ko to uopste moze da prati, osim slucajno na TV-u? I to vise kao reklame, nezainteresovano.

Sticem utisak da je taj "modni svet" sam sebi dovoljan ponekad.

paculjkica
26-06-2013, 11:30
Što sam videla lepu belu čipkanu haljinicu :bisa:
I bele sandalice sa kamenčićima :bisa:
I roze torbicu :raz_060:
Sandale mi baš trebaju , ne znam da li ću ravne ili sa malom platformom :hm: To je prvo što planiram da uzmem :kafa1:

Nežnicah
26-06-2013, 15:22
ja sam videla divnu haljinu, sva je prozirna i lepršava, pravih letnjih boja :bisa: ali naravno kasam ušla da je vidim, sva je majušna, nema većih :aha: kao za barbike da je šivena :(

причалица
26-06-2013, 15:26
a ja se nešto mislim da uletim u onu radnju sa indijskim košuljama i tako to....treba mi nešto široko, a ne mnogo šareno za nastupajuće vrućine...

kojica
26-06-2013, 16:12
tamo više jok, jok.. :nene: garderobu šiju od tako nekih trulih materijala
da se raspadnu kod prvog pranja...

причалица
26-06-2013, 16:13
je l :eek: dobro si mi rekla.....jer imam neke dve bluze 100 godina, dobre su, pa sam mislila da je još uvek tako.

причалица
27-06-2013, 21:11
a i mislim se da kupim neke baletanke, one stare missim da sam bacila, nema ih nigde :lol: al su mi nešto dosadile....moraću možda da bazam malo po radnjama dok ne krene vrućina :aha: da vidim šta ima.

Rosa
27-09-2013, 14:21
de ste žene :cici:

Da ćaskamo malo uz kaficu :b: I da vam kažem :qq:
Moram ovo da podelim sa vama..bila sam do terranove da pazarim nešto pošto su bile one rasprodaje,znate i same..I sad,odmah da se razumemo-za veličinu XS sam znala,fala :b:

Aaaali,za XXS I XXXS zaista nisam znala, priznajem,fala :b:

Svojim očima sam lično videla XXXS :dada:
Čeprkala sam tamo nešto po ofingerima ,izvadim ja i reko:juu vidi što lepa rol kragna kako su se pametno setili-okrećem ja ono obrćem dobro nisam na vrat stavila još :facepalm: Kad ono -pošto je ostala samo još ta jedna i nisam videla ostale primerke,prodavačica pridje i onako zbunjenoj mi kaže to vam je mini suknja :b: posle sam našla i etiketu (veličina xxxs) i sve al dobro je da je nisam kupila kao rol kragnu :qq:

E sa d mi recite da ste vi znale sve ovo i da poznajete ljudske oblike koji nose ove veličine,pa da vidim sa koje sam ja planete,fala :b:

:cici:

Sarmica
27-09-2013, 14:43
slatka moja:hahaha:
:hehe:
videla sam i ja te brojeve, pa sam isto tako gledala nešto na ruke da nataknem a ono ide na noge:hahaha:
bile neke zapetljane pantalone:lol:

paculjkica
27-09-2013, 15:02
:hahaha: Dobro nisi probala da oblačiš :hahaha:

Videla sam i ja te brojeve velike , dva xl , tri xl ,znači to je novije nešto ipak. :lol:

Rosa
27-09-2013, 15:09
Nekad je lepo bilo S,M,L i to što kaže Andja XL,xxl..pa su onda ubacili XS pošto kao S nije dovoljno malečak :blenta:

A za ove nove pojave stvarno nisam znala :blenta:

wednesday
13-03-2014, 09:44
Nisam znala gde ću ovo da postavim, pa mi se ovde uz kafu učinilo kao zgodno mesto :) Sve više viđam na ulici devojke sa onim retro mačkastim naočarima. Kako se vama sviđa ta moda? Mislim da će meni trebati puno vremena da ih prihvatim i poželim na sebi, ako se to ikada i desi :moon:

http://www.zenasamja.me/images/0776/mackaste-naocare-v.jpg

DaDole
13-03-2014, 09:47
Može da bude štosna,recimo za neke morske varijante:dada: inače,mi se ne dopada:nene:

Rosa
13-03-2014, 17:42
mogu da prodju jedino za decu :blenta:
I ja ih nešto ne volim..mislim da stvarno ne stoje lepo http://s17.rimg.info/4954938d86e77154ba12ad8348b56268.gif (http://smayliki.ru/smilie-1030937223.html) i koliko vidim i pored toga što su toliko moderne u svetu,kod nas ipak "nisu prošle"...i dalje su najtraženiji "kockasti modeli" (i ovalni)i recimo ray--ban :manijak:

Evo na primer,ove su mi :bisa: za neku opuštenu varijantu


http://www.grupko.rs/uploaded_pictures/content/ponude/450x320/brendirane-suncane-naocari-sa-100-zastitom-od-uv-zracenja-mogu-biti-vase-po-extra-povoljnim-cenama-samo-uz-grupkov-kupon-gratis-dobijate-kurijicu-krpicu-u-ocnoj-kuci-monokl-1697.jpg

wednesday
14-03-2014, 14:27
Da, takve mi se sviđaju.
A ove sa slike ispod bih volela da imam ovog leta. :b:

http://www.ceger.rs/img/33675220

wednesday
21-03-2014, 12:56
Ko o čemu, ja volim o sunčanim naočarima :moon:
Htela bih da pitam za savet, mišljenje, da li uz tako neke zrele godinice idu naočare kao sa gornje slike, ali sa onim reflektujućim staklima, sivim recimo? :rumenko:

Sarmica
21-03-2014, 14:53
aj lajk carrera sanglases:heart:

vake

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRUNl_LR9lTqpnrP-Ptf58keVxJkEIeRXQeCGEsgRetQ0bi0yft

und vake

http://www.nikejordantrading.com/images/nikejordantrade/CarreraSunglasses/Carrera%20Sunglasses%200030.jpg

Sarmica
21-03-2014, 14:57
ne znam sredo, što bih ti rekla, morala bih prvo da te vidim pa da ti rečem da li bi ti pristajale:mv:

DaDole
21-03-2014, 15:19
Mislim srijedo,da bi ti te naočale stajale ako imaš dugu kosu i šiške recimo:blenta:
meni ne stoje,jer nemam šiške:haha:

Sarmica
21-03-2014, 15:26
mislim sredo i ako si nako drečeće plava da ti nećedu stojati

DaDole
20-01-2015, 11:34
modni savjeti svih vremena


1. Dobra bijela košulja (http://moda.covermagazin.com/?tag=bijela-kosulja) je neizostavan komad. Odlično pristaje uz jeans, kao i hlače na peglu, ali i suknje.
http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2014/04/modni-savjeti2.jpg
2. Modni dodaci (http://moda.covermagazin.com/?tag=modni-dodaci) neka budu u živahnim bojama. To će učiniti neutralnu bazu dotjeranom. Ako ste hrabriji, cipele i torba neka budu u dvije jarke, ali komplementarne boje.
3. Ako vam se nešto sviđa slobodno kupite još jedan komad. Ako funkcionira zbog čega preispitivati?!
4. Tajna formula za udobnost je 95 % pamuka, 5 % likra. I traper hlače da bi bile udobne trebaju imati bar 2 posto likre

5. Iste hlače ne možete nositi i na visoke potpetice i na ravne cipele. Kada kupujete odlučite se za jednu opciju i držite se odabira.
6. Stavite šal jer on može transformirati najobičniju pamučnu majicu u dotjeran look, a elegantnu haljinu učiniti ležernom.
7. Kožu pokazujte pametno. Odlučite se za jedan, samo jedan, dio tijela koji ćete otkriti jer će u protivnom nestati misterije.
8. Nosite torbu dijagonalno preko tijela, jer ćete se tako kretati nesmetano, te imati slobodne ruke.
9. Nemojte kupovati odjeću za koju se nećete brinuti. Ako znate da nikad ne perete odjeću na ruke, nemojte kupovati ono što se ne može prati u perilici.
10. Prihvatite svoj oblik tijela. Ako imate veliki trbuh nemojte nositi haljine (http://www.covermagazin.com/moda.php?NID=878) koje naglašavaju struk i sl.


11. Prije kupovine napravite popis. Ne onoga što trebate, nego 10 omiljenih komada koje imate u ormaru. To će vam pomoći da ne potrošite novac na odjeću koja vam ne ide uz ono što volite (ili podsjetiti npr. da nikad ne nosite cvjetni uzorak (http://moda.covermagazin.com/?tag=cvjetni-uzorak)).
12. Pripremite se za garderobu. Npr. ako kupujete vrlo važnu haljinu odjenite steznjak, te ponesite visoke potpetice.
13. Uvijek se prije izlaska provjerite u ogledalu i nemojte izaći dok ne budete zadovoljni onim što vidite. Svaki izlazak je važan.
14. Smanjite broj traper hlača jer one uvijek bolje pristaju kada vas zategnu.
15. Očistite ormar. On bi trebao disati, a vi biste trebali jasno vidjeti sve što imate u njemu. Izbacite sve ono što niste odjenuli zadnjih godinu dana.
16. Nosite ogrlice. Možete multiplicirati ogrlice od istog materijala, ili još bolje kontrirati. Ogrlice u slojevima uvijek dobro izgledaju.

DaDole
20-01-2015, 11:36
17. Procijenite podstavu. Najčešće se kvaliteta odjeće može pogoditi po kvaliteti podstave.
18. Možda ste to ipak vi. Ako stalno mislite za neku odjeću u izlogu kako je slatka, a nije za vas, promijenite mišljenje. Možda je ipak za vas.


19. Pokažite odanost nekom brandu ili dizajneru, jer najčešće komadi iz jedne sezone odlično idu uz komade sljedeće.
20. Kada niste sigurni, nosite bež visoke potpetice koje idu uz vaš ton kože. One su uvijek odličan izbor.
21. Kada nosite bijelo uzmite u obzir da je uvijek prozirnije danju nego ako isti odjevni predmet nosite navečer.
22. Pruge su odličan odabir za vikend. Daju opušten, a istovremeno dotjeran look.
23. Osvježite gumbe. Ponekad su jedini problem na dobroj košulji ili odjelu staromodni gumbi. Promijenite ih sami ili odnesite krojaču.
24. Nikad nemojte kupiti dosadan kaput. Toliko ljudi vidi samo vaš kaput, pa čak ako i nosite nešto savršeno ispod njega, oni to nikad neće znati.

http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2014/04/modni-savjeti6.jpg


25. U ormaru biste trebali imati bar jednu stvar leopard uzorka. On je bezvremenski, dovoljno uzbudljiv, a uvijek glamurozan.
26. Nemojte izvlačiti staru odjeću iz skladišta. Moda (http://moda.covermagazin.com/) se vraća, ali nikad na isti način. Kombinezon iz 2014. nije isti kao kombinezon iz sedamdesetih.

DaDole
20-01-2015, 11:37
27. Nemojte kupovati jeftinu odjeću ako je ne volite. Bez obzira što nešto košta samo 39 kuna, ako vam nije u potpunosti sjelo, nećete se udobno u tome osjećati.
28. Minimalizirajte struk širokim remenom. Nemojte ga spuštati na bokove.


29. Dodajte element iznenađenja. To može biti motociklistička jakna na svečanu haljinu ili vibrantni remen. Kontrasti čine vaš izgled savršenim.
30. Ako imate ograničen budžet potrošite ga na cipele i torbu. Dobre cipele i torba čine vas opuštenijima po pitanju ostatka odjeće.
31. Uparite široko s uskim. Rijetko kome dobro stoji šlampava odjeća, pa ako imate neki širi omiljeni komad, uvijek ga nosite na uski ostatak odjeće.
32. Odijevajte se za prvu klasu. Nemojte gledati kako žene u vašem okruženju izgledaju, nego kako biste vi htjeli izgledati. Nemojte sputavati svoje potencijale zbog toga što vaše prijateljice nemaju volje za uređivanje.
33. Kreirajte svoj lookbook. Dobili ste komplimente danas? Slikajte se mobitelom. Tako ćete imati brzi podsjetnik sljedeći put kada ste u žurbi i ne znate što biste odjenuli.
34. Odijevajte se u skladu sa svojim tijelom, a ne godinama. Imate zategnuta ramena za majicu bez naramenica? Noge tonirane za šorc? Slobodno pokažite ono što imate – dok još imate.
35. Ali pazite da ne zaostanete u prošlosti. Frizura koja vam je odlično pristajala prije deset godina danas sigurno izgleda demode, a svilena suknja u kojoj ste izgledali tako slatko s 25, u četrdesetoj može izgledati zapušteno.

DaDole
20-01-2015, 11:52
Kako izgledati odlično?http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2011/04/izgledati-odlicno-1.jpg

Odličan izgled najmanje je robovanje modi, a najviše ima veze s načinom na koji kombinirate odjeću. Ako slijepo pratite modu, tada se gubite u masi, ali jednako tako nije dobro ni ignorirati modu, jer postajete „zastarjeli“.
Bez obzira odijevali se za posao, kavu, sport ili koncert, ako želite izgledati odlično morate modu prilagoditi sebi i prilici.
Najnoviji modni trendovi (http://moda.covermagazin.com/?cat=3) mogu biti zabavni, ali ni iznimno moderan modni dodatak ili odjevni predmet neće vam pomoći da ostavite dojam, ako ga ne znate nositi.
Ako želite izgledati odlično:
- Riskirajte, ali nemojte pretjerivati.

- Nemojte se ustručavati nositi uočljive boje i velike modne dodatke.
- Neka vaš ormar bude balansiran miks chic, klasične, moderne i sezonske odjeće.
- Nemojte nositi zimsku odjeću ljeti, jer time ne pokazujete osobnost, nego da se ne razumijete ni u tkanine, ni prirodu.
- Nemojte nositi dječje ukrase za kosu (http://www.covermagazin.com/kosa.htm), ni haljinice, bez obzira što neke zvijezde to rade.
- Nemojte se pred ozbiljnim ljudima, roditeljima i rođacima odijevati vulgarno.
- Ako vam se nešto ne sviđa, nemojte to nositi bez obzira na trendove, ukoliko vam se nešto sviđa to nosite bez obzira na trendove.

Manje je više. Ako niste sigurni je li neki komad previše, tada ga nemojte odjenuti.
- Težite kvaliteti. Riječi „jeftino“ i „dobro“ rijetko stoje zajedno. To ne znači da trebate kupovati samo najskuplje komade, nego da trebate pronaći optimum između cijene i kvalitete. Kupite nešto jeftinije, kako biste imali novaca za nešto skuplje.
- Nemojte nositi staru odjeću koja se vratila u modu. Ta odjeća se nije vratila u modu, nego slična. Sigurno postoje neki sitni detalji koji kvare dojam, iako vi ih možda ne primjećujete.
- Nemojte kopirati ono što vidite na zvijezdama, nego kod njih tražite inspiraciju. Ta odjeća je prilagođena njihovom stilu i njima stoji dobro, ne vama.
- Ako ne biste nikad obukli ono što vidite na reviji nekog dizajnera, to je sasvim normalno. Revija je umjetnička izložba na kojoj dizajneri pokazuju svoje umjetničko-kreativne sposobnosti, ali možete vidjeti u kojem smjeru se kreću trendovi (http://moda.covermagazin.com/?tag=trendovi) i izabrati komade koji bi se uklopili u vaš stil.
- Ne možete reći, da vam se ne sviđa ovogodišnja moda (http://moda.covermagazin.com/). Svake sezone toliko dizajnera pokaže mnoštvo svojih modela, da se sigurno može naći dovoljno toga da osvježite svoj look, a da i da dalje ostanete svoji.
- Ukusi se razlikuju. Nemojte očekivati kako će se vaša odjeća svima svidjeti.


- Neke stvari se ne vide, ali primjećuju. Izaberite donje rublje (http://moda.covermagazin.com/?tag=donje-rublje) koje će posebno istaknuti vaše atribute.
- Stavite naglasak na ključne stvari. Kaže se da su cipele i srce jedine slabe točke žena. Cipele se bar mogu kupiti, pa na njima nemojte štedjeti.
- Na početku i na kraju odijevanja svaki put si postavite pitanje „Gdje idem?!“. Ako odlučite obuti ubojito visoke potpetice na roštiljadu, bez obzira što bi u svakoj drugoj prilici u tim cipelama vaše noge izgledale odlično, na travi ili pijesku ćete u najmanju ruku izgledati nestabilno. Postoji stara poslovica koja kaže da se čovjek hrani kako može, a odijeva prema prilici.

Keti
20-01-2015, 19:13
el mogu ja da pijem kafu brez diskusije o modi :hm:

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10544402_926731054012047_4992933932084642180_n.jpg ?oh=0be0bf1e0b32f1e591b5904f26132d02&oe=552BB74E

utrca mi ovo :hahaha:

:tibi: :kafa1:

Sarmica
26-05-2015, 12:54
Ova haljina je proglašena najlepšom U ISTORIJI crvenih tepiha!

Toaletu potpisuje Zuhair Murad, a bez problema bi mogla da krasi dodelu Oskara.

Lepa manekenka Šanel Iman pojavila se u Kanu na crvenom tepihu ostavivši sve bez daha. Modni kritičari su ovo njeno izdanje proglasili jednim od najlepših u istoriji, preneli su regionalni mediji, a mnoge je podsetila na provokativna izdanja pevačice i glumice Dženifer Lopez.

Raskošnu toaletu potpisuje Zuhair Murad, čuveni libanski dizajner, a bez problema bi mogla da krasi crveni tepih dodele Oskara ili Zlatnih globusa. Šanel je esktravagantnu haljinu uklopila sa diskretnim nakitom, što je dodatno pojačalo efekat.

Pogledajte fotografije i procenite da li je ovaj stajling zaista vredan tolike hvale.

http://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/full_article_image/public/127/sanel-1.jpg

meni je haljina:bisa::pada:

Ciciban
26-05-2015, 21:30
ja ne vidim haljinu , Sarmice ostav :)

Rosa
26-04-2016, 18:20
znate šta sam ja zaključila? :hm:
da ja nemam šta da obučem..:hm:

Sarmica
26-04-2016, 18:46
kad se vratiš s ispaše imaćeš:hahaha:

otkrila si toplu vodu, pa nema niki šta da obuče:ceka::place:

Rosa
26-04-2016, 18:57
ma nemoj :mirka: nije to sarmice,nego nemam kolorit,nemam..sa čim šta da spajam..ništa nemam :mirka:
a šta dobučem kad se vratim s ispaše?:blenta::haha:
i tad neću imati šta da obučem :b:
možda je ovo samo faza..proći če :b:

a,da nemam šta ni da obujem.

Sarmica
26-04-2016, 19:17
kase vratiš s ispaše moći ćeš da obučeš mamine haljine und košulje iz mladosti
:neznam:
sase nosi hipi, obučeš šta imaš:neznam:

Rosa
13-08-2016, 16:28
kase vratiš s ispaše moći ćeš da obučeš mamine haljine und košulje iz mladosti
:neznam:


i natapiram kosu i stavim karmin na obraze :blenta: msm stvarnooo...

tema:
...inače,ja nemam šta da obučem :place:

pikirala sam jene čizmice za jesen/zimu :helena:

Padalica
26-03-2017, 21:12
:kafa1: neka mi neko objasni sta je ovo ? :blenta:
trenerka, pizama, nesto trece :hm:...
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17523504_620570044800664_374242163029533904_n.jpg? oh=92a105357a3857879063e63a6c3bb193&oe=596C805B

bakterijasmarsa
26-03-2017, 22:51
:kafa:
za trenerku je telefon višak
za pidžamu su patike višak
za nešto treće je sve višak

DaDole
27-03-2017, 07:48
:kafa:
za trenerku je telefon višak
za pidžamu su patike višak
za nešto treće je sve višak

:hahaha:

To mi liči na modni pokušaj:dada:

Sarmica
29-03-2017, 23:12
luftika kombinezon
oš za njivu oš za igranku:neznam:

Ciciban
11-12-2019, 06:09
https://www.dodaj.rs/images/IMG_20191211_060402_778.jpg

bakterijasmarsa
11-12-2019, 11:29
:haha: