PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li je biti lep, prednost ?



Sagacity
04-12-2012, 09:07
Šta mislite, da li lepi ljudi bolje prolaze u životu?
Da li su baš njima sva vrata otvorena ?
Da li je lepota isfavorizovana ?
Da li je lakše u odrastanju lepoj ili manje lepoj deci?
Kada lepota prestaje da bude važna, ako uopšte prestaje...?
Da li lepota ipak može biti kamen spoticanja, pogotovo lepim ženama...jer nekako postoje predrasude, ako je žena isuviše lepa, ne može baš biti i pametna?

причалица
04-12-2012, 09:21
1. ne prolaze bolje.
2. nisu
3. jeste
4. isto im je
5. kad nestane
6. može i jeste kamen spoticanja

Sagacity
04-12-2012, 09:34
Koliko bolje prolaze u životu ne znam, ali da je lepoti dat veliki značaj to stoji. Čak se vrlo često i za CV traži fotografija, mislim.
Mnogo bolje su prihvaćena lepša deca u društvu. Naravno, kada odrastu to se menja...Čak šta, mnoga deca usade sebi neke komplekse u odnosu na drugu decu, baš zato što se osećaju manje lepim.
Biti lepa, a pametna žena..nije lako uopšte...i to stoji...pogotovo na poslu, a opet sa druge strane, neke žene upravo tom lepotom manipulišu.
Ceo svet se bavi lepotom. Čitava industrija kozmetike, plastične hirurgije, garderobe....se bavi lepotom...''Lepota'' je postala profitabilna...i sve više dobija na značaju...

причалица
04-12-2012, 09:39
lepota je upadljiva, stoga se više vodi računa šta rade i kako se lepi ljudi ponašaju...ako istu stvar ili još goru (ili bolju) uradi neko prosečnog izgleda, to se nekako podrazumeva i prođe skoro nezapaženo, osim ako to nije stvarno nešto extra glupo (ili dobro).
zašto je tako?
nemam pojma. lično nisam nikad ljude tretirala bolje ili lošije zbog onoga za šta uopšte nisu zaslužni....lepota je dar, pa sad - kom obojci kom opanci - neko ume da živi s njom, a neko ne ume.

Rosa
04-12-2012, 09:50
Ja sam neko ko ne deli na taj način ljude,tako da u tom smislu kod mene niko ne može imati prednost :aha:

Sagacity
04-12-2012, 10:05
Pa ne delimo možda mi....Ni meni nije bitno da li je neka žena lepa ili ne, da bi mi bila prijateljica itd. To su gluposti.
Ali generalno mnogi lepoti pridaju veliki značaj. To je samo dokaz koliko je svet površan...:aha:

Sagacity
04-12-2012, 10:08
Evo i jedan tekst, na ovu temu...:dada:

Vladaju li samo privlačni

Simetrična lica u nama bude osećaj blagostanja, pa lepim ljudima u svemu dajemo prednost. Ipak, za ljude koji su izrazito privlačni, lepota može postati i teret.
Lepota je u oku posmatrača, dakle zavisi od ukusa pojedinca. Ipak, u tome smo vrlo slični pa se širom sveta ljudima sviđaju slične stvari. Kako je lakše promeniti sopstveni izgled nego izgled okoline, na oduševljenje kozmetičke industrije i estetskih hirurga, većina nas silno se trudi da promeni svoj izgled. Važni su i drugi kvaliteti, poput smisla za humor, inteligencije i samopouzdanja kojim neko zrači. Ali, želeli mi to da priznamo ili ne, istraživanja pokazuju da je fizička lepota toliko važna da procenjujemo druge najpre zavisno od toga koliko nam se fizički sviđaju, a oni po istom kriterijumu procenjuju nas.


U tom sudu lepši ljudi prolaze bolje, a manje lepi trpe štetu, iako poseduju druge vrline. Zbog toga se doterujemo, šminkamo i kupujemo skupu odeću, a sve više ljudi danas prolazi kroz bolne i skupe estetske zahvate. Napori i žrtve koje podnosimo kako bismo bili dopadljivi sasvim su razumljivi jer su mnogi od nas tokom života naučili da je biti lep prednost. Istraživanja i svakodnevna iskustva govore da činimo nezamislive stvari kako bismo se zbližili sa lepima i privukli njihovu pažnju.

Favorizovanje lepih počinje u kolevci i javlja se u oba smera. Naučnici su uočili da i bebe posmatraju neka lica duže od drugih. Lica koja ih više privlače
su ona koja su odrasli ocenili lepim. Međutim, i same bebe podvrgnute su estetskoj proceni i to od onih od kojih bi se to najmanje očekivalo!
Istraživanje objavljeno u časopisu Developmental Psychology pokazalo je da se majke više brinu za svoje dete ako ono ima lepu fizionomiju.

Studije potvrđuju da lepi učenici dobijaju više ocene, zgodni pacijenti primaju kvalitetnu negu, a naročito optuženici izvlače blaže presude od fizički neuglednih. Prema studiji s londonskog Univerziteta Guildhall, neprivlačnije žene zarađuju 110% manje od lepših, a nedopadljivi muškarci čak 15% manje od zgodnih kolega. Lepota snažno utiče na seksualni život: žene jače uživaju i doživljavaju više orgazama sa partnerima pravilnih lica, a takvi muškarci lakše dobijaju poželjne partnerke za seks." Istraživanja pokazuju da ljudi ulažu veliki trud kako bi ugodili privlačnima, jer žele da ih oni prihvate i zavole", kaže dr Gordon Pacer (Gordon Patzer), američki psiholog koji je trideset godina proučavao odnos društva prema ljudima, u zavisnosti od privlačnosti. "Ljudska bića podešena su na pristrasnost prema privlačnima."

Izvor:lovesensa.rs

причалица
04-12-2012, 12:37
pa sad :lol: baš nam je toma nikolić privlačan...ili gljivica dlačić.....:lola: ili medlin olbrajt ili onaj solana...da ne pričam o sarkoziju ili miškoviću...

Sarmica
04-12-2012, 15:36
a ban ki mun:lola:

@tema
Izgled može ponekad da posluži svrsi, naravno ko je spreman da manipuliše njime. Ali mislim da više toga odnosi nego što donosi.

Fića
04-12-2012, 15:55
biti lep i dopadljiv nije presudno ali čovek je vizuelan tip i takvi fizički epiteti kao što je lepota,
mogu itekako da imaju 'značaja' u nekim sferama života, što ne znači da tako uvek mora biti.

Sagacity
04-12-2012, 21:28
lepota je upadljiva, stoga se više vodi računa šta rade i kako se lepi ljudi ponašaju...ako istu stvar ili još goru (ili bolju) uradi neko prosečnog izgleda, to se nekako podrazumeva i prođe skoro nezapaženo, osim ako to nije stvarno nešto extra glupo (ili dobro).
zašto je tako?
nemam pojma. lično nisam nikad ljude tretirala bolje ili lošije zbog onoga za šta uopšte nisu zaslužni....lepota je dar, pa sad - kom obojci kom opanci - neko ume da živi s njom, a neko ne ume.
Slažem se...A ovo što sam podvukla, moglo bi biti kao osnova da lepi ljudi bolje prolaze....Ali kao što reče, neko sa lepotom ume da živi, a neko ne...Znači, može se proći bolje sa lepotom, ako umeš....a ako ne umeš...ne vredi ti ni sva lepota sveta...:aha:


biti lep i dopadljiv nije presudno ali čovek je vizuelan tip i takvi fizički epiteti kao što je lepota,
mogu itekako da imaju 'značaja' u nekim sferama života, što ne znači da tako uvek mora biti.

Naravno da imaju značaja, jer ćeš i ti kao i mnogi muškarci prvo primetiti lepu ženu, pa tek onu malo lošijeg izgleda. E sad, to je samo na prvi pogled, što ne mora da znači da će izbor pasti baš na toj lepoj. Ali svakako je lepa imala prednost. I nije to slučaj kod muškaraca, i kod žena je isto.

Međutim, nekim lepim ljudima je lepota kamen spoticanja. Pogotovo ženama u poslovnom svetu. Tu biti lep a pametan..nije lako. Treba izvesno vreme da prođe, da bi neka žena ostavila utisak nekog ko ima mnogo više u glavi, nego na glavi...:aha:

причалица
04-12-2012, 22:00
pa dobro...uvek je bolje biti lep nego biti ružan, ne treba se zavaravati :lol:

Bandit
04-12-2012, 22:03
Lepota je prolazna...ruznoca nije..ona je zauvek..

Sagacity
04-12-2012, 22:05
Pa da :lol:...I sama si pomenula gore par njih, koji veze sa lepotom nemaju, a opet su uspešni...hteli mi to da priznamo ili ne...
Samo mi ne znamo da li je njihov put bio ''trnovitiji'' nego da su bili lepi...Možda da su bili lepši (pogotovo Medlin :lol:), možda bi imali još više uspeha...:lol: :lol:, mada bi to već bilo neizdržljivo...:kreza:


Lepota je prolazna...ruznoca nije..ona je zauvek..
Ovo kao da si poslao poruku ružnima...''Ubijte se'' :kreza:

причалица
05-12-2012, 11:52
što bi nek'o rekao ''nikoga ne zanim o čemu misli ružna žena''...strahota.

Picola
11-01-2013, 05:51
Šta mislite, da li lepi ljudi bolje prolaze u životu?
Da li su baš njima sva vrata otvorena ?
Da li je lepota isfavorizovana ?
Da li je lakše u odrastanju lepoj ili manje lepoj deci?
Kada lepota prestaje da bude važna, ako uopšte prestaje...?
Da li lepota ipak može biti kamen spoticanja, pogotovo lepim ženama...jer nekako postoje predrasude, ako je žena isuviše lepa, ne može baš biti i pametna?

Pa i nije. Muskarci su skloni da lepim zenama cine medvedje usluge samo zato sto su lepe, a ponekada ocekuju i nesto drugo od te zene i ispostavi se da nije u pitanju "samo prijateljska usluga".


Jos je gore medju zenama. One su "po difoltu" zavidne lepim zenama, cesto bez razloga, a najcesce iz straha da im ne "preotmu" voljenog.

Sad, ako je lepa i glupa, to se odmah vidi, ali cesto tj. ponekad ima lepih i pametnih i bila sam svedok "diskriminacije" takvih zena od drugih zena samo iz puke zavisti, a u lice nista nisu smele da im kazu, jer i nisu imale sta. Srecom, postoje i dobre zene koje u coveku tj. drugoj zeni gledaju licnost, a ne lepotu.

Sagacity
11-01-2013, 12:23
Muškarci od svake žene očekuju nešto....:lol: , ali će se za lepima pre okrenuti. Njima je vizuelno jako bitno. E posle, oni tek otkrivaju da li je ona samo ''fasada''...:lol: :lol: U svakom slučaju, lepa žena u muškom društvu se svakako bolje kotira, nego ona koja to nije, ma šta neko rekao.
E sad o ženskoj zavisti...Ako je lepa, ona svoju lepotu mora znati da nosi, ma šta rekli zavidni ženski jezici...

Ne znam, nekako mislim da lepši ljudi imaju možda bolju ''prođu'' u životu, ali ne znači da su i srećniji...

Keti
11-01-2013, 12:46
mene mrzi sve ovo da citam.... :namcor:
a da sam lepa :hm: jesam.... :g: al mi to neki put i nepomaze... :stidljiva:
tako meni moja mama kaze : dzaba tebi tvoja lepota!!! :kk:

ANIMOB
06-02-2013, 22:48
Lijepim i zgodnim zna da bude zanimljiv i lagodan zivot ali nije bas sve tako sjajno i lako kad ih krenu sikanirati i provocirati oni i one koje su im zavidne. Ne dao bog jos da je lijepa a pametna... Gotova je! Zalosno je to.. Ali mi ljudi smo takvi stvoreni... :(

причалица
07-02-2013, 08:11
е, кад се зађе у године, онда стварно није предност што си некад био леп....кажу људи ''ал је нешто пропалааааа''...а за оне који су увек били онако - осредњи или ружњикави ''е, добро се држи, свака част!''
:blenta:

Милан Ђурковић
07-02-2013, 11:02
Није све у лепоти,мораш да будеш културан лепо васпитан,да имаш добро манире,да имаш лијепу комуникацију са ђевојкама,женама,итд

Nežnicah
07-02-2013, 11:45
Nije prednost.

Милан Ђурковић
07-02-2013, 11:46
Лепота није пресудна

Asterix
07-02-2013, 11:46
ma prednost je, ako znas da upotrebis svoju lepotu na pravi nacin

Милан Ђурковић
07-02-2013, 11:46
ma prednost je, ako znas da upotrebis svoju lepotu na pravi nacin



велика гријешка

Asterix
07-02-2013, 11:53
ok.. obrazlozi mi kako sam pogresio

Милан Ђурковић
07-02-2013, 11:54
није све у лепоти ево пример неки јуначина је лијеп а глупав и некултуран лијепата му неће служити низашто

Asterix
07-02-2013, 12:07
to se potpuno slazem sa tobom i toje istina velika

ali..

recimo.. ja se parkiram nepropisno,dodje pandur i poce da mi pise kaznu.. mogu da ga molim do sutra,on ce mi ipak odneti auto..
a sa druge strane.. jedna devojka se parkirala nepropisno, dodje pandur i ... ona mu se najsmeje andjeoskim osmehom, zatreperi dva tri puta svojim lepim trepavicama i... sve se lepo zavrsi - "gospodjice, nemojte se ovde ubuduce parkirati..."

naveo sam licni primer

Милан Ђурковић
07-02-2013, 12:09
to se potpuno slazem sa tobom i toje istina velika

ali..

recimo.. ja se parkiram nepropisno,dodje pandur i poce da mi pise kaznu.. mogu da ga molim do sutra,on ce mi ipak odneti auto..
a sa druge strane.. jedna devojka se parkirala nepropisno, dodje pandur i ... ona mu se najsmeje andjeoskim osmehom, zatreperi dva tri puta svojim lepim trepavicama i... sve se lepo zavrsi - "gospodjice, nemojte se ovde ubuduce parkirati..."

naveo sam licni primer



друго је ђевојка

Sagacity
07-02-2013, 12:11
to se potpuno slazem sa tobom i toje istina velika

ali..

recimo.. ja se parkiram nepropisno,dodje pandur i poce da mi pise kaznu.. mogu da ga molim do sutra,on ce mi ipak odneti auto..
a sa druge strane.. jedna devojka se parkirala nepropisno, dodje pandur i ... ona mu se najsmeje andjeoskim osmehom, zatreperi dva tri puta svojim lepim trepavicama i... sve se lepo zavrsi - "gospodjice, nemojte se ovde ubuduce parkirati..."

naveo sam licni primer
Pravi primer....:lol:
Ili naravučenije...''Ko umije....''....

причалица
07-02-2013, 12:14
велика је разлика између јуначине и ђевојке
:blenta: у лепоти?

Милан Ђурковић
07-02-2013, 12:15
:blenta: у лепоти?


има баш велике велике разлике

причалица
07-02-2013, 12:17
има баш велике велике разлике
ма у чему?

kojica
10-06-2013, 09:16
ма у чему?

U tome što lepa đevojka nikako ne može da bude junačina, a junačina može da bude i lep.

:dada: