PDA

Pogledaj Punu Verziju : Podmićivanje



kojica
09-04-2012, 08:02
Jeste li nekada bili podmićeni? Kako reagujete na ljude koji pokušavaju
svoj problem da reše tako što vam nude mito?

Da li ste nekada bili u takvoj situaciji?

kojica
09-04-2012, 08:06
http://www.youtube.com/watch?v=xpxVZvmouXU

Sagacity
09-04-2012, 08:12
Kada idem kod doktora, ne pojavljujem se bez kafe i čokolade..Čini mi se ponekad, da je to sasvim dovoljno da te doco bolje čuje...:g:
Al' to nije mito, to je samo lep gest...:dada:
Nisam nikoga pokušala da podmitim...A mene svakodnevno ''potkupljuju'' isto tako sa nekim ''čokoladicama'' itd, u znak zahvalnosti ako im nešto završim, bez obzira što je moj posao takav, da bi im to bilo završeno, svejedno...Bilo je pokušaja ali onih pravih..no nisam podlegla pritisku....
Bouže, što se jutros samoističem...:bela:

kojica
09-04-2012, 08:16
Pa kako to rešiš.. na koji način? Sebi možeš ozbiljne neprijatelje da napraviš
time što ne podležeš pritisku.

Sagacity
09-04-2012, 08:20
Tačno Kojice, zato sam još uvek tu gde jesam...:lol: ali čistog obraza...nije nešto, ali ja se tako bolje osećam...

DaDole
09-04-2012, 08:45
Nažalost,susrećem se skoro svakodnevno sa takvim ljudima i nije nimalo lako..vremenom sam pronašla sasvim prijatan gard:) i naravno,uvijek se trudim da u takvim situacijama ostavim otvorena vrata moje kancelarije da bih lakše istjerala takve..ljudi ne vole svjedoke:)

Nežnicah
11-04-2012, 19:44
Jedno vreme bila sam zrtva tog nacina razmisljanja da se `kvalitet usluge` moze poboljsati ukoliko se ponese kafa, cokolada, nesto tako fino, neka skupa bombonjerica... tako me je mama ucila :lol: a mama najbolje zna :dada:

Ona je uvek nosila nesto zeni koja joj je vodila knjigovodstvo, pa radnici u banci, pa u posti, pa tamo vamo. I onda sam ja to naucila od nje ali nisam cesto to radila, uvek me je nesto kocilo. Kada bi se desilo da mi neko donese cokoladu nakon obavljenog posla, gledala sam na to prilicno suzdrzano jer mi je to izgledalo kao neka nagrada kad pas izvrsi komandu pa mu dam keksic. Zavrsim osiguranje, stranka ode i vrati se sa cokoladom. U fazonu tapsanja psa good boy, good boy... Uvek me je to nerviralo, a jos vise bi me nerviralo da mi je da unapred, to kao da mi naglasava da ocekuje da budem super fina prema njemu i da posao odradim nekako specijalno samo za njega. Pa otkud moze znati da li i bez cokolade ja savesno obavljam svoj posao :ljut:
Posto u poslednje vreme idem kod privatnog lekara, platim dobro njihovu ljubaznost tako da ne nosim nista, valjda je uracunato u cenu pregleda... posto budu izuzetno ljubazni, pazljivi, detaljni sa pregledom...