PDA

Pogledaj Punu Verziju : Za ili protiv genetski modifikovane hrane?



kojica
18-05-2012, 12:36
Jesmo siromašna država, ali da li je proizvodnja genetski modifikovane hrane
dobar način da se izvučemo iz krize?

Svaka roba ima kupca. Genetski modifikovana hrana je jeftina, ali štetna.
Recimo da će je kupiti onaj ko mora. S druge strane proizvodnja zdrave hrane
je skupa, ali i ta roba ima kupca. Zbog čega ne bi proizvodili zdravu hranu
i izvozili je umesto da se trujemo?

Premotajte na 10.53
Ja ne verujem šta čovek govori. :kapa:


http://www.youtube.com/watch?v=w2U93XxpI5U

DaDole
18-05-2012, 12:41
premotala..nije mi jasno kako takvi govori još uvijek imaju aplauze:kapa:

kojica
18-05-2012, 12:45
Ne znam dal su ovi ljudi u publici gluvi, neuki ili hipnotisani. :kk:

I da li bi građane uopšte neko pitao da li se sa tim slažu ili ne? Samo neko,
tek tako donese odluku i gotovo. Malo bi trubili po tv-u kako je to neophodno
i dobro za Srbiju. Evo čovek kaže da je ta hrana kvalitetna i dobija aplauze.

:blenta:

Moonster
18-05-2012, 16:17
Jesmo siromašna država, ali da li je proizvodnja genetski modifikovane hrane
dobar način da se izvučemo iz krize?

Svaka roba ima kupca. Genetski modifikovana hrana je jeftina, ali štetna.
Recimo da će je kupiti onaj ko mora. S druge strane proizvodnja zdrave hrane
je skupa, ali i ta roba ima kupca. Zbog čega ne bi proizvodili zdravu hranu
i izvozili je umesto da se trujemo?

Premotajte na 10.53
Ja ne verujem šta čovek govori. :kapa:


http://www.youtube.com/watch?v=w2U93XxpI5U

Proizvodnja GM hrane može da se upotrebi kao način izvlačenja iz krize, ali samo tako što bi to izvozili drugim zemljama, nikako i ni pod koljim uslovima da se takva vrsta hrane pojavi kod nas na bilo koji način u opticaju kao ni bilo koja prerađevina od te hrane proizvedena.
Nažalost, poznavajući naš mentalite, to je jako teško ostvarivo, skoro pa nemoguće.


Zbog čega ne bi proizvodili zdravu hranu
i izvozili je umesto da se trujemo?

Zbog toga što proizvodnja zdrave hrane, ne proizvodi bolesne ljude, kao što se dešava sa sa GM hranom koja se konzumira.
A zdravi ljudi ne kupuju lekove koje proizvodi farmaceutska industrija, tako da je proizvodnja zdrave hrane suštinski neprofitabilna dugoročno gledano.

kojica
18-05-2012, 17:39
Problem je što kad se jednom takva hrana zapati na nekom zemljištu, više ne možeš
da zasadiš prirodne vrste. :srbpla: Uništili bi svoje zemljište. Šta će nam to uopšte? :srbpla:

Što lepo ne učimo na greškama drugih zemalja.

kojica
18-05-2012, 17:55
Od pre deset godina i luk mora da se prska, jer ga crvi izjedaju. Na uputstvu lepo
piše da se ne sme jesti četrdeset dana nakon prskanja jer je otrovan. Mislite da
neko o tome vodi računa? Vode računa da njihova deca to ne jedu, al za pijacu
je odličan. Ljudi su alavi na pare. Ali zato treba da se uvede stroga kontrola
proizvoda. Da se nemar i bahatost kažnjavaju. Pa kad im kazna odnese godišnju
zaradu, da vidiš da li će se usuditi to ponovo da urade.

Umesto toga izađe Bota i vikne.. ajmo ljudi da sadimo biljke koje same proizvode
pesticide.. ura!!!!!

:facepalm:

Moonster
18-05-2012, 19:21
Problem je što kad se jednom takva hrana zapati na nekom zemljištu, više ne možeš
da zasadiš prirodne vrste. :srbpla: Uništili bi svoje zemljište. Šta će nam to uopšte? :srbpla:

Što lepo ne učimo na greškama drugih zemalja.
Možeš ukoliko vodiš striktnu kontrolu zemljišta na kojem takve vrste uzgajaš, zatvoreni sistemi tipa staklenika, kontrolisana mikroklima radi boljih prinosa, kontrolisano navodnjavanje i strujanje vazduha.
Izvozom takve hrane u neke druge zemlje, možemo da ostvarimo lep profit, a usput i da osiguramo povoljne poslovne aranžmane za naše farmaceutske kompanije, pored toga možemo sakupiti dovoljno podataka o uticaju takve hrane na lokalno stanovništvo, a sve to besplatno potpuno i uz podršku odgovarajućeg ministarstva u toj istoj državi.
Nemamo mi dovoljno mozga da učimo na tuđim greškama,da imamo sve bi odavno bilo drugačije.

kojica
18-05-2012, 20:47
Ti se šališ, jel da? :srbpla:

A ja sad mislim da to nama već uveliko rade. :srbpla:

Pesticidi deluju i na nervni sistem ljudi, ako se unesu u većoj količini ili
u dužem vremenskom periodu. Eto objašnjenja za toliko ljudi koji pate
od anksioznosti, paničnih napada i ko zna čega još...

Moonster
18-05-2012, 21:04
Ti se šališ, jel da? :srbpla:

A ja sad mislim da to nama već uveliko rade. :srbpla:

Pesticidi deluju i na nervni sistem ljudi, ako se unesu u većoj količini ili
u dužem vremenskom periodu. Eto objašnjenja za toliko ljudi koji pate
od anksioznosti, paničnih napada i ko zna čega još...

U vezi navedenog izvoza u druge zemlje, ne šalim se ni najmanje.
Ali pošto je ovo Razbibriga, onda neka bude da se šalim samo :dada:

Nama rade, jer smo takav narod, takav nam je mentalitet, takvi smo, kod nas sve može da prođe,
nema veze čak ni ako vlastiti narod zatiremo ili trujemo, nama je samo bitno da nam se dobro plati.
Nađeš pojedinca sa nekom dobrom pozicijom u našem društvu i samo ga dobro plati i sve može.
To nam je najgora moguća karakteristika koju kao narod imamo, sami smo sebi najveći neprijatelji.

Pesticidi se mogu koliko toliko lako detektovati i na uzorcima hrane koji su pozitivni, takva se hrana može povući iz opticaja.
Mene puno više brine GM hrana jer ćelije takve hrane stvaraju proteine koji ne postoje nigde u prirodi.
I za koje je potpuno nepoznato kako će naš organizam odreagovati kada takvi proteini uđu u naš organizam
niti kakve će dugotrajne posledice to ostaviti po jedan organizam.

Cruz
19-05-2012, 08:06
ja sam uvek protiv modifikovane i neprirodno gajene hrane

agnam
23-05-2012, 21:45
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=ADVWAux3fIo

kojica
11-10-2012, 12:58
http://srbijabezgmo.files.wordpress.com/2012/10/center-for-food-safety-ge-food-labeling-laws.png

Srbija je oblezena(plavom bojom) kao jedina u Evropi u kojoj je zvanicno zakonom zabranjena GM hrana, uvoz i uzgoj. Osim Srbije jos dve su zemlje Africke koje imaju ovaj satus Republika Benin (u zapadnoj Africi) i Zambija koje zajedno cine tri zemlje u svetu sa ovim statusom.

kojica
18-10-2012, 11:59
:smeh: :smeh: :smeh:

Miodraže Kostiću, jedite GMOvna!

by Moo

Imam veliko nezadovoljstvo da se bavim vama na ovom blogu, Miodraže Kostiću, jedinim povodom kojim referišem na vaše ljubavne izjave prema GMO i svom profitu. Rekli ste:

