PDA

Pogledaj Punu Verziju : Konzervativizam



Sagacity
25-03-2012, 20:21
Šta je konzervativizam?
Za koga kažemo da je konzervativan? Kako prepoznajemo takve ljude? Kakve stavove imaju takvi ljudi?
Da li i progresivan i moderan čovek može u nekoj oblasti života biti konzervativan?
Od čega zavisi ta njihova konzervativnost? Od okoline u kojoj su odrasli ili su se oni kasnije opredelili za neke stavove?

kojica
25-03-2012, 21:41
Možda ako se moderno neko oblači, a ima konzervativne stavove, možemo da kažemo
da je moderan? :hm:

Vragolanka
25-03-2012, 21:45
isto što i zadrtost.

kojice, da li se za devoju koja se 'malo' oblači, a konzervativnih je shvatanja može reći da je fuksa?
po meni je to stvar karaktera, ne vizuelnog... mada treba da budu u skladu. ako nisu, osoba očigledno ima problem sa identitetim.

Sagacity
25-03-2012, 21:46
Može neko biti na primer nekih modernih životnih shvatanja, ali je konzervativan u emotivnim odnosima.
Ili na primer, ima neki konzervativan stav kada je vaspitanje dece u pitanju. :hm:

Vragolanka
25-03-2012, 21:47
šta znači konzervativan u emotivnim odnosima? nešto kao sex pre braka?

Sagacity
25-03-2012, 21:50
šta znači konzervativan u emotivnim odnosima? nešto kao sex pre braka?
Da baš to....Bar ja tako mislim...:hm:
A šta to znači biti konzervativan...?

Vragolanka
25-03-2012, 21:51
Da baš to....Bar ja tako mislim...:hm:
A šta to znači biti konzervativan...?

to je debilizam. moraš znati kakav je sex, od toga brak uveliko zavisi... :lol:

kojica
25-03-2012, 21:52
isto što i zadrtost.

kojice, da li se za devoju koja se 'malo' oblači, a konzervativnih je shvatanja može reći da je fuksa?
po meni je to stvar karaktera, ne vizuelnog... mada treba da budu u skladu. ako nisu, osoba očigledno ima problem sa identitetim.

pa jeste.. :hm: modni trendovi su nekada takvi da zahtevaju malo oblačenja...

sudeći po mom oblačenju, konzerva sam 100% :raz_114:

A što zadrtost? To što je neko konzervativan ne podrazumeva da on ne želi da promeni
stavove. Možda nije bio u prilici da ih razmatra uopšte.

Vragolanka
25-03-2012, 21:54
To što je neko konzervativan ne podrazumeva da on ne želi da promeni
stavove. Možda nije bio u prilici da ih razmatra uopšte.

tim gore ako ne vidi i ne razmatra...

Sagacity
25-03-2012, 21:54
to je debilizam. moraš znati kakav je sex, od toga brak uveliko zavisi... :lol:
Sad bi ti moja pokojna komšinka rekla, Bog da joj dušu prosti...:krsti: , ''Meni su moga Radojka samo pokazali i odma udali, i bio mi je taman ceo život'', eto vidiš...mada mora da joj se sve ''potrefilo''...:lol:

Vragolanka
25-03-2012, 21:56
Sad bi ti moja pokojna komšinka rekla, Bog da joj dušu prosti...:krsti: , ''Meni su moga Radojka samo pokazali i odma udali, i bio mi je taman ceo život'', eto vidiš...mada mora da joj se sve ''potrefilo''...:lol:

ili nikad nije saznala šta je dobar sex. :lol:

Sagacity
25-03-2012, 21:59
ili nikad nije saznala šta je dobar sex. :lol:
Ej, al' i to je diskutabilno...Obzirom da nije imala sa kim da upoređuje, ona je bila zadovoljna sa onim što ima...Možda je to i bila tajna uspeha tradicionalnih brakova...:lol:

Steppenwolf
25-03-2012, 22:02
A mozda je odmah naletela na dobrog ljubavnika.

kojica
25-03-2012, 22:03
A možda da temu bačimo na ljis, ako će u ovom pravcu.. :lol:

Vragolanka
25-03-2012, 22:03
Ej, al' i to je diskutabilno...Obzirom da nije imala sa kim da upoređuje, ona je bila zadovoljna sa onim što ima...Možda je to i bila tajna uspeha tradicionalnih brakova...:lol:

ne znati za bolje nije neki uspeh... :lol:

kojica
25-03-2012, 22:05
tim gore ako ne vidi i ne razmatra...
dobro, ja sam kriva što me mrzi da pišem.. :lol:

Neki ljudi prožive čitav svoj vek u maloj sredini, među istomišljenicima i nikada
ne dođu u situaciju da moraju da se preispitaju. Na to sam mislila.

Tibi
25-03-2012, 22:05
A možda da temu bačimo na ljis, ako će u ovom pravcu.. :lol:

Ona i jeste za LJiS:)

Vragolanka
25-03-2012, 22:08
dobro, ja sam kriva što me mrzi da pišem.. :lol:

Neki ljudi prožive čitav svoj vek u maloj sredini, među istomišljenicima i nikada
ne dođu u situaciju da moraju da se preispitaju. Na to sam mislila.

ni oni ne znaju za bolje... možda su srećni zbog toga, po meni je to za žaljenje.
i mislim da se preispitivanje ne javlja usled 'situacija'... prosto znaš da ima više od toga, i dobrog i lošeg, znači pametan si... ili celog života nesvesno ideš zatvorenih očiju, znači glup si.

Sagacity
25-03-2012, 22:08
Ne može na LJIS....:srbpla:
Konzervatizam je povezan sa tradicionalnim principima i odbijanjem prihvatanja nekih novih ideja ...
Smatram da je konzervatizam stečen u okolini u kojoj su pojedinci odrastali. Prihvatili su neka pravila kao dato...

Vragolanka
25-03-2012, 22:09
Ne može na LJIS....:srbpla:
Konzervatizam je povezan sa tradicionalnim principima i odbijanjem prihvatanja nekih novih ideja ...
Smatram da je konzervatizam stečen u okolini u kojoj su pojedinci odrastali. Prihvatili su neka pravila kao dato...

ja ipak mislim da ima jače veze sa iq.

kojica
25-03-2012, 22:11
Ona i jeste za LJiS:)

Ili je pre za religiju? :kolgejt:

Ne znam zašto misliš da jeste za LJiS? Mož to malo da pojasniš.

Sagacity
25-03-2012, 22:11
ja ipak mislim da ima jače veze sa iq.
Pa oni koji se odupru takvoj vrsti vaspitanja, sigurno imaju veći IQ od onih koji slepo prate ono što im je neko ''servirao''...

Vragolanka
25-03-2012, 22:15
Pa oni koji se odupru takvoj vrsti vaspitanja, sigurno imaju veći IQ od onih koji slepo prate ono što im je neko ''servirao''...

kada sam isto rekla za relaciju vernik/ateista bila sm banovana... :lol:

oni koji se odupiru bilo kakvom nametnutom šablonu, pa bilo to usled vaspitanja, uticaja okoline, zakona ovih ili onih svakako imaju više potencijala. e sad kako će ga usmeriti, pitanje je...

Sagacity
25-03-2012, 22:23
kada sam isto rekla za relaciju vernik/ateista bila sm banovana... :lol:

oni koji se odupiru bilo kakvom nametnutom šablonu, pa bilo to usled vaspitanja, uticaja okoline, zakona ovih ili onih svakako imaju više potencijala. e sad kako će ga usmeriti, pitanje je...
OK je, tema je upravo na filozofiji da bi sve to obuhvatila...:lol: Ne brini, ja sam vernik ali po svojim pravilima...Nisam u ''šablonu'', pravim male korekcije, kako meni odgovara..Znači odupirem se konzervatizmu...:lol:
Mada je religija ze mene pre neko opredeljenje....i nekako je uopšte nisam posmatrala kao neku vrstu konzervatizma..Ljudi ne budu religiozni rođenjem, oni to opredeljenje mogu prihvatiti i kasnije.
Konzervativni stavovi uglavnom nastaju u toku odrastanja, pod uticajem okoline u kojoj žive.

Vragolanka
25-03-2012, 22:25
OK je, tema je upravo na filozofiji da bi sve to obuhvatila...:lol: Ne brini, ja sam vernik ali po svojim pravilima...Nisam u ''šablonu'', pravim male korekcije, kako meni odgovara..Znači odupirem se konzervatizmu...:lol:
Mada je religija ze mene pre neko opredeljenje....

ne brinem ja za tebe, nego se ti pomoli za mene ponekad, jer ipak možda pakao postoji... :lol:

Sagacity
25-03-2012, 22:27
ne brinem ja za tebe, nego se ti pomoli za mene ponekad, jer ipak možda pakao postoji... :lol:
Ne Vrag, ne posotji pakao...
Ja verujem samo u raj...:lol: Pakao mi uopšte nije opcija...:lol:

Šta je u stvari konzervativizam...Koja bi prava definicija bila za to?

Vragolanka
25-03-2012, 22:35
ograničen ko konzerva. mislim da je tako i dobio naziv... :lol:

Tibi
25-03-2012, 23:54
Konzervativan je neko ko se drzi strogo tradicionalnih vrednosti, navika i razmisljanja, ogranicen za nesto revolucionarno i...drugacije. Ja to vidim kao jedan vid cuvanja predrasuda o vec "utemeljenim" a ne proverenim pogledima, ili...istinama. Konzervativnost je u svakom periodu ljudske istorije imala zasluge za usporenost intelektualnog razvoja i napredka.
Konzervativni su nacesce pripadnici neke partije, religioznog pokreta, udruzenja za moralne vrednosti...
Ali...ima i to svojih cari i opravdanja, zasto napredovati ako nam je lepo i ovako:)

Cruz
26-03-2012, 05:49
kad god se pomene konzervatizam, meni su prva asocijacija amisi i njihova zatvorena zajednica u kojoj zive slepo vezani za tradiciju i moralne principe koji se vekovima prenose sa generacije na generaciju. mozda gresim, ali eto, moje vidjenje konzervatizma je takvo...

Tibi
26-03-2012, 07:44
kad god se pomene konzervatizam, meni su prva asocijacija amisi i njihova zatvorena zajednica u kojoj zive slepo vezani za tradiciju i moralne principe koji se vekovima prenose sa generacije na generaciju. mozda gresim, ali eto, moje vidjenje konzervatizma je takvo...

Gresis, ne postoje oni tako dugo;)

kojica
26-03-2012, 07:54
Gledajući kud bi nas odvela Liberalno Demokratska stranka, i kud bi nas odvele Dveri,
ne znam šta me više plaši. I kako te partije nemaju baš previše pristalica, rekla bih
da se većina ljudi u Srbiji radije odlučuje za neki kompromis, nego za ekstrem.

Put u novo je put u nepoznato, pa je samim time i rizičan. Možda će se postići napredak
a možda će doći i do totalne katastrofe.

Tibi
26-03-2012, 08:27
Gledajući kud bi nas odvela Liberalno Demokratska stranka, i kud bi nas odvele Dveri,
ne znam šta me više plaši. I kako te partije nemaju baš previše pristalica, rekla bih
da se većina ljudi u Srbiji radije odlučuje za neki kompromis, nego za ekstrem.

Put u novo je put u nepoznato, pa je samim time i rizičan. Možda će se postići napredak
a možda će doći i do totalne katastrofe.


Osim zvucnog imena bas i nemaju te partije nista znacajnog sa samom ideologijom:sad:
Ali nas jezik i jeste idealan za dvomislenost, kao i sam narod:)

Picola
17-04-2012, 05:10
Konzervativac je onaj koji cuva i neguje stare vrednosti ispod cesto i moderne spoljasnjosti, a ne eksperimentise sa raznim novotarijama koje stete porodici, licnosti ili braku. To je onaj koji se ne povodi za modernim shvatanjima "bez filtera' i ne pravi od sebe pajaca.