PDA

Pogledaj Punu Verziju : Žene pažljivije odmeravaju isti pol nego muškarce



Sagacity
21-11-2012, 09:32
Veličina grudi, izrastak, građa, prstenje, torbica - sve ovo su detalji koje žene primećuju jedna na drugoj. Ipak, većina njih to ne radi iz loše namere, već
jednostavno voli da se upoređuje.

Istraživanje britanske kompanije Swimwear 365 koje je obuhvatilo dve hiljade žena otkrilo je da je njihov omiljeni hobi promatranje drugih pripadnica lepšeg pola, što podrazumeva "skeniranje" njihove odeće, frizure, šminke, građe. Upoređivanje izgleda drugih žena sa sopstvenim uobičajeni je misaoni process kod žena, jer se pritom lično fokusiraju na pronalaženje mana svojoj konkurenciji.

Kako istraživači otkrivaju, te mane obično uključuju celutit, posmatranje izrastka na kosi, uočavanje viška kilograma, venčanog ili vereničkog prstena. Naravno omiljeno mesto za omiljeni sport žena je upravo plaža.

Ono što je veoma zanimljivo jeste da je oko trećina žena više zadivljeno ženama atraktivog izgleda i oblikovanih mišića nego stasitim muškarcima. Dok
jedna od deset žena uvek želi da izgleda bolje od drugih pripadnica lepšeg pola, oko 40% njih kaže kako ne posmatraju druge žene na "zločest" način, već iz puke zabave. Tako polovina žena prilazi nepoznatim ženama kako bi pohvalile njihov izgled, a najčešći komplimenti odnose se na odabir odeće, dok 86 odsto žena kaže kako nikad ne bi pristupilo muškarcu s istim pohvalama.

Za koga se žene doteruju?

Verovali ili ne, oko 42% žena kaže kako se oblače i šminkaju u nadi da će zadiviti druge žene a ne muškarce svojim izgledom.

"Prirodno je da se upoređujemo s drugim ženama, pa su zaista retke one koje to ne rade. Interes za izgled drugih žena je istinski, jer one i
same znaju koliko je teško steći i zadržati dobru figuru, imati lepu kosu i sve one druge detalje", rekla je stilistkinja i portparolka Swimsweara, Helen Bojl.

Top 10 stvari koje žene primjećuju na drugim ženama:
Odeću
Frizuru
Boju i izgled tena
Građu tela
Dekolte
Celulit
Boju kose
Veličinu grudi
Cipele
Torbu

Izvor:B92

Sarmica
21-11-2012, 14:03
pa šta ima da odmeravam muškarce:blenta:

Nežnicah
21-11-2012, 14:25
zene imaju super power pogled :haha: zensko kad te odmeri, nema tog rentgena i 3d skenera koji ce bolje uraditi :haha:

ja nemam taj takmicarski duh :srbpla: kod mene je to izgleda greska jos od rodjenja... skeniram samo zenu koja mi se ucini interesantnom, recimo po pitanju frizure ili sminke, ili kompletnog izgleda ako je vredan paznje. Ali cesto primetim te zenske odmeravajuce poglede na sebi i onda i ja onako bezobrazno gledam nju u oci dok ne trepne i ne skloni pogled, to sam uvezbala sa jucom :lol:

Sarmica
21-11-2012, 14:28
a stvarno ima žena koje samo pilje u druge žene:qq: to su uglavnom one što ne liče ni na šta, i svakoj drugoj nađu milijardu mana, kako god ona izgledala

Sagacity
22-11-2012, 08:36
Slažem se sa ovim što kaže Sarmica...:dada:
Inače, u žene ne ''piljim''. Jedino ako me neka baš oduševi stilom ili nekom mišlju tada obratim pažnju, ali više u smislu da želim nešto pametno zapaziti ili čuti...

DaDole
22-11-2012, 08:44
Žene pažljivije odmjeravaju i "bolje" vide:dada: ne samo ženski,nego i muški pol..ja volim da posmatram i naravno,uvijek vidim uglavnom što ne treba:haha:
Šalim se,inače moć zapažanja detalja je prilično dobra stvar:)

причалица
22-11-2012, 13:16
a stvarno ima žena koje samo pilje u druge žene:qq: to su uglavnom one što ne liče ni na šta, i svakoj drugoj nađu milijardu mana, kako god ona izgledala

joj, ovo je tačno...najčešće idem ulicom ili u prevozu i ne gledam nikoga...pa se onda skoro uvek nađe neko ko mi kaže ''onaj dan si se pravila da me ne vidiš''...a nije, stvarno nije...jednostavno ne volim kad neko pilji u mene i onda se žurim da izmaknem što pre.
i ne gledam u druge nikako....čak mi je glupo kad mi drugarica kaže ''znaš onu bluzu što sam nosila kad smo se videle u sredu?''
''ma koju....:blenta:''
missim, zabole me uvo za to.

Ristana
26-11-2012, 14:18
jel to neko hoće da nas uputi na lečenje il sam ja krivo pospajala stvari:pada: