PDA

Pogledaj Punu Verziju : Psihologija smajlija !



Sagacity
10-04-2012, 06:43
Koliko nam smajlići pomažu u net komunikaciji?
Zdravo ...........Zdravo :).............Zdravo :desi:........Zdravo :cao:
Četiri ''zdravo'' i četiri različita smisla.

Može li se smajlićima manipulisati ?
I da li smajlići služe da izraze neki osećaj ili više da neki osećaj ili raspoloženje prenaglase?
Postoje li ''smajli virtuozi'', odnosno osobe koje umeju da ''rukuju'' smajlijima...koji se po tome baš isitču..?
Koliko smajli može obmanuti ili biti licemer ?
Vodite li računa koje smajlije stavljate?
Koji je vaš omiljeni smajli i zašto?

kojica
10-04-2012, 06:52
ima i smajli vrtogozi.. :igra1:

U početku sam koristila smajliće koji odražavaju moje raspoloženje, a onda sam
počela da učim od majstora. Pa me tako Minon naučio da kad pravim šalu, mnogo
jači efekat ima tugić.. :( nego smajli koji se cereka. Totalno je čovek upravu. Ko
se još cereka na svoju šalu.. :hm:

Sagacity
10-04-2012, 07:01
Dugo sam koristila samo dva ili tri smajlića, mrzelo me da tražim....Kasnije sam shvatila da ovaj smajli :) ima najširu primenu i da ga ljudi stavljaju i kada ne treba. Naročito kada ti nešto ''spuste'', a ti kao treba u pozadini da shvatiš kako je taj neko baš pozitivan, ali za šta? Tako da mi taj smajli povremeno dobija i ulogu ''licemera''..u nekim situacijama...

kojica
10-04-2012, 07:07
mhm.. ja ga nekada zovem kolgejt.. :lol:

Pa eto. Vidiš da možeš nekada prepoznati raspoloženje i kad ti je poturen lažni smajli? :hm:

DaDole
10-04-2012, 07:13
Vrlo aktuelna tema..mišljenja sam da bi smajlići trebali da imaju svoju prioritetnu namjeru,da nas opuste,da nadograde riječi kad ih nemamo ,da nas nasmiju i razbibrižno upotpunjuju..da budu jedno malo pozitivno tkivo u komunikaciji.A postaju manipulativni,premda svako ipak može da prepozna namjeru njemu upućenog smajlića bez puno dvojbe.

kojica
10-04-2012, 07:23
Hoćete da probam jedan dan da ne koristim smajliće? :hm: Jes da bi mi jako
teško palo, al vama bi bilo teže. Bih zvučala ko Stepski Vuk.

Cruz
10-04-2012, 07:26
meni su smajlici super... cini mi se da kad ih ne koristim preozbiljno "zvucim"

Asterix
10-04-2012, 07:39
meni je muka da nadjem smajlija koji bi eventualno odgovarao u tom trenutku, tako da stavim nekok priblizno slicnog... tacnije ,koristim par smajlica i to je to

kada sam prvi put otisao na neki forum,mrzeo sam smajlice, nisam ih koristio, ali svi drugi jesu.. i tako sam poceo i ja..
da, sa smajlicima se moze manipulisati...


a mogao bih i bez smajlica

Marko:
10-04-2012, 07:42
Meni nezgodno to što od previše forumašenja, u stvarnom životu zamislim smajli kada nešto kažem :drnd:

Cruz
10-04-2012, 07:45
Meni nezgodno to što od previše forumašenja, u stvarnom životu zamislim smajli kada nešto kažem :drnd:

ahahaha :))) isti slucaj :)

i onda pocnem da se kikocem, a ostali me belo gledaju :sojka:

DaDole
10-04-2012, 07:57
Meni nezgodno to što od previše forumašenja, u stvarnom životu zamislim smajli kada nešto kažem :drnd:
:haha::haha: e,da znaš marko da nisi jedini..odemo u taj rl i ponesemo sa sobom smajliće:bisa:
zna biti neprijatno kad neko blene u tebe k'o tele u šarena vrata:haha:

Sagacity
10-04-2012, 10:08
Hoćete da probam jedan dan da ne koristim smajliće? :hm: Jes da bi mi jako
teško palo, al vama bi bilo teže. Bih zvučala ko Stepski Vuk.
Bogami ne bi kao on zvučala sigurno....on je ipak...:lol: :lol:

Mene ponekad mrzi da tražim smajliće, pa mislim da nisam baš neki ''smajli virtuoz''...Mada se neki ljudi baš trude i mnogo bolje sve izražavaju smajlićima nego rečima..ima i toga...

kojica
10-04-2012, 11:38
A jel mož da zamislite osobu u rl koja uvek govori jednoličnom bojom glasa, bez
ikakve mimike.. nako ko robot.. :hm:

Man
10-04-2012, 11:44
Prvih nekoliko godina korišćenja neta nisam koristio smajlije, i čudio sam se što sam na lošem glasu i potpuno neshvaćen :hm:

mrav
10-04-2012, 12:02
Prvih nekoliko godina korišćenja neta nisam koristio smajlije, i čudio sam se što sam na lošem glasu i potpuno neshvaćen :hm:


apsolutno se slažem

Sagacity
10-04-2012, 12:05
A jel mož da zamislite osobu u rl koja uvek govori jednoličnom bojom glasa, bez
ikakve mimike.. nako ko robot.. :hm:
Ma nemam šta da zamišljam. Ovde imam jednu takvu žensku osobu, upravo sam sa njom bila...:lol:
To ti je kao ton bez slike...:lol:

Sarmica
10-04-2012, 12:06
:haha::haha: e,da znaš marko da nisi jedini..odemo u taj rl i ponesemo sa sobom smajliće:bisa:
zna biti neprijatno kad neko blene u tebe k'o tele u šarena vrata:haha:

:smeh:
ima ih i koji kad pišu sms kuckaju smajliće kao na forumu:dada:
:kreza::kiss:

Sarmica
10-04-2012, 12:08
Koliko nam smajlići pomažu u net komunikaciji?
Zdravo ...........Zdravo :).............Zdravo :desi:........Zdravo :cao:
Četiri ''zdravo'' i četiri različita smisla.

Može li se smajlićima manipulisati ?
I da li smajlići služe da izraze neki osećaj ili više da neki osećaj ili raspoloženje prenaglase?
Postoje li ''smajli virtuozi'', odnosno osobe koje umeju da ''rukuju'' smajlijima...koji se po tome baš isitču..?
Koliko smajli može obmanuti ili biti licemer ?
Vodite li računa koje smajlije stavljate?
Koji je vaš omiljeni smajli i zašto?

Ja npr na forumu ne pozdravljam sve ljude isto:lol:
:juhu::cao::cm:...svi oni znače "zdravo" ali meni nemaju isto značenje:lol:

Sagacity
10-04-2012, 12:18
Ja npr na forumu ne pozdravljam sve ljude isto:lol:
:juhu::cao::cm:...svi oni znače "zdravo" ali meni nemaju isto značenje:lol:
:lol: :lol: :lol:
Meni su ta tri sva ista...Ponekad eventualno promenim ovaj :juhu: u ovaj :cao: zbog frizure...inače ih isto doživljavam...:lol:

Sarmica
10-04-2012, 12:19
Eeee pa meni su ti smajlići kao reči, ne poklanjam svakome iste smajliće, kao što ne poklanjam svakome iste reči :)

Sagacity
10-04-2012, 12:22
Veruj mi da nisam primetila kako mene pozdravljaš...Niti primećujem te stvari...Iskreno...Meni je bitno kako neko nešto napiše, pa sve da ''lupa'' ovaj smajli :)...ništa ne menja. Iz same rečenice mogu osetiti šta je pisac hteo da kaže. Ne dam se obmanuti. :)
Iz načina na koji se meni neko obraća, mogu shvatiti da li me gotivi ili ne. Da li će prilikom svakog obraćanja da stavi :), :juhu: ili ne....neću baš mnogo obraćati pažnju. Samo volim ako je nekome nešto smešno ili tako nekako da stavi ovaj smajli :lol: ....eto...

Sarmica
10-04-2012, 12:23
ja sam mlada i naivna i ne umem još take stvari da prepoznam:tibi:

Sagacity
10-04-2012, 12:26
Da, mlada i naivna...a puši ko' Turčin...:ljut:
Eto kakav utisak ostavljaš sa smajlijima...:lol:

Man
10-04-2012, 12:28
neje loše kad se nekom kaže da puši ko turčin :)
kad vidimo kako puši mlada ruskinja :eek:

kojica
10-04-2012, 12:36
kolko sam puta samo poginula zato što sam turala haha smajlija svaki put kad mi je
smešno.. :srbpla: baš volim što sam iza ekrana pa se ne vidi kad se smejem...

Sarmica
10-04-2012, 14:45
kolko sam puta samo poginula zato što sam turala haha smajlija svaki put kad mi je
smešno.. :srbpla: baš volim što sam iza ekrana pa se ne vidi kad se smejem...


:smeh:
ja samo jednom:raz_002:
ili dvaput, triput:tupan:...uglavnom se smejem kad mi se smeje pa kako ispadne:zrika:

ljubičica
10-04-2012, 18:44
neumem da pisem bez smajlija:)
ovde mi fali onaj obicni smajli koji se smesi..
ovaj sa razjapljenim ustima mi je pomalo histerican:)))

Sarmica
10-04-2012, 19:01
el ono stepski reko negde da ima ljudi koji stave smajli, npr lol, a iza monitora se uopšte ne smeju, nego ga stave eto tako da ne bi bili mrgudi:srbpla:
nije moguće da ima takih ljudi:srbpla:

Bisernica
10-04-2012, 20:22
neumem da pisem bez smajlija:)
ovde mi fali onaj obicni smajli koji se smesi..
ovaj sa razjapljenim ustima mi je pomalo histerican:)))

i meni fali onaj koji se smeši
volim da koristim smajli ,ili bolje rečeno volela sam da ih koristim
međutim ,shvatila sam da pojedinim ljudima ni smajli ne može da pomogne da
shvate da li je neko ozbiljan ili se zeza,tako da sam prestala da se pojavljujem
na mestima gde smajli ima smisla
jedini koji koristim u tekstu na temi je :lol: ,kada on stvarno oslikava da se nečem slatko
nasmejem .....ostali u zavisnosti od raspoloženja
:) mi nije simpatičan - deluje kao razvučena usta u hladan osmeh i ne koristim ga

Najčešće upućivan mi smajli je :lakat:
:raz_114: ...uvek me je nasmejao do suza
od svih smajlića koje znam,ovaj mi je na prvi pogled izazvao buru smeha i ostao drag :lol:

Sagacity
31-07-2012, 08:06
Ovaj smajli mi je najantipatičniji...:dupe: zbog njega sam maltene vodila rat...:lol: :lol:

Međutim, pojavio se i ovaj smajli...:padalica: e on mi je simpatičan...pogotovo kada namigne...Meni daje neki osećaj šaljivosti...ili tako nekako...

DaDole
31-07-2012, 08:56
:igra1: ovaj mi je smiješan,a tek ovaj :rumunko: e,njega kad sam vidjela vratio mi je raspoloženje svaki put.:raz_056:a ovaj me podsjeća na sarmicu kao i onaj njen koji me uvijek nasmije( :sarmica:)
Jako volim smajliće i nijedan mi ne izaziva nikakvu negativnu reakciju.
Ima samo jedan koji ne volim baš,ali neću da kažem koji(zbog eventualne zloupotrebe :haha: )

причалица
31-07-2012, 12:52
Dugo sam koristila samo dva ili tri smajlića, mrzelo me da tražim....Kasnije sam shvatila da ovaj smajli :) ima najširu primenu i da ga ljudi stavljaju i kada ne treba. Naročito kada ti nešto ''spuste'', a ti kao treba u pozadini da shvatiš kako je taj neko baš pozitivan, ali za šta? Tako da mi taj smajli povremeno dobija i ulogu ''licemera''..u nekim situacijama...

potpuno se slažem sa postom. ranije me je nerviralo što osoba neće stvarno da kaže šta misli, a onda sam sa tim osobama počela i ja da komuniciram na isti način.
nemam omiljenog smajlija, svaki je dobar ako može da potencira raspoloženje. i da, mislim da su na čatu ponekad neophodni da se ne i previše objašnjvalo.

DaDole
31-07-2012, 13:01
Pričin post me podsjetio da nisam napisala kako se ,bez obzira htjeli mi to ili ne,tačno može skoro "osjetiti" raspoloženje onog ko stavi smajlić čak i ako je skroz suprotan tome..ali,i to je između ostalog smisao i suština smajlića:)

Sagacity
12-11-2012, 11:31
Ne znam meni je ovaj zaista pravi kicoški...:kicos: ono pravi mangup...
A ovaj mi je nekako otkačen...Neozbiljan...:lama: trenutno jedan od omiljenih....On mi je neka opuštena varijanta...
Inače ovaj smajli...:g: mi je prava flertašica...:lol: mada ga volim i često koristim...

Keti
12-11-2012, 11:57
ova dva najvise volem...:rile::kicos: ...a i blentu...:blenta:sva sam taka... :stidljiva:

Sagacity
12-11-2012, 17:53
Na blentu sam totalno zaobravila. Jedan od univerzalnijih smajlija...:lol:Ja ga uglavnom koristim u kontekstu zbunjenosti ili za crni humor. On nekako i nečem strogom daje blažu varijantu. Bar ja tako doživljavam ovaj smajli...