PDA

Pogledaj Punu Verziju : Bog je umro uzalud



kojica
17-05-2012, 09:54
http://www.youtube.com/watch?v=RFOy6iYnnY4

Jeste li gledali ovaj film?

1969. Je daleko iza nas. Na osnovu toga šta je komunizam napravio pojedinim
državama, s pravom možemo reći ''Bog je umirao uzalud''. A je li komunizam
kriv ili Bog ili samo ono što mi jesmo?

Svi smo kažu isti? Jel to znači da nas samo treba postaviti u odgovarajuću
situaciju da bi se to ispoljilo? Ko će onda i kako ispraviti nepravde, kada svakom
od nas vlast pomuti um?

I šta je uopšte pisac ovog govora hteo da nam kaže?

DaDole
17-05-2012, 13:50
gledala sam tu satiru i sad imam osjećaj gorčine kad se sjetim..braća blizanci na način dobra i zla..bogohuljenje i kompletno izvrnut sistem vrijednosti..kako je čovjek mali i bijedan,gramziv i ohol:(

koji je to Um koji može da pomuti vlast i vlastodršci u bilo kojem vremenu i prostoru..je li on ljudski ili nas ipak navodi na misao da nije,da smo tek segment sveopšteg ludila u kojem prevladava lično i ono je iznad svega..
Mene asocira na to da je umro čovjek.

kojica
17-05-2012, 16:51
Ili se mrtav rodio? :kapa:

Čovek je to što jeste, oduvek. Savršeno nesavršeno biće. Možda očekujemo nemoguće
od sebe i drugih?

DaDole
22-05-2012, 08:15
Očekivanja su uvijek kamen spoticanja,raspon između mogućnosti i realnosti koji popunjavamo nekakvim veličanjem mogućnosti samopostojanja..nismo li prečesto bivali izloženi pričama i mitovima o savršenstvu samo jednog jedinog bića..nije li se iz toga izrodila izopačenost ljudskog uma koji se ne malo puta u istoriji igrao Boga..i nije li čovječanstvo u tim igrama konačno počelo da gubi kao revolucija koja jede svoju djecu..

sudjenik
06-01-2013, 18:52
nisam jos... jos samo malo