PDA

Pogledaj Punu Verziju : Snaga volje



DaDole
20-09-2012, 07:42
Uvijek se pred nama pojavi pitanje imamo li snagu i koliko toga možemo da postignemo sa njom?
Naša snaga.. duhovna,emotivna,fizička,mentalna,je onaj pokretač kojim ostvarujemo neke naše ciljeve i pobjede .
Kako je nosimo,stvaramo i usmjeravamo..

DaDole
20-09-2012, 07:48
Mišljenja sam da je na početku najvažnije "rasčistiti" sa sobom..odredimo cilj,znamo da je to naše opredelenje i onda prvo sa sobom porazgovaramo.
Da li imamo svoje unutrašnje strahove,nesigurnosti,dileme..prva je i presudna bitka da je dobijemo upravo u sebi i sa sobom.

kojica
20-09-2012, 07:51
Ja volju stvaram tako što pomislim na nes kafu. Recimo, ujutru nemam želju da se
dignem iz kreveta. Samo se lagano okrenem na drugu stranu i kažem ''ma boli me
uvo za sve''. I onda sine ''hladan nes!'' I skačem na noge iz momenta.

DaDole
20-09-2012, 07:56
Nakon tog što sa sobom "rasčistimo" što je sigurno prvi i najbitniji korak(ali i najteži)..potrebno je da definišemo ciljeve..evo kojica je lijepo zaciljala..nes i to hladan:)

DaDole
20-09-2012, 08:01
Nebrojeno puta bila sam pred postavljanjem ciljeva i zaista je pomalo i smiješno koliko znamo biti nespretni..trudim se da odredim prioritet ,ali i racionalnost..ponekad me zakoči preambicioznost,ponekad se sretnem sa nestrpljenjem ili tek shvatim da su želje jedno,a mogućnosti ne baš isto:)
Budući da sam beskrajno sklona rasčlanjivanju na sve moguće segmente,na argumente za i protiv..to zna da me uspori...čini mi se tad mi je najpotrebnija snaga volje da se fokusiram i kompletnom energijom nekako krenem ..

Nežnicah
20-09-2012, 09:27
Znaci snaga volje je ono sto me izvuce iz kreveta kad ujutru otvorim oci i zapitam se Zar bas moram...? Mislila sam da je to kod mene zatajilo :hm:

DaDole
20-09-2012, 09:32
Podsjetila si me kuma, na jednu bitnu stvar a to je motiv..šta je to što me pokreće..to je izuzetno važna faza u pokretanju snage volje koju svi imamo,samo nekad spava,nekad je umorna ili nam jednostavno,nekad dosadi i borba i bitke i ratovi..a motiv je tu da,kad klonemo,pokrene našu energiju

Asterix
20-09-2012, 09:40
najvazniji pokretac je ljubav...
ljubav prema necemu...

nekoga pokrene ljubav prema nekoj osobi, nekoga pokrene ljubav prema novcu, nekoga ljubav da vlada, nekoga ljubav prema sportu..

ali ljubav mora da bude prisutna..


nekome je motiv prezivljavanje..

DaDole
20-09-2012, 09:43
nesumnjivo je ljubav,, njenom najširem tumačenju,pokretač i inicijalna kapisla ..čak i kad je ljubav prema sebi,čak i kad je nagon za samoodržanjem,za očuvanjem nečeg što nam pripada ili bez čega ne možemo da postojimo..

Nežnicah
20-09-2012, 11:41
Evo nesto na ovu temu...
Vracam se malopre iz prodavnice, vetar me siba, kisa pljusti, u levoj ruci nosim kesetinu tesku 3-4 kg kojecega iz prodavnice, a u desnoj kisobran na ciju sam drsku okacila jos kesu u kojoj je 1kg eurokrema i dvolitra kokakole i 1kg soli... idem tako, kesa mi se u ruke usekla, prsti poplaveli, prskaju me automobili koji tutnje ulicom jer moja baksuzna ulica nema trotoar... i tako govorim sebi izdrzi, jos 500m, jos 250... jos samo malkice... razmisljam da bacim taj kisobran jer nemam snage vise da bildujem... i sad vi meni recite da li je to snaga volje, izaci na taj haos od vremena, 1,5km tegliti sve to do kuce, dok dragi i cerka bezbrizno sede kuci, ona za velikim kompom, a on sa laptopom u krilu... zabole ih za sve... A sta je mene pokrenulo i nateralo da izadjem i uradim sve ovo... Osecaj odgovornosti ili nesto drugo. Da li osecaj odgovornosti moze da bude dovoljno jak pokretac bas uvek? Kada sam pocela da se pitam na glas pred njima kako da izadjem napolje na ovo nevreme, odgovor je bio, pa nemoj, niko te ne tera... smisli nesto drugo za klopu...
Niko me tera :lola: pa znam da me niko ne tera, ali me nesto ipak pokrece jer znam da to moram da uradim, jer ne mogu da sedim skrstenih ruku a od mene se ocekuje da ce biti rucak, da ce biti vecera...

DaDole
20-09-2012, 11:48
To samo govori da si osoba sa viskom stepenom odgovornosti i posvećenosti porodici:bisa:

naki
20-09-2012, 11:53
jedna je majka :srce:... ona moze sve :bisa:
babsic :cmok:

kojica
22-09-2012, 10:45
najvazniji pokretac je ljubav...
ljubav prema necemu...

nekoga pokrene ljubav prema nekoj osobi, nekoga pokrene ljubav prema novcu, nekoga ljubav da vlada, nekoga ljubav prema sportu..

ali ljubav mora da bude prisutna..


nekome je motiv prezivljavanje..


nesumnjivo je ljubav,, njenom najširem tumačenju,pokretač i inicijalna kapisla ..čak i kad je ljubav prema sebi,čak i kad je nagon za samoodržanjem,za očuvanjem nečeg što nam pripada ili bez čega ne možemo da postojimo..

Ljubav? :kapa:

A mržnja? A inat?

Snaga volje je energija oslobođena iz neke želje. Želje da se nešto desi ili da se
nešto ne desi. Tu energiju možemo stvoriti pomoću bilo kakve emocije. Ljubav
nije isključena, ali nije ni obavezna.

Kao kada naši reprezentativci u poslednjim minutima utakmice dobiju dodatnu
snagu. Ne iz toga što vole svoju državu, niti što ih voljene mame ili devojke
gledaju sa suzama u očima, već zato što mrze sudiju. Najradije bi mu polomili
sve koskice, ali to je zabranjeno, pa onda svu tu energiju usmere na igru.
Dobiju dodatnu snagu - snagu volje, koja ih na par minuta učini jačima od
protivnika. Zinat sudiji. :aha:

Asterix
22-09-2012, 11:48
da...i mrznja..i inat... i opet ljubav:raz_088:

Sagacity
23-09-2012, 19:05
Motiv je usko povezan sa voljom. Kada imam jak motiv, voljna sam da ga i realizujem. Kada nemam motiv....bezvoljna sam.