PDA

Pogledaj Punu Verziju : Iza svake uspešne žene stoji muškarac, koji gleda u njenu pozadinu



Sagacity
25-09-2012, 08:53
Kako nam je savremeno doba donelo toliko izmena, eto ti i ravnopravnosti među polovima…Koliko slika jedne žene govori o uspešnosti njenog muškarca pokazuje i podatak da su sve više tražene devojke za poslovnu pratnju. Da razgraničimo, pod pojmom "devojka za poslovnu pratnju" ne mislim na one devojke koje se kriju iza tog naziva, a bave se nečasnim radnjama. Ja mislim na one žene koje biznismeni imaju da bi ih pokazivali na poslovnim zabavama, putovanjima ili čisto da bi popunili rupu u dovoljno šupljem privatnom životu. To je postalo pravilo, što bogatiji muškarac, to lepša riba ide uz njega. To je drage moje, simbioza. Šta oni rade i da li imaju ikakvu komunikaciju na nejavnim mestima, o tome nećemo da polemišemo. Njena je uloga da bude lepa, sa uvek ispravljenom kičmom i širokim osmehom, sa ograničenjem priče na 3 rečenice.

A kako nam je savremeno doba donelo toliko izmena, eto ti i ravnopravnosti među polovima. Tako se osnivaju mnogobrojne liste na kojima se ređaju najuspešniji parovi koji zarađuju mnogo i što je još bitnije, ravnopravno. On fudbaler, ona modni kreator. On teniser, ona pevačica. Pored ljubavi, cveta i budžet. To su moćni parovi koji vladaju na svojim poljima. A eto ti i novog slučaja, doduše retkog- žena uspešna, muškarac - njena senka.

Kada se žena namerači, ona zaista može postići sve što želi. Neke će birati sredstva, neke vala neće. Ali dovoljno istrajana i sposobna žena doći će do svog cilja. I eto nas, guramo se u gradskom prevozu sa duboko strukuranom suknjom sa laptopom u rukama, krećemo da promenimo svet. Naravno da će svaka uspešna žena biti još uspešnija ako se njena intelektualna moć odrazi i na ukus za oblačenje. Spoljašnjost svakako ne mora da bude skladna sa unutrašnjom homeostazom, ali zar posvećenost poslu mora biti uvek u kombinaciji sa zanemarivanjem izgleda? Savremena uspešna žena će svakog novog radnog dana izgledati lepo i negovano i vlada svojim izgledom jednako dobro kao što vlada svojim timom na poslu. Kada vide da žena izgleda samouvereno, pedantno i uglađeno, samim tim još više podstiče na poštovanje i poverenje. Počevši od toga kako se žena oblači na prvom intervjuu za posao, pa sve do poslovnih putovanja i presudnih prezentacija, dolazimo do zaključka da spoljašnja ocena može itekako doprineti da samopoštovanje, samouverenost i smisao za lepo bude deo i posla i privatnog života.

Kada je muškarac uspešan, žena pored njega mora biti lepa. Kada je žena uspešna, muškarac pored nje mora biti prelep. Ili bar dovoljno lep da joj parira. Poznato je da se muškarci plaše uspešnih žena, ali ipak teža je uloga takvu ženu zadržati pored sebe, a biti je dostojan. E to je ono što je zaista težak zadatak jednog muškarca - biti dovoljno dobar. Zaista, ako je žena bolja od tebe u krevetu, pa i još i na poslovnom planu, to negativno utiče na muškarčevo samopoudanje. Odavno je muškarac prestao da bude taj koji nosi pantalone u vezi, a žena je zasluženo preuzela na sebe veću ulogu. Pravi je izazov, zapravo da muškarac ide u korak sa svojom savremenom partnerkom. A ujedno i pobediti anksioznost. Nijedan muškarac ne sanja da bude sa frigidnom feministkinjom, ali je uvreženo mišljenje da su poslovne žene manje strastvene od onih koje vole da muškarac vodi glavnu reč. Ako mene pitate, oni ne misle da su manje strastvene, ali su svakako u bojazni da neće moći da ih isprate u krevetu, pa će to biti još jedan njihov minus. A oni očajnički žele pored sebe ženu koja ima i lep izgled i nešto više od vakuma u glavi.

Žena može da promeni muškarca. Ponekada će to od njega tražiti direktno, tipa: obrij te grudi, ili smršaj, ali nekad će se to dogoditi sasvim neočekivano i spontano. On će, da bi išao u korak sa vama i sam sebi reći da treba da vas zasluži. Tako bi se odvažio i na voskiranje, ali i na odricanje od brze hrane. Kada želite nekoga nečemu da naučite morate prvo dati svoj primer. Ako ne želite da vaš muškarac puši, nemojte ni vi pušiti, ako ne želite da diže noge na sto, nemojte ni vi (ovo ne važi za seks), ako ne želite da on izgleda jeftino, nemojte ni vi... Ako vas muškarac dovoljno voli, on će zbog vas biti bolji čovek. Opet, ne kažem da se zbog ljubavi treba menjati, već, kao što je poznato, treba prihvatiti osobu onakvu kakvu jeste. No, muškarci vole i shvataju samo konkretno, i oni zaista često ne vide male signale. Zato, ne libite se da ponekad i date neki (dobronamerni) komentar u vezi sa onim što vam se ne sviđa kod njega. Prihvatajte samo ono što je dovoljno dobro za vas.

Izvor:cosmopolitan.com

Man
25-09-2012, 09:53
El ovo kako da žena dobije pedalu :lolan:

čitaš pogrešnu štampu :palac:

Sagacity
25-09-2012, 10:07
Kada je muškarac uspešan, žena pored njega mora biti lepa. Kada je žena uspešna, muškarac pored nje mora biti prelep. Ili bar dovoljno lep da joj parira. Poznato je da se muškarci plaše uspešnih žena, ali ipak teža je uloga takvu ženu zadržati pored sebe, a biti je dostojan.

Nisam ljubitelj tih ''naučnih časopisa''...Ali mi se dopada ova rečenica :g:

Man
25-09-2012, 10:12
što je babi milo ... :haha:

Sagacity
25-09-2012, 10:24
što je babi milo ... :haha:
:namcor:
Rečenica je tačna....a ti se smej koliko god hoćeš.
Jok, žena treba da bude lepa, uspešna, pametna, a on neki ljakse i da očekuje da bude u njegovoj senci...Sa tom ženom koja prihvati takvog muškarca, nešto nije u redu.
Uspešni muškarci, ali sa manje muškog samopouzdanja kada su žene u pitanju, biraće manje obrazovane i manje lepe žene. Tako se osećaju i sigurnije i nadmoćnije...:g:

Naravno, pametna žena treba da zna kada treba da bude i glupa i da se malo povuče, i da pusti malo njega da on oseća (ili misli ) da je taj koji je glavni, poseban i pametan.(odnosno, posebniji ili pametniji jer muškarci vole da su to :g:)

DaDole
25-09-2012, 10:27
:qq: koliko predrasuda na jednom mjestu:) haj'mo polako...
"kad je žena uspješna,muškarac pored nje mora biti prelep" ....:kapa: a ne može li on biti pametan i simpatičan,drag i recimo privlačan samo:hm:

Man
25-09-2012, 10:29
ja znam samo pričalica da je uspela sve to da spoji, da je lepa, uspešna u svom poslu, dobra žena i majka... i dobar čovek :rile:
bolje da si nju pitala za savet, batali edukovanje putem časopisa...
ovo je najverovatnije pisala neka pri kraju čerdesetih i sama kao panj :dada:

emancipicovane i samice šic :blenta:

Man
25-09-2012, 10:36
taki joj je i muž :b: jes da ga ja ne volem :aha:

Sagacity
25-09-2012, 10:37
emancipicovane i samice šic :blenta:
Ma tekst je poslužio samo za priču...Imam neka svoja shvatanja i teorije. Osim toga kada naiđeš na nekog do koga ti je stalo, gledaćeš pre svega u njega kao čoveka, karakter, dušu...Ok mora da te privuče, mora da postoji hemija...sve ostalo, manje više je nevažno.

Ali moram da budem iskrena, kada je muškarac manje obrazovan od žene i manje uspešan, sam je u nekom tripu, bez da ga ona na neki način ponižava. Jednostavno, muškarcima je u prirodi da budu ispred u svemu i to je tako.
Nisam neko ko se vezuje i nisam neko ko je bio u vezi sa muškarcima koji nisu tu nekog istok mentalnog, intelektualnog sklopa kao i ja. Ali sam primetila u okruženju da takve veze ne funkcionišiu, i ako funkcionišu onda je to na neke mišiće...
Naravno uvek ima izuzetaka, ali su to baš izuzeci.

DaDole
25-09-2012, 10:40
Jednom davno prisustvovala sam ovakvom dijalogu muža i žene:
-Jesi kupio sve sa spiska-
-Jesam..al mislim da..-
-Nije tvoje da misliš,u ovoj kući ja imam diplomu-
svima je bilo vrlo neprijatno..ona je bila ljekar,a on mislim vodoinstalater..e,ja bih takve tukla a ne bih ima dala plakati..pa što se udavala,što se ženio:qq:

Sagacity
25-09-2012, 10:46
Uh, to jeste odvratna priča. Znam i ja za neke takve slučajeve.
Ali znam i slučaj ovde iz firme, gde je ona šef (inženjer po struci), a on KV radnik, koji joj u društvu vrlo često kaže ''Nemaš ti pojma, ko ti dao diplomu, znaš šta sam ja za tebe'' itd...A zahvaljujući njoj, on je na mestu na kojem jeste.

Mislim da to više zavisi od osobe i njenih kompleksa. Ali zaista u okolini imam puno primera, gde je žena i uspešnija i obrazovanija od muškaraca, a on na svaki mogući način pokušava da to poništi ili omalovaži, umesto da joj bude podrška.

Moja teorija je, nije bitno ko više zarađuje, pare su zajedničke.

причалица
25-09-2012, 12:25
iza svake uspešne žene stoji - ona sama...sve ostalo (i ostali) su samo dekor :kreza:

Rosa
25-09-2012, 12:45
Prvo,povraća mi se od samog naslova,zato i izbegavam da pišem po ovakvim temama..al ajd!
Uspešna žena je po meni srećna i zadovoljna žena ( nebitno na koji način je to uspela) koja ima muškarca koji stoji pored nje,a po potrebi i ispred :g:
I to je to,takvim ženama se divim..Sve ostalo su samo žene u pokušaju.

Man
25-09-2012, 13:15
roska :gnjavim:

Sagacity
25-09-2012, 13:26
iza svake uspešne žene stoji - ona sama...sve ostalo (i ostali) su samo dekor :kreza:

Kratko i jasno....:kreza: Dabome...

Nežnicah
25-09-2012, 13:51
sto ste sve nesto opasne i samosvesne :mm:

kojica
25-09-2012, 14:25
pa jel to lepo da okreneš bližnjima pozadinu.. :eek:

iza svake uspešne žene stoji nesrećna porodica... :aha:

Sagacity
26-09-2012, 07:06
iza svake uspešne žene stoji nesrećna porodica... :aha:
Sebe ne smatram uspešnom, jer se nisam ostvarila u svemu. Ali se krećem u okruženju u kojem ima dosta uspešnih žena, koje su ispunjene na svakom polju i koje uz sebe imaju isto tako uspešne muškarce.
E sada, treba razgraničiti pravu uspešnu ženu od neke ''kvazi-uspešne''. Prava uspešna žena je obrazovana, ima dobru zaradu, srećnu porodicu i opušten život. I sigurno je mnogo bolji izbor od obične domaćice koja ume samo da kuva.
I još nešto..Takođe su predrasude da takve žene ne znaju da kuvaju. To je tek bezveze.
Kvazi uspešna je ona, koja uspeh vidi isključivo u profesionalnom radu i jedino je tu uspela. Takve žene obično nemaju prijatelja, ne putuju nigde...ali se lepo oblače i uživaju u svojoj slavi (ako se to tako može reći). I ono što sam primetila...uglavnom nisu u kontaktu sa svojom porodicom...(bratom, sestrom)...Uglavnom su prepuštene nekom pravom samačkom životu...

To su neka moja zapažanja, koja ne moraju biti tačna naravno...samo pričamo..
A ono što je sigurno...to je ....da iza svake prave uspešne žene, stoji bar jedna zavidna žena.:aha:

kojica
26-09-2012, 08:51
Ništa kuvanje ne može decu da usreći. :sad: Oni i tako vole nezdravu hranu.
Deci treba pažnja i vreme koje uspešna žena ne može da ima. Ili bar u nekom
periodu karijere, dok ne postigne uspeh, ne može da im se posveti. A kad ti
izmaknu na godinu ili dve, posle se to teško nadoknadi. Uglavnom se bliskost
ne vrati nikada.

Sagacity
26-09-2012, 10:27
Zadatak svake žene je, ako već ima decu da bude prava majka. A prava majka je požrtvovana i uvek će naći vreme za svoju decu.
Karijera se gradi postepeno, a ne preko noći. Sve što brzo dođe, brzo i nestane. Poenta je ''ući na mala vrata i tu ostati''...
Ako je majka prava, požrtvovana, ona stiže sve, nezavisno od toga da li je uspešna i svestrana ili je žena koja sedi kod kuće (što je sada retkost, uglavnom skoro sve žene rade).

