PDA

Pogledaj Punu Verziju : Студенткиња избачена са универзитета у Бразилу због прекратке хаљине



Софија
08-11-2009, 22:42
studentkinja izbačena sa univerziteta u brazilu zbog prekratke haljine


Politika (http://www.politika.rs/) - Pre 19 minuta SAO PAULO - Jedan brazilski univerzitet izbacio je studentkinju koja je na predavanje došla u kratkoj, ružičastoj haljini, optuživši je da je povredila "etičke principe, akademsko dostojanstvo i moral".
Privatni univerzitet Bandeirante u Sao Bernardu do Kampu, nedaleko od Sao Paula platio je oglasni prostor u lokalnim novima u kome je optužio 20-godišnju studentkinju Gejsi Arudu da je pohađala predavanja u "neodgovarajućoj odeći", kao i da ima provokativan stav koji "nije u skladu sa univerzitetskim okruženjem", i kojim je provocirala ostale studente.
Aruda je na naslovne strane novina dospela prošlog meseca, kada je policija morala da je sprovede iz univerzitetske zgrade, kako bi je zaštitila od uvreda i napada njenih kolega, "zgroženih" njenom kratkom haljinicom.
Video na kome je prikazan taj incident postavljen je na Jutjubu, a prikazale su ga mnoge brazilske televizijske stanice.
Aruda se od tada stalno pojavljuje na televiziji, boreći se, kako je rekla, da se vrati normalnom životu posle poniženja koje je doživela.
Ona je danas za jedan lokalni internet portal rekla da je "zaprepašćena".
"Ja sam bila žrtva. Kako ja mogu da budem izbačena? Pa, to je apsurdno", rekla je Aruda i dodala da je za izbacivanje sa univerziteta čula iz medija, odnosno da nije dobila nikakvo zvanično obaveštenje.

Софија
08-11-2009, 22:51
Отворих ову тему, јер ми се чини да је код нас облачење међу младима (девојкама, разуме се) тотално отишло у смеру неукуса, некултуре па чак и перверзије.

Сећам се, док сам ишла у гимназију, није нико смео да дође у кратким сукњицама у каквим девојке шетају по гради, долазе у томе на факултет, у школу...професори би такве обавезно вратили кући уз добро рибање, па чак и укор разредног старешине.
(заврших Шесту Београдску)

После, на факултету је била иста прича- тачније, знале смо да долазимо у институцију која нас припрема да будемо академски грађани ове наше земљице ....међутим...

Већ касније генерације, од 2003-2004. године су почеле, некако да губе компас и чини ми се и професори...додуше, знам за случај где је Проф. Боричић са патологије вратио студенткињу кући која му је дошла на испит у ултра краткој сукњи, као и једна профанка са стматолошког која је моју комшиницу вратила кући с испита због мајице с превеликим деколтеом...

Ето, у Бразилу, који је земља у успону, норме морају да се поштују.
Да не причамо о западу на коме се и даље носе кецеље у школи...а тек на Харварду, Принстону и сличним буржујским факултетима- униформа је алфа и омега.

Ок, нисам за претеривање, али шта мислите о облачењу данашнје омладине, како на то гледате као родитељи, кад упоредите са својом младошћу, јесу ли се ствари много промениле или сам ја у заблуди?

marlon
08-11-2009, 23:01
mislimo sve najgore... secam se seste beogradske kad sam cekao devojku iz bibliotekarske kako je bila decentno obucena sa stilom i ukusom..ovo danas sacuvaj boze, ko na saranu da idu... il ko da su da izvines q**** pripravnice... :lol:

Sibi
08-11-2009, 23:40
Naravno kad u našoj zemlji dirigentsku palicu drži Pink i Grand show.

Moja ćerka je upravo krenula na Pravni fakultet ... odrasla je pored mame, tj. mene koja nisam izlazila niti izlazim iz farmerki, komotnih majica, džempera ... Koliko-toliko zaštićena u srednjoj školi, sad se prvi put suočila sa sa neprijatnom situacijom da je asistent na fakultetu (za nju autoritet), ničim izazvan, obuhvati oko struka i privuče sebi na očigled pedesetak studenata koji su stajali oko katedre ... vratila se i pitala me kako treba da se ponaša u takvoj situaciji. Rekla sam joj da mu pljune šamarčinu sledeći put! Mislim da nisu samo devojke odgovorne za takvo oblačenje, asistenti i profesori se ponašaju upravo po onoj, "ako imaš kraću suknju imaćeš višu ocenu", pa zašto onda da ne.

Inače, mislim da svaka devojka i žena treba da bude svesna činjenice da će biti mnogo atraktivnija i seksepilnija u dobrim farmerkama i majici jer prikrivaju nedostatke, nego u nečemu što ih ističe. Ali većina njih radi upravo suprotno...

Софија
09-11-2009, 00:40
Да, да, то са асистентима и прфанима је тек кретенизам.
Замислите колико ту институција губи на угледу, на квалиетуту кад се они понашају тако неотесано, као да женско никад видели нису.

На мом факултету је било баш доста тих примера.

А за Правни сам се наслушала од многих.

Ето код подучава младе...али пазите, индикативно је то да су то углавном људи који нису одрастали у накарадном систему вредности.
Изгледа све угра улогу- посебно расуло у којем нам се држава налази.