PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ženska zavist !



Sagacity
26-06-2012, 07:09
Kako to da se uvek više priča o ženskoj zavisti...? Pa zar i muškarci ne mogu biti takvi ili je to kod njih manje izraženo ? :qq:
Kažu da je ''takmičarski duh'' među ženama veoma izražen. Tu uvek ide ona :''E ne možeš biti bolja od mene''...Da li je istina da žene vrlo često potcenjuju druge žene, kako bi se osećale mnogo bolje?
I kako to da vlada mišljenje da su muškarci, muškarcima mnogo bolji prijatelji, nego žene ženama ? :hm: Zašto žene ženama nisu tako dobri prijatelji?

DaDole
26-06-2012, 07:26
Zaista mi je teško pojmu kao što je "zavist" dati predznak pola..zavist je zavist i nema nikakve veze da li je ženskog ili muškog predznaka..
I otkud ti teza da žene ženama nisu tako dobri prijatelji kako si rekla u uvodnom postu?

Sagacity
26-06-2012, 07:34
Slažem se sa tobom za sve što si rekla..Ali džaba, kada je u narodu više poznata upravo ta ''ženska zavist'', kao i da su muškarci bolji prijatelji...pa bolelo to nas ili ne...:(
Inače se slažem da i muškarci mogu biti zavisni i te kako, čak ta njihova zavist može biti daleko jača od žena jer ''igraju'' prljavije...recimo....

E sad, muškarac muškarca, retko kada odmerava kada prođe, dok žena ženu ''skenira'' od glave do pete...na primer...:lol:

Sarmica
26-06-2012, 07:46
Po čemu su bolji prijatelji?
Istina je da se lakše sprijatelje... imaš upaljač?kako da ne, evo druže...i prijatelji do kraja života....ali meni je to njihovo prijateljstvo nekako plitko. Sav odnos se svodi na neke površinske priče...čast izuzecima, naravno...mislim ipak da je to kod žena maaaalčice drugačije:b:
Enivej, mislim da se nijedan epitet ne može pripisivati konkretno nekom polu. Bitno je kakav se rodiš, kako te vaspitaju, koje vrednosti si naučen da ceniš...a to da li piškiš stojeći ili nako drukče, manje više.

Sagacity
26-06-2012, 07:52
Pa to sam i ja pitala...po čemu su i kako su muškarci bolji prijatelji...? Zašto vlada takvo mišljenje ? :(

Sarmica
26-06-2012, 07:54
pa ja nisam čula da vlada takvo mišljenje:krsti:

kojica
26-06-2012, 08:17
el ovo ono ''žena je ženi vuk'' :hm:

Sagacity
26-06-2012, 08:19
el ovo ono ''žena je ženi vuk'' :hm:

Pa ne znam...Kojice..jel ' Žena ženi vuk :qq:

Nežnicah
26-06-2012, 08:46
Stvarno nikad u zivotu nisam osetila zavist medju muskarcima, tj. nisam bila svedok toga... Oni vise kao imaju takmicarski duh u osvajanju necega, nekoga, nego sto su zavidni medjusobno...Primetila sam jedino kod mene u komsiluku da starosedeocima kao da bude krivo kad nama nesto uspe u basti, majke mi, smesno zvuci, ali oseti se neka... mozda to nije ni zavist, vec vise zloba. U fazonu, vidi njih, dosli juce i vec im nesto rodilo.
Dok je iskustvo sa zenama sasvim druga prica. Pocinje od skeniranja kako Saga rece, pa onda prestiz u svakom smislu, koja ima bolje ovo, bolje ono, mocnijeg muza, ljubavnika, vecu kucu... Najgore mi je kad se iz te zavisti krene jos dalje pa se gleda da se napakosti osobi koja je predmet zavisti, pa to nekad izgubi svaku meru i moze jako da povredi drugu osobu, da naskodi njenom ugledu, braku, porodici... sve zbog toga sto neka nije zadovoljna svojim zivotom i sobom...

Sagacity
26-06-2012, 08:54
Najgore mi je kad se iz te zavisti krene jos dalje pa se gleda da se napakosti osobi koja je predmet zavisti, pa to nekad izgubi svaku meru i moze jako da povredi drugu osobu, da naskodi njenom ugledu, braku, porodici... sve zbog toga sto neka nije zadovoljna svojim zivotom i sobom...
E... da, tu sad možemo da se vratimo na onaj primer koji si pomenula..kada ti je žana koja je inače mnogo debela, rekla kako si se ugojila...:lol: Mislim da je to isto primer klasične ženske zavisti...Da umanji neku tvoju vrednost...u ovom slučaju tvoj vitki stas, kako bi udovoljila svom egu...

Ono što je karakteristično za žene, pri tome se trudim da budem objektivna jer i sama sam žensko.., da žene jedna na drugu mnogo više obraćaju pažnju i mnogo više daju važnost detaljima kod drugih žena...i vrlo često su fokusirane na spoljašnji izgled...
To je bar moje mišljenje...što ne znači da je tačno...

Nežnicah
26-06-2012, 09:05
Ono što je karakteristično za žene, pri tome se trudim da budem objektivna jer i sama sam žensko.., da žene jedna na drugu mnogo više obraćaju pažnju i mnogo više daju važnost detaljima kod drugih žena...i vrlo često su fokusirane na spoljašnji izgled...


Ne znam zasto je to tako, ali zaista jeste... To je upravo ono sto mi je najvise smetalo dok sam radila u velikim kolektivima... gomila zena, manje ili vise negovanih i doteranih, i spletke, ogovaranja medjusobna, da li je to kupila sebi od plate ili joj muz ima veliku platu, s kim je vidjena, ma mora da ima svalera... oooo, vidi ova je napredovala, otisla na mesto sefa, hmmm, ili ima vezu ili se sa nekim muva iz firme :hm:
Zavist se osecala u vazduhu, onog trena kad prodjem portirnicu padao mi je mrak na oci jer me ceka taj osinjak na spratu. Pri tom, ne mislim da sam im ja bila predmet zavisti, suvise sam normalna i prirodna, neopterecena tim glupostima, da bi nekoj mogla u bilo cemu da budem konkurencija, bar ja na to tako gledam, mada, ko zna, mozda su i mene olajavale :lol: Prolazak dugim hodnikom do kafe kuhinje na pauzi bio je dovoljan da se covek svega nagleda, sve su u ljubavi, mila, cici mici... a onda iza vrata olajavanje... ma strasno.

Joker
26-06-2012, 12:20
Zavist je osećanja koje se javlja kada neka druga osoba poseduje i uživa u nečemu što mi smatramo da moramo imati za sebe, ali nemamo. Ovo osećanje može biti vezano za bilo koga u našoj socijalnoj okolini pa čak i za ljude sa kojima smo bliski. Često se stvara zavist među prijateljima, partnerima u vezi pa čak i između braće i sestara. Ovakvo osećanje blokira mogućnost da sa osobom sa kojom smo u neposrednom kontaktu ostvarimo dublji i iskreniji odnos. Iako smo joj sa jedne strane naklonjeni, zavist tu naklonost sputava pa se u nama stvara ambivalencija koja može da doprinese smanjenju kontakta sa tom osobom ili potpuno odstajanje od istog.
Sanja Markovic- psiholog
Dakle zelju i zavist treba razlikovati.Nije isto ako ja zelim imati lepu haljinu kao i moja prijeteljica i ako joj kazem da je haljina savrsena,da joj lepo stoji i da imam zelju za istom.Problem je ako sam zavidna i mrzim sto joj tako lepo stoji,pa koristim raci kojim cu omalovaziti i haljinu i prijateljicu.
Ljudi su zavisni,s tim se radjaju,vremenom nadogradjuju ili se oslobadjaju iste.
Zavide i zene i muskarci,samo sto se kod muskaraca to nekako kamuflira i kako neko rece u nekom postu pre mog,to izgleda kao takmicenje. Ne brinite,ni muski nisu imuni na ogovaranja i spletkarenja.

