PDA

Pogledaj Punu Verziju : prava ucenika



classic
17-11-2012, 12:33
da li ima neko na forumu, ko se razumije u zakone o skolovanju i prava ucenika, konkretno: da li je profesor duzan ponoviti test ukoliko je vise od 80 % ucenika dobilo ocjenu nedovoljno (1)
unaprijed hvala :D

причалица
17-11-2012, 12:37
nije dužan. učite više, pa ćete više i znati.
vaša dužnost je da učite...a kad naučite, onda ćete imati i neka prava :kreza:

Man
17-11-2012, 12:39
Jeste obavezan, ukoliko odbije da ponovi test obratite se prosvetnoj inspekciji.

mrav
17-11-2012, 15:04
cccc svi bi vi na đ da završite škole, batina je bre za vas a ne prava. niko vise bre nece da uci nisam i ja al nisam kuko

Man
17-11-2012, 16:03
U ovom slučaju je propust nastavnika :) rezultat testa je ujedno i ocena njegovog rada.

mrav
17-11-2012, 16:06
ocene su uvek pokazatelj rada al kad na forumu traze teme i sastave zasluzili su
osim ako ne predaje po principu 1+1=2 jer je to tacan odgovor

Sagacity
17-11-2012, 22:08
Pa tu nešto nije u redu...Ili je test pretežak ili je to odeljenje isuviše loše....
Ne znam, ne razumem se u ta prava učenika, ali da sam ja profesor ja bih se ozbiljno zapitala zašto ta deca ne znaju nešto što sam predavala. Da li je moj pristup dobar ili jednostavno ne umem da prenesem svoje znanje...Recimo, moja nastavnica matematike u osnovnoj školi je bila očajna..Jako zahtevna, ali kada je predavanje bilo u pitanju bilo je katastrofalno. Sve što je umela da kaže..''Lako ćete ovo, imate u udžbenicima pa vežbajte''..I kada nešto ne razumeš pa je pitaš, odgovori je uvek bio isti...:aha: Mada ima nezainteresovane dece koja čekaju da im se sve ''servira''...

причалица
18-11-2012, 10:00
ma deca danas slabo uče...a profesori su takođe gori nego ikada. svi se đuture žure da što pre sednu za fejbuk ili neku igricu, a osnovni poslovi se zanemaruju i otaljavaju.
površnost u svim domenima života dovodi do toga da profesor ne nauči decu gradivu, a deca nisu ni zainteresovana...hoće ''leba preko pogače''...a posle dođe roditelj i naebe se kewe profesoru što je sinu zalepio keca :lol:
ma, cirkus :blenta: