PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ma, jednom se živi!



Nežnicah
17-04-2012, 09:44
Da li ste nekad izgovorili ovo? Da li opravdavate kada neko drugi ovo izgovori i koristi kao izgovor za neki svoj potez koji u određenom trenutku nije na mestu, nema pokriće?
Šta mislite o ljudima kojima ovo postane životni moto? Da li su jednim delom u pravu ili su totalno neozbiljni i neodgovorni?

Cruz
17-04-2012, 09:47
eh koliko puta sam to izgovorila :))))

i to onda kada radim nesto sto inace ne radim, kada iskace iz nekih mojih okvira... ali to su uvek neke bezazlene stvari, opasno je ako neko ovo koristi za dela koja bas nisu u skladu sa zakonom ili moralnim nacelima...

причалица
17-04-2012, 09:58
Da li ste nekad izgovorili ovo? Da li opravdavate kada neko drugi ovo izgovori i koristi kao izgovor za neki svoj potez koji u određenom trenutku nije na mestu, nema pokriće?
Šta mislite o ljudima kojima ovo postane životni moto? Da li su jednim delom u pravu ili su totalno neozbiljni i neodgovorni?

meni je to bezveze...živi se uvek, samo je pitanje verovanja.
obično vidim da ljudi koriste tu rečenicu kao opravdanje da urade nešto što inače ne bi trebalo da urade....ali popuste, hrabereći sebe rečenicom da se samo jednom živi.
ta rečenica je odraz da, u stvari, osoba koja je često koristi - ne živi život kojim je zadovoljna, pa onda sebi ponekad da oduška....i to često pogrešnog u pogrešnom trenutku.
ipak, kako god...nekome je to možda moto, meni svakako nije.

DaDole
17-04-2012, 10:00
Da li ste nekad izgovorili ovo? Da li opravdavate kada neko drugi ovo izgovori i koristi kao izgovor za neki svoj potez koji u određenom trenutku nije na mestu, nema pokriće?
Šta mislite o ljudima kojima ovo postane životni moto? Da li su jednim delom u pravu ili su totalno neozbiljni i neodgovorni?

Širok je spektar tumačenja..znači,kao izgovor ili kao životni moto..mada,pored to dvoje,može da bude i jednostavno stvar trenutka..
Naravno,jednom se živi i nema reprize..Jednom se živi,ali kako....to ipak sami biramo...ako je izgovor ili opravdanje,onda je to prilično loše jer ako nešto činimo ne bi trebalo da se opravdavamo time što(otkrili smo toplu vodu !) se jednom živi..
A ako je moto,onda mi tek nije jasno zašto bi oni bili neodgovorni prema sebi ako su to sami izabrali kao svoj način života..tako oni vide život i ma kako se razlikuju od drugih,racionalnijih ili opreznijih,ma kako ih mi teško podnosili pored sebe,mišljenja sam da je njima sa njima dobro..a to je najvažnije:)

Sagacity
17-04-2012, 10:06
''Jednom se živi'' koristim samo kao izgovor kada kupujem nešto ili idem na neko putovanje :lol:..u ostalim oblastima svog života ne koristim taj moto. Mislim da sam previše racionalna i vagam poprilično.
Ali su mi simpatični ljudi koji su tim motom vođeni. Obično vole adrenalin i dišu punim plućima. Ne razmišljaju o tome šta donosi sutra. Danas je njima najbitnije. Sutra kako bude.
Ali mislim da nema osobe, koja bar jednom pa makar iz šale nije rekla..ma koga šiša...jednom se živi...

Nežnicah
17-04-2012, 10:08
I ja ovo često izgovorim, ali nekad sa grižom savesti :( Zapravo, svesno činim `štetu` a ovo mi dođe kao jako `mudro` pokriće. Primer: odvojili smo pare za registraciju kola, nije mala stavka nikako, posao pred praznik malo stao, istopile se pare na računu, a meni se troše pare, da umrem koliko mi se troše, na hranu, slaktiše, poklončiće... Ovaj moj me gleda kako patim, i kaže, ajde uzmi od registracije, ne moramo ih odmah nakon praznika registrovati, skupićemo pare. Ja se kao snebivam, a oči mi se već cakle, i onda kao: pa jesi siguran? -Ma, da, uzmi, jednom se živi, neću da mi za praznik budeš tužna i željna nečega, registracija neće nigde uteći, čekaće nas :lol: I onda dok brojim na kasi pare, opet me grize savest, ali to čuveno Ma, jednom se živi, uteši me makar lažno da je u redu to što činim.

I sad, ko je gori od nas dvoje :)

Cruz
17-04-2012, 10:26
pa jeste, celog zivota se nesto stezemo i ustezemo, a sitnice nas raduju.. nije to neki luksuz, vec cisto zadovoljenje duse, ne vidim nista lose u tome..


''Jednom se živi'' koristim samo kao izgovor kada kupujem nešto ili idem na neko putovanje :lol:..

tako i ja isto :dada:

ali nije mi to moto, jednostavno sebi dozvolim da se ponekad luckasto opustim i to mi prija

kojica
17-04-2012, 12:19
e da je jednom.. :srbpla:

ljubičica
17-04-2012, 12:26
I ja ovo često izgovorim, ali nekad sa grižom savesti :( Zapravo, svesno činim `štetu` a ovo mi dođe kao jako `mudro` pokriće. Primer: odvojili smo pare za registraciju kola, nije mala stavka nikako, posao pred praznik malo stao, istopile se pare na računu, a meni se troše pare, da umrem koliko mi se troše, na hranu, slaktiše, poklončiće... Ovaj moj me gleda kako patim, i kaže, ajde uzmi od registracije, ne moramo ih odmah nakon praznika registrovati, skupićemo pare. Ja se kao snebivam, a oči mi se već cakle, i onda kao: pa jesi siguran? -Ma, da, uzmi, jednom se živi, neću da mi za praznik budeš tužna i željna nečega, registracija neće nigde uteći, čekaće nas :lol: I onda dok brojim na kasi pare, opet me grize savest, ali to čuveno Ma, jednom se živi, uteši me makar lažno da je u redu to što činim.

I sad, ko je gori od nas dvoje :)niko nije gori. oboje ste ok:)
bilo da se zivi jednom, ili vise puta..

burning violin
17-04-2012, 19:08
Da li ste nekad izgovorili ovo? Da li opravdavate kada neko drugi ovo izgovori i koristi kao izgovor za neki svoj potez koji u određenom trenutku nije na mestu, nema pokriće?
Šta mislite o ljudima kojima ovo postane životni moto? Da li su jednim delom u pravu ili su totalno neozbiljni i neodgovorni?

Ponekad to sebi kazem kada sam vec resila da nesto uradim, kupim ili sta vec, nije ni opravdanje ni moto, vise zaebancija na svoj racun. Ne vidim zapravo sta je netacno u toj konstataciji? :) Sve dok nekog drugog ne ugrozavam (ja ili bilo ko drugi) materijalno, emotivno, moralno to su samo moji ili njihovi prioriteti. Zivot jeste samo jedan i ako sebe obradujem tu i tamo necim bez pokrica vec kreditnom karticom, zar sam neozbiljna? A pri tom niko nije ostao gladan. :drnd:

kojica
23-04-2012, 10:39
sviđa mi se jedan drugi slogan.. Put je dug, vremena je malo. :mm:

i u skladu sa tim svaki oblik hedonizma se čini kao teško gubljenje vremena..