PDA

Pogledaj Punu Verziju : Legalizacija prostitucije?



kojica
21-04-2012, 22:29
Šta država dobija, a šta gubi legalizacijom prostitucije?
Ili ko bi legalizacijom bio na gubitku?

Možda se gubi dobro ime. ''Srbija? To beše ona zemlja u kojoj je prostitucija dozvoljena?''
Da li time kolektivno, kao narod gubimo dobro ime?
Mada, prostitucija cveta u svim zemljama. I tamo gde je dozvoljena, kao i tamo gde nije.
Ali eto, mi kao imamo neki zakon koji je protiv toga i obraz nam je čist.

Moonster
21-04-2012, 22:36
Šta država dobija, a šta gubi legalizacijom prostitucije?
Ili ko bi legalizacijom bio na gubitku?

Možda se gubi dobro ime. ''Srbija? To beše ona zemlja u kojoj je prostitucija dozvoljena?''
Da li time kolektivno, kao narod gubimo dobro ime?
Mada, prostitucija cveta u svim zemljama. I tamo gde je dozvoljena, kao i tamo gde nije.
Ali eto, mi kao imamo neki zakon koji je protiv toga i obraz nam je čist.

Dobija poreske obveznike, samo se postavlja pitanje da li država uopšte ima pravo da oporezuje prihod nastao prodajom takve vrste usluge ?
Dobijamo kakvu takvu kontrolu STD-a (sexualno prenosivih bolesti), kontrolu toga tržišta.
Legalizacijom na gubitku bi najvećem bile prostitutke koje rade samostalno a nisu državljanke Srbije.
Pojedine kriminalne grupe, manje bitne, koje dovode na teritoriju Srbije prostitutke većinom iz istočne Evrope.

Dobro ime ? Mi imamo dobro ime ? :facepalm:
Ne, ništa mi ne gubimo, mi smo već skoro sve izgubili,a dobro ime je izgubljeno početkom 90-tih u medijskom ratu.
Evo kada smo izgubili dobro ime:
http://razbibriga.net/imported/2012/04/cetnik_i_kama_big-1.jpg
Zakon je u mnogo slučajeva samo mrtvo slovo na papiru, tako i po tom pitanju, nema on nikakvog efekta.
Bolje da se legalizuje, pa da se kako tako to drži pod kakvom takvom kontrolom i koliko toliko da se u toj oblasti sredi stanje, nego ovako.

kojica
21-04-2012, 22:51
Što ne bi mogli da oporezuju tu vrstu usluge? Kad već mogu da oporezuju one
razgologužene što se vrte po teveju i pevaju pesme koje ne bih slušala u prisustvu
roditelja ili dece ni da mi neko oružjem preti?

A nešto sam čula da je dobrom delu njih to samo reklama za glavno zanimanje.. :hm:

Cruz
21-04-2012, 22:53
a sto ne bi iskorenili tu delatnost, nego je legalizuju?

kojica
21-04-2012, 22:56
Kako da je iskorene? Jesi li čula da je neka država u tome uspela?

Cruz
21-04-2012, 22:58
nisam, ali ne znaci da ne moze, treba da se potrude, a ne za javnost jedna prica, a ispod tepiha nesto sasvim drugo.
usvajanje ovako jednog zakona znacilo bi da ako vec ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se. i inace se ni oko cega ne trzaju i ne trude, zato i nema rezultata.

Moonster
21-04-2012, 23:03
Što ne bi mogli da oporezuju tu vrstu usluge? Kad već mogu da oporezuju one
razgologužene što se vrte po teveju i pevaju pesme koje ne bih slušala u prisustvu
roditelja ili dece ni da mi neko oružjem preti?

A nešto sam čula da je dobrom delu njih to samo reklama za glavno zanimanje.. :hm:

Po nekoj mojo logici stvari stoje otprilike, manje više ovako...
Država ima pravo da naplati porez na bilo koju vrstu usluge koja se odvija na njenoj teritoriji, izuzimam sada ugovore o dvostrukom (ne)oporezivanju,
ali ako oporezuje takvu vrstu usluge, gde država nije ni na jedan način doprinela takvoj usluzi, dakle nije stvorila radno okruženje, nije ništa napravila,ništa uložila, na taj način država polaže pravo na samog čoveka, nebitno sada o kome se radi.
Jer po meni nije logično da se oporezuje ono što je nastalo takvom vrstom trgovine, po meni je to nekako preveliko zadiranje u na neki način privatnost, znam da glupo zvuči kada se to uzme u kontekstu sa prostitucijom, ali vlasnik tela prostitutke je sama prostitutka i niko nema pravo da oporezuje ono što je nastalo kao proizvod usluge koju je pružila na taj način.
U protivnom dolazimo do situacije da na neki način, pravo na telo prostitutke polaže sama država, što nikako nije ok...

Pa i ovo što kažeš za pevačice, dobrim delom je ok, ako izuzmemo CD-e, DVD-e i druge prenosne medije na koje one prenose snimak svoje pesme koji dalje prodaju, nastup uživo ne bi trebao da bude predmetom poreza, odnosno njena zarada nastala na taj način, jer u pitanju je njen glas i direktan kontakt sa publikom koja je došla nju da čuje, tako da u tom slučaju isto bi pravilo trebalo da se primeni....

Samo, nema države koja će se ikada odreći poreza....

kojica
21-04-2012, 23:04
nisam, ali ne znaci da ne moze, treba da se potrude, a ne za javnost jedna prica, a ispod tepiha nesto sasvim drugo.
usvajanje ovako jednog zakona znacilo bi da ako vec ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se. i inace se ni oko cega ne trzaju i ne trude, zato i nema rezultata.

Radi se o tome da se ljudima ništa ne može zabraniti. Sve što je zabranjeno
i dalje se dešava. Ljudi kradu, lažu, povređuju jedni druge na sve moguće načine.
Zakoni postoje, ali se i dalje krše.
I onda izmeriš koliko je štete a koliko koristi, pa neki zakon možeš i da promeniš.

Mislim da je to zanimanje nečasno i ostaće takvo bilo da je zakonom dozvoljeno ili
ne. Ali legalizacijom se mogu zaštititi oni koji najviše stradaju, a najmanje koristi
imaju od onoga čime se bave.

Moonster
21-04-2012, 23:05
a sto ne bi iskorenili tu delatnost, nego je legalizuju?
Nemoguće je iskoreniti jer nema šanse da ikada dokažeš da je nekome plaćeno za odnos.
Ima šanse kada se radi o obeleženim novčanicama i popisanim serijskim brojevima, koje ima neko namerno da kada ih isplaćuje i slično, ali realno, nemoguće je stalno kontrolisati nekoga šta sam radi sa svojim telom, da li ga prodaje i za koliko....

Cruz
21-04-2012, 23:06
izvini, ja na takav nacin ne mogu da posmatram situaciju. ne vidim kako mogu da se zastite.

Moonster
21-04-2012, 23:08
izvini, ja na takav nacin ne mogu da posmatram situaciju. ne vidim kako mogu da se zastite.
U prvom naletu, onom starom, zavadi pa vladaj....
Zamisli sada ovo, dve grupe prostitutki, jedne protiv drugih, one koje su legalne, same će prijavljivati ilegalnu konkurenciju....
Na takav način, koliko toliko rešavaš na neki način problem....

kojica
21-04-2012, 23:09
Po nekoj mojo logici stvari stoje otprilike, manje više ovako...
Država ima pravo da naplati porez na bilo koju vrstu usluge koja se odvija na njenoj teritoriji, izuzimam sada ugovore o dvostrukom (ne)oporezivanju,
ali ako oporezuje takvu vrstu usluge, gde država nije ni na jedan način doprinela takvoj usluzi, dakle nije stvorila radno okruženje, nije ništa napravila,ništa uložila, na taj način država polaže pravo na samog čoveka, nebitno sada o kome se radi.
Jer po meni nije logično da se oporezuje ono što je nastalo takvom vrstom trgovine, po meni je to nekako preveliko zadiranje u na neki način privatnost, znam da glupo zvuči kada se to uzme u kontekstu sa prostitucijom, ali vlasnik tela prostitutke je sama prostitutka i niko nema pravo da oporezuje ono što je nastalo kao proizvod usluge koju je pružila na taj način.
U protivnom dolazimo do situacije da na neki način, pravo na telo prostitutke polaže sama država, što nikako nije ok...

Pa i ovo što kažeš za pevačice, dobrim delom je ok, ako izuzmemo CD-e, DVD-e i druge prenosne medije na koje one prenose snimak svoje pesme koji dalje prodaju, nastup uživo ne bi trebao da bude predmetom poreza, odnosno njena zarada nastala na taj način, jer u pitanju je njen glas i direktan kontakt sa publikom koja je došla nju da čuje, tako da u tom slučaju isto bi pravilo trebalo da se primeni....

Samo, nema države koja će se ikada odreći poreza....

Država bi bila najsuroviji makro.. :lol: Verujem da bi više njih zaglavilo u zatvoru zbog
neplaćanja poreza, nego sada zbog toga što obavlja nelegalno zanimanje.

Pa onda ni sportisti da ne plaćaju porez jer su svojim telima pretrčali sto metara,
a ni profesori jer su svojim umom stekli sve što su stekli...
Mislim da te ne razumem.. :hm:

Cruz
21-04-2012, 23:10
ma strasno... diktatura je potrebna, cizma i cvrsta ruka, pa da vidis kako se zna red, a ne ovako..

Steppenwolf
21-04-2012, 23:10
Legalizovati posto se ne moze iskoreniti, uzimati porez za tu delatnost i kontrolisati je.

Moonster
21-04-2012, 23:13
Država bi bila najsuroviji makro.. :lol: Verujem da bi više njih zaglavilo u zatvoru zbog
neplaćanja poreza, nego sada zbog toga što obavlja nelegalno zanimanje.

Pa onda ni sportisti da ne plaćaju porez jer su svojim telima pretrčali sto metara,
a ni profesori jer su svojim umom stekli sve što su stekli...
Mislim da te ne razumem.. :hm:

Ako za to pretrčavanje dobijaju nagradu jer su osvojili prvo ili neko mesto, onda bi to trebalo izuzeti iz poreza...
Ako tokom takmičenja reklamiraju neku kompaniju, nose nečije proizvode na sebi i na taj način rade reklamu, to naravno oporezovati...
Profesoru ne možeš oporezovati misao, ideju, ali prodatu knjigu naravno možeš...

Ukratko, sve ono što je na bilo koji način direktno vezano za samog čoveka, bez obzira o čemu se radi, krvnoj plazmi, ideji, pesmi, sportskom rekordu, trebalo bi biti izuzeto od oporezivanja jer država nije direktno vlasnik čoveka pa tako ni navedenih stvari...
Sve drugo što je vezano za čoveka indirektno, ugovori, filmovi, reklame, usluge....itd., treba oporezovati...

Moonster
21-04-2012, 23:15
ma strasno... diktatura je potrebna, cizma i cvrsta ruka, pa da vidis kako se zna red, a ne ovako..
Prostitucija je Cruz starija od diktature ili bilo kog sistema, jedino je trgovina starija kao zanat od prostitucije....

Tibi
21-04-2012, 23:18
ma strasno... diktatura je potrebna, cizma i cvrsta ruka, pa da vidis kako se zna red, a ne ovako..

Aha, diktatura je resenje svih problema:facepalm:

kojica
21-04-2012, 23:19
Ako za to pretrčavanje dobijaju nagradu jer su osvojili prvo ili neko mesto, onda bi to trebalo izuzeti iz poreza...
Ako tokom takmičenja reklamiraju neku kompaniju, nose nečije proizvode na sebi i na taj način rade reklamu, to naravno oporezovati...
Profesoru ne možeš oporezovati misao, ideju, ali prodatu knjigu naravno možeš...

Ukratko, sve ono što je na bilo koji način direktno vezano za samog čoveka, bez obzira o čemu se radi, krvnoj plazmi, ideji, pesmi, sportskom rekordu, trebalo bi biti izuzeto od oporezivanja jer država nije direktno vlasnik čoveka pa tako ni navedenih stvari...
Sve drugo što je vezano za čoveka indirektno, ugovori, filmovi, reklame, usluge....itd., treba oporezovati...

Dobroo..
Ali one bi od države iskale zaštitu, fizičku, zdravstvenu i socijalnu, pa bi bio red
da deo zarade podele sa istom? :hm:

kojica
21-04-2012, 23:22
izvini, ja na takav nacin ne mogu da posmatram situaciju. ne vidim kako mogu da se zastite.

Pa zakonom.. :hm: koji bi opet ko zna kako funkcionisao...
Ali imale bi mogućnost i pravo da prijave mušteriju koja ih zlostavlja. Bile bi sklonjene
sa ulice. Makroi ne bi mogli da ih drogiraju, prebijaju i prisiljavaju da rade. To bi bile
neke agencije, koje bi o svom poslovanju polagale račun državi.

Moonster
21-04-2012, 23:29
Dobroo..
Ali one bi od države iskale zaštitu, fizičku, zdravstvenu i socijalnu, pa bi bio red
da deo zarade podele sa istom? :hm:
Pa kao i svi drugi koji uplaćuju zdravstveno, socijalno, penziono....to neka uplaćuju, tačnije to bi morale da uplaćuju...
Što se zaštite tiče, imaju pravo na istu onu koju ima bilo koji građanin kada pozove policiju...
A ako žele nešto više od toga, neka sklope ugovor sa nekom agencijom i slično, kao i bilo ko drugi...

Steppenwolf
21-04-2012, 23:29
Tako je, prostitutke bi bile zasticene zakonom, cist posao duga ljubav, kad placaju porez treba da imaju i prava.

Sagacity
21-04-2012, 23:30
Ma država ''skida kajmak''na sve što joj padne na pamet i ako je njoj od interesa, za nju se ne brinem...

I jesam i nisam za legalizaciju prostitucije. Prostitucije će biti, pa bila legalizovana ili ne. Mi se samo krijemo iza te naše ''kvazi finoće'' da je Srbija zemlja gde mnogo toga ne prolazi. A svako mesto ima svoje prostituke i mesta za prostituciju.
Meni je samo žao ove dece što nema ko da ih usmeri u životu, nego se nađu u tim lacnima...Mnogo je tih dezinformisanih devojaka koje se javlaju na neke oglase itd. Mada ima i prodaje ima svega..
Ali zato ovima koje su tamo dobrovoljno, uvela bih normu, radno vreme i normalnu platu. Norma 15 na dan, po 30 minuta u tri smene se radi..Sve regularno da primaju..Plata, topli obrok itd..e onda bih ih videla da li bi i dalje želele da budu prostitutke...:lol: :lol:

Vragolanka
21-04-2012, 23:35
pričate o prostituciji ili o prostituciji?
jer jedna je legalizovana.


Da li time kolektivno, kao narod gubimo dobro ime?

pa nemamo ga ni u regionalnim granicama, kamoli šire... :lol:

a kada pričate o prostituciji, ne mislite valjda ne one mučenice što žickaju na prometnijim i većim saobraćanicama?
ja bi počela od javnih ličnosti, vipovaca, estrade, turbo granda, rialitija, učesnika istih... pa ova država promoviše prostituciju. bre! :lol:

Vragolanka
21-04-2012, 23:41
aha, sad kontam, tema je u predizbornom fazonu... :lol:
čist obraz i to... a nema veze što smrdimo na govna?

Sagacity
21-04-2012, 23:44
Pa prostitucije ima razne..Od one najmizernije, pri čemu se usluge dobijaju iza nekih čoškova, ispod mostova, preko pravih javnih kuća, do hotela gde čekaju ''high fufe'' sa visokim tarifama..poslovna pratnja popularno..E sada tu poslovnu pratnju čine razni....pa i malo poznati...:lol: :lol:

Ma prostitucije će uvek biti, kao i prikrivanja poreza...

Vragolanka
21-04-2012, 23:46
e ta najmizernija koju je jedino i moguće oporezovati je za moj pojam i najpoštenija.
a zna se da pošteni uvek nayebu.

Sagacity
21-04-2012, 23:53
Sve što ima veze sa prostitucijom, za mene je mizerno..Ako moram da prodajem svoje dostojanstvo da bih zaradila za život, ja bih ubila, ali bukvalno. Ne može niko da me ubedi, da nema drugog izlaza da se zaradi, do prodaje vlastitog tela i intime..
Pa kada ga već prodaju, neka se uvede sve regularno..Radno vreme, norma..itd...to sam malopre pomenula...

Moonster
21-04-2012, 23:55
Pa kada ga već prodaju, neka se uvede sve regularno..Radno vreme, norma..itd...to sam malopre pomenula...
Prebacit će normu, budi sigurna :lol: :lol:

Sagacity
21-04-2012, 23:59
Prebacit će normu, budi sigurna :lol: :lol:
:eek: :eek: :eek: Doduše, ne znam koja je početna norma..Mislim ne znam šta je za njih normalna brojka...:lol:
Pa dobro, ako prebace normu..znači da brzo rade ili prekovremeno...:lol:

Vragolanka
22-04-2012, 00:03
Sve što ima veze sa prostitucijom, za mene je mizerno..Ako moram da prodajem svoje dostojanstvo da bih zaradila za život, ja bih ubila, ali bukvalno. Ne može niko da me ubedi, da nema drugog izlaza da se zaradi, do prodaje vlastitog tela i intime..
Pa kada ga već prodaju, neka se uvede sve regularno..Radno vreme, norma..itd...to sam malopre pomenula...

ako ima iole dostojanstva, tu nema govora o prodaji.
ja ne bih ubila, radije bi se qurvala. i skupo bi se prodala.
inače, izlaza uvek ima, samo je pitanje da li hoćeš da ga vidiš ili ne, koliki su ti prohtevi, ideš li linijom manjeg otpora itd... nije dovoljno nemati izbor, treba pre svega imati želudac za tako nešto.

i ako može plaćanje karticom na odloženo, usluge preko 5 000 na 6 meseci?
i benificiran radni staž?
i kućna dostava? :hm:
a na čije ima da se prijavi firma? kao državni, ili privatni sektor?

Steppenwolf
22-04-2012, 00:05
Sve što ima veze sa prostitucijom, za mene je mizerno..Ako moram da prodajem svoje dostojanstvo da bih zaradila za život, ja bih ubila, ali bukvalno. Ne može niko da me ubedi, da nema drugog izlaza da se zaradi, do prodaje vlastitog tela i intime..
Pa kada ga već prodaju, neka se uvede sve regularno..Radno vreme, norma..itd...to sam malopre pomenula...
Znas sta, nije svakom dostojanstvo na istom mestu a i lakse je rasiriti noge pa otrpeti nekog celavog debelog nego rintati u fabrici na traci u sve jednom istom polozaju 8 sati i vise dnevno.
Samo za ovo prvo trebas imati zeludac ali ko ni dostojanstvo ni to nije svakom na istom mestu.

Moonster
22-04-2012, 00:05
:eek: :eek: :eek: Doduše, ne znam koja je početna norma..Mislim ne znam šta je za njih normalna brojka...:lol:
Pa dobro, ako prebace normu..znači da brzo rade ili prekovremeno...:lol:
Pa računaj, po klijentu maksimalno sat vremena, to je 16 klijenata dnevno, ako ih ima toliko....
A ima slučajeva, mada extremnih, ali ih ima gde je norma dnevno 32 klijenta :aha:
Kako god da rade, kvalitetno rade :lol:

Sagacity
22-04-2012, 00:13
Pa ne znam za te brojke..Ja sam dala brojku od 15..dala vreme od 30 minuta..da rade 8 sati, kao sav normalan svet...:lol: :lol: I praznici da im se uvedu, pogotovo ovi verski...:lol:

Sada bismo opet mogli pričati o moralu..Pošto sam pomenula dostojanstvo....i da ga ne bih prodala, nizašta...nema te cene..i uvek bih znala zaraditi dinar...I ne slažem se da je lakše ''raširiti'' noge..Mislim, ej bre...treba leći sa svakim...Ja ne razumem kakve su to osobe..Koji je to mentalni sklop.
One kao da rade ''na navijanje''..Naviješ ih i one ''stenju''..da se tako banalno izrazim...:krsti:

Inače, te koje ''prebacuju normu'', te bih oporezovala progresivno, sa većim brojem, veći porez...

Vragolanka
22-04-2012, 00:19
ne valja vam ta ideja, onda bi imale pravo i na socijalno, pa bolovanja, pa godišnji odmori, pa gomila nedoyebanih manijaka bi vrebalo iz mwaka... :ququ:

Sagacity
22-04-2012, 00:26
pa gomila nedoyebanih manijaka bi vrebalo iz mwaka... :ququ:
Pa ti i sada vrebaju, i ne samo iz mraka..Ima ih i po danu..Takvih će uvek biti, pa bilo legalizacije prostitucije ili ne. To su bolesnici.
Ja se uvek nasmejem mom kolegi koji kaže, ''Ja bih voleo da se legalizuje postitucija, pa nek mi ona moja kaže...boli me glava. Legalizuješ prostituciju i name boli glava''...:lol:

Moonster
22-04-2012, 00:29
One kao da rade ''na navijanje''..Naviješ ih i one ''stenju''..da se tako banalno izrazim...:krsti:

Inače, te koje ''prebacuju normu'', te bih oporezovala progresivno, sa većim brojem, veći porez...

Ma to je poseban sklop u glavi, baš poseban :aha:
Te koje prebace normu, te ima da razviju sistem neplaćanja poreza, u to budi sigurna :lol: :lol:

Moonster
22-04-2012, 00:30
ne valja vam ta ideja, onda bi imale pravo i na socijalno, pa bolovanja, pa godišnji odmori, pa gomila nedoyebanih manijaka bi vrebalo iz mwaka... :ququ:
Ko se boji mwaka još :lol: :lol:

Cruz
22-04-2012, 07:48
i onda cu ja da pitam svoje unuke jednog dana "a sta cete da budete kad porastete?", "pa prostitutke, nabolje se zaradi, nema fiskalnih racuna, zadrzis veliki deo za sebe, podmazes gde treba, porez platis nesto malo, a sve je po zakonu" :)

причалица
22-04-2012, 07:57
kad se već pominju prostitutke...setim se scene iz filma ''žena francuskog poručnika'' gde džeremi iajrons čita podatke meril strip i kaže 'vako:

- u londonu je sredinom 19. veka poseta prostitutkma bila tolika da se došlo do podatka da svaki londnac (između godišta od 16 i 70) otprilike 2.4 puta nedeljno traži te usluge.''

pa vi sad vidite da li tu ''oblast'' moguće iskoreniti...a tad nije bilo ni interneta i ni kojekakvih gadosti na televiziji....neverovatno je da najniži porivi vrte toliki novac.
nisam čak ni sigurna da li bi to trebalo oporezovati.
gadila bih se da deo plate iz budžeta primam zato što je neka tamo odradila 16 glavonja na dan.
što se tiče njihovog zdravlja i zdravlja njihovih ''klijenata'' - neka se, vala, sami brinu o tome...u stvari, ne želim uopšte da znam da takav svet postoji.

kojica
22-04-2012, 08:36
''Važeći kaznenopravni sistem prostituciju tretira kao prekršaj kojim se ugrožava i
remeti javni red i mir, a za koji je zakonom propisana kazna zatvora do dva meseca.
U sudskoj praksi se, međutim, pored zakonom propisane zatvorske kazne, izriče i
novčana.''

Što znači da možeš već sad da se gadiš. :qq:

al javni red i mir...:haha: propas...

причалица
22-04-2012, 10:39
Što znači da možeš već sad da se gadiš. :qq:

pa dobro, gadim se.

Sagacity
22-04-2012, 11:09
ali vlasnik tela prostitutke je sama prostitutka i niko nema pravo da oporezuje ono što je nastalo kao proizvod usluge koju je pružila na taj način.
Vlasnik glasa je takođe žena ili muškarac, pa se i to oporezuje, a takođe potiče iz ljudskog tela...Nema to nikakve veze.
Kada bih ja pravila poreski sistem za prostituciju, navela bih taj deo kao ''sexualne i erotske'' usluge i za početak odredila paušal. Od veličine objekta bi zavisilo koliko bi taj paušal iznosio. Morale bi da se prijave zaposlene prostitutke ...da im osnov bude minimalac...itd.

Međutim, kako će država takvu uslugu da oporezuje, kada gomila trgovaca ili sitnih privatnika ne prijavljuju zaposlene. Baš će tamo neko, a taj neko ko je ''boss za prostituciju'' nije običan svet.... baš će on da prijavi regularno sve.
Da bi se prostitucija uvela kao regularna kategorija, treba pre svega da postoji pravi kontrolni sistem, zakonska regulativa koja je primenjiva, pa tek posle da se uvede legalizacija.
Mislim da naša država za sve to nije spremna.



i onda cu ja da pitam svoje unuke jednog dana "a sta cete da budete kad porastete?", "pa prostitutke, nabolje se zaradi, nema fiskalnih racuna, zadrzis veliki deo za sebe, podmazes gde treba, porez platis nesto malo, a sve je po zakonu" :)
Ne, ti nećeš da pitaš unuke, nego ih učiš od malena noramama ponašanja..i šta je dobro i loše u životu. Ona može poželeti biti i gogo igračica, grand pevačica i mnogo toga što na TV-u može delovati skupo i glamurozno, ali deca se uče od malena..

Da li bi mi se gadile te pare koje se slivaju od prostitutki u budžet? Ne...Znam ljude koji su na mašinama izgubili noge i ruke, pa i život, a i njihove naznojene pare koje su zasnovane na gorkoj muci, su se takođe slile u budžet..I ne samo takav novac, već i drugi ''prljav''...pa živimo i dalje...

Moonster
22-04-2012, 13:13
Vlasnik glasa je takođe žena ili muškarac, pa se i to oporezuje, a takođe potiče iz ljudskog tela...Nema to nikakve veze.
Kada bih ja pravila poreski sistem za prostituciju, navela bih taj deo kao ''sexualne i erotske'' usluge i za početak odredila paušal. Od veličine objekta bi zavisilo koliko bi taj paušal iznosio. Morale bi da se prijave zaposlene prostitutke ...da im osnov bude minimalac...itd.

Međutim, kako će država takvu uslugu da oporezuje, kada gomila trgovaca ili sitnih privatnika ne prijavljuju zaposlene. Baš će tamo neko, a taj neko ko je ''boss za prostituciju'' nije običan svet.... baš će on da prijavi regularno sve.
Da bi se prostitucija uvela kao regularna kategorija, treba pre svega da postoji pravi kontrolni sistem, zakonska regulativa koja je primenjiva, pa tek posle da se uvede legalizacija.
Mislim da naša država za sve to nije spremna.

Jedna stvar je logika stvari koju bi trebao da sledi sistem, druga stvar je logika države koja je posebna i niikada se ne poklapa sa logikom društva koju ta država predstavlja. Itekako ima veze, tako država može i dete da oporezuje i ono je "proizvod" i to u koji država "ulaže" od obrazovanja pa na dalje, ako tako stvari postavimo.
Ti bi to po Kiparskom off-shore sistemu znači, prošlo bi ti to, sigurno.
Lako se oporezuje kada jedne legalne prostitutke počnu same da prijavljuju one nelegalne koje im preuzimaju posao, same čiste svoje redove.
Malo bi ih bilo koje bi smele da se pojave, a da nisu registrovane, vrlo malo.
Ma najbolje je da kažemo da to ne postoji, a to što Mica iz prizemlja radi u tri smene, nema veze :mrgreen: