PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li je plakati lako?



Ona jedna
26-06-2012, 23:25
Postoje dve vrste suza:radosnice i one sto peku obraze!Od tuge!Da li je plakati lako,jer ovde,prvenstveno,mislim na suze koje isplacemo kada smo tuzni!Kakav je Vas komentar!
Suze se desavaju.Izdrzite,odbolujte i produzite dalje.Jedina osoba koja je uz nas citav zivot smo mi sami.Budite ZIVI dok ste zivi!I zaplacite kada vam se place,to nije odlika slabih,naprotiv...:raz_026:

Sagacity
27-06-2012, 06:44
Suze se kvalifikuju kao ljudska slabost. To posebno ima značenje za muškarce. Ako muškarac zaplače...nije baš ''muževno'', pa su primorani da se ''drže u sili''...

Suze nam pomažu da se oslobodimo viška nataložene loše energije, ali i euforične radosti. Ono što je interesantno, mnogo više plačemo kada smo povređeni i tužni, nego kada smo euforično srećni i radosni, što može dovesti do zaključka da smo mnogo više u životu nesrećni, ako bismo sreću merili suzama.

E sada, da li ja lako zaplačem? Pa i ne zaplačem. Ali postoje neke stvari koje mi uvek izmame suze. I postoje neke osobe, koje me mogu lako povrediti. To su oni najbliskiji.
Suze izmamljuju osobe koje su nam bliske i od kojih teško primamo neke ''udarce'' kao i događaji kodi su od važnosti za nas...

Da li ja mislim da su suze slabost? Za neke žene jesu, jer su u stanju da zaplaču za svašta. Ali kada neko mentalno jak zaplače, kaže se da je ''mentalno slomljen''...
Zavisi..Za neke ljude su suze usputno stanje, navika u nizu....a opet za druge krajnje stanje velike emotivne težine koju više ne mogu držati u sebi..Recimo da spadam u ovu drugu grupu....

Ona jedna
27-06-2012, 20:13
Uf...ne volim te ''placljivice'' koje suze koriste da bi dosle do necega...Plakanje cesto bude tesko. Kada vas u zivotu neka tuga snadje, nesto preko cega ne mozete tako lako da predjete, pustite suze da vam lakse bude. Ne znam kako bi ljudi mogli da izdrze taj bol, pukli bi od tuge koju suzdrzavaju u sebi, zato je plakanje olaksanje za dusu. Plakanje moze da bude lako, samo ako znas da to izvedes......Meni su suze ovih dana pomogle,jer naidju tako dani koji i nisu bas narocito lepi...:cry:

kojica
27-06-2012, 20:16
pa ove radosnice se omaknu.. :hm: al od tuge više numem da plačem.. :nene:

Ona jedna
27-06-2012, 20:17
:g: I nemoj a ja cu plakati jer,nikako,da naucim da namestim font slova :cry:

Bisernica
27-06-2012, 20:54
Nije lako plakati ...pogotovo,ako možeš da plačeš jedino kada se smeješ :raz_114: ...te mi najlakše krenu ....
a nije to dobro ...dobro je plakati ...suze su voda ,i kao i svaka voda ispiraju,sapiraju,odnose,sve ono što se
nakupilo i nataložilo ,pa nema više gde da stane.....
nikad mi plakanje nije išlo od ruke ......a mnogo znači ako neko ume lako da zaplače....ima različitih suza ,nisu
radosnice i one tužne,od bola jedine ...ima i suza od besa,nemoći,nemogućnosti da promeniš nešto za šta znaš da je
neophodno,čak životno važno menjati,ali ti se neda,ili ti nedaju...svejedno ...ima i onih suza kojima se sve rešava ili
dobija...suze su oružje koje mnoge(i) sposobnošću dobrog vojskovođe koriste....ima mnogo različitih suza,ali su mi nekako
najdraže one koje odplačem kad se smejem ,...raskalašno :lol:...
Nije lako ,ali je korisno ...i treba plakati ...što ćešće,to bolje ....ispran talog manje pritiska.

причалица
27-06-2012, 20:59
nije lako plakati....to je ipak nekada jedini način da izbaciš sve ono što te pritiska.
hvala Bogu na suzama.

Nežnicah
27-06-2012, 21:28
Nije da volim da placem, ali jedino sa suzama zaista uspem da olaksam sebi pritisak, bol, tugu...Cesto mi se desi da odtugujem `na suvo`, kao da sam odavno isplakala sve suze... i tacno u takvim situacijama osetim da nisam izbacila sve iz sebe, da je nesto i dalje tu, da pritiska, gusi...

Joker
28-06-2012, 09:38
Ne mislim da su suze odraz slabosti.Suze su boziji dar.Svu nagomilanu negativnu energiju,emocije koje nas pritiskaju izbacimo kroz suze.Pricam o suzama koje je izazvala,tuga,bes,nemoc...
Nekad sam plakala,plakala,plakala...zivot me nije stedeo,samarao najstrasnije,uzimao najdraze...Suze su bile neka vrsta izduvnog ventila.
Nikad nisam plakala pred nekim,ne zato sto ce me smatrati kukavicom,vec nisam zelela nicije sazaljenje...
Danas,suza vise nemam.Placem u sebi,a plac bez suza je najtezi i najvise boli.
Doduse,danas mogu da zaplacem samo od srece.Pa i to je nesto zar ne ?

Sultanija Hurem
01-07-2012, 21:55
Plakati je vrlo lako...Suze same krecu,cesto se mogu zaustaviti nadljudskim naporima...

DaDole
04-07-2012, 13:36
Plašim se dana kad više ne budem mogla zaplakati.

ANIMOB
09-02-2013, 15:32
Plakati je zdravo jer oslobada od stresa... Ne treba se suzdrzavati jer bijes i tuga ostaju negdje u vama a to nije dobro... Placem kad mi je tesko ili kod nekog velikog problema ali i kad vidim nepravdu i ostale negativne strane, nas ljudi.

DaDole
11-02-2013, 10:59
Svako iskazivanje emocija,pa i plakanje je ono po čemu jesmo i po čemu se razlikujemo..nema tu "lako" ili "teško",to je individualno..jer svaka težina odnosno mjerenje iste je irelevantna i gubi se pred osjećajem ljudske potrebe da isprati svoju suzu..a suze se razlikuju baš kao i ljudi

egyboy53
11-02-2013, 12:13
kad zaboli i udari na pravo mesto nije teško

Slavena
17-02-2013, 18:32
Nije lako ali je korisno. :raz_128:

Nežnicah
17-02-2013, 19:14
ne mogu više da plačem :srbpla: to sam primetila, kao da sam se ugasila pa mi ravno sve :blenta:

DaDole
18-02-2013, 08:43
ne mogu više da plačem :srbpla: to sam primetila, kao da sam se ugasila pa mi ravno sve :blenta:
e,to kuma nije dobro:nene: al,dođe takav period kad se svakom čini da nema suza,al ipak samo mu se "čini"..srećom,pa je tako nekako..

DaDole
14-03-2013, 09:22
Žene plaču pet puta češće od muškaraca, ali to nije zato jer društvo lakše prihvaća uplakanu ženu, nego zbog bioloških faktora. Ženske suzne žlijezde drugačije su građene od muških, a uz to su i veće što je jedan od bioloških razloga zašto se lako rasplačemo.
Drugi je hormon prolaktin (koji ima značajnu ulogu kod dojenja) koji regulira nastanak suznih žlijezda i pomaže u stvaranju suza. Do 18. godine razina prolaktina u krvotoku žene za 50 posto je veća nego kod muškarca.