Možemo napraviti i sledeću komparaciju...Žena koja radi u Tempu, Maxiju....radi svaki dan od 6h-15 h (dok se spremi, dok preda smenu itd.). Radi i po smenama (uveče dolazi u 23h). Takođe, ima samo jedna dan u nedelji slobodan, a to ne mora biti nedelja ili subota.
Žena koja radi u butiku, takođe radi svaki dan...Neki butici rade i nedeljom...Žene koje rade u šivarama, rade u tri smene. I takođe uglavnom imaju samo jedan slobodan dan nedeljno....
S'druge strane, žena koja radi u nekoj banci...radi do 17h. Šalterski radnici rade i subotom, osoblje na pozicijama uvek ima slobodan vikend.
U nekim firmama, uprava radi petkom kraće, pa su te žene kući već oko 14 h...

Ko ima više vremena da se bavi svojom porodicom i kome je tu lakše?

Zato kažem, ako je majka prava, ona će voditi računa o svojoj deci ma šta radila i čime se bavila. Ako se radi o sebičnoj ženi koja je sebi najvažnija, onda je to neko ko će biti takav i da ne radi ništa...

DaDole
27-09-2012, 09:23
"Car vlada carstvom,a žena carem" kineska poslovica :dada:

Keti
28-09-2012, 22:12
pa ovde ima puno da se cita... :eek:
moracu sutra,kad dodjem k'sebi... :rumenko:

Picola
29-09-2012, 02:32
Brukaju se iz "Kosmopolitena" ovakvim tekstovima....mada od njih nisam ocekivala nista drugacije.

причалица
29-09-2012, 04:37
ako je majka prava, ona će voditi računa o svojoj deci ma šta radila i čime se bavila. Ako se radi o sebičnoj ženi koja je sebi najvažnija, onda je to neko ko će biti takav i da ne radi ništa...

:bravo:

DaDole
30-01-2014, 10:06
Opustimo se malo uz temu sa jednim ovakvim člankom
http://www.oslobodjenje.ba/portal/images/articles/osam-nevjerovatnih-cinjenica-o-straznjici.jpgfascinantne činjenice... o doopetu
Volimo dobiti pohvale

Od svih dijelova tijela za koje primaju pohvale, žene ipak najviše vole kada im netko komplimentira stražnjicu, barem tako navodi The Men’s Health i Women’s Health Big Book of Seks, piše womenshealthmag.com.

Zdravo je imati veliku stražnjicu

Jača stražnjica i bedra, odnosno nakupljanje masnoća na tom području, označavaju sporiji metabolizam i niži kardiovaskularni rizik, za razliku od nakupljanja masnoće na području abdomena. Osim toga, prema rezultatima istraživanja britanske studije iz 2010. godine, masnoća na području stražnjice bedara može čak biti i zaštitna.

Jedna stražnjica bila je inspiracija za Spanx

Sara Blakely, osnivačica popularnog Spanxa, nedavno je za CNBC rekla da joj je upravo vlastita stražnjica poslužila kao inspiracija za ovo popularno donje rublje za oblikovanje tijela. 'Kao žena, nisam znala što odjenuti ispod bijelih hlača', rekla je Sara.
Twerking

Izraz 'selfie', koji označava fotkanje samoga sebe, obično u kupaonici, u Oxfordov rječnik ušao još početkom 2013. i čini se da će i twerking imati sličan put. Zahvaljujući Miley Cyrus i plesu koji uključuje opako mrdanje guzom, postao je široko poznat.

Gluteus maximus je dio velike mišićne skupine

Prema Women’s Health Big Book of Exercises, stražnjica je najveći, a možda pripada i skupini najmoćnijih mišića. Ključ da je izgradite i učvrstite jest vježbanje – sjedenje na tim mišićima se ne računa.


Volimo pjesme o stražnjicama

I dok se stražnjica neizostavno spominje u novijim popularnim pjesmama, sigurno je zapamćena pjesma Sir Mix-A-Lota 'Baby Got Back' koja je 1992. osvojila Grammy za najbolju solo rap pjesmu, a i dan danas je omiljen izbor za karaoke.
Muškarci stražnjicu ne primjećuju odmah

U nedavnom istraživanju u kojemu se britanske muškarce upitalo što prvo primijete na ženama, rezultati su pokazali da prvo primijete oči, a stražnjica je na osmom mjestu.


Zbog stražnjice neki idu pod nož

U 2012. godini u SAD-u 2 681 žena otišla je na lifting stražnjice, a njih 746 u stražnjicu je stavilo implatante, pokazali su podaci američkog društva plastičnih kirurga.