PDA

Pogledaj Punu Verziju : Odlazak



DaDole
08-08-2012, 08:58
Život je pun odlazaka,rastanaka,separacija koje ostavljaju tragove sa kojima se ponekad i boluje dugo..odlaze nam prijatelji,odlaze nam oni koje volimo..život nas razdvoji..neko od nas ode,napusti nas,umre..neko prestane da nas voli..
Nošeni vodama promjena nekom mi okrenemo leđa ..da li je lakše onima koji odlaze ili onima koji ostaju ..da li se prekid neke emotivne veze treba uraditi naglo,odjednom kao giljotinom ili pustiti da polako druga strana prihvati da je kraj..
Šta je bolnije?

Sagacity
08-08-2012, 09:10
Svaki odlazak je težak i bolan. I ne mora biti vezano samo za voljenu osobu. Bolan je rastanak i sa prijateljem koga ste cenili, ali jednostavno ide...odlazi u inostranstvo, kao što se meni desilo sa par dobrih prijatelja.
Najteži su oni ''odlasci'', kada neko ode iz života skroz...umre, pogine...To su teške i nemerljive emotivne boli...
Vežemo se za neke osobe i kada odlaze, kao da nestaje deo nas sa njima...
Teško mi je i kada ja odlazim, ali mi je ipak mnogo teže kada odlazi neko drugi.

DaDole
08-08-2012, 09:49
Razmišljala sam baš o tome kako neki ljudi sporo i dugo odlaze ..jednostavno daju vremena partneru da sam shvati da je kraj..i pod tom maskom nesebičnosti i dobrostivosti često se krije činjenica da daju sebi vremena da prihvate promjenu..Zašto nam treba to vrijeme..Da li pustimo da veza odumire ili je odsječemo u potezu,na isto se ,ipak,svodi...mrtva je..pa zar je onda toliko bitno kako je ubijena:kapa:

Mistery
29-09-2012, 23:46
Svaki odlazak boli, ali najviše oni "zauvek".

Mnogo mi je dragih, voljenih ljudi otišlo zauvek, najsvežija bol je iz marta ove godine.

Kada neko umre zbog teške bolesti, ili nastrada u saobraćajnoj nesreći, ili izgubi život na neki treći način, ostaje praznina.

Kome je teže?

Onima koji ostaju.

Kada je neko neizlečivo bolestan život mu je pakao, i njemu i onima oko njega. Dva puta prođoh kroz taj pakao.

Ali kaže naš narod " odmorio se, neka mu je laka zemlja", što je tačno ukoliko se posmatra sa neke neutralne strane.

Pokušavam da shvatim to - "počiva u miru", i ne znam u kojoj sam fazi tugovanja, ima ih više.

---

A što se tiče sporih odlazaka iz veze, i to boli onoga ko je ostavljen. I možda je bolje da veza bude brzo prekinuta, nego da se odugovlači sa krajem.

--

Svi ostali odlasci takođe bole, ali ipak postoji ono "vidimo se" i tako je lakše.