PDA

Pogledaj Punu Verziju : Neukus



Sagacity
21-05-2012, 07:31
Šta je neukus?
Kada pričamo o neukusu da li se tu misli samo na kič i šund ili je to ipak nešto drugo ?
Ako o ukusima ne treba raspravljati, da li se to isto može reći i za neukus...? Ni o neukusu ne treba raspravljati...:hm:
Kako se neukus prepoznaje i gde ga najviše ima?
Ako je nešto u trendu, da li obavezno mora biti i sa ''ukusom''...?

Sagacity
29-05-2012, 20:34
Smatram da ako o ukusima ne vredi raspravljati, onda to važi i za neukus.
Ali nekako postoje univerzalno-prihvatljive vrednosti kao takve koje maltene odgovaraju većini i ta opšta prihvaćenost nečeg ustvari daje znak da se radi o nečem što ne štrči i ne izlazi iz nekog standardnog koloseka.
Neukus nastaje onda kada nam ''bode'' oči i čula i kada od nas izaziva neku vrstu čuđenja ili negodovanja.

Ako je nešto u trendu, ne mora značiti i da je sa ukusom...Vrlo često može značiti, da se radi o pomodarstvu.
Neukus najviše prepoznajem na našoj, ali i na svetskoj sceni. Počev od garderobe..pa do samog ponašanja..

burning violin
29-05-2012, 21:51
Spoljni neukus je lako preraditi, dosta stilista raznoraznih se placa naokolo. Najvise mi smeta neukus koji se nosi u sebi, u manirima, karakteru, vrednovanju skrajnutih stvari i sl.

Sagacity
10-06-2012, 22:06
Slažem se Violino sa tobom, mada je taj neki spoljašnji neukus prvo što se primeti kod čoveka. Sve ostalo dolazi malo kasnije.
Mene zanima, da li ta njihova spoljašnjost koja može delovati kičasto i neukusno otkriva i njihovu osobenost ?
I da li ekscentrično ponašanje može spadati u neki neukus ili su ekcentrici posebna vrsta ? :hm:

Picola
12-06-2012, 04:49
Za mene je neukus vulgarnost i pracenje modnih trendova po svaku cenu, to pre svega. Plagijat takodje, kopiranje drugoga.

Filozof
07-07-2012, 19:19
Neukus stoji uz siromaštvo duha.

Sagacity
14-08-2012, 21:13
Baš tako...Džaba svo bogatstvo sveta, ako ga prati siromašno stanje duha...

Ono što je interesantno, bar meni...što se ljudi lakše ''prime'' na neukus nego na ukus i sklad. Jedna devojka će pre izabrati haljinu sa šljokicama, nego neku lepo stilizovanu...Pre će se slušati Grand hitovi, nego neka kvalitetnija muzika...
Sve što je kičasto, ljudima pre privuče pažnju, nego nešto lepo i skladno...

Mistery
16-08-2012, 23:14
Kič i šund privlače pažnju jer mi mediji daju određeni prostor. Kič haljine su na primer jeftinije od nekih kvalitetnih.

Mislim da u celoj priči vezanoj za neukus ulogu igraju i novac, medijska kampanja i sam karakter osobe koja se neukusno oblači ili sluša Grand npr.

причалица
17-08-2012, 09:13
Šta je neukus?
Kada pričamo o neukusu da li se tu misli samo na kič i šund ili je to ipak nešto drugo ?
Ako o ukusima ne treba raspravljati, da li se to isto može reći i za neukus...? Ni o neukusu ne treba raspravljati...:hm:
Kako se neukus prepoznaje i gde ga najviše ima?
Ako je nešto u trendu, da li obavezno mora biti i sa ''ukusom''...?

ono što je u trendu - najčešće nema veze s ukusom, pa čak ni kad su knjige u pitanju... toliko ima bestselera koji su ''knjige za jedan dan'', da to nije normalno...ali su - u trendu.
da ne pričam o drugim sitnicama - nameštaju, cipelama, garederobi generalno, razmišljanjima ''u trendu'' i sve tako...
neukusa ima uvek i svugde.
pitanje je osobe šta će izabrati i da li održava mentalnu higijenu.
lično mislim da je život suviše kratak da bih trošila svoje nervne ćelije na gluposti...a to - šta je glupo i bezveze - odlučila sam odavno, ne bih sad o tome.