PDA

Pogledaj Punu Verziju : kad se ona druzi sa mladjima...



rile_nezni_oblak
28-03-2012, 20:50
da vas pita nesto riki, devojcice, ako moz' da mi objasnite... al' ozbiljno, keve mi.. :eek:
zbog cega se devojke neke, koje su malo starije, nikako stare, zagazile u cetvrtu deceniju, recimo, druze sve sa nekim mladjim drugarima i drugaricama i potenciraju na tome? i vrlo cesto vidim da se neke tako devojke odluce da udju u vezu sa momcima koji su mladji od njih i po 10 godina.. mislim, jel to zbog toga sto je manji izbor, il' postoji nesto drugo?

Cruz
28-03-2012, 21:02
mozda ne zele da priznaju da stare? :kapa:

Tibi
28-03-2012, 21:03
bre Rile, i ti bi tako kad bi imo priliku, sta se cudis.
ja se samo sa mladje zemske druzim:aha:

Sagacity
28-03-2012, 21:04
Ja imam jedno pitanje za tebe...
Zbog čega mene startuju momci koji su i po deset godina mlađi od mene, a ja ne pokazujem nikakvo interesovanje za njih? (ovo je istina)

A sada odgovor na tvoje pitanje..
Ne znam...Meni je to ipak pomalo iščašeno...10 godina je previše. Dok sam bila mlađa, nisam ni pomislila da neko bude makar malo mlađi od mene. Za mene je nekako prirodnije da on bude generacijski tu negde kao ja....Par godina gore, dole nije strašno...
Mislim da su muškarci od 30-35 godina, nekako smeliji i imaju veću petlju...Ja u komšiluku imam drugaricu od koje je suprug mlađi čak 11 godina i odlično funkcionišu...Nema pravila..

kojica
28-03-2012, 21:16
da vas pita nesto riki, devojcice, ako moz' da mi objasnite... al' ozbiljno, keve mi.. :eek:
zbog cega se devojke neke, koje su malo starije, nikako stare, zagazile u cetvrtu deceniju, recimo, druze sve sa nekim mladjim drugarima i drugaricama i potenciraju na tome? i vrlo cesto vidim da se neke tako devojke odluce da udju u vezu sa momcima koji su mladji od njih i po 10 godina.. mislim, jel to zbog toga sto je manji izbor, il' postoji nesto drugo?

Lakše se kontrolišu ti mlađi. :dada: Naivniji su... :haha:

rile_nezni_oblak
28-03-2012, 21:16
verovatno im je merak da malo sa starijima budu, to ti je izazov.. bar se secam tako nekih godina.. i zato sto misle da ce sigurno dobiti nesto sto nikad ne bi mogli da dobiju od devojaka koje su njihovih godina... sto je uglavnom i istina, ako cemo iskreno... :rum_u_nko:

ali mene zanima zbog cega tako okupljaju oko sebe tako mladje drugare i drugarice? i zbog cega se upustaju u tako neke veze koje najverovatnije nemaju nikakvu buducnost? iako cesto uopste nisu na istom nivou... pa neke tako price pricaju, k'o da su uciteljice u obdanistu, tako mi izgleda ponekad, keve mi... i nije uopste retka pojava, moram priznati...

Cruz
28-03-2012, 21:23
ja taj fenomen ne mogu da definisem, jer tako ne razmisljam

Sagacity
28-03-2012, 21:28
verovatno im je merak da malo sa starijima budu, to ti je izazov.. bar se secam tako nekih godina.. i zato sto misle da ce sigurno dobiti nesto sto nikad ne bi mogli da dobiju od devojaka koje su njihovih godina... sto je uglavnom i istina, ako cemo iskreno... :rum_u_nko:

ali mene zanima zbog cega tako okupljaju oko sebe tako mladje drugare i drugarice? i zbog cega se upustaju u tako neke veze koje najverovatnije nemaju nikakvu buducnost? iako cesto uopste nisu na istom nivou... pa neke tako price pricaju, k'o da su uciteljice u obdanistu, tako mi izgleda ponekad, keve mi... i nije uopste retka pojava, moram priznati...
Slažem se za prvi komentar....Ima istine u tome, da možda pomisle da je neka tamo starija devojka iskusnija itd.., ali to uopšte nije pravilo. Meni je u celoj priči zanimljivo što ja baš i nisam neko ko pokazuje za tu mlađu populaciju interesovanje, a neku su bili prilično ozbiljni i sa ozbiljnim namerama......No meni to ne godi...

Da se ne ponavljam...Ne bih nikada bila u vezi sa nekim koje mnogo mlađi od mene..Nije mi to normalno..
Međutim, imaš žena koje ni sa svojih 40 nisu zrele kao osobe, pa im taj mlađi muškarac godi po svim pitanjima. Opet neke druge idu po principu, ''daj šta daš''...samo da krene veza pa će se to nekako dobro završiti...Razloga ima raznih...Mada se ne bih baš složila sa tobom da su sve te veze bezperspektivne...Mnoge se završe sa brakom..Pogledaj Madžgalja i Dubravku...na primer...Nema tu baš nekog pravila...I nisu baš svi mlađi muškarci zainteresovani za starije devojke zbog toga što će ''dobiti nešto posebno''...Ima tu i ozbiljnih mladića...

E sada, zašto se ne druže sa svojim vršnjacima..Pa verovatno što su izgubili svoju generaciju, pa nemaju sa kim da se druže..To već stvarno ne bih znala...

ljubičica
28-03-2012, 21:40
ja imam jedno glupo pitanje:rumenko:
a zasto sve veze moraju imati "buducnost"?

Cruz
28-03-2012, 21:55
ali mene zanima zbog cega tako okupljaju oko sebe tako mladje drugare i drugarice? i zbog cega se upustaju u tako neke veze koje najverovatnije nemaju nikakvu buducnost?

iz istog razloga kao i muskarci koji pate od krize srednjih godina, ne zele da priznaju da ih vreme gazi, ne zele da se suoce sa tim da stare i da mladost ne moze da im se vrati, ako pricamo o zenama koje su u cetvrtoj, petoj deceniji zivota

Tibi
28-03-2012, 21:59
iz istog razloga kao i muskarci koji pate od krize srednjih godina, ne zele da priznaju da ih vreme gazi, ne zele da se suoce sa tim da stare i da mladost ne moze da im se vrati, ako pricamo o zenama koje su u cetvrtoj, petoj deceniji zivota

Promasila si temu:aha: to su zastarela razmisljanja:sad:, zao mi sto si i ti tako konzervativna:kafa:

Cruz
28-03-2012, 22:01
pa dobro, hajde ispravi me :)

Tibi
28-03-2012, 22:02
pa dobro, hajde ispravi me :)

to moze samo neko mladji, ja sam se prerano rodiJo:sad:

Cruz
28-03-2012, 22:04
tesko tiberije, kod mene mladji ne prolaze, pa mozes da me nazivas konzervativnom koliko god zelis :)

Sagacity
28-03-2012, 22:05
Pa i ovo što je Tibi rekao itekako ima smisla..Vremena su se promenila...Više nema nekih standarda u smislu da ona zaista mora biti mlađa od njega...Jedno je, na šta smo se mi navikli, drugo je da su se sada granice pomerile u svemu...
Kažem, ranije nikako neko nije mogao biti mlađi od mene...Grešila sam...Nekim ljudima nisam dala šansu samo zbog godina...a to je bila glupost....naravno, velika razlika u godinama ne dolazi u obzir...
Mada i ono što je Koto rekla ima smisla...Mnoge žene isto kao i muškarci uostalom, ne očekuju uvek od neke veze budućnost...

Tibi
28-03-2012, 22:05
tesko tiberije, kod mene mladji ne prolaze, pa mozes da me nazivas konzervativnom koliko god zelis :)

jesi konzervativna al ti lep stav:cvet:

burning violin
28-03-2012, 22:07
iz istog razloga kao i muskarci koji pate od krize srednjih godina, ne zele da priznaju da ih vreme gazi, ne zele da se suoce sa tim da stare i da mladost ne moze da im se vrati, ako pricamo o zenama koje su u cetvrtoj, petoj deceniji zivota

Mladost ne moze da se vrati ni onima u sestoj, sedmoj deceniji, niti ikome a ipak je ovaj obrazac ponasanja primeren tim godinama koje je rile naveo. Dosta toga ste naveli, meni nekad padne na pamet i to da se u tim godinama vec ulazi u neku zivotnu zabokrecinu, a mladji uglavnom nose (ili bi trebalo cak i u nasim sredinama) neki optimizam, jos su puni elana pa se mozda i ovi drugi pelcuju, ne znam.

Cruz
28-03-2012, 22:08
da su se granice pomerile to je cinjenica, ali sto ne ide, to ne ide nikako

da zena seta decka 10-20 godina mladjeg od sebe meni je mrsko da vidim, pa nek me svi mrze zbog toga

burning violin
28-03-2012, 22:11
Ja nisam u svom postu mislila na vezu, generalno na druzenje. Sto se veza tice, neka radi svako ono sto mu prija. Ko sam ja da cenim?
Sve dok ne postanem Jelena Tinska.

Cruz
28-03-2012, 22:13
druzenje ok, mislim u redu je da je krug ljudi sarolik po pitanju godina, ali veze... moji pogledi su van te mode

Sagacity
28-03-2012, 22:13
da su se granice pomerile to je cinjenica, ali sto ne ide, to ne ide nikako

da zena seta decka 10-20 godina mladjeg od sebe meni je mrsko da vidim, pa nek me svi mrze zbog toga
Pa nije ni meni to simpatično...ali me ne čudi...Prosto, ako se ljudi vole neka ih neka budu srećni pa šta god očekivali od te veze...
Ali zaista sve više ima brakova gde su muškarcu mnogo mlađi od žena...i mnogo takvih veza...

Pri tome velika je razlika, ako on ima 30, a ona 40 ili ako on ima 20, a ona 30 god...U prvom slučaju momak i od svojih vršnjakinja može dobiti isto što i od starijih, a u drugom i ne..U drugom primeru bi to već bio izazov, što Rile reče...

Steppenwolf
28-03-2012, 22:19
Mene boli patka ko koliko ima godina i ne smeta mi nista da vidim ako se ljudi vole.

Cruz
28-03-2012, 22:22
ma da, ljubav :) ne verujem u to cak ni kada napisem

Tibi
28-03-2012, 22:24
ma da, ljubav :) ne verujem u to cak ni kada napisem

:sad: tuzno, tuzno :cry:

Cruz
28-03-2012, 22:26
:sad: tuzno, tuzno :cry:

a da mi to malo objasnis? :huh:

Sagacity
28-03-2012, 22:31
Mene boli patka ko koliko ima godina i ne smeta mi nista da vidim ako se ljudi vole.
Šta misliš Wolf, da li je starijim muškarcima krivo što njihove vršnjakinje ''šetaju'' mnogo mlađe od njih?
Izgleda, da se nekako nametnulo pravilo da samo muškarac može da ''šeta'' mnogo mlađu ženu , ali kada je obrnuto..onda tu drugačije stvari stoje...

Takođe, ni meni ne smetaju...Neka uživaju ljudi kako žele..

Tibi
28-03-2012, 22:33
a da mi to malo objasnis? :huh:

ljubav je jedino sto coveka vodi kroz zivot:aha: ima tamo negde zapisano...ako ljubavi nemate...
necu da te mucim, dovoljno ti je i tako:sad: ja bez te emocije ne bih umeo da zivim:hm:

Cruz
28-03-2012, 22:36
slusaj, ako nekoga vodi ljubav kroz zivot onda sam to ja, ali nikako ljubavlju ne mogu da nazovem temu o kojoj pisemo, nemoj da mesas stvari :dada: ja u ovakim vezama vidim samo lecenje kompleksa, bezanje od realnosti i korist.

Tibi
28-03-2012, 22:38
izvini, ja mislio ti generalno:cvet:

Cruz
28-03-2012, 22:40
samo sam odgovorila onako kako si napisao, a ti tumaci kako ti se svidja :cao:

Steppenwolf
28-03-2012, 22:46
Šta misliš Wolf, da li je starijim muškarcima krivo što njihove vršnjakinje ''šetaju'' mnogo mlađe od njih?
Izgleda, da se nekako nametnulo pravilo da samo muškarac može da ''šeta'' mnogo mlađu ženu , ali kada je obrnuto..onda tu drugačije stvari stoje...

Takođe, ni meni ne smetaju...Neka uživaju ljudi kako žele..
Mozda im je i krivo, nemam pojma ja nemam problem s tim, godine mi nista ne znace ako se ljudi razumeju, lepo im je jedno sa drugim vole se sto bi to bi problem.

Vidana
29-03-2012, 05:31
da vas pita nesto riki, devojcice, ako moz' da mi objasnite... al' ozbiljno, keve mi.. :eek:
zbog cega se devojke neke, koje su malo starije, nikako stare, zagazile u cetvrtu deceniju, recimo, druze sve sa nekim mladjim drugarima i drugaricama i potenciraju na tome? i vrlo cesto vidim da se neke tako devojke odluce da udju u vezu sa momcima koji su mladji od njih i po 10 godina.. mislim, jel to zbog toga sto je manji izbor, il' postoji nesto drugo?

ja znam jednu koje se druži sa mlađima, izlazi sa njima, i tako
ja mislim da je zato što je neiživljena, ona nije uopšte izlazila u srednjoj, nikad i ni sa kom
e sad joj došlo da izlazi i druži se sa dosta mlađim drugaricama

DaDole
02-04-2012, 08:15
da vas pita nesto riki, devojcice, ako moz' da mi objasnite... al' ozbiljno, keve mi.. :eek:
zbog cega se devojke neke, koje su malo starije, nikako stare, zagazile u cetvrtu deceniju, recimo, druze sve sa nekim mladjim drugarima i drugaricama i potenciraju na tome? i vrlo cesto vidim da se neke tako devojke odluce da udju u vezu sa momcima koji su mladji od njih i po 10 godina.. mislim, jel to zbog toga sto je manji izbor, il' postoji nesto drugo?

bilo da je u pitanju izbor mlađe drugarice ili mlađeg partnera,mišljenja sam da je to iz neke male,nasušne ljudske potrebe da "zaustavimo" vrijeme,da vratimo kazaljke sata ma kakav efekt to može da ima..žene koje biraju mlađe drugarice možda baš u njima nađu dio sebe ostao u toj njihovoj generaciji:)

mona
21-04-2012, 01:26
da vas pita nesto riki, devojcice, ako moz' da mi objasnite... al' ozbiljno, keve mi.. :eek:
zbog cega se devojke neke, koje su malo starije, nikako stare, zagazile u cetvrtu deceniju, recimo, druze sve sa nekim mladjim drugarima i drugaricama i potenciraju na tome? i vrlo cesto vidim da se neke tako devojke odluce da udju u vezu sa momcima koji su mladji od njih i po 10 godina.. mislim, jel to zbog toga sto je manji izbor, il' postoji nesto drugo?
Evo ja da odgovorim :place:

Jedostavno mi je lepse sa mladjima, stariji koje poznajem su vec cangrizavi i negativni... tipa necu se nikada udati... ili su nezadovoljni svojim kilogramima ili nemaju vremena jer su u braku... itd... mladji koje poznajem su pozitivniji prema zivotu... takodje vise su za neka druzenja sto ja volim... Takodje sve je stvar okolnosti... Ne poznajem te starije sa kojim a treba :eek: da se druzim? Poznajem ljude koji su mladji manje vise od mene.. . medju njima bude i nekih kojima se svidim pa me onda ti mladji muvaju :aha: ... a i ne postoje ti stariji slobodni :kk: eto to je to... nema tu puno filozofije... :cao:

ne insistiram na tome ko je koliko star mlad...

mona
21-04-2012, 01:31
ja znam jednu koje se druži sa mlađima, izlazi sa njima, i tako
ja mislim da je zato što je neiživljena, ona nije uopšte izlazila u srednjoj, nikad i ni sa kom
e sad joj došlo da izlazi i druži se sa dosta mlađim drugaricama
ne znam mislim da to ne mora biti to nego jednostavno kad je neko u godinama a sam mora da ima socijalni zivot... a samo mladji izlaze pa se to poklopi....

mona
21-04-2012, 01:32
Mozda im je i krivo, nemam pojma ja nemam problem s tim, godine mi nista ne znace ako se ljudi razumeju, lepo im je jedno sa drugim vole se sto bi to bi problem.
Takodje godine nista ne znace za prijateljstva, ja jednako volim se druziti sa mladjima i starijima.... Razlicito je i lepo na razlicite nacine...

Moonster
21-04-2012, 03:17
...ne insistiram na tome ko je koliko star mlad...
E sada si ubola kako treba, da te čika Ke...pardon, Moonster poljubi zato :cmok:
Vidiš kako možeš, samo kada hoćeš :g:

@ tema
Kada se ona druži sa mlađima, to znači da je Mona u'vatila pile pa ga polako konzumira :pusi:

mona
21-04-2012, 03:29
E sada si ubola kako treba, da te čika Ke...pardon, Moonster poljubi zato :cmok:
Vidiš kako možeš, samo kada hoćeš :g:

@ tema
Kada se ona druži sa mlađima, to znači da je Mona u'vatila pile pa ga polako konzumira :pusi:
nisam jos al se nadam da ce se primiti :aha:

Moonster
21-04-2012, 03:34
nisam jos al se nadam da ce se primiti :aha:
Pilići su bre tupavi, samo im baci ispred njih neko zrno kukuruza i tvoji su :kapa:

mona
21-04-2012, 04:13
Pilići su bre tupavi, samo im baci ispred njih neko zrno kukuruza i tvoji su :kapa:
da :kapa:

Sarmica
21-04-2012, 06:59
Nači ako bi mi neko prislonijo neki dezert igl, jedino bi se onda možda družila s toliko mlađima:srbpla:
Gade molim te da ne izludim u 40-im:kadi:fala