PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ishrana....



Taska
04-11-2009, 14:33
Nema potrebe za kopi-pejst tekstovima(to svi znamo)....vec ovu temu otvaram da jedne druge posavetujemo....jednostavno svojim rijecima napisemo kako hranimo nase ljubimce....

Moje prvo pitanje....da li i koliko je potrebno davati vitamine poslije godinu dana?....imam psa i macora...vakcinisani su,zasticeni....i gromade su :lol: ...macor jede granule...mada je svastara i non stop gladan :mrgreen: ....retriveru vise spremam,kuvam....cesto sto i nama....samo odvojim ranije i ne zacinim....jednom nedeljno kacamak....po mnogim savjetima odlican da procisti crijeva....

Necu sad da se raspisem....zelim i vasa misljenja....pa da diskutujemo.... :D

HIBRID
10-11-2009, 15:14
Taska, ne valja ti posao Taska :nos:

Kao prvo pas ne treba da jede isto što i vi, a ako već hoćeš da vodiš računa o vitaminima, mineralima i ostalim stvarima najbolje ti je da pređeš na suvu tj. granuliranu hranu, jer je to sve izbalansirano i nema potrebe da lomiš glavu šta i koliko.
Pas će verovatno da odbija da jede granule ako je navikao na kuvano, al ti moraš da budeš istrajna. A najverovatnije ti je ista situacija i kod mačaka.

Taska
11-11-2009, 00:25
:raz_104: :)

Ma jede i granule(royal)....prije stalno...sada kako kad....mislim ne jede pasulj i sl....
pirinac,povrce,meso...
on voli uzinu....sargarepe,jabuke....
mnogi su misljenja da granule nisu zdrave... bilo je raznih antireklama...
i to bas onih najnaj....eucanubu,royal canin....sad ima i novijih neki kazu boljih....
kao sto nama(ljudima) ne odgovara sve isto....tako valjda i psima...

HIBRID
11-11-2009, 11:43
Pa Taska sve ti zavisi od starosti, rasi i aktivnosti psa. Pa shodno tome i biras granule. I nasa Doca je probirljiva, muku smo mucili sa njom al opet se naucila.
A i gazda mora da bude cvrst. :roll: