PDA

Pogledaj Punu Verziju : Brak najčešće ruše tašte i svekrve



Cruz
09-04-2012, 22:47
"U Srbiji se razvede svaki peti bračni par, a za razliku od pre nekoliko godina, kada su glavni razlozi za razlaz bili besparica, bolest zavisnosti partnera i međusobno nerazumevanje, sada se sve češće kao okidač navode loši odnosi s partnerovim roditeljima."

U prevodu svekrve i taste su krive.. Ima li istine u ovim navodima, sta mislite?

Tibi
09-04-2012, 23:29
Nema.
Brakovi su danas zastareli, primaju se EU vrednosti, samosvest lepse populacije raste...ja bi tu brcnuo malo, mnogo vise se krije u tim vrednostima:kafa:

Vidana
10-04-2012, 06:19
ne znam, mislim da nema

Cruz
10-04-2012, 06:42
ne bi trebalo, ali mislim da ipak ima slucajeva gde zbog neslaganja sa "mamom" i slabosti jednog od partnera da se odupre uticajima ipak dolazi do raskida, odnosno razvoda...

Sagacity
10-04-2012, 06:53
Znam bar dva slučaja, gde se snaha i svekrva nisu podnosile...i da je to bio razlog ''pucanja'' braka. Ne znam nijedan slučaj, da se on razveo zbog tašte, ali takođe znam slučajeve gde se tašte mešaju u brakove...I u jednom i u drugom slučaju krivi su partneri koji su dozvolili trećoj strani da se uopšte umeša u njihov privatan život. Obično je jedan od partnera kriv i to onaj koji je dozvolio da se njegova majka umeša u nešto gde joj nije mesto...
Mada, ne mora samo mešanje u brak biti razlog razvoda, dešava se da uzrok bude i sama netrpeljivost između partnera i majke njegovog partnera...E to mi tek nije jasno...

DaDole
10-04-2012, 07:01
Brak je jedna od onih livada na koju bi svako da zasadi drvce,zalijeva travu,odloži đubre..rasporedi cvjetne aleje i neviđeno je mnogo onih koji prosto vole da se "trpaju"..kakav je to brak koji može da sruši svekrva,tašta,zaova ili ne znam ko:hm:
Ako takvi imaju upliva i snagu rušilačkog,onda je najbolje da ga baš i sruše jer ne vrijedi mnogo.

kojica
10-04-2012, 08:52
Znam bar dva slučaja, gde se snaha i svekrva nisu podnosile...i da je to bio razlog ''pucanja'' braka. Ne znam nijedan slučaj, da se on razveo zbog tašte, ali takođe znam slučajeve gde se tašte mešaju u brakove...I u jednom i u drugom slučaju krivi su partneri koji su dozvolili trećoj strani da se uopšte umeša u njihov privatan život. Obično je jedan od partnera kriv i to onaj koji je dozvolio da se njegova majka umeša u nešto gde joj nije mesto...
Mada, ne mora samo mešanje u brak biti razlog razvoda, dešava se da uzrok bude i sama netrpeljivost između partnera i majke njegovog partnera...E to mi tek nije jasno...

Kako ne znaš.. :hm: ne znaš ni jednu kojoj je muž rekao, e aj se sad lepo spakuj
i idi kući kod svoje mamice, pa se tamo dogovarajte.. :lol:

Ali ja mislim da ni svekrve ni tašte ne mogu biti razlog tome što se dvoje rastavljaju.
Mogu se truditi koliko hoće, ali odluka je samo na onima koji raskidaju.

Cruz
10-04-2012, 08:59
to kad su normalni ljudi u pitanju i kada im je ljubav najvaznija, a kod onih labilnih ovakve se situacije desavaju

kojica
10-04-2012, 09:26
Naravno da se dešavaju. Kažem samo da ako me muž vrati mami jer sam se sa njom
dogovarala kakve ću tapete u dnevnoj, za to nije mama kriva, već ja.

Cruz
10-04-2012, 09:29
slazem se kojice

zalosno je sto se takve stvari desavaju, ali dozu krivice snose i roditelji koji svojoj deci ne dozvoljavaju da odrastu...

mrav
10-04-2012, 09:34
kriv je onaj ko dozvoli da mu se mešaju sa strane u brak

Sagacity
10-04-2012, 10:53
Kako ne znaš.. :hm: ne znaš ni jednu kojoj je muž rekao, e aj se sad lepo spakuj
i idi kući kod svoje mamice, pa se tamo dogovarajte.. :lol:

Ako se ikada budem udala, taj moj neće imati nikakav problem..Moja mama i ja se lepo slažemo, ali se totalno razlikujemo....I potpuno sam drugačijeg mentalnog sklopa od nje...:lol:

причалица
19-05-2012, 18:40
kriv je onaj ko dozvoli da mu se mešaju sa strane u brak

e tako je, mravičak.

Vidana
21-05-2012, 18:26
ja tih problema namem:rile:
nemam svekrvu, tašta je daleko

Sarmica
22-05-2012, 06:09
Ne može za razvod da bude kriva ni tašta ni svekrva.
Ako se pripisuje tašti krivica, kriva je njena ćerkica jer je trebala lepo da ostane kod kuće a ne da se udaje pa trči za sve živo mamici, jer je tek nakon kilograma pojedene soli shvatila šta je udaja.Ako je navodno svekrva upetljala prste tu je kriv taj sin, koji bi navodno trebao da bude muškarac i kaže mami aj ća kad počne da njuška, sam sam skuvao čorbu sam ću i da je jedem dok mogu, jer mame stvarno vole da guraju nos gde mu nije mesto. E tako...i kad lepo njih dvoje odluče jesu li odrasli, zreli, spremni za život u dvoje, da li veruju jedno drugom a ne da svakojake priče utiču spolja na njih brak i život uopšte, onda mogu da se volu do kraja života.
Pretpostavljam da je teže parovima koji žive na selu, tj u zajednici za svekrom svekrvom babom dedom i štatijaznam, mogu te svakojake priče da stvore svakodnevnu nervozu i da utiču na brak, ali opet ako se raspadne brak ne pripisujem krivicu starosedeocima.

Ona jedna
26-06-2012, 19:56
Ne može za razvod da bude kriva ni tašta ni svekrva.
Ako se pripisuje tašti krivica, kriva je njena ćerkica jer je trebala lepo da ostane kod kuće a ne da se udaje pa trči za sve živo mamici, jer je tek nakon kilograma pojedene soli shvatila šta je udaja.Ako je navodno svekrva upetljala prste tu je kriv taj sin, koji bi navodno trebao da bude muškarac i kaže mami aj ća kad počne da njuška, sam sam skuvao čorbu sam ću i da je jedem dok mogu, jer mame stvarno vole da guraju nos gde mu nije mesto. E tako...i kad lepo njih dvoje odluče jesu li odrasli, zreli, spremni za život u dvoje, da li veruju jedno drugom a ne da svakojake priče utiču spolja na njih brak i život uopšte, onda mogu da se volu do kraja života.
Pretpostavljam da je teže parovima koji žive na selu, tj u zajednici za svekrom svekrvom babom dedom i štatijaznam, mogu te svakojake priče da stvore svakodnevnu nervozu i da utiču na brak, ali opet ako se raspadne brak ne pripisujem krivicu starosedeocima.
Apsolutno se slazem sa Sarmicom....ne moze niko drugi biti kriv....brak je mnogo vise od samog pojma LJUBAV...Samo osobe koje nisu sposobne da samostalno donose odluke mogu imati problema u braku...cast mamama,tastama i svekrvama...ali ono sto se dogovore muz i zena to treba da se postuje...