PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ambicija



DaDole
06-04-2012, 07:20
Svi poznajemo ambiciozne ljude,manje ili više i svako od nas je bar nekad imao određene ambicije ili ih ima i sad.Koliko ih razlikujemo?
Postoje one koje su dobre,zdrave i koje služe prvenstveno našem napretku i samoostvarenju i nisu usmjerene protiv drugih.Ali,postoje i one druge,nezdrave i bezobzirne.
Razliku među njima čini motivacija.
Koliko je danas,u vremenu u kom jesmo,ambicija zdrava i potrebna:hm:Koliko je možemo kanalisati ,a da pritom ne povrijedimo druge ljude?
Imate li u svom okruženju ljude čiju ambiciju pozdravjate ili one od čije vam je ambicioznosti muka:hm:
DA li ste vi ambiciozni?

ljubičica
06-04-2012, 07:24
ma nije ambicija problematicna, moze biti problematican samo nacin kako ljudi stizu do cilja
djubre ce naci nacin da bude djubre i ako je ambiciozno i ako nije
a ok covek ce i svoju ambiciju da kanalise na nacin da ne povredjuje druge ljude
jesam ambiciozna, u smislu da uvek zelim vise, tezim licnom usavrsavanju, i uvek zelim vise para:zrika:
nisam abicizna u smislu da zelim da ugrabim neko mest9o za koje nisam kvalifikovana. i dan danas ne kontam kako ljudi ladno sednu u fotelju, i prihavte posao o kome al pod bogom nista ne znaju..
e to jeste bolesno, i uzasno..jer ugrozavaju veliki broj ljudi svojim neznanjem

Cruz
06-04-2012, 07:51
ko u danasnje vreme nije ambiciozan sigurno propada.. ali ne ambicija po svaku cenu, tu mislim pre svega na gubitak licnosti, porodice, prijatelja.. treba je kanalisati tako da se uskladi licna satisfakcija, potrebe i korist, a da se pri tome ne odricete onog sto vec imate

DaDole
06-04-2012, 07:59
da..lijepo si povukla asocijaciju cruz.."u današnje vrijeme"..e,to me ponukalo da pitam da li su vremena ta koja mogu da postave ambicije kao traženiju robu na policama života:hm:
mišljenja sam da jesu..

Cruz
06-04-2012, 08:02
da, slazem se sa tobom, vreme, odnosno okolnosti u kojima zivimo sigurno namecu neka nova pravila i ritam, tako da ukoliko se ne uklopimo i ne guramo napred, tesko da mozemo da opstanemo

DaDole
06-04-2012, 08:39
Nivo ambicije,naravno one zdrave,pokretačke raste sa razvojem društva,sa porastom potreba čovjeka kao pojedinca..takav porast ambicije onda ispad kao imperativ,kao nekakvo pogonsko gorivo..evo,polazim od sebe naprimjer..
moji baba i deda nisu imali ni slične potrebe koje imam ja..živjeli su u nekim drugim vremenima ne znajući za ljetovanja,zimovanja,auto,stan i sve ostale statusne pokazatelje..i bili sretni
a ja da bih sve to obezbijedila sebi,moram raditi,planirati,napredovati i zaustavim se ,kao sad pa pitam..Nije li bilo ljepše bez ambicija..

Sagacity
06-04-2012, 08:53
Svi poznajemo ambiciozne ljude,manje ili više i svako od nas je bar nekad imao određene ambicije ili ih ima i sad.Koliko ih razlikujemo?
Postoje one koje su dobre,zdrave i koje služe prvenstveno našem napretku i samoostvarenju i nisu usmjerene protiv drugih.Ali,postoje i one druge,nezdrave i bezobzirne.
Razliku među njima čini motivacija.
Koliko je danas,u vremenu u kom jesmo,ambicija zdrava i potrebna:hm:Koliko je možemo kanalisati ,a da pritom ne povrijedimo druge ljude?
Imate li u svom okruženju ljude čiju ambiciju pozdravjate ili one od čije vam je ambicioznosti muka:hm:
DA li ste vi ambiciozni?
Ambicije su zdrave ako su pravilno usmerene. Ako se ''rasplinjujemo'' na sve strane, možemo ''izgoreti'' u našim ambicijama. Nemoguće je biti uspešan na svakom polju i biti ''prvi u selu'' po svim pitanjima. Svako od nas je u nečem dobar, ali tačno treba da proceni svoje snage i oblast koju forsira.

Takođe, ambicija može imati nekada i negativnu stranu...Kada čovek želi puno nešto i stremi ka ispunjenju neke svoje namere, uloži puno truda, ali na kraju ne dobije očekivani rezultat tada osoba ''pada psihički'' potpuno...

Da, ja sam ambiciozna. Ali život stavljam ispred svojih ambicija, to jeste ne bih nikada stavila svoju porodicu i prijatelje u podređen položaj zarad ispunjenja nekih mojih ambicioznih zamisli. Ne spadam u one ljude koji ne mogu da podnesu neispunjenje svoje neke ambicije.

DaDole
06-04-2012, 09:14
Kad već govorimo o motivima ambicije po kojima se ona temeljno razlikuje..da li smatrate da je ona destruktivna,rušilačka bila jedan od segmenata bolesnih umova bogate istorije zločina i genocida:hm:

ljubičica
06-04-2012, 09:33
da, da..potrosacko drustvo podstice ambiciju..podstice trku..
a za srecu je cesto potrebno parce obale, i pecaljka..
cesto je ambicija koju dozivljavamo kao deo sebe, zapravo samo cip koji nam je ugradjen, da bi nas se kontrolisalo..
kapitalizmu ne trebaju smireni, skromni ljudi, koji vrednuju unutrasnje vrednosti, teze ljubavi i spokoju
kapitalizmu trebaju potrosacii, i osvajacii
citala sam nedavno serijal o praistoriji..
o tome kako su osvajali nova znanja, kako su ucili da prezive..da li je to isto:
prirodni istrazivacki i preduzimacki duh svakog coveka, i ambicija?

DaDole
06-04-2012, 11:13
Ambicija jeste želja za postignućem,za napredovanjem ,a u svakom istraživačkom duhu prvenstveno postoji nemir i znatiželja,pa onda tek želja da se zadovolji vlastito traženje i da se eventualno ostavi trag..zabilježi..

kojica
06-04-2012, 18:44
ja sam jako ambiciozna.. :dada:

želim da postanem Buda.. :mm:

Nežnicah
06-04-2012, 21:38
Sa mnom nesto nije u redu, nemam ambicije :hm: