PDA

Pogledaj Punu Verziju : Stidljivost



kojica
30-04-2012, 20:06
Jeste li stidljivi? :lol:

Gde je granica do koje je stidljivost normalna?
Kako uopšte dolazi do toga da neko bude više, a neko manje stidljiv?

Vragolanka
30-04-2012, 20:08
nedostatak samopuzdanja, ili neka vrsta zavorenosti, asocijalnost... zavisi da li je samo ćutljiva ili i stidljiva.
možemo od komplexa do patologije da raspravljamo na ovu temu...
ja sam ćutljiva dok ne opipam teren, otvorena samo u jednom krugu ljudi, za neke nikad.

Cruz
30-04-2012, 20:09
zavisi od situacije i zivotnog polja na koje se odnosi pitanje. vise bih rekla da sam uzdrzana, nego stidljiva

a od cega zavisi intenzitet stidljivosti? verovatno od vaspitanja

Sagacity
17-05-2012, 07:20
Jeste li stidljivi? :lol:

Gde je granica do koje je stidljivost normalna?
Kako uopšte dolazi do toga da neko bude više, a neko manje stidljiv?
Mislim da stidljivost nastaje usled nesigurnosti i neodvoljnog samopouzdanja. Stidljivost može biti simpatinča, ali može blokirati čoveka i otežati mu neke sasvim jednostavne okolnosti. Ima mnogo muškog sveta koji je stidljiv i koji se plaši samog prilaska ženi. Nekima je lakše otići u boj nego uspostaviti kontakt i pričati sa nekim ko im se dopada...:lol: Na neki način stidljivost je povezana i sa strahom.
Komunikativniji ljudi imaju manji problem sa tim. Meni nije problem pričati sa bilo kim, ali ako mi se neko dobro dopada umem Bogami i da ''trokiram''...:lol: To verovatno potiče iz emotivne nesigurnosti..Ono kao da li se baš tom nekom dopadam itd...Ne traje dugo, ali ipak se malo postidim...

Granica stidljivosti ? Pa ako je u toj meri da se zbog stidljivosti čovek zatvori i povuče totalno u sebe, onda je to krajnja granica kada se mora reagovati.