PDA

Pogledaj Punu Verziju : smrt kućnih ljubimaca



причалица
30-03-2012, 16:29
eto, zadesilo me nešto što nisam u snu sanjala da može da se desi.
da ode iznenada taj mačorčić, koji mi se pod kožu uvukao. užasno mi je teško, kao da sam ga izneverila, tako se osećam...šta da radim?
da li da nabavljam mačka koji liči na njega? ili da čekam da prođe vreme i da mesto gde je prestalo da kuca njegovo malo mačje srce ne posmatram sa tolikom tugom?
recite mi šta da radim :place:

Man
30-03-2012, 16:31
Najbolje da nabaviš novog, bar će te okupirati.
Niko ne može ničije mesto da zameni :( ali će svakako pomoći...

причалица
30-03-2012, 16:38
čekam da prođe neko vreme...oteglo se i ovih 24 sata :( da mi je neko pričao da ću ovako da se osećam, ne bih verovala.
ali, stvarno mi nije palo na pamet da njemu može nešto da se desi :place:

Sarmica
30-03-2012, 16:42
Pričo, je l' bio bolestan? :(

Man
30-03-2012, 16:44
Mislim da ne bi bilo dobro da tražiš istog po izgledu :aha: daj priliku nekom mačetu da bude svoj, nezavisno kako izgleda...

причалица
30-03-2012, 16:51
Pričo, je l' bio bolestan? :(
joj...preksinoć, kad sam došla kući, čekao me je kod vrata, onako nešto tunjav :( uzela sam ga u naručje i mazila ga, kao što to radim svaki put kad dođem s posla.
kad sam ga spustila na tepih, potapšala sam ga po donjem delu leđa, a on je ispustio neki jako čudan i bolan zvuk. legao je onda na leđa i raširio potpuno zadnje noge i ostao tako da leži neko vreme :(
mislim, kad sam otišla na posao, normalno se ponašao. jedino što sam primetila da je izlazio 3-4 puta na terasu, u pesak, i da nije piškio.
onda sam rekla da neću sutradan na posao, nego da ću ga odvesti kod veta. kad sam ga odnela tamo, veterinar ga je pregledao i rekao da mu je bešika baš ogromna.
pokušao je da stavi kateter, ali nije mogao zbog kamenčića :( koji su se već naslagali u mokraćnoj cevi.
onda ga je anestezirao, pa punktirao bešiku. urin je bio krvav.
rekao je da je životno ugrožen, da ima uremiju i da je pitanje sata kad će umreti.
i tako :place:
niko nije primetio, do tog jutra, do on ne urinira bar 24h. niti se žalio, moj mali mučenik...pošto taj pesak koristi i ova matora mačka, nismo uopšte mislili da on ne može da piški. eto :place:

причалица
30-03-2012, 16:52
Mislim da ne bi bilo dobro da tražiš istog po izgledu :aha: daj priliku nekom mačetu da bude svoj, nezavisno kako izgleda...
ne treba mi onda ni jedno :place:

причалица
30-03-2012, 17:15
i čitala sam danas i juče o uremiji kod mačaka...i kaže da se češće javlja kod mačora nego kod mačaka, da su faktori genetika, rana kastracija i neadekvatna ishrana.
mnogo me grize savest što sam ga sterilisala sa 6 meseci :(
jer, hranio se adekvatnom hranom, za svoj uzrast, i davala sam mu prečišćenu vodu da pije.
kažu da se uremija najčešće javlja kod mačora oko 5. godine...a ovaj moj nije bio navršio ni 11 meseci :place:
koliko sam kriva?

Man
30-03-2012, 17:31
Niko nije bre kriv pričo :ljut: sudbina mu takva :(
Uostalom, i to koliko je bio kod tebe je uživao... neko ni za ceo život ne bi toliko ljubavi i pažnje dobio.

причалица
30-03-2012, 17:37
pa što mu je takva sudbina :( nije dosta što su ga bacili da umre kad je bio bebica...nego još ovakav kraj da ima :place:

Man
30-03-2012, 17:40
Takva mu bila sudbina :( ti si mu produžila život ...

причалица
30-03-2012, 17:55
a što plačem onda kad sam tako dobra :place:

Man
30-03-2012, 17:59
Bolje da se isplačeš, nemoj da to zadržavaš u sebi :(

причалица
30-03-2012, 18:01
plačem, pa me sramota....tamo neko mi prigovara :place: što plačem za životinjom toliko

Man
30-03-2012, 18:05
ako ga nagazim ima da plače ko dete kad se upiki :ljut:

причалица
30-03-2012, 18:16
pa da otvaram novu temu...esi ti normalan

Man
30-03-2012, 18:19
a i manje bi plakala :kreza:

ljubičica
30-03-2012, 18:20
plačem, pa me sramota....tamo neko mi prigovara :place: što plačem za životinjom toliko
:raz_082::raz_082::raz_082::raz_082::raz_082:

причалица
30-03-2012, 18:21
a i manje bi plakala :kreza:

to i on prigovara. ne razume ništa.

ljubičica
30-03-2012, 18:22
to i on prigovara. ne razume ništa.
pakanje je dokaz da imas dusu draga moja.

причалица
30-03-2012, 18:24
pakanje je dokaz da imas dusu draga moja.
imam, znam da imam...ali kažu da životinje nemaju :( a to nije tačno.

Man
30-03-2012, 18:31
ko to kaže :eek:

причалица
30-03-2012, 18:32
pa kaže..znaš već.

Sarmica
30-03-2012, 18:33
Nemaju je baš svi ljudi ali životinje i te kako imaju :dada:

kojica
30-03-2012, 18:34
imam, znam da imam...ali kažu da životinje nemaju :( a to nije tačno.
:cmok: nemaju pojam..

Kako da te utešim ja, kad nemam kućnog ljubimca jer više nemam snage da se vezujem.

Man
30-03-2012, 18:34
pa kaže..znaš već.

e pokakim mu se u jareću bradicu :ljut:

Man
30-03-2012, 18:35
Nemaju je baš svi ljudi ali životinje i te kako imaju :dada:

E falim te Bože da i ti kažeš neku pametnu :krsti:

причалица
30-03-2012, 18:35
:cmok: nemaju pojam..

Kako da te utešim ja, kad nemam kućnog ljubimca jer više nemam snage da se vezujem.

hvala, kojice.
a taman sam imala koga da mazim i tetošim kad dođem s posla :place: i on ode tako iznenada....

mona
31-03-2012, 06:09
plačem, pa me sramota....tamo neko mi prigovara :place: što plačem za životinjom tolikot
to je normalno ja jos uvek tugujem za mojom pre dve godine je uginula :place:


osecaces tu prazninu dok ne nabavis novu :aha:

причалица
31-03-2012, 06:20
ovi moji neće novog mačka u kući :( sinoć sam ih pitala. kažu da ću da uradim još veću glupost od ove što tugujem toliko.

Man
31-03-2012, 06:52
Ne razumem :hm: šta oni imaju da oćeju ili nećeju u tvojoj kući? Mesto da su zahvalni što im svim troma ne naplatiš kiriju :)
Ako im se ne sviđa http://razbibriga.net/imported/2012/03/76232aab6b29cdf6339de4c0300b38d7-2.gif

причалица
31-03-2012, 07:00
al si strog :(

Man
31-03-2012, 07:02
nisam ja strog nego su oni preterali sa bezobrazlukom :ljut:

причалица
31-03-2012, 07:07
:(
pa nemoj sad i ti da se ljutiš :place:

Man
31-03-2012, 07:14
na tebe :eek: nikad :cmok:

mona
31-03-2012, 07:20
5558e
evo ovi se udomljavaju 065/3725-225

причалица
31-03-2012, 10:24
evo ovi se udomljavaju 065/3725-225
da, al su u vrbasu... i već su porasli. kaže da je to neka bajata slika :huh:

nego, ova naša mačka sve nešto sad obleće oko mene :( a ja ne mogu očima da je vidim, jer je mog malog mačka istukla onaj dan, baš je jaukao.
i sad mi mrsko da je vidim :(
kad uđem u kuću, nema mog mačka da me čeka :place: srce moje crno :(

mona
01-04-2012, 04:24
:sad:

Cruz
01-04-2012, 10:47
eto, zadesilo me nešto što nisam u snu sanjala da može da se desi.
da ode iznenada taj mačorčić, koji mi se pod kožu uvukao. užasno mi je teško, kao da sam ga izneverila, tako se osećam...šta da radim?
da li da nabavljam mačka koji liči na njega? ili da čekam da prođe vreme i da mesto gde je prestalo da kuca njegovo malo mačje srce ne posmatram sa tolikom tugom?
recite mi šta da radim :place:

pre par godina sam prvo izgubila par papagaja koje sam obozavala, a nakon par meseci i hrcka.. tesko sam to podnela, zato vise ljubimce ne cuvam...

Nežnicah
01-04-2012, 11:01
Rasplakah se i ja sad citajuci ovu temu :( Joj prico, tacno znam koliko ti je tesko i kako pogled na svako mesto gde je boravio, leskario boli sad...
Ja sam uvek nakon smrti kucnog ljubimca, a otkad sam ovde na selu toga je bilo i bilo jer u blizini imam trovace zivotinja, bol lecila tako sto bih neku dusicu sa ulice donela kuci i pazila je. A otkad sam odrzala miting pred komsijama o trovanju zivotinja i posledicama pred zakonom, to se vise ne desava za divno cudo,a ovi sto sam ih donela sa ulice su tu i uzivaju.
Ukoliko se odlucis da uzmes novo mace, kod mene ima jedno prelepo crno kao ugalj, ima par meseci, nije veliko, odnekud se tu stvorilo, a ova moja banda nece da ga primi u svoje drustvo, svi ga tuku jadnog. Ne znam ni da li je devojcica ili decak, ali je prelepo sa divnom sjajnom dlakom, ja ga hranim, malo je plasljivo i bezi kada krenem ka njemu. Ima neke divne zlatne oke.

причалица
01-04-2012, 11:04
Rasplakah se i ja sad citajuci ovu temu :( Joj prico, tacno znam koliko ti je tesko i kako pogled na svako mesto gde je boravio, leskario boli sad...
Ja sam uvek nakon smrti kucnog ljubimca, a otkad sam ovde na selu toga je bilo i bilo jer u blizini imam trovace zivotinja, bol lecila tako sto bih neku dusicu sa ulice donela kuci i pazila je. A otkad sam odrzala miting pred komsijama o trovanju zivotinja i posledicama pred zakonom, to se vise ne desava za divno cudo,a ovi sto sam ih donela sa ulice su tu i uzivaju.
Ukoliko se odlucis da uzmes novo mace, kod mene ima jedno prelepo crno kao ugalj, ima par meseci, nije veliko, odnekud se tu stvorilo, a ova moja banda nece da ga primi u svoje drustvo, svi ga tuku jadnog. Ne znam ni da li je devojcica ili decak, ali je prelepo sa divnom sjajnom dlakom, ja ga hranim, malo je plasljivo i bezi kada krenem ka njemu. Ima neke divne zlatne oke.
jao, fajf...pa to kao moj mačor :( vidi da l je muško, ako možeš, pa mi javi. imam već ženku, ali bih tako nekog malog koji me podseća na ovog mog mučenika.

Sagacity
01-04-2012, 11:05
Ja nosim na duši jednog kanarinca Ćiru. Kada smo bili studenti, gazdarica nam je ostavila Ćiru na čuvanje, pokazala nam gde stoji hrana i kako da ga hranimo.
Međutim prošao je ceo dan, mi mu nismo dali da jede, jer smo zaboravili.... nismo imali naviku. Kada smo sledeće jutro stavljali hranu u malu posudicu ispred, videli smo da se Ćiro ne kreće uopšte, maltene ne mrda...Ja malo udarim u kavez i počnem da mu tepam...tipa ''Gde si Ćiki''..tako mu je i gazdarica tepala..Međutim Ćiki samo napravi obrt oko žice na kojoj je stajao i izvrnu se na leđa...Katastrofa...Ništa, podignemo Ćikija, namestimo ga na onu žicu da stoji, jer su mu se već ''prstići'' tako i savili, pa je mogao da se pričvrsti na tu žicu..(to smo uradili zbog gazdarice, da pomisli da je sve ok)
I dan danas se osećam krivom za njegovu smrt...:( Možda bi on uginuo sve jedno...ali mi to ne znamo...

Inače, nikada nisam imala kućnog ljubimca. Pretprošle godine nam je na mestu gde imamo maline došao jedan mali slatki psić, nazvali smo ga Murga. I taman kada smo se navikli na njega i kada smo hteli da ga odnesemo snahinom ocu, jer je on pokazao interesovanje za njega...on je pojeo negde nešto i otrovao se...Iako dugo nije bio sa nama, njegov nestanak se itekako osetio...
Tako da mi je potpuno razumljivo zašto je tuga za kućnim ljubimcem tako velika...

причалица
01-04-2012, 11:09
Ja nosim na duši jednog kanarinca Ćiru. Kada smo bili studenti, gazdarica nam je ostavila Ćiru na čuvanje, pokazala nam gde stoji hrana i kako da ga hranimo.
Međutim prošao je ceo dan, mi mu nismo dali da jede, jer smo zaboravili.... nismo imali naviku. Kada smo sledeće jutro stavljali hranu u malu posudicu ispred, videli smo da se Ćiro ne kreće uopšte, maltene ne mrda...Ja malo udarim u kavez i počnem da mu tepam...tipa ''Gde si Ćiki''..tako mu je i gazdarica tepala..Međutim Ćiki samo napravi obrt oko žice na kojoj je stajao i izvrnu se na leđa...Katastrofa...Ništa, podignemo Ćikija, namestimo ga na onu žicu da stoji, jer su mu se već ''prstići'' tako i savili, pa je mogao da se pričvrsti na tu žicu..
I dan danas se osećam krivom za njegovu smrt...:( Možda bi on ugunuo sve jedno...ali mi to ne znamo...

Inače, nikada nisam imala kućnog ljubimca. Pretprošle godine nam je na mestu gde imamo maline došao jedan mali slatki psić, nazvali smo ga Murga. I taman kada smo se navikli na njega i kada smo hteli da ga odnesemo snahinom ocu, jer je on pokazao interesovanje za njega...on je pojeo negde nešto i otrovao se...Iako dugo nije bio sa nama, njegov nestanak se itekako osetio...
Tako da mi je potpuno razumljivo zašto je tuga za kućnim ljubimcem tako velika...

eh :(
danas sam se izjadala jednoj mojoj komšinici, koja ima psa, a pre 5 godina je ispratila svog astora...isto se ubila od plakanja tada kao ja sad.
eto, ona me razume.
vi me razumete. hvala.

Nežnicah
01-04-2012, 11:20
Hocu prico, ono nije stalno ovde, negde se krije, pa dodje na klopu, cim se pojavi nekako cu ga uhvatiti da vidim da li je bata ili seka i javljam ti. Medeno je.
Ranije sam mislila da ako nakon smrti ljubimca ja odmah dovedem drugog, da ih na taj nacin nekako izneverim, tako nekako. Ali onda razmislim kako cu zapravo kad donesem macence sa ulice spasiti jedan mali zivot od gazenja, pasa lutalica koji ih dave, gladi, hladnoce... pa na taj nacin ublazim taj neki osecaj krivice. I zaista mi bude lakse, zaokupim se negom te zivotinjice, ali naravno da ljubav i secanje na uginulog ljubimca nikad ne prestane.

причалица
01-04-2012, 18:02
Hocu prico, ono nije stalno ovde, negde se krije, pa dodje na klopu, cim se pojavi nekako cu ga uhvatiti da vidim da li je bata ili seka i javljam ti. Medeno je.

hvala.
imam još uvek užasnu želju da nabavim mačorčića. pusta mi kuća bez njega.

причалица
02-04-2012, 11:27
:sad:

mona, ovi mačići iz inđije su već svi dati, osim jednog, koga su zadržali. eto :(
izgleda da mi nije suđeno da imam mačka :place:

причалица
13-04-2012, 11:26
dobila sam lepog mačka pre 4 dana. srećna sam.
mačak je lep, slika je na ''ljubimcima'', deluje mi zdravo i mnogo je mazan. dopušta da ga gnjavim i tako bar malo zaboravim mog malog crnog mučenika.

Čarapica
13-04-2012, 11:54
joj kad tako spomenes tvog malog mucenika, meni srce 'oce pukne.... odmah se sjetim i svojih mucenika ...
ne moze to da se zaboravi, ma kakvi.... uvjek imam jos maca al svaka je za sebe... ko i ljudi, ne moze niko nikog zamjeniti pa to ti je...