Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Opasni parkići



kojica
15-03-2012, 19:29
Sećam se da sam u osnovnoj šila zastavu za jednu navijačku grupu, ali to su bila
obična deca, sa primernim vladanjem u školi i nisu ulivali strah u kosti ostaloj deci.
Sada je situacija nešto drugačija. Ovde u kraju postoji nekoliko navijačkih grupa.
Podeljeni su po godištima. Najmlađi od četvrtog do sedmog razreda, pa onda od
osmog do druge srednje i treću grupu čine stariji od njih. Najmlađi su najagresivniji.
Valjda od silne želje da se dokažu pred starijima.
Nije strašno što su ceo kraj ižvrljali, ove zgrade su i tako katastrofalno ružne, već
je problem sadržaj žvrljanja. Tu su pozivi na linč, ispoljavanje najgoreg nacionalizma
i slično..
A imaju i svoj parkić, gde druga deca ne smeju da kroče. :hm:

I sada bih ja mogla da psujem njihove roditelje do sudnjega dana, zato što se ne
bave svojom decom, al šta vredi. Jedino što mogu da uradim je da vodim računa
da moja deca ne dođu sa njima u sukob, niti da se sprijatelje sa njima, nego stroga
distanca.

Imate li vi u kraju opasnu decu i zabranjene parkiće? Kako se uopšte boriti protiv
toga?

Nežnicah
15-03-2012, 20:13
Kod mene u mestu gde zivim ima te opasne dece. Recimo u osnovnoj skoli, postoji grupa osmaka koja uzima reket klincima iz nizih razreda, jednog decka koji je odbijao vise puta da im da od para za uzinu 20 dinara sto im je bila tarifa, odveli su u wc i seksualno zlostavljali, o cemu direktorka i nastavnica cute, ne zele da kazu ko su ti mali monstrumi koji ce jednog dana da izrastu u velike monstrume a sigurnosne kamere su tada eto slucaja bile okrenute na drugu stranu..
Zatim imamo neku grupu, mozda je to ista ta, koja je porazbijala sve kucice na autobuskim stajalistima, a ja sam ih videla kako idu u 9 ujutru mrtvi pijani ulicom sa flasama od piva i cega sve ne, razbijaju ih o drvece, ostavljaju gomilu srce za sobom i svi im se samo sklanjaju, ljudi se plase da im se obrate... ovde park kao park ne postoji, vec oni imaju neke svoje zone okupljanja, jedna od njih je i u mojoj ulici, na fudbalskom terenu, tacnije na zidu sede, drogiraju se, piju, galame, bahate se, pustaju muziku da tresti u sred noci i naravno svi cute a znaju sta se tu sve desava, kao sto su i donedavno tu drzali borbe pasa.
Kako se boriti protiv toga ne znam, vidim samo da kad je doslo dotle da im se odrasli sklanjaju sa puta, da smo kao drustvo otisli u ... da ne lajem. Sve bih ja to u popravni dom slala, bez milosti.

причалица
17-03-2012, 08:10
ne znam. kod nas se deca igraju u svim parkićima koji postoje između zgrada. ima više parkića nego dece :(

Cruz
17-03-2012, 09:48
"opasna deca" su nevaspitana i raspustena, sto bi babe rekle, ima ih svuda, a najvecu krivicu treba da snose roditelji. to su mali huligani, nek su zivi i zdravi, ali neko treba ozbiljno da se njima pozabavi. ako se vec tako ponasaju u ranom dobu i to u parkicima, kako ce biti kada krenu u skolu??

na srecu, nismo imali kontakata sa takvom decom dok je moje dete odrastalo..

mica
20-03-2012, 06:13
Kod mene u kraju ima dosta parkica. "Opasni" su oni, pored skola. Uglavnom se skupljaju klinci od cetvrtog do osmog, deru se, lome sve sto stignu, tuku se i plase ovu manju decu, za koju je inace, park i namenjen. Jednom sam im se obratila, umalo me nisu lincovali. Tuzno mi je kad vidim toliko agresivne klince i jezim se od onoga sto me ceka kad ovi moji, budu porasli...

Vidana
23-03-2012, 16:00
u mom kraju, nema "opasnih" parkića, u smislu da druga deca ne smeju da kroče
ali ima opasnih klinaca, kao i svuda uostalom

šta mi kao individue možemo da učinimo' palšim se ništa---jedino da naučio svoje deet da se čuva opasnih klinaca, da ih se kloni i sl
znam da nije to tako jednostavno, ali ne vidim drugo rešenje