PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sirovina ?



Sagacity
07-05-2012, 20:30
Hajde da pokušamo da damo pravu definiciju ''sirovine''.

Evo ovo je definicija sirovine u industriji...
''Sirovine su prirodni neobrađeni resursi nakon dobijanja iz prirodnih izvora. Služe izravnoj potrošnji, koriste se kao oprema ili kao materijal za daljnju obradu tokom proizvodnje. Od sirovina se dobijaju materijali...'' Izvor :Wikipedija.org

Dakle, za koga kažemo da je ''sirovina'' ?
Koje osobine poseduje neko za koga se smatra da je ''sirovina'' ?
Da li su ''sirovine'' isključivo prosti i neuki ljudi ili njih ima i u svetu intelektualaca ?
Da li su oni ''sirovine'' u jednoj oblasti života ili je ta ''sirovost'' zastupljena u svemu ?
Za kakav humor kažemo da je ''sirov''...?

kojica
07-05-2012, 21:22
Pa muškarci su sirovine. :kapa: Onda se ožene, pa ih žene doteraju i ulickaju
i posle budu gospoda čoveci.

Sagacity
07-05-2012, 21:28
Misliš, svi muškarci su sirovine do ženidbe...:namcor: Vidiš...ko' bi rekao...:kapa:

Ne znam...Ja bih ''sirovine'' opisala kao ''neotesane'' osobe...

kojica
07-05-2012, 21:37
sirove, neobrađene, neotesane.. sve ti to isto značenje ima..

Što veća sirovina to ćeš veću zabavu imati u braku. :dada:

Sagacity
07-05-2012, 21:47
Ne znam...Ja ''sirovine'' najlakše prepoznam u šalama....Svako se od nas povremeno zeza na bazi sexa, ali to ne mora biti ni perverzno ni odvratno..Ima ''sirovina'' koji se na kontu toga tako šale, da ti pripadne muka...
Osim toga, nema ništa gore nego kada radiš sa nekom ''sirovinom'' na poslu. Taj je tek posebna priča...Kada svoju poziciju koristi bahato, bezobrazno...naočigled svijuh...
Nije lako opisati sirovine...:hm:

mona
07-05-2012, 21:48
Da sirovine su neotesane ogranicene osobe, primitivnog ponasanja i razmisljanja :srbpla:

Moonster
08-05-2012, 08:30
Hajde da pokušamo da damo pravu definiciju ''sirovine''.

Evo ovo je definicija sirovine u industriji...
''Sirovine su prirodni neobrađeni resursi nakon dobijanja iz prirodnih izvora. Služe izravnoj potrošnji, koriste se kao oprema ili kao materijal za daljnju obradu tokom proizvodnje. Od sirovina se dobijaju materijali...'' Izvor :Wikipedija.org

Dakle, za koga kažemo da je ''sirovina'' ?
Koje osobine poseduje neko za koga se smatra da je ''sirovina'' ?
Da li su ''sirovine'' isključivo prosti i neuki ljudi ili njih ima i u svetu intelektualaca ?
Da li su oni ''sirovine'' u jednoj oblasti života ili je ta ''sirovost'' zastupljena u svemu ?
Za kakav humor kažemo da je ''sirov''...?

Za nekoga čije je ponašanje primitivno i van normalnih okvira koje osnovna kultura podrazumeva.
Dosta negativnih osobina, od kojih su najčešće: potcenjivanje drugih ljudi, indirektno vređanje sagovornika putem "šale", neobrazovanost u elementarnim stvarima...itd.
Ne bi trebali da postoje u svetu intelektualaca, ali postoje, to su većinom slučajevi gde je osoba, koliko toliko izgrađena u samo jednom obliku, ali je u svim drugim delovima ostala potpuno neizgrađena kao ličnost, što se lako primeti tokom neke dublje komunikacije.
Uvek je zastupljena u svemu, to im je osnova ličnosti, takvi su.
Za onaj "humor" gde osoba na neki način vređa drugu osobu ili osobe, ali upakovano to u omotač od "šale" kao i za one vrste "humora" gde se opisuju scene situacija koje nisu nikada smešne, ali se pokušava od toga napraviti nešto smešno.

kojica
08-05-2012, 10:32
I onda neko kulturan, sve lepo upakuje u šarene papiriće, pa ti je još
i smeši i navređa te najstrašnije. Kolgejt.. :)

Ma bre lakše mi da me neko otera u $&/%&/%&/).. ljucki.. :aha:

Ciciban
08-05-2012, 10:58
najvise od svega mrzim kad se neko "shali" u stilu "pare ne uzimam djabe ne dajem" ....do tuj , veca sirovina zdravje ...

SJAJNA
09-05-2012, 23:51
Sirovina jednom-sirovina zauvek.Pomoći nema....

DaDole
08-08-2012, 12:31
Sirovina je nešto nedovršeno..i ma koliko godina da ima,uvijek ostaje nedovršen(a) i tu nema pomoći..a svukud oko nas se pojavljuju u nevjerovatno velikom spektru..u saobraćaju,na ulicama,u kancelarijama i njihovo ponašanje i verbalizacija ne ostavljaju nimalo sumnje u prepoznavanje neotesanog,bahatog i primitivnog bića..nažalost,mnogi bi trebali biti još onih 9 mjeseci u stomaku ne bi li se ponovno,možda bolji,rodili.
Oni sui neformirane ličnosti ,nedorađene ali toga uglavnom nisu svjesni:(