PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta se nikad ne smije reći svekrvi



DaDole
15-08-2012, 09:40
Kad malo bolje razmislimo,postoje riječi koje nikad,a ni tad :) ne bismo smjele reći našim svekrvama:kapa:
Svaka snaha je pod povećalom:dada:

DaDole
15-08-2012, 09:51
U nedostatku samoinspiracije,posegnula sam za savjetima "stručnjaka":g:

1. Zašto ga morate zivkati baš svaki dan?
Ono što će uslijediti nakon ovog pitanja ne želite si priuštiti ni u najgoroj noćnoj mori, jer kako si majka može dopustiti da prođe dan ne znajući što je njen voljeni sin doručkovao, što će ručati i je li uredan i nahranjen. Zamka se krije u činjenici da ako vi to niste napravile za svog voljenog, mama hoće.

2. Vaš sin je nevjerojatno dobar u krevetu
Nikada ne spominjite riječ seks i ne pokušavajte aludirati na tu vječnu tabu temu. Ona to ne želi znati jer njen sin to jednostavno ne radi.
:pada:
3. Ne želim ostati doma i rađati djecu dok vaš sin gradi karijeru
O ne, ne u njeno vrijeme toga nije bilo, ženi je mjesto u kući sa djecom o karijeri nema niti govora dok god djeca ne porastu. I naravno, ako se odlučite biti majka s karijerom budite spremne na kritiku.
4. Vaš ručak je toliko masan da su mi krvne žile doživjele blago začepljenje
Ni u ludilu da vam nije palo napamet kuditi njena jela, naprotiv na vama je da pojedete najmanje dvije porcije, tražite jednu za doma i nakon doze hvaljenja diskretno ju zamolite za recept.

5. Tražimo kućnu pomoćnicu, peglanje i čišćenje za mene je gubitak vremena
Zar je to moguće, da neka nepoznata osoba pegla košulje njenog sina, da posprema vaš krevet i pere vaše rublje? Takve stvari trebaju ostati unutar četiri zida jer u svoje vrijeme ona je radila sve to i odgajala vašeg muža, njegovu sestru i njegova dva brata. Stoga ako i imate kućnu pomoćnicu ponudite joj ugovor o zavjetu šutnje.

Nežnicah
15-08-2012, 09:52
Meni je moja svekrva bila kao majka, sve sam joj smela reci sto bih rekla i mami, uvek je bila moj saveznik, velika pomoc i podrska. Cak me je molila da prestanem da joj persiram, sto sam jedva nekako pregorela nakon 10 godina braka. Ne znam postoji li nesto sto joj ne bih smela reci :hm: kad nemam zamerki :)

DaDole
15-08-2012, 09:56
Ja sam svojoj davnih godina rekla:"Ne,ne znam štrikati i ne znam heklati" :qq:
A ona meni:"Što si uopšte išla u te silne škole,koji hepek onda znaš":b:
Od tada sam pazila šta govorim..narednih pola godine:haha: a onda smo se odselii:)
Sad smo u najboljim odnosima:bisa:

Sarmica
15-08-2012, 10:34
Mojoj se ništa ne sme reći, ako ćemo iskreno:)
Al' ja kažem svašta...ako ćemo iskreno:b:

Sarmica
15-08-2012, 10:35
i zato me i ne voli, ako ćemo iskreno:raz_114:

причалица
15-08-2012, 10:45
moja svekrva je bila duša Božija. ne sećam se da sam se brenzala da joj nešto kažem...imale smo ok odnos, sasvim.
što se tiče gore navedenih rečenica, mislim da su prva, treća i peta u opticaju. ove ostale dve su baš zabadanje prsta u oko.

Nežnicah
15-08-2012, 10:50
tako iskrenu trebalo bi da te obozava :raz_114:

e setila sam se necega, kad smo bili na pocetku braka, ziveli smo neko vreme kod svekra i svekrve. Ona zena imala je obicaj da sve otpatke od hrane koju cisti i priprema baca u sudoperu, pa su se tu mogle naci ljuske od jaja, kora od krompira, ma svasta... a meni padne mrak na oci kad hocu da pijem vodu i vidim sve to u sudoperi ili kad hocu da perem sudje. I posto nisam smela to svekrvi da kazem direktno, ja sam se pozalila muzu a on je njoj to na finjaka saopstio, i nakon toga sudopera je uvek bila cista :) A glup je osecaj, u dvosobnom stanu, svi mi, sedimo zajedno, pricamo, salimo se i onda ona od sina saznaje da meni nesto smeta :lol: ali to je bio zaista usamljeni slucaj :dada:

Jovanova
20-10-2012, 22:27
Mama (vokativ)