PDA

Pogledaj Punu Verziju : Prijateljice



ljubičica
14-03-2012, 19:01
http://www.youtube.com/watch?v=ZjBvxgtNr3E
Jedna lepa tema.
Posvecena nasim najdražim prijateljicama..sa kojima smo delile srece i tuge, tajne i pijanke:heart:
Pišite o njima. Pišite njima, ako su daleko. Podsetite sebe zbog čega ih volite.:)

burning violin
14-03-2012, 20:30
Zbog dovrsavanja mojih recenica, zbog fotografije daleke '76, na kojoj se drzimo grcevito za ruku koju ni danas ne ispustamo, zbog pogleda koji kaze 'proci ce', zbog popunjavanja rupa u glavi od vodke prethodne noci, zbog dijametralno suprotnog pogleda na svet, a istog duha.... seticu se jos poneceg sigurno.

Sarmica
14-03-2012, 21:42
Mlada supruga je sela na sofu jednog vrelog, vlaznog dana, pijuci
ledeni caj u poseti svojoj majci.
Dok su pricale o zivotu, o braku, o odgovornostima u zivotu i obavezama zrelih ljudi, majka je zamisljeno promrdala kockice leda u casi i onda jasno i trezveno pogledala svoju kcerku.
''Nemoj zaboraviti svoje prijateljice", rekla je dok su se listici caja polako smirivali na dnu solje. "One ce ti biti sve vaznije kako budes postajala starija.
Koliko god budes volela svog muza, koliko god budes volela svoju decu, one ce ti biti potrebne. Seti se da povremeno odes negde sa njima, da radis nesto sa njima, i zapamti da tvoje prijateljice
nisu samo prijateljice, one su tvoje sestre, tvoje kcerke i ostali tvoji rodjaci.
Bice ti potrebne druge zene.
Zenama su uvijek potrebne druge zene."
"Kakav blesav savet", pomislila je mlada zena.
"Zar se nisam upravo vencala?
Zar nisam upravo zakoracila u svet parova?
Za ime Boga ja sam udata zena, odrasla, nisam neka mlada devojka kojoj su potrebne prijateljice!
Moj muz i porodica koju cemo mi stvoriti ce svakako biti sve sto mi je potrebno da moj zivot ucinim smislenim i ispunjenim."
Ali ona je, ipak, poslusala svoju majku; nastavila je da odrzava kontakt sa svojim prijateljicama i tako sve vise svake godine.
Kako su godine prolazile jedna za drugom, ona je polako pocela da shvata da je njena mama ustvari znala tacno sta je pricala.
Kako vreme i priroda stvaraju promjene I misterije u zivotu svake zene, prijateljice ostaju stub oslonac za nju.
Nakon 40-ak godina zivljenja u ovom svjetu evo sta sam naucila:
Vreme prolazi.
Zivot se desava.
Distanca razdvaja.
Deca odrastaju.
Ljubav bledi.
Srca se slamaju.
Karijere se zavrsavaju.
Poslovi dodju i prodju.
Roditelji umru.
Kolege zaborave usluge.
Muskarci ne zovu onda kad su rekli da hoce.
Ali prijateljice ostaju tu, koliko god vremena i milja bile daleko od tebe.
Prijateljica nikada nije toliko daleko da ne moze biti tu kad ti je potrebna
Kad budes morala da hodas tim usamljenim putem i kad budes morala da hodas sama, tvoje prijateljice ce biti tu sa strane tog puta navijajuci za tebe, moleci se za tebe, trudeci se za tebe, intervenisuci u tvoje ime i cekajuci te na kraju puta sirom otvorenih ruku.
Nekada ce one cak i prekrsiti pravila i hodati pored tebe.
Ili ce uleteti i izneti te sa puta.
Moje prijateljice blagoslove moj zivot!
Svet ne bi bio isti bez njih, ne bih ni ja.
Kad smo zapocele ovu avanturu zvanu zenskost, nismo imale pojma neverovatnim radostima tugama koje su nas cekale.
Niti smo znale koliko cemo biti potrebne jedna drugoj.
Svakog dana smo potrebne jedna drugoj i dalje.

ljubičica
15-03-2012, 17:12
lep tekst:)
odlucila sam da na ovoj temi pisem o pet mojih najdrazih prijateljica..
cekam samo da me strefi inspiracija:))

причалица
15-03-2012, 17:13
ma, ja nemam neke prijateljice...samo dve.
missim da nisam sposobna za neka prijateljstva kakva opisujete.

Mistery
21-03-2012, 16:15
Ja imam dve-tri prave prijateljice. To su dugogodišnja prijateljstva. Sa jednom od njih družim se puno, puno vremena, više od 25 godina.
Ne viđamo se često, ali imamo utisak kao da smo se juče videle i da, dopunjujemo jedna drugu.

rile_nezni_oblak
21-03-2012, 16:20
ja ne znam ovu severininu drugaricu sa plavom kosom kako nije sramota da izadje sa takvom suknjom... gle'j kako to glupo izgleda? :eek:

Sarmica
21-03-2012, 17:33
pa valjda lepa nata zna šta je moderno:sad:

Vidana
26-03-2012, 20:12
draga moja prijateljice, volela bih da si tu, pored mene da mi pružiš podršku kakvu niko drugi jednostavno ne ume
volela bih da tebi znači moja podrška isto onoliko koliko tvoja znači meni

rile_nezni_oblak
26-03-2012, 20:19
draga moja prijateljice, volela bih da si tu, pored mene da mi pružiš podršku kakvu niko drugi jednostavno ne ume
volela bih da tebi znači moja podrška isto onoliko koliko tvoja znači meni
iako ti se mozda ne cini tako, ali nije... ne zaboravi to nikad... :heart: