PDA

Pogledaj Punu Verziju : Snaći se...



kojica
31-03-2012, 09:23
Kako se vi snalazite u Srbiji? Jeste li se uopšte snašli?

Šta znači to ''snaći se''? Za koga kažemo ''eto, snašao se''?

ljubičica
31-03-2012, 09:30
eto, tema koja me najvise zaokuplja u poslednje vreme
jesam li glupa, luda, ili prosto nesnalazaljiva?
ako covek normalnim radom ne moze da zaradi za zivot, sta to znaci?
ne mozemo svi biti snalazljivi. majku mu..:mirka:

kojica
31-03-2012, 09:45
Ja uopšte ne znam šta to znači. Recimo da neki stančić u Beogradu košta
prosečno 80 000, polovni autić za po gradu 5 000, goli život mesečno 500,
a plata prosečna 300, pa se ti snađi.. :hm:
Nekoga treba da ubiješ za krov nad glavom? Da čekaš da neko umre pa
nešto naslediš?

ljubičica
31-03-2012, 09:48
ne znam. ja sam podigla kredit na 25 godina za stan. imam platu malo iznad proseka, i ocu das ubijem.
nesam pametna.

Cruz
01-04-2012, 10:44
Kako se vi snalazite u Srbiji? Jeste li se uopšte snašli?

Šta znači to ''snaći se''? Za koga kažemo ''eto, snašao se''?

lov u mutnom, imati srecu pri nalazenju posla, naslediti nesto, pa unovciti, dobiti 7 na lotou.. eto to su sinonimi za snaci se u danasnjoj srbiji

Nežnicah
01-04-2012, 11:41
Ja se i dalje nisam snasla, samo se odrzavam nekako na povrsini :hm: Slazem se sa Cruz od reci do reci.

причалица
02-04-2012, 12:30
u principu sam nesnalažljiva.
radim posao koji radim i nekako guram...ne mogu više sa profesijom kojom imam. ranije sam mnogo privatnih časova držala, ali sad fizički ne bih imala snage za to, s obzirom na radno vreme i finansijsku ''korist'' od toga.
srećna sam što uopšte imam posao, eto.
gledam nekako da izguram sve dok se deca ne uhlebe jednog lepog dana i molim Boga za zdravlje da to dočekam.

p.s. imam jedan kredit koji otplaćujem...ta rata me kolje svakog meseca, ali kad sam kredit dizala drugačije se nije moglo. bio mi je potreban novac.
a pomoći niotkud :(

Nežnicah
05-04-2013, 09:36
mislim da smo kolektivno svi postali majstori u presipanju iz šupljeg u prazno :aha: odakle se stvore pare za život ja zaista ne znam, ali živi smo sa ovim našim bednim primanjima i standardom, znači ipak se snalazimo nekako :blenta: zanimljivo je što se u svoj bedi i siromaštvu nađe para i za odlazak na letovanje, krpice, mackalice, slave, mobilne telefone, izlaske... :lol: a odakle, to ne znam :pardon:

причалица
05-04-2013, 10:32
meni je danas bilo žao moje mlade koleginice....došli su joj prijatelji iz francuske, uzeli su dupleks apartman u poznatom beogradskom hotelu na 4 dana... bila je šokirana podatkom da će oni za 4 dana potrošiti 600 evra samo na smeštaj.
mislim, ona je jako vredna, snalažljiva, sposobna i samostalna...ali, taj sirotinjski mentalitet koji ima me je baš ožalostio :(

a izgleda da takav život pravi snalažljive ljude, naravno...mislim, kod nje ne postoji presipanje iz šupljeg u prazno :nene: ona zaista napreduje svakim danom....i baš mi je žao što u tom svom snalažljvom napredovanju i dalje razmišlja o nekim stvarima kao - miš.