Da li je šteta veća od upotrebe GM hrane ili da od gladi umre nekoliko miliona ljudi u svetu, veliko je i ozbiljno pitanje

Ne znam gde ste kazali ovu idiotariju i odakle, osim za lični profit, još crpete snage i ljubavi za celo čovečanstvo, ali ova izjava me je duboko impresionirala. Ako čovečanstvo o kojem tako dirljivo brinete ne satre na vreme pošast zvanu GMO i Monsanto, sasvim sigurno će u doglednoj budućnosti GMO i Monsatno satrti celo čovečanstvo.

ceo tekst: http://www.mooshema.com/2012/10/18/miodraze-kosticu-jedite-gmovna/

Obavezno pročitajte.

kojica
18-10-2012, 12:02
Zato vam se čovečanstvo i onaj njegov deo koji živiu Srbiji iz koje ste vi tako fino izmuzli svoje bogatstvo, duboko zahvaljuje na ovoj glupavoj i zloj izjavi. ********

Volela bih da vas ovim povodom iskazane ljubavi prema čovečanstvu, ipak upoznam sa ova tri pacova koji su u gostima s razlogom. Pacovi J, K i L.

http://www.mooshema.com/wp-content/uploads/2012/10/Rat-Tumor-Monsanto-GMO-Cancer-Study-3-Wide.jpg

Bolesni pacovi J, K i L, pre nego što umrete u najstrašnijim mukama od Monsantovog GMO kukuruznog semena, ovo dole je Miodrag Kostić, čovek koji profitira od GMO, isto kao i vaš dobročinitelj, Monsanto.

kojica
18-10-2012, 12:02
http://www.mooshema.com/wp-content/uploads/2012/10/kostic.jpg

Je li vam drago što ste se upoznali? E, tako. Sedite.

Gospodine Kostiću. Ova tri pacova su žrtve teških oboljenja jetre, bubrega i ostalih vitalnih organa, s nelečivim i agresivnim kancerima i nizom različitih i nelečivih bolesti od kojih će umreti sigurnom, ali ne dovoljno brzom, smrću da se spasu svih muka.

Sve ove bolesti su razvili za samo dve godine ishranom genetski modifikovanim kukuruznim semenom korporacije Monsanto, roda NK603, što je najduža studija ikad preduzeta povodom ispitivanja GMO efekata na jedan živi organizam.

Pokazalo se da je Monsanto znao da bi rezultati ovakvog istraživanja doveli do višestrukih ozbiljnih bolesti na eksperimentalnoj grupi pacova, zato su nešto ranije sproveli munjevito, 90-dnevno ispitivanje kojim su dokazali da mutacija ćelija na živim organizmima nema od GMO i da je GMO bezbedan za ljudsku i životinjsku upotrebu. Ma gle gnjurca na biciklu!

kojica
18-10-2012, 12:03
Možda baš zato što je “bezbedan”, EU zabranjuje uvoz GMO hrane i korišćenje GMO semena na svojoj teritoriji? Možda zato što je bezbedan, anti-GMO organizacije u Americi pokušavaju da proguraju Propoziciju 37 kojom se proizvođači obavezuju da stavljaju na etiketu obaveštenje o korišćenju GMO u namirnicama, a na to kao odgovor Monsatno troši preko 4 miliona dolara za lobiranje protiv?

http://www.mooshema.com/wp-content/uploads/2012/10/monsanto-lobiranje.jpg

Možda baš zato što je jeftin, dogodilo se ono što se u novijoj ekonomsko-profitno-političkoj istoriji zove GM Genocid, samoubistvo oko 250.000 indijskih proizvođača pamuka iz Monsatovog GM semena, od 2008. pa na ovamo, poznatog kao Gt cotton, očajnka zapalih u dugove zbog kojih su sebi oduzimali živote tako što su pili Monsantove pesticide? U Indiji se, naime, gospodine Kostiću, već 5 godina na svakih pola sata ubije jedan poljoprivrednik zbog Monsantovog semena:

kojica
18-10-2012, 12:04
Bt cotton seeds are 1,000 percent more expensive than traditional seeds. To purchase Bt cotton seeds, as they must do each year, because the seeds produced by Bt cotton are sterile, most Indian farmers must borrow the money they need at exorbitant interest rates. As crop yields decline, and as crops fail because of drought or parasite and insect infestations, farmers are unable to repay their growing debts to local moneylenders. Indian farmers growing other Monsanto-developed GM crops are caught in the same deadly spiral.

