PDA

Pogledaj Punu Verziju : Srpski vozači opasni po život?



PRCKO
18-08-2012, 15:02
Ima li kraja seriji?

Pijani monstrum ubio dva dečaka!

Vladimir Danojlić (11) i njegov brat Mihajlo (5) poginuli kad ih je ispred kuće pokosio auto, koji je pod dejstvom alkohola vozio Ivan J. (24)

http://images2.kurir-info.rs/slika-620x333/decaci-pregazeni-vladimir-danojlic-mihajlo-danojlic-poginuli-decaci-1344582381-196241.jpg

ŠABAC - Nezapamćena tragedija!
Dajte mi nož, dajte mi da se ubijem! Meni više života nema! Vlado sine, vrati se, da ti majka oči poljubi! Mihajlo, zlato malo, anđele, dođi da te baka još jednom zagrli!

Iz porodične kuće Danojlića u mestu Glogovac kod Bogatića juče se čuo samo lelek bake Grozdane. Neutešna, bezuspešno je dozivala unuke Vladimira (11) i Mihajla (5), koji su poginuli u sredu uveče kad ih je, na samo nekoliko metara od kuće, automobilom pregazio Ivan J. (24), a njihovog oca Stevu teško povredio.

Majka Marina samo leži u svojoj sobi, u koju svakih sat vremena ulaze lekari.- Jeca i gleda u prazno, a onda počne da gubi vazduh i da se guši. Doktori joj daju lekove koji joj pomognu na sat-dva... Još nije svesna svega. Bojimo se da će joj kad shvati pući srce - priča rođaka kroz suze.

- Na dan nesreće kao da je nešto predosećala, a kad je čula udarac ispred kuće, odmah je znala da se dogodilo neko zlo. Istrčala je pred kapiju i povikala: „Gde su mi deca, recite mi da nisu mrtvi“. Ali, nekoliko metara od kuće na travi prvo je ugledala Vladino telo, a onda, u šipražju u jarku, i malog Mihajla - jeca rođaka.Jedan od komšija je video ceo događaj:

- Vozač „pežoa“ je sleteo s puta i najpre udario Vladu, a onda je Mihajla odbacio tako jako da je dete odletelo nekoliko metara! Potom je udario i oca Stevu. Dotrčao sam, dodirnuo Vladinu ruku i shvatio da nema puls. Tada je iz kuće izašao Bogoljub, deda dečaka. Potrčao je i onda legao preko Vladinog tela, zapomažući: „Ubijte i mene, molim vas!“ U tom haosu okrenuo sam se i video Stevu, koji je, obliven krvlju, šapatom ponavljao: „Dajte mi moju decu“. Poslednjeg smo našli Mihajla... Udarac ga je odbacio daleko u šiblje...

http://images6.kurir-info.rs/slika-620x333/pregazeni-decaci-vladimir-danojlic-mihajlo-danojlic-poginuli-decaci-pokosio-1344541913-196045.jpg
Vozač: Sad vi ubijte mene

Komšija dodaje da je vozač uspeo da izađe iz kola, uđe u obližnje dvorište i opere se na česmi.

- Videli smo da leži ispod klupe uz put. Delovao je totalno pijan. Kad smo mu prišli, počeo je da zapomaže: „Ubio sam decu, sad vi ubijte mene“ - dodaje on.

Ivan ceo dan proveo u kafani?

Konobarica, koja je htela da ostane anonimna, kaže da je Ivan pre tragedije ceo dan pio u kafani s društvom.

- Posluživala sam ih od prepodneva, a tek oko 22 sata oni su se razišli. Videla sam Ivana kako pijan ulazi u kola - ispričala je ona.

Otac ne zna da su deca mrtva

Zbog teških povreda, otac dečaka je prevezen u beogradski Urgentni centar.- On je zadobio nekoliko otvorenih preloma i nagnječenje grudnog koša. Bori se za goli život. Niko nema snage da mu kaže da su mu sinovi mrtvi - ispričao je jedan od rođaka.

kurir


Jedan biciklista poginuo, dvojica povređena

Prva nesreća u kojoj je jedna osoba poginula dogodila se jutros u 5 sati, a druga oko 5.45 i u toj nesreći jedan biciklista je teže povređen, a drugi lakše

ZRENJANIN - U dve saobraćajne nesreće koje su se dogodile jutros u Novom Bečeju jedan biciklista je poginuo, a dvojica biciklista su povređena, rečeno je u zrenjaninskoj policiji.

Bicikliste je u obe nesreće udario automobil, a prema nezvaničnim informacijama, nesreće su najverovatnije povezane.

Prva nesreća, u kojoj je jedna osoba poginula, dogodila se jutros u 5 sati, a druga oko 5.45 i u toj nesreći jedan biciklista je teže povređen, a drugi lakše.

Uviđaj je u toku i tokom dana policija će izdati saopštenje o te dve nesreće.

kurir

Novi pijani idiot ubio dva pešaka!

Vozeći sa 0,82 promila alkohola u krvi, Miloš S. (21) pokosio Petra Cvejića (20) i Nenada Obradovića (48)

http://images9.kurir-info.rs/slika-620x333/saobracajna-nesreca-pijani-vozac-1345233337-199348.jpg

POŽAREVAC - Kaznite ga za primer!
Petar Cvejić (20) i Nenad Obradović (48) iz Požarevca poginuli su u noći između četvrtka i petka oko 3.30 sati, kad je na njih na putu Požarevac - Salakovac svojim kolima austrijskih registracija naleteo Miloš S. (21) iz Smoljinca! U ovom udesu teško je povređen i Vladan J. (21), koji je prevezen u beogradski Urgentni centar.

Kurirov izvor iz istrage kaže da su trojica muškaraca pešačila pored puta kad je na njih, nedaleko od noćnog kluba „Džipsi najt“, velikom brzinom naleteo „audi“ Miloša S.

- Miloš je izgubio kontrolu nad vozilom i pokosio trojicu mušakaraca koji su bili na desnoj strani kolovoza. Alko-test je pokazao da je vozač „audija“ imao 0,82 promila alkohola u krvi i da je prebrzo vozio, a od povreda su Cvejić i Obradović preminuli na licu mesta, dok je Vladan J. s povredama opasnim po život prebačen u bolnicu. Vozač Miloš S. je odmah odveden u pritvor - kaže izvor Kurira iz istrage.

Devojka zaposlena u klubu „Džipsi najt“ među prvima je stigla na mesto tragedije.

- Čuo se tresak i škripa kočnica, mislila sam da su se sudarila dva automobila. Kad sam izašla iz kluba, videla sam u travi pored puta dva tela u lokvi krvi. Treći čovek bio je nekoliko metara dalje od njih... Slomio je karlicu i zapomagao od bolova... Pozvala sam Hitnu pomoć, ali Petru i Nenadu nije bilo spasa. Svu trojicu sam pre nesreće videla u klubu. Lepo su se ponašali, veselili i pili, ali su se posvađali s nekim momcima, pa su otišli da ne bi došlo do tuče. Krenuli su peške ka Požarevcu i, nažalost, dogodila se tragedija - ispričala je devojka.

kurir

Mortus pijani vozač je ubio ovog čoveka!

http://images.kurir-info.rs/slika-620x333/saobracajna-nesreca-poginuo-radenko-pajic-vozac-dragan-l-pijani-vozac-dva-p-1345062441-198480.jpg

SOMBOR - Tuga!
Rade moj, kako ćemo mi bez tebe? Joj, šta nam se to dogodi, kakva nas tuga zadesi, jao meni, odzvanjali su selom Stapari kod Sombora jauci Jele Pajić, supruge Radenka Pajića (53), koga je pijani vozač u noći između ponedeljka i utorka pregazio na autobuskoj stanici u Beogradu.

Radetovu smrt najteže je podnela ćerka Marina, koja je, iako udata, bila jako vezana za oca. Iznemogla od bola, na trenutak je izašla iz kuće i gledala kapiju.- Jaooo, da li to stiže moj tata? Kako ga više nema? Ne, nije istina... Nije moj tata mrtav - jecala je Marina.

Malo ko u Staparu ne poznaje Radenka, a svi su složni u jednom: bio je vredan i pošten čovek!

- Nije imao stalni posao, najčešće je radio kao građevinski radnik. Mučio se da zaradi koji dinar kako bi školovao decu. Penjao se i gradio visoke zgrade, a poginuo je na ulici. Tuga je ovo za sve nas, velika. Supruga Jela i ne zna sve detalje događaja. Nismo smeli da joj kažemo - priča Radetov brat od strica.

Radenko je poginuo kad je na njega, dok je čekao noćni autobus na Bulevaru kralja Aleksandra, naleteo Dragan L. (54), koji je vozio sa više od dva promila alkohola u krvi. Vozač je uleteo među ljude na autobuskoj stanici, a tom prilikom teške povrede glave zadobio je i Slobodan S. (61) iz Bijeljine.

Posle saslušanja kod istražnog sudije, Draganu L. je određen pritvor do 30 dana.

kurir

PRCKO
18-08-2012, 15:06
sve u zadnjih par dana...
vozac sam...a i volim da popijem...ali bih uveo momentalno oduzimanje vozacke i mogucnost ponovnog polaganja kroz godinu dana za svakog pijanog vozaca!

PRCKO
21-08-2012, 12:37
opet ona poznata...iz nepoznatog razloga presao u levu traku...jadna deca...
http://www.kurir-info.rs/troje-dece-i-cetvoro-odraslih-povredeno-kod-surcina-clanak-374006

причалица
21-08-2012, 18:03
opet ona poznata...iz nepoznatog razloga presao u levu traku...jadna deca...
http://www.kurir-info.rs/troje-dece-i-cetvoro-odraslih-povredeno-kod-surcina-clanak-374006

izgleda da je zaspao...
stvarno mi nije jasno koliko se to čovek negde žuri da ne može bar malo da odspava i da bezbedno kući doveze porodicu :(

Sagacity
21-08-2012, 20:29
O tome koliko su srpski vozači opasni po život i sama sam iskusila na koži...
Nikada ne znaš ko ti nailazi u susret...

Nežnicah
21-08-2012, 21:12
O tome koliko su srpski vozači opasni po život i sama sam iskusila na koži...
Nikada ne znaš ko ti nailazi u susret...

To i jeste stvarno najstrasnije, mozes biti najtrezniji, najodmorniji, najskoncentrisaniji vozac na putu, ako ti u susret ide vozilo kojim upravlja pospan ili alkoholisan ili drogiran, ma na bilo koji drugi nacin neodgovoran vozac nastradas ni kriv ni duzan... :(