PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sabor trubača u Guči



причалица
06-08-2012, 19:02
Sabor trubača u Guči otvorila je jutros, u 10 sati, operska diva Radmila Bakočević, koja je i domaćin Sabora, himnom manifestacije "Sa Ovčara i Kablara", a u pratni trubačkog orkestra Gorana Rankovića.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Zastavu je svečano podigao Dragan Gligorijević, direktor Međunarodnog centra za unapređenje turizma, a dobrodošlicu prisutnima je poželo i predsednik Saborskog odbora i opštine Lučani Mladomir Sretenović.

Bakočevićeva je otkrila novu ploču na spomeniku trubaču, koju je poklonila "Karić fondacija".

Prema rečima organizatora, Sabor trubača u Guči je jedan od dogadjaja koji našu zemlju čine jedinstvenom na kulturološkoj i turističkoj mapi sveta, a "svetkovina trube" Srbiju promoviše u najboljem svetlu, kao zemlju optimizma, veselja i iskrenog gostoprimstva.

Tradicionalni 52. Dragačevski sabor trubača u Guči trajaće do 12. avgusta, okupiće 50 trubačkih orkestara, a organizatori očekuju više od pola miliona posetilaca iz zemlje i inostranstva.

izvor: www.blic.rs

причалица
06-08-2012, 19:03
nisam nikad bila u guči i mislim da nikad neću ni ići, bar ne kad je ovaj sabor...da li ste bili i kakvi su vam utisci?

Sagacity
07-08-2012, 06:54
Bila sam više puta na Saboru u Guči. Ako imaš dobro društvo, biće ti zabavno gde god da odeš. Slična situacija jei sa Gučom. Lično, ne volim skupove tog tipa, ali treba sve videti. Ume da bude veoma zabavno, ali je problem sama gužva. Ponekad se ne može proći, a ponekad je teško napustiti mesto ili ući u isto zbog kolone automobila. Poslednjih godina, sve se svelo na pijančenje i ''prežderavanje''...no i pored toga, posećenost je sve veća, valjda zato što stranci ne mogu nigde na taj način da se opuste...
Ko voli buku i neumerenost u svemu, na pravom je mestu...:lol:

Picola
08-08-2012, 02:56
"Sodoma i Gomora" su i Guca i Egzit.

Prozderavanje, narkomanija, pijanstvo i neukus svake vrste, da ne pisem o prostituciji koja cveta na ovakvim priredbama.

причалица
08-08-2012, 10:05
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

- Ima li nepristojnih ponuda? - pitamo.

- Mislite da li me zovu u krevet? Da, stalno, ali ja se time ne bavim, samo igram - objašnjava i užurbano prilazi novom društvu koje je tek selo za sto pod šatorom.
Po narudžbini se vidi da su stalni gosti.

- Četiri velika piva, kilo i po prasetine i Sneža! - naručuju konobaru.

Snežana stiže prva. Počinje da meša nad njihovim glavama, a oni je gledaju kao omađijani. Već posle nekoliko minuta, nove crvene novčanice krase njen kostim.

izvor: http://www.enovine.info/frame/Zabava/Padne-baksis-i-od-500-evra-613977-1.html

******
nemam komentar.

DaDole
08-08-2012, 10:16
Hljeba i igara:pada:
Nisam nikad bila i nemam želju ni da privirim:nene:

Sarmica
08-08-2012, 16:58
Bila par puta, provela se mnogo dobro:blenta: izgleda da sam seljančura koja voli take stvari:hm: takođe sam odbijala da idem, apsolutno nikakvu želju nisam imala jer mi je izgledalo kao neki vašar...msm, i dalje tako izgleda:hm: ali ne kajem se što sam otišla i išla bih još milion puta:dada::prcko:
Ne volim uštogljene manifestacije, tako da mi Guča, gde možeš da se obučeš kao da si pošao na plažu, sasvim odgovara:dada:...mada svakojaki idu i na plažu:blenta:
i tako

Nežnicah
08-08-2012, 20:50
I volela bih da odem da provirim i ne bih volela :aha: Znam da kad bi kojim slucajem otisla, najverovatnije bih znajuci sebe osetila zelju da pobegnem sto dalje od guzve i galame i pitala se sta mi je ovo trebalo :qq:

причалица
12-08-2012, 09:17
PRED prepunim stadionom kraj Bjelice u četvrtak veče Guča je izabrala Prvu trubu sveta! To je „limena“ majstora vranjanskog sevdaha Ekrema Mamutovića, za čije muziciranje stručnjaci kažu da je „tiho i iz duše“. Za najbolji orkestar trećeg međunarodnog takmičenja trubača u Guči izabran je francuski sastav „Le spektr d,otokar“.
- Presrećan sam! Ogromno zadovoljstvo je osvojiti Prvu trubu sveta, a meni se to događa drugi put, bio sam „zlatan“ i 2010 - kazao nam je Ekrem, naslednik slavnog Bakije Bakića.

Saboraši su burnim aplauzima pozdravili svetske pobednike, nakon čega ih je u trubački „vrtlog“ ubacio Dejan Petrović sa svojim „Big bendom“. Gruvala je Dejanova truba čitava dva sata, ređali su se svetski hitovi obučeni u srpsku trubu. Uz saboraše, uživao je i srpski premijer Ivica Dačić, koji je priznao da mu je Petrovićeva truba omiljena, jer je on „umetnik svetskog glasa“. U društvu predsednika bio je i holivudski glumac Armando Asante, koji nije iz ruku ispuštao foto-aparat.
Guču je zatim zapalio di-džej Šantel, koji je nastupao sve do tri ujutro.
Za to vreme u varošici sve je vrvelo od saboraša. Kao u košnici. Dumbaraju bubnjevi, zaglušujuća trubačka buka na sve strane. Nadjačavaju se, nadvikuju trubači, od ludog ritma tresu se dragačevska brda, talasa Bjelica.
U Guči je sve moguće. Tako su u „Broćića avliji“ Francuzi svirali „Moravac“, „Mesečinu“, Surdulički čoček... Orkestar „Les 38 tones“ svirao je bez nota, melodije naučili od naših majstora trube.
- Ovde je ludnica. Kada jednom dođeš u Guču poželiš uvek da joj se vratiš. Srpska trubačka muzika je muzika duše. Naučili smo mnogo vaših pesama zahvaljujući tome što smo znali da slušamo vaše majstore trube - rekao nam je Frederik Buske, vođa orkestra iz Francuske.

izvor: www.novosti.rs

причалица
12-08-2012, 09:18
Majstor trube Dejan Lazarević, koji je izabran za člana Akademije scensko-muzičke umetnosti, izjavio je danas da se više nikada neće takmičiti u Guči, ali da će uvek dolaziti da svira za narod i sve ljubitelje ovog zvuka.
"Srbija je zemlja čuda i ovde je istina najskuplja stvar na svetu", kazao je Lazarević Tanjugu u Guči, povodom otkazivanja njegovog učesća na koncertu Svetlane Ražnatović u nedelju, na Saboru trubača.

Prema njegovim recima, iz medija je saznao da neće svirati na koncertu pevačice Svetlane Ražnatović, što je ranije dogovoreno sa organizatorima.

Za zakazani koncert spremao se skoro dva meseca i sve ugovorene nastupe otkazao.
Na koncertu Svetlane Raznatović, kojim se večeras u 19 časova zatvara 52. Sabor trubača, umesto orkestra Dejana Lazarevića, sviraće orkestar Dejana Petrovića.
Lazarević je rekao da je to veliki propust organizatora Sabora i da su mnogi trubači nezadovoljni, ali ne smeju da govore istinu.
Lazarević se zalagao da se trubačima obezbede bolji uslovi smeštaja u vreme trajanja Sabora trubaca, jer je većina njih smeštena po školama, bez kupatila i osnovnih uslova za normalno funkcionisanje u vreme manifestacije.

izvor: www.novosti.rs (http://www.novosti.rs)

причалица
12-08-2012, 09:37
Pobednik 52. Sabora trubača u Guči je Veljko Ostojić iz Zlakuse, nagrada publike "Zlatna truba" pripala je Dejanu Jefđiću iz Požege, a za najbolji orkestar proglašen je "Barka" iz Knjaževca.

Završno takmičenje 19 orkestara Srbije otvorila je domaćin sabora, operska diva Radmila Bakočević rečima "sviraj trubo, svirala zadugo, na veselje i na ništa drugo", i pozdravila sve prisutne na prepunom stadionu kraj reke Bijelice.

Dok je žiri odlučivao o pobednicima, još jedan koncert za pamćenje održao je Miroslav Ilić, a Sabor se zvanično završava danas koncertom Svetlane Ražnatović.

Prvi Sabor u Guči održan je 1961. godine u crkvenoj porti, a tokom više od pola veka prestonicu trube posetilo je više od 15 miliona domaćih i stranih gostiju iz 83 zemlje sa svih kontinenata.

izvor: www.novosti.rs

dreamer
12-08-2012, 21:07
http://www.youtube.com/watch?v=2Q2Ue1zUf30&feature=relmfu

dreamer
13-08-2012, 10:23
http://www.youtube.com/watch?v=YFoU1YkjHzM&feature=plcp