PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kreditni biro brine o vama



kojica
24-09-2012, 13:23
Sve o vama znaju. I koliko imate dece, koji razred idu, kako ste plaćali
rate za kredit koji ste otplatili pre pet godina, koju i kakvu karticu ste
imali u prethodnoj banci i kako ste raspolagali novcem sa tekućih računa.
Uvid imaju sve banke, a od skora i provajderi mobilne telefonije.
Pa ako hoćete da uzmete neki paket, koji sadrži telefon za dinar i račun
od 800 din mesečno, oni kažu ''a, ne, ne.. vi možete da uzmete paket
koji će vas opteretiti maksimalno sa 300 din mesečno''.

To se oni zapravo brinu da se ljudi ne istroše previše. Da se ne prezaduže
pa završe na ulici na kraju.

:krsti: ja sam šokirana...

Nežnicah
24-09-2012, 13:44
el ima neko da ih hakne pa da izgube tu bazu podataka :palac: zivot su mi zagorcali otkad postoje :ljut:

причалица
24-09-2012, 13:49
dakle, iz te baze podataka me gnjave iz raznoraznih privatnih osiguranja :namcor: zovu me na moj br mobilnog i nude svašta...a kad ih pitam ''odakle vam bre moj broj telefona?!'' oni kažu ''iz baze podataka''.
ej bre :srbpla:

Nežnicah
24-09-2012, 18:03
ja kad sam cipovala psa i vakcinisala ga protiv besnila morala sam da dam svoje podatke veterinaru. Znaci ja ih dala njemu, a moji podaci, tj. podaci svih savesnih vlasnika zivotinja su posatli dostupni upravi javnih prihoda i na osnovu toga nam salju resenja za naplatu takse za opasne pse, a ljudima koji odbiju da plate to, `ladno stavljaju administrativnu zabranu na platu!!! Pa gde to ima, takva zloupotreba podataka... strasno!

Mistery
27-09-2012, 11:18
Evo mog iskustva kada je Kreditni biro u pitanju:

Ledeno februar ove godine, ja zbog zdravstvenih problema-sa kolenima ne izlazim iz kuće a dobih tog dana poziv od jedne od dve banke da izmirim dugovanje, da dođem i dogovorim se. A prethodno sam gledala listing druge banke i ispada da sam prezadužena ihahaj.

Zovem Kreditni biro i kažem da imam problem. Mladić sa druge strane se predstavi, otkuca moj JMBG u komp i kaže mi otprilike ovo

" Što ste pristali na toliko rata? Nama ljudi ovde dolaze besni i vrište na nas a mi smo samo servis! Ništa mi ne odlučujemo niti mi stavljamo neke zabrane. To banke izmišljaju."

JA - "A zašto se stalno pozivaju na vas, koja je svrha vašeg rada i koliko ja zapravo dugujem i kome i šta je to?"

ON - " To su kamate na kamate i predstavlja se kao dug a nije. Postojimo jer nisu želeli da otpuste sve bivše zaposlene u onim bankama kojih više nema. I strašno je koliko su banke bezobrazne".

JA - Kako da rešim moj problem?

ON - Uplatite im nešto, neka neko ode umesto vas-iz porodice i neka se dogovori. Onda vas neće zivkati.

JA - Šta vi vidite od mojih podataka?

ON - Vidim ove kredite i onaj prethodni koji ste uredno isplatili. Ovde niste u crvenom minusu, ne brinite.

I nastavismo mi priču, nekih skoro sat vremena. Jako ljubazan i potpuno ok čovek.

Poenta priče je da su taj KB formirali kako bi udomili ljude-tj zaposlili ih i da o svemu ipak odlučuju same banke a ne oni.

Što se podataka o građanima tiče, 13 godina sam radila na mestu gde sam imala uvid u Registar građana.

Strogo se kontrolisalo ko ima mogućnost da radi sa tim podacima. Da bih dobila karticu za ulazak u sistem morala sam da dam bukvalno sve svoje podatke i brojeve fiksnog i mobilnih telefona.

Svojevremeno je kažnjen i suspendovan jedan policajac iz jedne bg stanice jer je zloupotrebio neke podatke i napravio jednu glupost.

To je sve bilo tokom perioda 1997-2009 godine. I sada verujem da podaci ne mogu biti svima dostupni i da ne mogu da se zloupotrebljavaju.

Posmatram iz svog ugla jer sam radila pošteno i savesno, za ostale ne znam.

Imam čipovanu lk i ne smeta mi, jer ne bavim se kriminalom i svejedno mi je što je čipovana i što državni organi znaju o meni dosta.

Najavljene su i zdravstvene knjižice slične ličnim kartama, valjda će se tako smanjiti redovi u Domovima zdravlja.

Sorry što proširih temu, ali zanimljiva je i ima dosta da se piše o njoj.

Nežnicah
27-09-2012, 22:45
Meni je malo naivno da poverujem u pricu tog zaposlenog da budem iskrena... Gde sme covek tako da prica o ustanovi za koju radi sa nepoznatom osobom, pa jos sat vremena :qq: rade li oni ista ili samo telefoniraju i otrcavaju svoju `firmu`... I nisam bas spremna da poverujem da su oni tako neduzni u celoj prici.... imaju u rukama jako mocno oruzje, zvano licni podaci gradjana... :palac:

Mistery
27-09-2012, 23:02
Mene je zapanjio. Kao da mu je bilo dosadno i da je tražio "žrtvu" za razgovor. A to da li otrcava svoju firmu...eh, čega sam se naslušala od policajaca, raznih službenika u Poreskoj upravi i sl.

Imam nekako utisak da je i tim ljudima muka od svega, kao i nama. Oni ne kroje politiku Banke ili svoje ustanove, samo rade tu za platu.

Nežnicah
27-09-2012, 23:07
A svi oni tako samo rade svoj posao, pa me u 22h iz rajfajzen banke proganjaju telefonom, koje je to radno vreme? Imaju odsek uterivaca dugova koji rade u tri smene :lol: ... i svi oni tako neduzni i dalje rade za svoju platu, pa neko ostane bez krova nad glavom jer mu banka uzme stan pod hipotekom jer jadnicak nije imao da plati ratu iz ko zna kog razloga...a i on je samo radio svoj posao za platu... ma mnogo su mi svi oni naivni :palac:

Mistery
27-09-2012, 23:14
Ti što zovu telefonom da uteruju dug banke su preko omladinske zadruge zaposleni...i jedna moja rođaka je to radila dok nije našla pravi posao.

Šta znam, radila sam u organu državne uprave dugi niz godina i nekako razumem obične službenike. Ne mogu da se ljutim na nekoga ko radi u pošti npr, ili u banci..nije taj neko član Upravnog odbora, nije političar, ne donosi propise.

Mogu da se ljutim samo kada su neljubazni, drski i sl. Ovako nemam razloga.

Sagacity
28-09-2012, 07:11
ja kad sam cipovala psa i vakcinisala ga protiv besnila morala sam da dam svoje podatke veterinaru. Znaci ja ih dala njemu, a moji podaci, tj. podaci svih savesnih vlasnika zivotinja su posatli dostupni upravi javnih prihoda i na osnovu toga nam salju resenja za naplatu takse za opasne pse, a ljudima koji odbiju da plate to, `ladno stavljaju administrativnu zabranu na platu!!! Pa gde to ima, takva zloupotreba podataka... strasno!
Ukida se taksa za opasne pse...Eto i nešto dobro..:lol:

Nežnicah
28-09-2012, 07:17
Znam za taksu :say: ali kada ukinu i KB onda cu da slavim onako pravo :lol:

Nežnicah
31-01-2013, 12:25
Elem, ovu instituciju zaista treba ukinuti po kratkom postupku... sinoć sam stajala u redu u vipu, gde je devojka htela da uzme sebi njihov tarifni paket. Prvo što je radnica uradila bio je izveštaj kreditnog biroa. A onda je dramatično gledala u ovu devojku odmahujući glavom... auuu loša vam je kreditna istorija :qq: ne možete dobiti paket... Nije ugasila neki tekući račun koji ne koristi i zadužena je održavanjem računa i to je navodno dospelo u kreditni biro...
Pa mislim stvarno... kao da diže kredit od par hiljada evra...