Picola
27-06-2012, 03:36
Naravno da su zene zavidne -mogu slobodno reci (bez da mislim na nekog konkretno ovde) da su zene zmije.

Ja nisam zavidna osim ako neka ne pretneduje na mog "kandidata". A opet ako vidim da tu nema "leka" jednostavno vise krivim njega nego nju mada je u pocetku tesko. Ipak, na kraju se takve pokazu kao stvarno nedostojne i uzasne, i drugi ih jednostavno, procene tako, ne samo ja.


Ali nisam tip koji ce nekom iz pakosti bilo sta da kaze tipa "sto si se ugojila" ili takve gluposti, toliko nisko nikad nisam pala ma koliko mi bilo krivo u dusi.

Muskarci ne znam, manje pokazuju zavist, ali ima jedna pametna izreka (ne znam cija, valjda Duciceva) da muskarac muskarcu ne moze da oprosti lepu zenu. I ima u tome istine. Mocni muskarci ne vole mladog i lepog muskarca u svom okruzenju, da ne kazem muskarca omiljenog kod zena. Ima surevnjivosti i kod njih, i te kako. Ako i naidju na takvog saradnika, onda gledaju da ga drze pod kontrolom i da ga ucenjuju na fine nacine kako ne bi preoteo onu koju oni zele.

Sagacity
27-06-2012, 06:26
Aha...znači..''Muškarc, muškarcu ne može da oprosti lepu ženu''...:hm:
Pa da naravno, kod njih se sve vrti oko žena...:lol: , a ljute se kada im se kaže da postoje zbog nas...:lol:

kojica
27-06-2012, 07:32
Eee... Dučić je živeo u zlatnim vremenima..
Sada muškarac muškarcu ne može više da oprosti ni bolji auto. Auto im ne nekako
skoro pa žena. Čak se i bolje čuva od žene.
Pa onda ne mož da oprosti drugom muškarcu bolji mobilan, bolji komp, brži internet...

Sagacity
27-06-2012, 07:36
Kojice...znači sada smo zapostvaljne zbog mobilnog telefona...:place: pa ja sam znala da će nas to čudo koštati...:lol:

Da, baš tako. Zavist zbog materijalnog je kod muškaraca baš izraženo. Mislim da oni ne obraćaju pažnju na detalje fizičkog izgleda kao žene ili sam pogrešno zaključila...:hm:

kojica
27-06-2012, 07:42
Postoji uverenje da nas privlači ono što oni imaju, a da njih privlači naš izgled.
I tako.. onda smo u skladu sa tim i zavidni ili ljubomorni...

Sarmica
28-06-2012, 13:35
A joj, kad mi neko kaže...evo npr kad su muškarci sami na čatu, ili uopšte ne pričaju ili se nešto čačkaju, a tete to ne rade :nene:...ima izuzetaka, ali se uglavnom može pričati sa svakim ko ne glumi neku budalu.
Ma ta sujeta je čudo...pa se tako ni zavist ne može pripisati samo ženama, sve je to isto.

vanity fair:cakana:

Raisa
02-07-2012, 21:22
rece neko gore da su zene zmije,to jeste tako,zena je zeni vuk i najgori neprijatelj,i uopste mi nece biti jasno zbog cega tako.
Muskarci ne,muskarci su mnogo bolji medju sobom generalno iako naravno i medju njima ima izuzetaka.
Ali redje je videti muskarce kako jedni druge pljuju,izmisljaju lazi, ogovaraju satima,kamoli da smisle neke pakosti sto zene znaju jedna drugoj uraditi,oni se valjda ne osecaju urgozenom,kao sto se oseti ugrozenom zena kada vidi drugu zgodniju,ili zgodniju od nje zenu.Nikad nisam videla muskarca da odmerava drugog zgodnog muskarca od glave do pete kao sto zena zna da odmeri zenu. I ne slazem se sa Sagom ( Mun :g: ) da muskarci igraju ''prljavije'' , muskarci zaista nikad ne igraju na prljavo,ili retko,ja bar nijednog ne poznajem takvog,a kamoli da se porede sa zenama po tom pitanju...mislim zna se ko vodi.
Sto se ugrozenosti tice to mi takodje,nije jasno. Osecas se ugrozenom jer ce da otme tvoje ''fanove'' ? Pa nikad ne mozes biti najbolja,niti najlepsa,uvek ima negde bolja,drugacija,to sto je ta neka veoma atraktivna ne oduzma od tvoje aktraktivnosti. ( dobro,ovaj savet svoj bih i ja trebala da uzmem )
Generalno sam uzasno ljubomorna i zavidna AKO- osetim da ta devojka moze biti neka koja bi se mom decku dopala i za koju znam da bi mu privukla paznju. Tad,gorim u svom paklu,to me slomi,porazava,umirem od ljubomore,mada,sada je sto se toga tice bolje, sve vise sma trudila sebe da osvescujem da je to normalno i ljudski i manje se sad stresiram oko takvih stvari.

DaDole
13-08-2012, 07:49
Zavist je ljudska i nema pol,ali to sam već rekla:kapa:
Ipak,ovo što je poznato kao "ženska zavist" samo je malo vidljivije,odnosno na površini izraženije..prođe žena u dobrim cipelama...istog časa se na licu druge žene može vidjeti malo zavisti:) Mislim,brzo se vidi:)

Sagacity
13-08-2012, 07:55
Kada izađeš negde... bilo u grad ili na neku zabavu itd...muškarci ti nikad neće naći zamerku šta si obukla, ali ćete žene zato dobro izanalizirati i pronaći neku zamerku....:hm:

Sarmica
13-08-2012, 08:17
To ne znači da smo zavidne, nego bolje zapažamo:novine1:

Sagacity
13-08-2012, 08:20
Pa o tome se radi...Što žene moraju da zapažaju...i da daju mišljenja...bez da ih neko pita. I kad neko fenomalno izgleda iz čiste zavisti će morati da kaže...ma jeste...ali...:srbpla:
Ima i muškaraca takvih.....mada mislim da žene ipak prednjače u tome...

Sarmica
13-08-2012, 08:22
e ondak ja žensko nisam:lakat: ne komentarišem take stvari:nene: kada je žena lepa, zgodna, doterana moram to da pohvalim...ali mora da bude savršena:mrgreen:

DaDole
13-08-2012, 08:23
Žene su definitivno samo vizuelniji tipovi:) i naravno,više im znači pojavnost,spoljašnjost budući da u njeno ime odvajaju više vremena.

Sagacity
13-08-2012, 08:26
ali mora da bude savršena:mrgreen:
Da.....Ipak...:lol: :lol: :lol:

DaDole
13-08-2012, 08:33
A sad recimo ovako:
Prolazi pored nas žena koja je dotjerana "tip top" ali ima jedan modni detalj koji(po našem mišljenju) "bode oči"..jesmo li zavidne na skoro savršenom stajlingu ili se radujemo što smo uočili taj detalj kojim je narušila cijeli izgled..Da li je onda zavist u pitanju ili samo oko posmatrača koje je kritično..
Često nije zavist u pitanju već baš zapažanje i donošenje nekog mišljenja,kritike i sl.
Toliko smo vizuelni tipovi da malo kome može da nešto promakne:)

Sarmica
13-08-2012, 08:36
Ta definicija već može da prođe:kreza:... ne volim tu reč "zavist" jer zaista mislim da nisam zavidna.

Picola
20-09-2012, 04:57
Zavist je ljudska i nema pol,ali to sam već rekla:kapa:
Ipak,ovo što je poznato kao "ženska zavist" samo je malo vidljivije,odnosno na površini izraženije..prođe žena u dobrim cipelama...istog časa se na licu druge žene može vidjeti malo zavisti:) Mislim,brzo se vidi:)

Nikada nisam bila zavidna zbog stvari kao sto su cipele ili garderoba.

To je za mene toliko nisko, kukavno i "tipicno zenski" da se zaista po 1000-ti put uveravam da nisam kao druge zene (verovatno me zato npr. bas ovako na jednom forumu optuzuju da sam muskarac...srecom, retko)....i zaista, iz dna duse prezirem te "klasicne" zenske osobine tipa zavisti na ono sto neko ima.

Zavidna sam samo ako neko/neka hoce da mi preotme muskarca, ali o tome sam vec pisala.

I bas zbog te uobicajene zenske zavisti koju ne posedujem, a znajuci za to, celog zivota se trudim i da ne izazivam zavist kod drugih zena ne skromnim oblacenjem, vec otvorenim ponasanjem ali uzaludno, bas zato dakle vise volim musko drustvo, oni bar nisu zavidni na zene, osim par njih koji su mi bili zavidni poslovno, a takve muskarce ne racunam u ljude, vec u patoloske slucajeve (jer kakav je to muskarac koji umesto da se udvara i stvori prijatnost, gaji mrznju prema zeni zbog nekakvog posla, pa sta ce mu posao i pare ako ga nijedna zena ne pogleda?)

Dakle, NIKAD ne bih bila zavidna na necije cipele ili bilo sta sto poseduje. Dzaba nekoj cipele ako je npr. glupa.

Asterix
20-09-2012, 07:07
izvinite zene, ali...neverovatno ste zavisne..posebno na druge zene...

i uvek izgovor "ma nijeee",
"zar si poludeo , zar na nju da budem ljubomorna",
" to sto ima pare pa se k*rci i kupuje skupu garderobu?",
" zato sto je stalno doterana i pravio se dama?"

" i ja bih ,ali meni nije tata(decko,muz, svaler) ostavio.."

izvinite jos jednom... zavisne :b:

to nije nista strasno,to je prirodno i to je mozda pokretac da budete bolje, da bolje izgledate, da se bolje oblacite...jednostavno , da vodite racuna o sebi

kojica
20-09-2012, 07:12
Džabe joj cipele ako je glumpava. :b:

Asterix
20-09-2012, 07:18
ahahahahaha

eto:manijak:

DaDole
20-09-2012, 07:24
Prirodno:kapa: aman kume moj, to je samo česta pojava:haha:

kojica
20-09-2012, 07:27
ili je ipak češće rečeno... džaba joj cipele kad ne ume da ih nosi...

To zvuči nekako hOtmeno... :kafa:

Asterix
20-09-2012, 07:33
a znate sta je jos zanimljivo? kad god sam prokomentarisao neku zensku , dobio sam odgovor" fuj,nikakva je"
a ja pitam zasto,
"da li ti imas oci?"
a ja kazem,pa vidi guzu kakvu ima,pogledaj grudi , provali kako jebozovno hoda....
" da, ali on bi ti uradila to i to(neki negativan kontekst).. :b:

DaDole
20-09-2012, 07:34
ili je ipak češće rečeno... džaba joj cipele kad ne ume da ih nosi...

To zvuči nekako hOtmeno... :kafa:
:haha:
samo što se muški znaju okrenuti za dobrom štiklom(odnosno onim što je u njoj)..a glumPavoj to ionako svejedno..ne zna ona da se pamet ne vidi:haha:

kojica
20-09-2012, 07:38
prijatelje, u tvom slučaju nije problem ženska zavist, nego tvoja naivnost

Odakle ti ideja da pred ženama komentarišeš žene? :pada:
To se radi samo s muškima i to pod uslovom da dotičnoj nisu muž, tata ili brat.

Asterix
20-09-2012, 07:41
pa nije zanimljivo...

tada spoznas kako vi razmisljate..

i to nije moja naivnost, ne...

kojica
20-09-2012, 07:46
aaaa... to služi kao motivacija.. :kapa:

Konanu to ne bi upalilo. Njegova žena vuče komplekse iz detinjstva, kad joj
je mama stalno govorila ''vidiš kako ovo dete ume ovo.. vidiš kako može ono''
I kad bi počeo da mi hvali druge žene, mogao bi samo da nastavi život sa
njima.

:aha:

Asterix
20-09-2012, 09:26
mislim... hajde ovako da preformulisem...

cinjenica je da mi muskarci mislimo na one stvari, i kada vidimo neku zenu, devojku koja privuce paznju, kroz glavu nam proleti neka gresna misao, samo proleti i prodje, zaboravimo posle minut, ne razmisljamo o konsekvencama, ali takvi smo...
e sad, ja znam da moja zena zna da ja tako mislim, uostalom svaki muskarac tako misli...

pa zasto ne bih iskomentarisao? mislim da je posteno..

you can look but don't touch...

Nežnicah
20-09-2012, 09:38
A ja recimo volim da vidim lepo zensko vise nego da vidim lepo musko, a i kad vidim lepo musko nikad ne mislim na ono na sta misle muski kada vide lepo zensko... a nisam nastrana da se razumemo :raz_128: Nema ni trunke zavisti, jednostavno stvarno volim da vidim lepu osobu. Koliko puta ja prva iskomentarisem kada vidim recimo na tv neku lepu zensku, pa kazem kako je lepa, a moj dragi kaze ja stvarno ne vidim sta je tebi tu lepo, sva je nesto konjasta... ili sva je svinjolika, i tako se prepucavamo :raz_114: Ili on sam mene nekad pita, zbog cega je ona drugima lepa, jel tebi ona lepa? Meni nije nista posebno... I onda opet ja nadjem razloge zasto je neka voditeljka, glumica, pevacica, manekenka lepa...
U svakom slucaju, ne osecam zavist prema drugim zenama, zadovoljna sam sobom kakva sam `ispala`, mozda nisam zadovoljna nekim segmentima zivota, ali manjkanje novca sigurno nece uticati na to da postanem zavidna osoba...

DaDole
20-09-2012, 09:46
ajd da i ja priznam:b:
zavidim ponekad muškarcima..al ozbiljno:qq: tipičnom ženskom zavišću vrste: kako je njima lako..jutarnje kompletno spremanje,tuširanje,oblačenje na primjer:blenta:
i kako oni mogu da sjednu na barsku stolicu kad god im je volja:b:

Asterix
20-09-2012, 09:55
hehehe, istina..

sad tek videh da je ovo zenski kutak :hm:

kumo1, zavidim tvom muzu:sojka:

kada se desi drustvo kod mene, nesto gledamo, recimo voditeljke za pesmu evrovizije, komentarisemo, uglavnom zene pljuju po njima.. nekad ima osnova nekad nema...
\ ali ne znam.. retko kad moja gospodja komentarise neku drugu zenu, pozitivno.. retko, stvarno retko
(ali hajde, veoma je posesivne, pa da kazem da mogu da razumem)

причалица
22-09-2012, 07:28
sad baš nešto razmišljam - na čemu bih zavidela nekome? možda samo na mladosti...sve ostalo imam :kreza:
p.s. ič me ne pogađa kad mm komentariše druge ženske osobe jer znam ko sam i šta sam.