Vi biste to isto u Srbiji? Sterilno, GMO seme, koje poljoprivednik, kad ga jednom zaseje, mora da ga iznova kupuje svake godine, a da potom vama, kao Monsantovom zastupniku za Srbiju, plaća royalties i na setvu?


Because Monsanto owns the very patent to the genetically modified seed, and is charging the farmers not only for the original crops, but the later harvests as well.

Gospodine Kostiću. Žalim vreme koje ste mi oduzeli i pažnju koju ste mi skrenuli na sebe. Želim vam da se vratite na glupave stupce žutih nedeljnika i mesečnika gde se dugo carevali sa svojim smešnim ljubavnim životom kojim ste ugrožavali samo svoju reputaciju, a ne i milione ljudi. Nastavite da budete kralj šećera u ovoj gorkoj i jadnoj zemlji, ne smeta mi. Samo, prestanite da se mešate više u čovečanstvo, molim vas, pa makar i u onaj njegov deo koji živi u Srbiji.

Jer smo se već dosta najeli hrane proizvođača koji ne brinu o našem zdravlju, i dovoljno nalečili lekovima proizvođača koji još manje brinu o našem zdravlju. I dosta smo pojeli govana serviranih na srebrnim tanjirima korporacijskih profita, zbog kojih smo siromašili. Pa ako smo siroti, ne morate još i da nas trujete da biste se dalje bogatili. Razmislite, ako svi pocrkamo od GMO-a, pa kome ćete da prodajete svoj ****ni i nezdravi šećer?

Zato mi dozvolite da vas zauzvrat počastim onako kako ste zaslužili gornjom izjavom, sa sve šećerom u kocki: Jedite GMOvna.

Bez imalo poštovanja,

Tanja

kojica
22-10-2012, 19:53
Srbija bira – uvoz GM hrane ili neulazak u WTO


Jedan od najvećih uslova za članstvo Srbije u Svetskoj trgovinskoj organizaciji (STO, WTO) jeste omogućavanje uvoza i prometa genetski modifikovane hrane, što naša trenutna zakonska regulativa ne dozvoljava. Stupanjem u STO na snazi može da ostane zabrana proizvodnje GMO, ali ne i uvoza tih namirnica.

opširnije http://bktvnews.com/srbija-bira-uvoz-gm-hrane-ili-neulazak-u-wto/

jao, jao, strašno... :( :( :(

Padalica
11-11-2012, 00:25
6844

Nežnicah
03-01-2013, 13:24
zlo je tu :ququ:

Naziv: MONSANTO SERBIA d.o.o.
puno ime: MONSANTO SERBIA DOO BEOGRAD, BULEVAR ZORANA ĐINĐIĆA 64A/4
pravni oblik: društvo sa ograničenom odgovornošću
adresa: BULEVAR ZORANA ĐINĐIĆA 64a/4
pošta: 11070 Novi Beograd
mat. broj: 20646390
PIB: 106621756
primarna delatnost: 46.21 - Trgovina na veliko žitom, sirovim duvanom, semenjem i hranom za životinje

:srbpla: ugasili smo ga drugari

dreamer
03-01-2013, 19:24
Šokantna otkrića o genetski modifikovanoj hrani !
Džefri Smit - "Seme uništenja"

http://www.cps.org.rs/seme_unistenja.pdf

dreamer
03-01-2013, 19:42
Kakve su posledice proizvodnje genetski modifikovane hrane?
Dr Marijan Jošt & Dr Tomas Koks - "Tehnologija samouništenja"

http://www.cps.org.rs/Knjige/gmo.pdf