paculjkica
22-09-2012, 08:18
Pa ne znam gde subjektivna procena šta neko ima na sebi prelazi u zavidnost. Normalno je da gledamo ko šta nosi na ulici , da bi znale šta se nosi, šta bi nam dobro stajalo. Nešto od toga nam se svidi, poželimo da imamo i to je sasvim normalno. Moja drugarica je jednom bila zapanjena jednim valjda čizmicama na nekoj nepoznatoj devojci, prišla je i pitala gde ih je kupila, ta devojka je u čudu jedva nešto promrmljala...Meni se dešavalo da mi se isto baš nešto dopadne da bi i ja rado prišla pitala gde ima da se kupi, ali nisam da me ne bi isto tako neko gledao ko ludaka, bilo bi mi posle neprijatno:roll:...E sad tu se ne radi o zavisti. Zavist tipa vidi kako ona to ima a ja nemam, kako ona može sebi da priušti to i to ...ako i prepoznam kod sebe, prosto okrenem na neko pozitivno razmišljanje , možda ću i ja imati, trudiću se da imam, mislim ako mi je baš stalo do toga. To je prosto u ljudima , uvek želimo da imamo više, bolje, a nekad razmislimo i kažemo sebi da je sve to bezveze i nije to toliko ni bitno.:kafa1:

kojica
22-09-2012, 10:15
hehehe, istina..

sad tek videh da je ovo zenski kutak :hm:

kumo1, zavidim tvom muzu:sojka:

kada se desi drustvo kod mene, nesto gledamo, recimo voditeljke za pesmu evrovizije, komentarisemo, uglavnom zene pljuju po njima.. nekad ima osnova nekad nema...
\ ali ne znam.. retko kad moja gospodja komentarise neku drugu zenu, pozitivno.. retko, stvarno retko
(ali hajde, veoma je posesivne, pa da kazem da mogu da razumem)

kad moj muž gleda te razgologužene voditeljke i ostale javne dame,
ja isključim ton..
I onda može da ih gleda do mile volje. Al ja te mudrosti, poslovice i fraze
stvarno ne mogu da slušam. :drnd: A i ne moram. Pa nisam ja na robiji. :krsti:

paculjkica
22-09-2012, 10:27
:raz_114: Ovo ti je pametno, kako se ja toga nisam setila. :raz_114:

Asterix
22-09-2012, 10:33
heheh, ,kao da mi slusamo... al' 'ajde

nije zavistako vidis dobrecizme i pitas gdesu kupljene, preje zavist one koja ti ne da odgovor na to pitanje

pa ja sam sto puta pitao bilo koga i bole gdeza bila stagdeje kupio, nabavio, bez trunke zavisti

Mistery
22-09-2012, 13:38
Mislim da je zavist osećanje koje podjednako ispoljavaju oba pola. Ovde pričamo o ženama koje zavide.

Moja ex prijateljica je bila zavidna ali nije mi zavidela na garderobi ili sređenom stanu. Zavidela je jer o meni ljudi imaju drugačije, pozitivnije mišljenje nego o njoj. Ona voli da ogovara, ja ne, ne zna da sačuva tajnu, ja znam, ona je po prirodi nervozna i drska, ja imam drugačiji pristup ljudima i ne volim svađe.

DaDole
27-09-2012, 11:48
Baš se juče sretoh sa jednim oblikom teme(iako zavist nema polni predznak)..slučajno sretoh jednu poznanicu i u djeliću sekunde sam na njenom licu vidjela zaista pogled pun zavisti..i to me nagnalo da pomislim sad dok ovo pišem kako ljudi nekako "pozelene" kad ih uhvati taj osjećaj i kako zavist zapravo izjeda ljude..ne da im mira,kako sa njom ne mogu da budu čak ni dobri prema sebi:(
Ta se zavist zapravo doživljava kao vrsta mazohizma jer zavidna osoba uvijek misli da je žrtva loše sreće..ali se to samomučenje pretvara i u otpor ka sudbini,u buntovničko ponašanje..a to takve ljude čini nesretnim.